Şimdi Ara

ANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
2.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar aslında detaylı bir inceleme yapmayı düşünmüyordum fakat internet ortamında bu kulaklıkla ilgili bir inceleme olmadığı için biraz detaylandıracağım, çünkü şuan popüler olma yolunda olan bir kulaklık insanlara yardımcı olalım...

öncelikle şunu söylemek gerekir incelemeden önce 1 tam gün çeşitli şekillerde kulaklığı kullandım. Ne yaptım mesela ? İlk aldığımda cep telefonuna bağladım, youtube müzik uygulamasından şarkılar dinledim(premium üyesiyim), daha sonra telefondan sürekli oynadığım dominations adlı strateji oyununu oynadım 1-2 savaş yaptım, telefonla arama ve konuşma yaptım, daha sonra kulaklığı eşime verip beni aramasını söyledim yani karşıdan gelen sesi dinledim. Ertesi gün ise bilgisayara bağladım, basit bir online fps oyun oynadım, zoom ile görüşme yaptım, bir tane dizi izledim, youtube dan 2 saatlik bir video izledim (cüneyt özdemir-babacan röportajı) yani çok agresif olmasada kendi yaşam tarzımda kullanacağım şekilde denedim ki birçok insanda bu şekilde yaşıyor zaten. Şimdi gelelim fikirlere;

1- Tasarım ve konfor; kulaklık tasarım olarak çok şık duruyor abartılı renk geçişleri yada leğen plastiği dediğimiz basit plastik hissiyat ve görünümü yok, kırmızı-siyah geçişler ve kırmızı örgülü kablo çok başarılı, jak girişi sağlam ve kullanışlı. Soğutucu jel elinizle hissedebileceğiniz bir şey değil fakat kullanımda işe yarıyor ki 1-2 saat çıkarmadan durabiliyorsunuz. Eğer çok büyük kulaklarınız yoksa Padler kulakları içine alıyor. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Tasarım ve konfor anlamında gördüğüm eksiklikler Anker in Q10 modelindeki gibi uzama kısmında metal kullanılabilirmiş o zaman daha sağlam olurdu. Birde mikrofonun katlanmasını yada içeri girmesini isterdim. Hep öyle modellere bakıyordum ve haklıymışım benim için çok önemliymiş, şimdi mikrofonu çıkarıp bir köşeye koysan kaybolur yada bir arama geldiğinde takmakla uğraşmak çok zor olur. Neyse fazla uzatmadan Tasarım ve konfor puanı 8/10

2- Müzik performansı; Benim için oyundan da önemli olan kriter müzik aslında çünkü günlük müzik dinleme sürem çok daha fazladır. Bu kulaklık muhteşem bir müzik kulaklığı değil, bazı sesler boğuluyor, bazı şarkılarda performans çok düşüyor bazı şarkılarda çok iyi hale geliyor. Geçen ay aldığım Anker Q10 kulaklık bu kulaklıktan daha iyi bir müzik performansı veriyor. Fakaat asla müzik konusunda kötü, dinlenmez diyemem gayet iş görür hatta bazı hiç duymadığınız sesleri bile yakalayabilirsiniz. Ben oyuncu kulaklıkları konusunda çok tecrübeli değilim fakat genel kanı çok pahalı oyuncu kulaklıklarının bile müzik performansının vasat olduğudur. Bunu biraz deneyimlemiş olduk. Şunuda unutmayalım benim yorumum hep kaliteli kulaklıklar kullanmış ve müzik konusunda hassas olan bir kullanıcının yorumlarıdır. O yüzden bazıları bu kulaklıkla müzik dinlerken hayatımın en iyi müzik kulaklığı da diyebilir. 7/10

3- Oyun performansı; 2 farklı oyun oynadım biri telefonda biri bilgisayardan genelde basit oyunlardı yani CS GO yada PUBG gibi milli ve ses kasmalı oyunlar değildi ana şunu söyleyebilirim ki kulaklık beklentinizi çook rahatlıkla karşılıyor. Yani karakter kafasını nereye çevirirse kulaklık orayı dinletiyor. Arkadan ses gelirse duyuyorsunuz, oyun içindeki müzik ve aksiyon sesleri içinize işliyor. Terlemeye ve strese giriyorsunuz. bunun bir üst modelinde olan sanal 7.1 olayı bu performası artırır mı bilmiyorum bazı kullanıcılar sanal 7.1 in balon olduğunu söylüyor ama bu kulaklıkla gümbür gümbür yıllarca oyun oynayabilirsiniz. 8/10

4- Mikrofon performansı; hem konuşma hem dinleme yaptım ikisinde de mükemmel çalışıyor tek yapmanız gereken mikrofonu ağzınıza çok yaklaştırmamak o zaman seste ve bazı harflerde patlama oluyor. 9/10

5- F/P oranı; Anker in hem dünyada hem Türkiyedeki öelliği ürünlerinin f/p olarak zirve olmasıdır. Daha önce aldığım Anker ürünlerinden bende bunu onaylıyorum. Ben bu kulaklığı HB den takiple 239 TL ye yakalayıp aldım. bu kulaklık 399-239 tl arasında gidip gelen bir kulaklık... eğer 239 TL ye alırsanız f/p de zirvedir fakat 399 l ye alırsanız durumlar değişir, farklı rakipler karşısına çıkar ortalık karışır. benim açımdan puanı 9/10

GENEL OLARAK PUANIM 8/10 DUR. (1 puanı mikrofonu gizlenmediği için 1 puanıda müzik performası kusursuz olmadığı için kırıyorum. RGB ve sanal 7.1 bence önemli şeyler değil)

ANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEMEANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEMEANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEMEANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEMEANKER SOUNDCORE STRİKE 1 İNCELEME

• Teşekkürler hocam.

