Şimdi Ara

Anlaşılması Zor Olan Filmler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
19.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya nerdeyse bütün fransız ve fransızları içeren amerikan filmleri
    kısaca içinde frans geçsin yeter

misal geçenlerde 2 day in paris die bi filme gittim
    ya film komikti adam goldberg oynuo bi sürü çarpık ilişkiler
    garip bi film fakat filmi sonu garip geldi
    insan ya noldu şimdi bitti mi ee 1.5 saatir izliom filmi bi ot deişmedi bitti film dio
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

Lost Highway

Ben filmi anlamadığımı Söyleyince Eski Cd'cimin Dediği Gibi

"Bu David Lynch Filmidir. Şimdiye Kadar Anlayan Çıkmadı"

(ciddi ciddi böle söledi ama eleman...)

Aynı şey benimde başıma geldi hocam. Önceden sürekli film aldığım bir dvd satıcısı vardı. Mulholland Drive'ı aldım. İlk izlediğimde anlamadım bitürlü. Adama uğradığımda bunu söyledim. Adam dediki "sorma ya kardeşim bende 20 kez izledim yinede anlamadım. itoluit filmmi yapıyor bulmacamı belli değil"

• Lynch gerçekten sinemaya ayrı bi tat katmış bi yönetmen..

The Straight Story filmini izlediğimde gerçekten ağlayacaktım..anlamış olmanın verdiği bi mutlulukla
    Blue Velvet filmide yapmış olduğu diğer filmler kadar karışık değildi sanki..(çok uzun yılar oldu izleyeli ama akıl karışıklığı kalmamış ki anlamışım )

konuya dönecek olursak memento en az 2-3 kez izlenemsi gereken bir film..anlaşılması açısında..keza Donnie Darko, Lost Highway,Mulholland Dr,Pi..hala anladığımı söyleyemem..sanırım sinema izleyicisinede zevk veren unsurlaradan biriside bu.. anlayamamak,anlamak için kafa yormak..
    ve sanırım bu psikolojiyede bağlı bişey..Amres Perros filmini ilk izlediğimde karşık gelmiş,karakterler arasındaki ilişkiyi çözememiştim..ama 2 izleyişimde anlamak zor olmadı..(bu arada müthiş bi film..herkese tavsiye)

• Elif Hanım, Lynch konusunda hemfikirim. Sinemayı "lynch" eden adam derler kendisi için. Zaten meşhur bir lakabı dahi vardır burada telaffuz etmekten haya ettiğim.

Innaritu aslında zor bir yönetmen değildir. Tümevarım yöntemini uyguladığı için tarzını çözebilen her insan filmini izlerken kolaylıkla tahlil edebilir. Ama ilk kez izliyorsak bir Innaritu filmini, cedeller yaşamamız olası. Amores Perros ilk izlediğimde beni dumura uğratmıştı. Ama ikinci kez izlediğimde filmin felsefesini anlamak beni hayli mutlu etmişti. Nihayetinde Innaritu gibi bir dahi ile tanışmama vesile olmuştu. Daha sonra izlediğim filmleri (21 Gram, Babel) algılayabilmek zor olmadı bu yüzden.

Ayrıca Lynch'in şöyle bir iddiasını duymuştum: "Eğer Mulholland Drive filmini tam olarak anladığını iddia eden birisi olursa ve bana anlatırsa, kendisini filmimde oynatacağım" :)

Ayrıca ustanın Eraserhead filmi bünyeye ve akla zarardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De-Niro -- 8 Ocak 2008; 5:24:36 >

• 9 oscarlı ingiliz hasta
    http://beyazperde.mynet.com/film.asp?id=180&kat=arama

2 farklı hikaye var filmin sonuna kadar 2 olay arasında hiçbir bağ kuramıyorsunuz her şey filmin sonunda belli oluyor...

sinemya gitmemişitm ama 9 oscar alınca tv yayınlanması için epey beklemiştim nerde o zaman dvx dvd falan bekle ki tv de yayınsın da izleyelim...
  • Memento ancak 3.kez seyrettiğimde anladım ama çok sağlam filmdir
  • Ben De Sin City İlk İzledigimde Zor Anlamıştım Farklı Zamanlara Gittigidne Dolayı
  • eternal sunshine of the spottles mind(sil baştan)

ilk izlediğimde anlamamıştım ama ikinci izlediğimde taşlar yerine oturdu.
  • şimdi bana bu Lynch denen şahıstan bir iki film önerebilirmisiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Malazgirt

quote:

Orjinalden alıntı: De-Niro

Mulholland's Drive,

Filmi izledikten sonra kendimi aptal gibi hissettim. Sadece anlamayan ben miyim diye araştırdığımda kendimi kullanılmış gibi hissediyorum diyenler de vardı. David Lynch filmleri böyle ama
    Bu filmi anlayanlar cevabını bana spoiler uyarısı yaparak anlatırsa memnun olacağım.

