Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leventserdar

Allah MSI servisinin eline düşürmesin. Piyasaya girdiğinde MAG271CQR almıştım Hepsiburada'dan, en az 3 ölü piksel, bir tane de kırmızı sabit piksel çıkınca geldiği gün iade etmiştim. Teknik servis o monitör için olumsuz rapor vermişti, az kalsın iade etmeme engel olacaktı.
    CQ32G1 ile ilgili Amazon'daki yorumlarda bazı renk ayarları paylaşılmış, isterseniz bir göz atın. Dediğiniz gibi bu model aşağı-yukarı ve sağa-sola hareket ettirilemiyor. Ama teknik özellikleri C serisi diğer monitörlerden daha iyi. Mesela C24G1 için SRGB değeri 96, Adobe RGB yüzdesi 75, CQ32G1 için 119 ve 92. Gözüme kestirdim, şu yeni LG monitörler de bir piyasaya girsin bakalım.
    Yukarda da dediğim gibi bu tip konularda ben de çok şanslıyımdır :) Monitör alırım kesinlikle ölü pixel çıkar ya da tv alırım onda da benzer sorunlar çıkar illaki. Çok yaşadım bunu. MSI'da sadece ödemeyi yaptıktan sonra test yapıyorlardı. AOC'yi ise sıfır kutu'yu açtırıp uzun uzun test ederek aldım. Vatan Bostancı mağazasındaki arkadaşlar da oldukça yardımcı oldular bu konuda. O yüzden de içim çok rahat.

Sık oynadığım oyunların hepsi için (bf1-5, division 2, destiny 2 vs) ayrı ayrı ayar yapıp profillere atadım. Bu şekilde tam istediğim gibi oldu. Tek ayarlayamadığım şey keskinlik ve MBRT ayarı. Daha doğrusu bunlar menüde var ama hangi profili seçersem seçeyim aktif olmuyor. Xbox ile alakalı da olabilir bu durum. Biraz klavuzu karıştırıp amazon'daki incelemelere de bir bakayım. Teşekkür ederim.

• Bende 1 ay önce satın aldım monitörü. Mprt ve ghosting testlerini yapınca bi uyari cıkıyor.Sizlerdede cikiyor mu bu uyari?
    Yesil ready yazan yere iki kere tiklayinca
    PERFORMANCA WARNİNG:
    Potential browser shutter occured(1).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kd0p -- 23 Temmuz 2019; 2:12:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mümkün ise güç kablosunu girişini çekebilir misiniz? Güç kaynağı ile monitörün kabloları aynı yere koymuşum. Amper volt değerleri aynı fakat yinede doğru takmak istiyorum.

• FurkanÇ. F kullanıcısına yanıt
    https://hizliresim.com/7BNDAa buyrun hocam
  • Sağol kardeşim.

• inceleme için teşekkürler
  • Bende sipariş verdim. 07.08.2019 tarihi 16.30 gibi siparişi geçtim. Hala uyumadım ara sıra bakıyorum ups kargo takipten bugün geleceğini düşünüyorum. Bu kadar hızlı olmaması gerek alışkın değiliz . Kargoyu şube şube dolaştırma sorunu varmış UPS nin belkide daha gezdireceklerdir. Bekleyip göreceğim.

EDİT V1: 19 Saatte elime ulaştı. Evet ciddi ciddi siparişten 19 saat sonra... Siparişin zamanlaması mükemmeldi sanırım yoksa bu performans yorumlara göre mantıksız. Neyse açtım dead pixel için, dead pixel yok ammmaaa... Stuck pixel midir hot pixel midir yoksa ışık sızmasımıdır bilemediğim bir nokta keşfettim o kadar küçükki. Sadece siyahta farkediliyor ve bir piksel kadar büyük bile değil. Fotoğrafını çekemiyorum bile. Stuck pixel fix araştırıp bikaç şey deneyeceğim düzelirse düzelir düzelmezse bilemem. 1 stuck pixelden dolayı sıkıntı yapmam ben. Şükür ölü piksel olmadığı için mutluyum. Fix denemelerinden sonra tekrar burda olacağım. Sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx98burak98xx -- 8 Ağustos 2019; 14:23:24 >

• xx98burak98xx X kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, inşallah sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız. bayada hızlı gelmiş bu arada
  • xx98burak98xx X kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldin 👍🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

AOC C24G1 ile HP25x arasındayım.. hangisi sizce arkadaşlar.
    https://www.hepsiburada.com/hp-25x-24-5-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-freesync-oyuncu-monitor-3wl50aa-p-HBV00000HEBAG?magaza=Hepsiburada&utm_campaign=c&utm_content=HBV00000HEBAG&utm_medium=epey&utm_source=pc&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c
    Aoc VA panel HP TN panel, renk kalitesi olarak Aoc daha kaliteli ama HP gerçek 1ms Aoc ise 1-4ms arası değişir bu farklara göre değerlendir.Ben olsam renk kalitesi açısından Aoc'u tercih ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Aoc VA panel HP TN panel, renk kalitesi olarak Aoc daha kaliteli ama HP gerçek 1ms Aoc ise 1-4ms arası değişir bu farklara göre değerlendir.Ben olsam renk kalitesi açısından Aoc'u tercih ederdim.

Alıntıları Göster
    siz kullanıyomusunuz nasıl genel olarak aoc kalitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

siz kullanıyomusunuz nasıl genel olarak aoc kalitesi

Alıntıları Göster
    Ben kullanıyordum çok memnundum özellikle akıcılık ve odaklanma konusunda oyunlarda iyiydi ama 2k istediğim için samsung chg70 aldım sonrasında.
  • İtopyadan bu monitörden aldım malesef bir adet ölü piksel cıktı. Onun haricinde csgo performası çok güzel. Kullanma kılavuzunda 1 adet siyah piksel garanti dışı yazıyor ama pazartesi arayıp iade için soracağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyazkar B kullanıcısına yanıt
    Kötü olmuş inşallah halledersiniz
  • Merhabalar, renk ve diğer ayarları ne yapıyorsunuz? Ayrıca Gsync'i nasıl açıyoruz?
  • bloudosia77 B kullanıcısına yanıt
    "Kullanıcı Ayarı" bu şekilde yapan var, "G-Sync Comp" içinde burada videosu var. GTX10xx üzeri ve Win10 gereklidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMTZHR -- 24 Ağustos 2019; 9:46:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

"Kullanıcı Ayarı" bu şekilde yapan var, "G-Sync Comp" içinde burada videosu var. GTX10xx üzeri ve Win10 gereklidir.
    Pardon konuyu tam incelemeye fırsatım olmadı sormak istedim bu monitörde g-sync var mı acaba ve 27'' olan modeli veya muadil önerebileceğiniz 27'' monitör var mı.

• Draqonn kullanıcısına yanıt
    Freesync uyumlu g sync var yani saf g sync yok bu fiyata da zor zaten, msi modellerine bakabilirsiniz hocam.
  • C24G1 ekranımda bu problemi yaşıyorum. Haziran ayında servise yollamıştım, yazılım güncellemesi ile hallettik dediler. Tatilden döndüm ve tekrar kullanmaya başladım. Ama anlaşılan servis hiçbirşey yapmamış. Yarın arayacağım, yollayacağım. İade etmeye çalışacağım.

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.