Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bekko33

Ürünü pazar akşam itopya'dan sipariş verdim şu an kargoda. Çok kararsız kalmıştım ancak piyasadaki en iyi ve ucuz ekran bu sanırım. VA ve Curved olması da artılarından. İtopya üzerinden aldım yanında SteelSeries 300S gaming mouse hediyeydi. Aldıktan sonra müşteri hizmetlerini aradım ancak ölü piksel testi yapmadıklarını söylediler. Nedense aklımda ölü piksel testi yapılıp yolluyorlar diye kalmış.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben eve geldikten sonra nasıl ölü piksel testi yapacağım acaba?
    https://www.pikseltesti.com/
    Ekranı f11 yaparak büyült buradan her renk de tek tek bak varsa belli eder zaten.

• Kullanan arkadaşlar memnun musunuz? Kardeşime bu monitörden almayı planlıyorum vatan pc'ye gelmiş gidip mağazada test yaptırıp almayı planlıyoruz
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Bu test yeterli oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SturmpioneeR kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum memnunum. Renk konusunda gerçekten başarılı. Eski monitorume nazaran. İsterseniz arada ki farkı göstermek için eve geçince tamam resim atabilirim. Fiyat biraz daha düşerse ikinciyi de almak istiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meself

Ben kullanıyorum memnunum. Renk konusunda gerçekten başarılı. Eski monitorume nazaran. İsterseniz arada ki farkı göstermek için eve geçince tamam resim atabilirim. Fiyat biraz daha düşerse ikinciyi de almak istiyorum.
    Olur hocam müsait olunca :)

• 13'ü 14'ü bağlayan gece sipariş etmiştim. Kargom bugün sabah geldi. Akşam eve gelince kurdum ve ölü piksel testi yaptım. Laptop'ı ekrana bağladım öyle denedim. Sanırım 1 adet ölü pikselim var. Ekrana çok dikkatli bakamadım zaten sizlere de atmak istedim. 3-4 renkte de belli. Laptop'tan da aynı yere baktım bir sıkıntı yok. kir vs diye baktım ancak o da değil sanırım. Fotoğrafları ekliyorum. Eğer bu ölü pikselse itopya ile mi iletişime geçmem gerekiyor?

Bir de fotoğrafları büyütüp bakarsanız normalde böyle bir şey yok ancak telefondan bakarken dikkat ettim ekran panel panel gözüküyor bu normal mi?

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]

Ölü piksel mouse'un üzerinde kalabiliyor mu? Kir mi tam emin olamadım silmeme rağmen geçmedi. Çok da bastırmadım ama.

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekko33 -- 17 Ekim 2019; 20:19:50 >

Sol taraf AOC sağ taraf samsung eski monitörüm.

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meself -- 18 Ekim 2019; 21:44:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meself

Sol taraf AOC sağ taraf samsung eski monitörüm.

Teşekkürler hocam itopya ya güvenmiyorum o yüzden vatan pc'den alacağım kontrol ettirrek 1412 liraya satılıyor.
    Ben itopyadan sipariş verdim. Görüp test yaptirma şansın varsa öyle al.

• İtopya'ya ekranı değişim için yolladım. Onlar da AOC'a yollayacaklarmış ekranı. Bu işlem ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba? Sistemin de siparişini verdim sistem önce gelip ekran geç gelirse bi anlamı kalmaz.
  • quote:

İtopya'ya ekranı değişim için yolladım. Onlar da AOC'a yollayacaklarmış ekranı. Bu işlem ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba? Sistemin de siparişini verdim sistem önce gelip ekran geç gelirse bi anlamı kalmaz.
    10 ila 30 gün arasında.Ben 20 günde felan almıştım.
    Tekrar yollayacaklarını kontrol ediyorlar mı peki? Bilginiz var mı? Tekrardan ölü piksel çıkarsa baya büyük sıkıntı.
  • quote:

Tekrar yollayacaklarını kontrol ediyorlar mı peki? Bilginiz var mı? Tekrardan ölü piksel çıkarsa baya büyük sıkıntı.
    Kontrol Etmiyorlar.Ancak size oraya giderseniz kendiniz bakıp alabiliyorsunuz.Ama arayıp sorun kontrol edip yollarlar belki.
    Şimdi teknik servis aradı. Teste sokup direkt değişim yapacaklarmış. AOC marka direkt ölü piksel garantisi verdiği için yenisiyle direkt değişim olacakmış. Bu hafta gönderimini yaparım dedi.
  • quote:

Şimdi teknik servis aradı. Teste sokup direkt değişim yapacaklarmış. AOC marka direkt ölü piksel garantisi verdiği için yenisiyle direkt değişim olacakmış. Bu hafta gönderimini yaparım dedi.
    Evet size açılmamış yeni olarak göndericekler ve kontrol edilmeyecek.
    Evet öyleymiş. Kullanmaya başladıktan sonra çıksaymış 15-20 iş günüymüş. İnşallah yeni gelecek olan ekran sağlam çıkar.
  • Herkese merhabalar, itopya mağazadan deneyip almayı düşünüyorum da mağazadan alınca mouse hediyesi veriliyor mu? Yoksa sadece online'a mı özel?

• hkaraca42 kullanıcısına yanıt
    Mağazayla görüşün hocam bence ama zannetmiyorum gidip aldığında da verirler büyük ihtimalle
  • Birkaç gün önce bir oyunda arkaplanda masaüstünün göründüğünü zannettim ve acaba tam ekran seçeneklerinden mi kaynaklanıyor diye düşünürken baktım ki monitörde "burn-in" denilen şey oluşmuş. Yani monitörde sürekli aynı yerde gözüken cisimlerin silüetinin kalıcı olarak ekrana "kazınması". Maalesef "image retention" denilen geçici durum değil ve alt kenardaki Windows görev çubuğundaki öğeler ve üst kenarda siyah ağırlıklı tema ile kullandığım firefox menüsü özellikle koyu gri ağırlıklı görüntülerde net bir şekilde belli oluyor.

Şu konuda aynı sorunu yaşayan biri var, cevaplarda bu monitörün 27" boyutunda olması dışında birebir aynısı olan C27G1 kullanan birisi de sorun olduğunu belirtmiş:https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/blc33s/permanent_burnin_on_aoc_c24g1_va/
    İlk mesajda bir test resmi var, isterseniz indirip tam ekran yapıp deneyebilirsiniz, koyu gri dışında pek belli olmuyor.

Başka bir örnek, C24FG73 SVA panel ama neticede C24G1 de Samsung üretimi, cevaplarda şikayetçi olan çok:https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/ahzk25/samsung_cfg73_24_burn_in_after_2_weeks_of_usage/

• leventserdar kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sorun yok bende hocam
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.