Şimdi Ara

ANTEPFISTIĞI KAMPANYASI (İLGİ BÜYÜK) FAKAT SATAN ÇIKMADI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
39
Favori
38.322
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim fıstığım yok. Benim bir arkadaşımın fıstıkları var. Yeni dükkan açtı.

Mr.Mezarci nickli arkadaşın paylaştığı resimlerde bizim arkadaşın dükkanı.
    Dükkandan Alışverişte yapmışlar yorumlarını buraya ve yeni konuya bekleriz.
    Henüz bir fiyat belli değil. En uygun şekilde ayarlamaya çalışacağız.

Kavrulmuş Fıstık.
    Kurutulmuş Fıstık
    Çekilmiş yada taneli İç Fıstık

Ayrıca; Bastık, Sucuk, Muska, Dilme satışı olacak.

En geç 10 gün içinde tam netleşir. Büyük ihtimal bayram sonu kargolamaya başlarız.
    Antepte olanlar için adres verebilirim dükkana uğrayabilirler. Özel mesaj atın.

25 TL diyen arkadaşlar olmuş. 25 Tl olması çok zor. Fıstık bir çeşit altın. Piyasası belli. Saklamasını bildikten sonra kokmaz çürümez. Hatta parası olanlar alıp stok yapıyor. Kışın fiyat yükselince satıyorlar.

Fiyat belirnenip ürün hazır olunca konu açacağız.
    Bir miktar ücretsiz numune gönderimi yapacağız.

Takipte kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheEvent -- 13 Eylül 2015; 18:11:21 >

• 25'ten 2 kilo da ben alırım.
  • aynen TheEvent arkadaşımızın dediği gibi "25 Tl olması çok zor"
    hatta 25'e satıcım dese bu foruma bu kadar zahmete işe girmesine gerek yok istediği yerde istediği saatte antepte o fiyata hepsini 1 saatte satar

kalite olarakta gerçekten 1 sınıf bende arkadaşından aldım kendisinden habersiz
    buradada tesadüfen arkadaşı olduğunu, paylaştığım fotoğraflardan anladı..

ben 25'e buldum diyen arkadaşlar veya satın almış olan arkadaşlar aldığınız %99 antep fıstığı değildir
    karıştırılmış suriye iran şansınızda var ise az bir şey antep fıstığı vardır
  • merhabalar eger stok yapılıp bozulmıcaksa bende 10 kilo alırım tadı da güzel olması lazım fıstıktan fıstıga kalite farkı var benide yazın listeye
  • Hocam forumdaki diğer arkadaşlar ne düşünüyor bilmem ama benim görüşüm en iyi kalite olmasını gerektirmez.Hatta a101 seviyesinde kalitede olsa kabul diyenler var.Zaten biz zaten piyasadan aldığımız ürünlerin ihracat ve en iyi kalitede olduğumuzu düşünmüyoruz. Forumda bana göre beklenti. Siz daha iyi bildiğiniz için. Kalite olarak iyi ve lezzetli olup fiyat olarak ise foruma özel güzel bir kampanya. Ben geçen migrosta 34tlye kilosu ile antepfıstığı aldım ve memnun kaldım.Yani demek istediğim migrastakiden daha iyi olanı daha ucuz fiyata temin edebilirsiniz.Migros gibi yerler çok yüksek kar olmazsa satmıyor sonuçta. Hatta bana kalsa iyi kalite urfa ve siirt fıstığı bile olabilir.

Yaş ve Fıstık içine çok yoğunlaşmayın benden öneri sadece kavrulmuş kuru fıstığa yoğunlaşın fiyat için. Ben geçen yıl 3 kilo fıstık içi aldım ama yenilmiyor.Kabuklusu gibi olmuyor. Kavrulmuş kuru fıstıkta forumda muazzam bir satışa ulaşabilirsiniz. Olmadı sözümüzde durmak için adam başı 2-3 kilo fazla alırız ve yanında forumda konuyu yayar eş-dostunda almasını sağlarız. Ben örneğin 4-5 kilo daha alacak birkaç kişiyi yönlendireceğim veya onların yerinede alacağım. Ürün kalitesi ve fiyat önemli.

• TheEvent kullanıcısına yanıt
    1. Kalite, 2. Kalite diye fiyat verirseniz daha güzel olur. Ayrıca cevizli sucuk ve diğerlerinin de fiyatı uygun olursa ondan da alacak çok kişi olur. Şimdiden iyi satışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-yiyecek-icecek-kuruyemis-antep-fistigi-tuzlu-kavrulmus-fistik-1-kg-210785088/detay/
    bu satıcıyla pazarlık içerisindeyim. kargo dahil kaç paraya anlassam iyi. 25 cok imkansız. fıstık 1.ci kalite diyor..
  • @KalemKolik
    Desteğiniz için teşekkür ederim.

@Mr.Mezarci
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Aynen öyle altın gibi hatta altında düşme ihtimali var fıstıkta oda yok. :) Ne zaman götürsen para.Fiyatın üstüne kargo, paketleme, sanal pazar komisyonu binecek. İster istemez yükseliyor fiyat. Ancak kargo dahil 3 ve 5 kğ da uygun bir fiyat bulmaya çalışıyoruz. Sizi ve bizi üzmeyecek bir fiyat olacak inşallah. Dediğim gibi 1 haftaya netleştiririz.

@sarahaten
    1 ve 2. kalite neye göre belirleniyor tam bilmiyorum. Yarın bir sorayım ama en iyisini satmak ve almanız taraftarıyım.
    Kavrulmuş fıstıkta çıtlaklık önemli yani ağzının açık olması. Fiyatlar az çok belli ama kargo ve komisyonları en aza indirmek için uğraşıyoruz. Açacağımız konuda diğer ürünlerin fiyatlarıda olacak.

