Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Monitörden yada gsync uygulaması ile yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlar nasıl monitör hala alınabilir mi ? Çok fazla ölü pixel, ışık sızması çıktığı söyleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kursatokutan K kullanıcısına yanıt
    Tek sıkıntısı o zaten sorunsuz çıkarsa hala güzel monitör
  • Anladım Vatan Bilgisayardan sipariş vermeyi düşünüyorum umarım sorun yaşayıp serviste falan uğraştırmazlar.

• 37 sayfalik konunun yaklasik hepsini okudum.Dun siparis verdim qp bilisimden olu piksel garantisi oldugu icin ve itopya biraz sikintili yorumlara baktim begenende var begenmeyende ben yaklasik 10 yildir falan samsung 60 hz monitor kullaniyorum denilen olu piksel isik sizmasi ghosting sorunlarini muhtemelen gormuycem bile 144 hz nin yaninda benim icin bi devrim olucak umarim iyi olur geldiginde yorumlarimi gunceliycem 2020 de almak isteyen arkadaslara rehber olur hem iyi gunler saglikli gunler diliyorum
  • haruns03 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Ips olan modeli de vardı ona da baktınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kursatokutan K kullanıcısına yanıt
    Işık sızması her monitörün sıkıntısı. Çok olur az olur onu bilemem. Şansına kalmış artık.

• ips paneli genel olarak sevmiyorum o yuzden bakmadim ufak biraz arastirdim o modeli ve birde curved olsun istiyordum o yuzden bunu tercih ettim alicak varsa qp bilisim tavsiye ederim olu piksel garantisi veriyorlar ve iletisimleri saglam
    Hayırlı olsun hocam öncelikle aramıza hoşgeldin, yeni serilere dair gözlemlerinizi paylaşmanız gerçekten düşünenler için iyi bir referans olur
  • evet arkadaşlar ürünü aldım bugun elime geçti çok ayar yapamadım sadece overdrive özelliğini orta yaptım ölü piksel testi yaptım ölü piksel yok qp bilişimden aldım paket sağlam daha önce açıldıgını dusunmuyorum guzel paketlemişler 60 hz den geçinde büyük bir devrim oldu benım ıcın acık söyleyim ilk geldiğinde 60hz geliyor ayarlardan 144 hz ye çekiyorsunuz 144 hz de biraz kullanınca 60 hzye tekrar çektiğimde sanki bilgisayaar kasıyor gibi oldu o kadar bariz fark var yani ghosting olayı overdrive kapalıyken var biraz ancak orta ve güçlüye getirdiğiniz zaman ortadan kalkıyor ancak bi ayarı olayı anlayamadım test yaptıgım zaman MS değeri mprt 6.4 çıkıyor 1 m olması gerekmiyormu 1 m tepkime süresi çünkü sadece bu olayı anlayamadım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • monitörün 27 inç modeli bugün geldi fakat gsync'i açamıyorum. rtx 2070 kart, güncel driver, kutudan çıkan display port kablosu 1.2 ile bağlı.

nvidia panelinden gsync'i açtıktan sonra ekran kararıyor ve "input not support" yazısı dönmeye başlıyor. aynı şeyi yaşayan var mı?
    Ölü piksel garantisini kim verdi hocam?
  • Bugün monitör elime geçti işin değişik tarafı sabah bir şey yok iken şimdi baktığımda bi ölü piksel mi desem siyah piksel mi desem bilemedim.
    Göze rahatsız gelecek şekilde durmuyor siyah veya koyu arkaplanda varlığı belli bile değil fakat değiştirsem mi bilemedim...

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WRRKRR -- 16 Nisan 2020; 15:42:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WRRKRR

Bugün monitör elime geçti işin değişik tarafı sabah bir şey yok iken şimdi baktığımda bi ölü piksel mi desem siyah piksel mi desem bilemedim.
    Göze rahatsız gelecek şekilde durmuyor siyah veya koyu arkaplanda varlığı belli bile değil fakat değiştirsem mi bilemedim...

site adresi verir misiniz ben de bir deneyeyim.
    bir de gsync açabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Quirah

site adresi verir misiniz ben de bir deneyeyim.
    bir de gsync açabildiniz mi?

Alıntıları Göster
    hocam ben amd kullanıyorum o konuda fikir veremem fakat site şu;https://www.eizo.be/monitor-test/?newwindow

monitörün kendi sitesinden driverı kurdunuz mu acaba? windows 10'a pek güvenmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WRRKRR -- 16 Nisan 2020; 17:43:13 >

• WRRKRR kullanıcısına yanıt
    Site çok güzelmiş valla her türden test var. Ne ölü piksel ne de başka rahatsız edici bir şey çıktı. Tek sıkıntım Gsync açamamak
    Driver da kordum, ne gerekirse yaptım valla :)

İşin tuhaf yanı gsync'i saymazsam monitörden tamamen memnunum. Bir günde bile gözüm çok alıştı. Böyle olmasa iadeyle falan uğraşırdım herhalde.
  • Quirah kullanıcısına yanıt
    Monitörün ayarlarından freesync yi açın hocam açık değilse.

• meself kullanıcısına yanıt
    açık ve 1.2 display port ile bağlı.
    27 inç modellerde sıkıntı mı var acaba? şu başlıkta 2 kişi daha buldum aynı sorunu yaşayan:https://www.reddit.com/r/pcgamingtechsupport/comments/g1rutk/i_have_done_everything_but_still_cant_enable/
  • Bende de c27g1 var gsync açılmıyor
  • WRRKRR kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Aynı durum benim monitörümde de var. Ölü piksel değil çünkü arkaplandaki renk değişimleri görülebiliyor. Sadece çok parlak görüntülerde ve o öbeğin bulunduğu bölgeye odaklanırsam göze çarpıyor.
    Bence başka bir sorunu yoksa ve genel olarak monitörden memnun kaldıysanız uğraşmaya değmez, maalesef sorunsuz monitör diye bir olgu yok.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.