Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
24
Favori
54.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.

Evet MRX1120 Pre çıkışına bağlı power.
  • Hayırlı olsun , bu gidişle bende MRX 1120 yi satmaktan vazgeçerim belki. 1 adet ek power ile dediğiniz gibi güzel şeyler yaratılabilir belki ? Normal analog bağlantı ile detaylar bu kadar belirginse XLR çıkış bağlantı şeklinini Avm 60 da hayal edemedim ;) ama gönlüm hep ciddi processorlarda oldu oda ayrı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 4 Kasım 2017; 0:53:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz direk KRELL'e yönelecektiniz aslında. Bu arada XLR'de analog bağlantı RCA'ya göre biraz daha gain avantajı var. Gerçi power alsanız 3 kanal yine de güzel olur
  • Cidden öyle aslında kafamda Lexiconlar vardı B class ama şuan için biraz uzak belki ilerleyen süreçlerde bir çılgınlık yolu gözükür kesin , ama işte gönül ister Datasat A class Extreme audio getirdi processorunu ama henüz powerı gelmediği için kurulamadı . Sanırım ben bu işin içinden çıkamıycam gibi. Hayırlısı olsun :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 4 Kasım 2017; 2:52:27 >
  • Datasat olacaksa..

Derman yetmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 4 Kasım 2017; 12:35:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Ali Karakaya

Hayırlı olsun , bu gidişle bende MRX 1120 yi satmaktan vazgeçerim belki. 1 adet ek power ile dediğiniz gibi güzel şeyler yaratılabilir belki ? Normal analog bağlantı ile detaylar bu kadar belirginse XLR çıkış bağlantı şeklinini Avm 60 da hayal edemedim ;) ama gönlüm hep ciddi processorlarda oldu oda ayrı ..

Teşekkür ederim.

Evet Avm60 analog bağlantıda Mrx1120 ye göre çok daha üstün olacağından ses daha da iyi olur.

Ama şunuda belirteyim benim Mrx1120 den yana hiçbir zaman şikayetim olmadı.
    Aksine çok çok memnunun.
    Yapmaya çalıştığım kullandığım hop. lerin sürmesi zor oluşu sebebi ile hop.leri tam performans ile kullanamadığımı düşünüyordum.
    Bu sebepten dolayı Mrx1120 ye Mca525 destek olur ise performansın artacağını düşündüm ki nitekim öylede oldu.
    Hatta beklediğimin de üzerinde oldu. ( Hiçbir fark olmayacağını da düşünmedim desem yalan olmaz )

Ben gönül rahatlığı ile power bağlamanızı tavsiye ederim. Fark azımsanamayacak kadar büyük.

• Datasat rüya sistem
  • hayırlı olsun.
    valla hocam benim dandik el/ev yapımı class a amfiyi bile avrnin preouta bağlayınca avr çağ atlıyorsa seninkini düşünemiyorum bile o konfigurasyonla.
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    Cidden başarılı güzel cihazlar benimde bunca zaman pre power sistem hep aklımın ucundan çıkmayan bir konu , lakin kafamı karştıran şu yeni nesil XLR bağlantı şekli. Sizinki gibi 1 adet power alıp işi bitirim derken yaptığım araştırmalara göre kimse artık pek RCA analog bağlantı ile avr sine ek güç tercihi biraz zaman aşımı O yüzden bahsettiğiniz gibi Rca bileşen bile bukadar etkiliyse XLR acaba nasıldır sorusu kafaları karıştıryor ki artık bu bileşen Av control yarı processor avr mantığına biraz yakın pre cihazlarda bile mevcut. Bence Avm 60 alarak bu farkı umarım tecrübe edersiniz bence detayların artışı çok yüksek olacak gibi kabloların görselliği bile ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 4 Kasım 2017; 17:0:15 >
  • Avr lerin preout,undan aldığınız sound,gerçek xlr çıkışlı processorün yarısı kadardır desem yeridir.Zamanında iki avr değiştirerek denemişliğim oldu.Sanki avr nin bir-iki tık daha ötesiydi.
    Oysa gerçek pre-de.. Tamamen full performans.Tecrübe ile sabittir.Sinemada da cd çalar da analog XLR taraftarıyım.
    Lakin her halükarda power kullanmak sistemi üste taşımaktır.Hele şimdiki avr-lerle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 4 Kasım 2017; 17:44:45 >
  • Birisi aslında pre power,xlr veya rca bağlantı, power amfi konularına açıklık getirse çok güzel olur.

Yaklaşık 8 ay önce marantzın bir power amfisini yarı fiyata bulmuştum.ama benim 7010 a nasıl bağlarım ne işe yarar ne fark yapar bilememiştim.şimdi siz bunları anlatınca pişmanlık hissediyorum.

• Selam arkadaşlar.

Anthem Mrx1120 satıp Anthem Avm60 pre almaya karar verdim.

1120 ile ilgilenen arkadaşlar pm atabilir.

110v 220 2000w trafoyuda yanında vereceğim.

Trafo 1. Sınıf kaliteli bir ürün.

• Gitti 3000 yeşil daha vay vay

• Dün Zürich Audio Hifi fuarinda yeni Anthem Str integrated Amfiyi dinledim ses müthiş resmen panzer gibi.

• nadeto kullanıcısına yanıt
    Bu hobide hiç durmuyor ki zaten hep gidiyor.

Hayırlısı bakalım. Benim sistemden yana memnuniyetsizliğim yok. Acelem de yok. satarsam alırım avm60'ı satılmaz ise kullanmaya devam.
  • Marantz da ne bulduğunuza bağlı. Eski mm5000 ise çöp yada ma500 ise de çöp. Ma6100 ler aynı performans. Ma700 canavar ama tek tek 5 tane tuzlu olur. 7055 az fark yapar. 8077 güzel oda çok tuzlu. Ma700 bulunca bütçe varsa al zamanında dv9000 ile 2005 de çoğu kişide sistem yokken ciddi tat almıştım tannoy saturn set ile. Ancak tabi anthem ayrı dünya ben 7010'u 1200€ ya uyguna düşürmesem anthem avr alırdım kuşkusuz.

• Acaba yeni çıkan Lexicon RV-6, RV-9 AVRs & MC-10 Pre/Pro. 7x100

ses rengi ve performansı nasıl , RV-6. Av 3900$ RV-9 AV 6500$. MC-10 pre. 6000$. Liste fiyatları. Cihazlar gerçek Dts X. Dolby Vision ve Atmos 4K içermekte. Cihazın arka kısmı aynı Anthem gibi olmuş. Kalibrasyon Dirac Live kullanılmalta 2018 ocak ayında abd satışları başlatılacak

• Selam Arkadaşlar,

Anthem Avm 60 Processor alarak Pre-Power sisteme geçmiş bulunuyorum.

Darısı tüm hobidaşların başına diyelim.
  • Hayırlı olsun, foto isteriz
  • joven kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.