Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: naak98

Asus daha iyi duruyor fiyat farkı da zaten 400 lira kadar.

Alıntıları Göster
    Asus ta gsync sertifikası var diye sıkıntısız kullanırım diye tercih etmek istiyorum. Asus TN panel C27G1 VA panel. Karar veremedim gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34istanbul34

Asus ta gsync sertifikası var diye sıkıntısız kullanırım diye tercih etmek istiyorum. Asus TN panel C27G1 VA panel. Karar veremedim gitti

Alıntıları Göster
    VA panel TN panelden daha iyi gsync mi panel mi dersen panel derim cepte kalan parada artısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: naak98

VA panel TN panelden daha iyi gsync mi panel mi dersen panel derim cepte kalan parada artısı.

Alıntıları Göster
    doğru söylüyorsunuz ama şöyle bişey de var. Ben c27g1 monitörü aldıktan sonra oyunlarda yırtılmalar, fps ile hz uyuşmazlığından kaynaklanan sorunlar olursa ve benim oyun zevkimi bozarsa o zaman VA panelin bi neşesi kalmaz ve ben bundan korkuyorum. Bilsem ki gysnc sorunsuz çalışacak o zaman gözüm kapalı tercih ederim AOC C27G1'i.
  • 34istanbul34 kullanıcısına yanıt
    İki monitör de 27" 1080p, emin misiniz bu boyutta bu çözünürlükte oynamak istediğinizden? Genelde yakın kullanıldığı takdirde rahatsız edici olduğu yorumları var.
    G-sync meselesine gelince, C24G1 Nvidia'nın uyumluluk listesinde değil ve yaptığım denemelerde ilk başta etkilensem de sonradan çeşitli oyunlarda deneyince tam olarak düzgün çalışmadığını gördüm. Yani üstünde modülü olan bir monitör gibi değil. Fakat işlemci-ekran kartı ikilisinin performansına göre 144hz monitörde 1080p çözünürlükte zaten freesync/g-sync olmasına gerek kalmayabilir, ortalama 60 fps üzerinde bir değer tutturulduğunda yırtılma neredeyse hiç olmuyor, olduğunda da göze batmıyor. Sisteminizdeki işlemci ve ekran kartı nedir?
  • leventserdar kullanıcısına yanıt
    öncelikle monitöre çok yakın oturmayacam hocam.En yakın 70-80 cm mesafede olacam. Film izlediğim vakitler birkaç metre geride olacam. Bu mesafeye 24" küçük kalır diye 27 düşünüyorum. 27" 1080p böyle bir durumda rahatsız eder mi hocam?
    Gsync düzgün çalışıyor mu çalışmıyor mu bunu merak ediyordum bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    i5 9400F - RTX 2060 - 8 GB ram sistem için monitör bakıyorum.

Son olarak bişey sormak istiyorum hocam. 1 ms 75 hz lik daha uygun fiyatlı bir mobitör alırsam, onda daha mı fazla yırtılma takılma yaşayabilirim bu sistemle. Yani illa 144 hz mi almalıyım?
    G-sync bu monitör ile verimli çalışmıyor, Inno3D RTX 2060 ile PUBG'de g-sync açık olduğunda ekranda ışık patlamaları oluyor. Her oyunda bunu yapmayabilir ama.
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki gsync kapalı vsync kapalı oynadığınıza herhangi bir yırtılma takılma oluyor mu hiç ? Yani illa gsync destekleyen monitör şart mı 144 hz için

• Bende bu modele samsung lc24fg73fqmxuf bunun arasında kaldım ikisi de sıkıntılar var hangisini alsam bilemedim kafalar karışık.

