Şimdi Ara

Antidepresanların etki gösterme süresi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anksiyete + depresyon için Selectra 50 mg, Stilizan 1 mg başladık.

Uyuyamama, uyanınca uykuya dalma, rahat olma konusunda bazen sıkıntı çekiyorum arkadaşlar.

İlaçları alalı tam 1 hafta oldu.

Etkilerini görmeye ne zaman başlarım diye merak ediyorum. Bazen mal gibi hissediyorum, bazen hiçbir değişiklik yokmuş gibi hissediyorum.

Biraz boşvermişlik var sanıyorum fakat geceleri uyumak zor olabiliyor.

Uzun vadede fayda gören var mı?

Sevgiler.

• Yanlış hatırlamıyorsam genelde bi kaç hafta gibi bir sürede tam etkisi başlıyordu.

Psikojenik ilaçlar ciddi ilaçlardır hocam. Vucüdda çok çeşitli yan etkilerde bulunurlar. Senin de Bahsettiğin gibi. Bunları baştan kabullen bi kere. Bu ilaçlar bazı yan etkilerde bulunabilir.

Doktorunun söylediği ölçüde bi süre kullan bakalım, ama bence en güzeli ilaç kullanmadan psikolojik olarak kendini tedavi etmekte. Zihnin bunu başarabilecek güçte
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Yanlış hatırlamıyorsam genelde bi kaç hafta gibi bir sürede tam etkisi başlıyordu.

Psikojenik ilaçlar ciddi ilaçlardır hocam. Vucüdda çok çeşitli yan etkilerde bulunurlar. Senin de Bahsettiğin gibi. Bunları baştan kabullen bi kere. Bu ilaçlar bazı yan etkilerde bulunabilir.

Doktorunun söylediği ölçüde bi süre kullan bakalım, ama bence en güzeli ilaç kullanmadan psikolojik olarak kendini tedavi etmekte. Zihnin bunu başarabilecek güçte
    Uzun süreli kullanmayı seçtim çünkü düzenli bir tedavi şart oldu. Teşekkürler.
  • Ssri ilaçlarda en az üç hafta, yavas yavaş etkisi gösterir. 1 ay olmadan fazla bir şey bekleme yorumlara bakıp veya olumsuz düşünerek kuruntu yapmana gerek yok. Doktorun daha iyi bilir ama tam etki için genelde 6 ay kullanmak gerekiyor ama tek başına ilaç mucize değildir sorunun varsa ilaç bu sorunu çözmene aracı olur sadece yani destek almazsan artık problem neyse onu düzeltmeye çalışmazsan ilaçtan verim alamazsın o kadar.
  • ben atıyorum hapi en geç 4 saate başlıyor etkisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DACE46F2

Ssri ilaçlarda en az üç hafta, yavas yavaş etkisi gösterir. 1 ay olmadan fazla bir şey bekleme yorumlara bakıp veya olumsuz düşünerek kuruntu yapmana gerek yok. Doktorun daha iyi bilir ama tam etki için genelde 6 ay kullanmak gerekiyor ama tek başına ilaç mucize değildir sorunun varsa ilaç bu sorunu çözmene aracı olur sadece yani destek almazsan artık problem neyse onu düzeltmeye çalışmazsan ilaçtan verim alamazsın o kadar.
    Sürekli kulak çınlaması oluştu ve bunu kafama çok takıntı ettim. Sorun ömür boyu kalıcı da olabilir yani ama şu sıralar alışıyorum. Üstüne de depresyon vardı. Zamanla geçeceğine olan inancım var. Kendim de gayret edip bahara doğru günlük spora başlayacağım.
  • hiçbir antidepresyan uzun/ kısa vadede fayda göstermez.

ben redepra kullanıyorum bazen. 1 saat olmadan etkisini gösterip uyutuyor genelde yarım atıyorum o da 1.5 saatte uyutuyor.

ilacı bıraktıktan kısa süre sonra yine yatamıyordum ama psikolojik olarak dert ediyordum ilaçsız çözdüm sorunumu seni bilmem. doğal yollarla uyumalısın

eğer okuyorsan kullanma çünkü gün içerisinde kendini mayışmış hissediyorsun bu kafayla ders çalışılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 2 Ocak 2019; 18:24:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Muaddib

hiçbir antidepresyan uzun/ kısa vadede fayda göstermez.

ben redepra kullanıyorum bazen. 1 saat olmadan etkisini gösterip uyutuyor genelde yarım atıyorum o da 1.5 saatte uyutuyor.

ilacı bıraktıktan kısa süre sonra yine yatamıyordum ama psikolojik olarak dert ediyordum ilaçsız çözdüm sorunumu seni bilmem. doğal yollarla uyumalısın

eğer okuyorsan kullanma çünkü gün içerisinde kendini mayışmış hissediyorsun bu kafayla ders çalışılmıyor.
    Ses kes.Milleti yanlis yonlendirme bilader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HİBİDİHUBLA1

Ses kes.Milleti yanlis yonlendirme bilader.

Alıntıları Göster
    veled ne diyorsun sen git oyun oyna bilgisayarından
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.