@nasiledekkinasilola
    Bizim fiyatı görmeden almayın derim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

merhabalar eger stok yapılıp bozulmıcaksa bende 10 kilo alırım tadı da güzel olması lazım fıstıktan fıstıga kalite farkı var benide yazın listeye

Kurutulmuş fıstığı uygun ortamda muhafaza ederseniz uzun süre kalır. Nem rutubet olmaması gerek.
  • antepte kavrulmuş tuzlu fıstık iyisini prakende alayım derseniz 35 tl civarı sürüm olursa 30 a felan alınabilir yani anlayacagınız 30 tl nin aşası zor 40 50 fiyatlarda şişirmedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheEvent

quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

merhabalar eger stok yapılıp bozulmıcaksa bende 10 kilo alırım tadı da güzel olması lazım fıstıktan fıstıga kalite farkı var benide yazın listeye

Kurutulmuş fıstığı uygun ortamda muhafaza ederseniz uzun süre kalır. Nem rutubet olmaması gerek.

hocam saklama kapları var onlarda bozulmuyor bildigim kadarıyla
  • taze olursa bende isterim
  • hocam bu taze fıstığı açması zor mudur, istersek bir kuruyemişçide kavurtabiliyor muyuz.
    nasıl olur bu iş?
  • uygun fiyattan bende 4-5 kilo alırım
  • değerli arkadaşlar daha öncede yazımın devamını açayım..antepfıstığı tüketim olarak eğer kuru kabuklu şekilde saklanırsa 2 yıl ömrü olur herhangi bir alfatoksin oluşmaz..burada nem faktörü önemlidir..ama bu fıstıkların ağzı çıtlatılmışsa aynı yıl tüketilmesi gerekmektedir..yoksa alfa tosin oluşma riski artar...size tavsiyem mutlaka yeni mahsül ürün almaya bakın derim.. gelelim 20-25 bandında antepfıstığı alalım diyenlere ..şu anda kuru kabuklu 18 tl kğ.
    1-kabuklarının soyulması(kiloda kayıp %15 gibi olur.)
    2-çatlak olmayan fıstıkların çıtlatılması bu çoğunlukla evlerde el emeği ile olur..makineside var.
    3-fıstıkların tuzlanması kavrulması ve paketlenmesi

şimdi 18 TL ye olan kabuklu fıstığı nasıl 20-25 TL ye üretici ler satabilir bu imkansızdır...ortalama bu fiyatlarda kalırsa yani kuru kabuklu fıstık 18 den kalırsa 40 TL uygun fiyat olur...
    bazen ucuz fiyatlı antepfıstığına denk gelirseniz
    1-eski tarih üretimdir
    2-3. kalitede fıstıktır.
    3-ya iran suriye ırak fıstığıdır ki bu fıstıkalar kötü değildir..sadece yasal olmayan yolarda ülkemize sokulmuştur.
    4-fıstıkların içi yarımdır yada çoğu boştur..

konu ile ilgili kafanızda soru varsa cevaplarım seve seve bu arada mesleğim..zir. müh. kamudayım 22 yıl oldu...antepfıstığı üzerinde eğitimler vermekteyim..urfalı olup çanakaklede yaşamaktayım..hepinize saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesido -- 13 Eylül 2015; 21:53:16 >

• Birde şu konuyud a açıklamadan geçmeyeyim..hepinizin bildiği meyve ve sezedeerin üretiminde hemen hemen tüm ürünlerde BKÜ kulanılmaktadır.BKÜ=Bİtki Kotuma Ürünü yani namı diğer kimyasal ilaçlar veya zehirler ...antepfıstığı üteretimi esnasında çeşitli hastalık ve zararlılara karşı çeşitli kimyasallar kulanılmaktadır..özellikle zararlılar için cypermethrin grubu Chlorpyrifos etken maddeli ilaçlar çok ça kullanılmaktadır..çok zehirli olan bu ilaçlamalarda entepfıstığı bünyesinle rezidü diğer anlamda kalıntı bırakır...Ülkemizde MRL kalıntı limitleri listesinde bun kalıntının kabul edilebilir miktarları belirtilmiştir..arzu eden olursa bu MRL değerlerine google amcadan ulaşabilir..
    ürünü aldığınız üreticide bu kullandığı ilaçların adlarına ve kullandıkları tarihlere ulaşırsanız daha güvenli ürün tüketimine ulaşmanızı sağlamış olursunuz..görevim gereği çanakkalede çeşitli ütünlerdetavsiye dığı ve yasaklı kimyasal ilaç kullanan bir çok üreticiye idari para cezsını bizatihi ben yazdım:):) şunuda söyleyeyim üreticilerin %99 bizi ZEHİRLİYOR....... ne yazıkki durum bu

Bastık, Sucuk, Muska, Dilme satışı olacak. demişsiniz bunlarından resimlerini bekliyorum fıstıga ilave bunlardanda almayı planlıyorumda
  • mesido kullanıcısına yanıt
    Açıkcası 40tl uygun değil.Forumca amacımız zaten toplu olarak yüksek satış adetlerine ulaşıp fiyatta bir avantaj yakalamak.Yoksa Migrosta satılan 35tllik fıstıkta işimizi görüyor.Ayrıca bilgilendirme için çok tşk ederim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheEvent -- 13 Eylül 2015; 23:06:29 >

Resimleri s image yapabilirmisiniz ? Çok büyükler çünkü. Ayrıca Muska çok güzel duruyor ondanda alalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 13 Eylül 2015; 22:52:41 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.