• 24" den 27" e geçmiş biri olarak asla tavsiye etmiyorum.27" de bir kere oyunlarda 24" de ki gibi bir odaklanma avantajı yok.Piksel aralığı artıyor zaten bir de o var.24" çok yeterli bir oran ve hiç küçük değil.O yüzden boşuna daha yüksek paralar verip bir de rahatsız olmayın derim.
    Benim sistemimde aynı ekran kartı var, işlemci i5 8400 ki o da performans açısından aynı işlemci sayılır. 1920x1080 çözünürlükte şu ana kadar hiç bir oyunda ortalama 60 fps altına düşmedi, çoğunlukla 70-90 arası değişiyor. Önceki mesajda yazığım gibi yırtılma neredeyse hiç yok, nadiren olduğunda da göze batmıyor.
    Khalasar'ın yazdığı gibi maalesef g-sync açıkken "flicker" denilen ani parlaklık değişiklikleri oluyor ama her oyunda değil.
    Oyun performansı açısından 1080p için ideal bir sistem kurmuşsunuz, kesinlikle 144hz monitör alın.
    27" ile ilgili son bir şey daha yazayım, Nvidia kartlarda DSR özelliği sayesinde normalde mümkün olmayan çözünürlük ayarı yapılabiliyor. Kontrol panelinde faktörü 1,78x belirleyerek oyunları 2560x1440 çözünürlükte oynama imkanınız da var yani, tabii o zaman ortalama performans 50-60 fps arasına doğru kayacaktır. Bu işlemi C24G1'de denedim ve bazı oyunlarda arayüz doğal olarak biraz küçük kalıyor ama sanıyorum 27" monitörde fazla sorun olmaz.

• leventserdar kullanıcısına yanıt
    144 hz almaya karar verdim kesinlikle.
    Ya AOC C27G1 modelini ya da (büyük ihtimalle) Asus VG278Q modelini alıcam. Asusun artısı Gsync var ama TN panel işte. Son dönemlerdeki TN paneller renk ve görüş açısı konusunda baya iyileştirilmiş diye inşallah sıkıntı yaşamam. Bilgilendirmeler için hepinize çok teşekkür ederim.

Son zamanlarda sadece PUBG oynuyorum, tüm ayarlar çok düşükte, sadece doku orta seviyede, çözünürlük 1920x1080de hiç bir yırtılma takılma yok, çok nadir fps drop yiyorum o da benim sistemin çalışma ısısı çok yüksek ondan kaynaklı muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Neden tüm ayarlar en düşükte oynuyorsunuz? Rtx 2060 değil mi ekran kartınız?

Rekabetçi fps oyunlarının neredeyse tümü en düşük ayarlarda oynanıyor zaten. CS, PUBG, daha kolay adam görebilmek için vs.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Bu vx2458 modeli bir ara ben de almak istiyordum ancak kullanıcıların bir sürü şikayet ve sorunla karşılaştığını okudum o yüzden tercih etmem
  • waethexOn kullanıcısına yanıt
    Ne gibi sorunlar okumuştunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    biraz satışı olan sitelere göz atarsanız görürsünüz zaten ne kadar doğru yanlış bilemem ama bi kaç örnek mesela.
    vatan :Son olarak belitmekte fayda var 1 ms modu ile freesync modu aynı anda aktif olmuyor.

hepsiburada :Görüntü kalitesini çok fazla beğenmedim. Renkler çok iyi gelmedi bana. Ayrıca 1ms filan da değil. 22ms gecikmesi var. Yanlış yazmadım yirmiiki ms. Ayarlardan gecikme süresini normal seçerseniz ms değeri 22 oluyor. Ultra hızlı seçerseniz 5ms'e düşüyor. 1ms olması için freesync kapatmak gerekiyor. Ayrıca low input latency diye bir özellik var. Onu açınca da gecikme süresi ayarını değiştiremiyorunuz. Kısaca monitörde yazılan özelliklerin hepsini bir arada kullanamıyorsunuz. Ya freesync ya 1ms. Ya 22ms ya da low input lag seçebiliyorsunuz. Bende ölü pixel v.b. çıkmadı. Farklı bir sorunu daha var. Parlaklığı azaltınca coil whine sesi geliyor monitörden. Sinir bozucu. Ayrıca ne ayar yaparsam yapayım istediğim görüntü / renk kalitesini yakalayamadım. Bu paraya alınır mı alınır. Ama ben tavsiye etmiyorum.

• waethexOn kullanıcısına yanıt
    Paylaşımınız için teşekkür ederim.
  • İtopya'da 17 Hazirandan sonra kargolanacak yazıyordu fakat şu an stoklarda gözüküyor. Yarın falan belki kargoya teslim edilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.