Spoiler

filmin ortalarında kutuyu açtıktan sonra film değişiyor.

Spoiler

Sonrası filmi anlayamıyorum. Filmi anlamak gerekiyor mu? ya da yönetmenin tarzına alışın mı diyor?

spoiler

film bi kere izledim ve yorumlarada bakmadım ama benim o filmden anladığım
    en iyi arkadaşını aktris olma hırsı yüzünden kıskanıp öldürten kadının vicdan azabı çekerek olayları değişik yorumlayıp kafayı sıyırmasıdır.ve o filmden hatırladığım bişey daha çok güzel sahneleri vardı

spoiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackbauer___ -- 8 Ocak 2008; 16:38:58 >

• tabikide memento.1 kere seyrettim anlamadım.ilerde belki anlamak için tekrar seyrederim.
  • dialoglara dikkat ederseniz Memento oldukça basittir aslında :)

Lynch filmleri ve The Fountain anlaşılması güç filmlerdir,bir de Donnie Darko.İlk aklıma gelenler bunlar :)
  • Ben Twelve Monkeys'i izledim. Film bittiğinde anladığımı düşünüyordum. Arkadaş da yardımcı olayım abi şurası şöyle, burası böyle diye izah ediyor. Ben orayı anladım, orayı da, orayı da diye devam ediyorum. Sonra anladım ki bu bende genel bi durum. Yani filmleri izlediğimde yönetmenlerin bize başka şeyler vermek istediğini, benim ise onları anlayamadığımı düşünüyorum Karışık bi cümle oldu, anlayan arkadaşlarla devam edelim. Zaten bu durumu yaşayabilecekler onlar. Yani ayrıntıcı insalar. Biçok filmde lan peki şu, peki şu olayına dönüyor iş. Onun sebebini ise çözemedim. Ya çok kötü filmler, ya da çok iyiler Bi de hala o filmlerin sonunu kabullenememe amatörlüğü üzerimden hiç kalkmaz. Ama o olmadan da zevki çıkmıyor, ondan galiba

• 5 vakit
  • "Pi" adlı filmi baya önce Cnbc-e'de izlemiştim ben de.Gerçekten de garip ve anlaşılması güç bir filmdi.
  • Donnie Darko
    The Life Aquatic with Steve Zissou
    Ying xiong
  • Mulholland's Drive filmini anlamak için yaklaşık 10 kez hatta daha fazla izleyenler var. Gülelim mi ağlayalım mı? Yahu filmin anlaşılacak bir yanı yok. David Lynch'e soruyorlar: "Bu filme ne anlatmak istediniz?" cevabı da:"Hiçbir şey anlatmadım" oluyor. Ha izleyen 10 kez izlerse artık anlamlar yüklemeye başlar, 20yi bulursa zaten filmin hiç amacı olmayan tüm alakasız anlamları yüklersiniz, halüsinasyonlarla birlikte tabii O yüzden öyle abartılacak bir film değil, defalarca izleyip anlaşılacak bir film hiç değil.
  • zoidac filmi

katili nasıl buluyor anlamış değilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: FreaKs

şimdi bana bu Lynch denen şahıstan bir iki film önerebilirmisiniz ?

anlamak mı istersin yoksa 2-3 kez seyretsende hala aklında soru işaretleri kalmasınımı?

anlaşılması güç film ismi istiyorsan..lost highway,mulholland dr. derim ben..
    yok ben anlaşılır film isterim dersen, straight story filmini izlemeni öneririm
  • ben ne kadar bir bilim kurgu sever bir insan olsam ve filmlerde zeka kullanmayı sevsem de yılların klasiği "blade runner" ı anlayamadım,itiraf ediyorum :)
    2001 space odyssey -ki en iyi bilim kurgu filmi seçilmiş sonuçta- zor film. az kişi keyif alır ,az kişi anlar. birkaç şey anlamak bile çok mutlu etmişti beni :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.