Ben de şunu atayım.

• Bu arada ekstra bir bilgi vereyim; kulaklığa mikrofon takılı değilken telefon görüşmesi yapmak istediğinizde telefonun mikrofonu mikrofon olarak kullanılıyor ve görüşme yapabiliyorsunuz ama ses karşı tarafa çok kısık olarak gidiyor.
  • Maşallah 🧿 kulaklıktan kalite akıyor görüntüsü sanki kış gününde kulağı ısıtmak yaz günlerinde ise kızartmak için tasarlanmış gibi gözüküyor
  • Görünüş olarak kulak padleri sevdiğim dizaynda uzun kullanımda tahminen kulak ağırtmayacağını düşünüyorum fakat mikrofonu çok hoşuma gitmedi gördüğüm kadar esnek bir yapısı yok istediğim konumda kullanamıyorsun sanırım sanırım jack girişlerini usb döndüren cihazda bulunmuyor kimi kullanıcı için + kimi kullanıcı için - bir detay bence kutu içeriğinde olması güzel olurdu eline sağlık inceleme için yeni kulaklık arayan arkadaşlar için güzel olmuş bence.. Fiyat konusunda dediğiniz gibi 239 bandında alınırsa makul bir fiyat ama 399 civarına çıktığı vakit alına bilecek daha iyi kulaklıklar mevcut...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridvan Dilmac

Görünüş olarak kulak padleri sevdiğim dizaynda uzun kullanımda tahminen kulak ağırtmayacağını düşünüyorum fakat mikrofonu çok hoşuma gitmedi gördüğüm kadar esnek bir yapısı yok istediğim konumda kullanamıyorsun sanırım sanırım jack girişlerini usb döndüren cihazda bulunmuyor kimi kullanıcı için + kimi kullanıcı için - bir detay bence kutu içeriğinde olması güzel olurdu eline sağlık inceleme için yeni kulaklık arayan arkadaşlar için güzel olmuş bence.. Fiyat konusunda dediğiniz gibi 239 bandında alınırsa makul bir fiyat ama 399 civarına çıktığı vakit alına bilecek daha iyi kulaklıklar mevcut...
    kısa kısa cevaplamak gerekirse

mikrofonun esneme payı var, sıkıntı çıkarmıyor ama gözünüzün önünden atamıyorsunuz sınırlı bir esneme payı

usb dönüştürücü yok, bu dönüştürücü genelde sanal 7.1 olan kulaklıklarda oluyor mesela logitech g432 de vardı. Onuda çok indirimli bir fiyata yakalamıştım ama almadım çünkü indirimli hali bile 450 tl idi ve sanal 7.1 biraz göz boyaması bu işin. sound core strike 3 ise direk usb ile geliyor ve onda da 3.5 mm girişle kullanma imkanı yok. Ben daha çok multimedya kullanıcı olduğum için benim için 3.5 mm giriş daha kritik bir özellik o yüzden strike 1 aldım.

kulaklık padleri çok konforlu, en az 2-3 saat çıkarmadan durursunuz ve manşonların eliptik yapısı hem göze hoş görünüyor hemde kulağı çok güzel içine alıyor zaten kulağımızda elips şeklinde bir organ, daire şeklinde değil neden genelde daire şeklinde kulaklık üretilir anlamamışımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

mikrofonun esneme payı var, sıkıntı çıkarmıyor ama gözünüzün önünden atamıyorsunuz sınırlı bir esneme payı

usb dönüştürücü yok, bu dönüştürücü genelde sanal 7.1 olan kulaklıklarda oluyor mesela logitech g432 de vardı. Onuda çok indirimli bir fiyata yakalamıştım ama almadım çünkü indirimli hali bile 450 tl idi ve sanal 7.1 biraz göz boyaması bu işin. sound core strike 3 ise direk usb ile geliyor ve onda da 3.5 mm girişle kullanma imkanı yok. Ben daha çok multimedya kullanıcı olduğum için benim için 3.5 mm giriş daha kritik bir özellik o yüzden strike 1 aldım.

kulaklık padleri çok konforlu, en az 2-3 saat çıkarmadan durursunuz ve manşonların eliptik yapısı hem göze hoş görünüyor hemde kulağı çok güzel içine alıyor zaten kulağımızda elips şeklinde bir organ, daire şeklinde değil neden genelde daire şeklinde kulaklık üretilir anlamamışımdır.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam dediğiniz gibi kulak yapısı elips olduğu halde genel olarak üretilen padlerin yapısı yuvarlak ve maalesef çok sıkıntılı kullanımları ben sırf o yüzden logitech kullanıyorum onların kulak padleride elips yapıda ve gayet rahatlar saatlerce kullanıla biliyor. Jack girişleri dediğiniz gibi pc de kullanılmayacaksa gayet mantıklı ama pcde kullanımlarda maalesef girişler kaliteli değilse tam anlamıyla ses kalitesini alamıyorsun harici bir ses kartı varsa o o konuda da pek bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum açıkçası... Pcde zamanında g230 kullanmıştım ondada usb dönüştürücü olmadığı için bir dönem sıkıntı yaşadım sonrasında g633 e geçiş yaptım bayağı bir rahatlama oldu benim için..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridvan Dilmac

Anladım hocam dediğiniz gibi kulak yapısı elips olduğu halde genel olarak üretilen padlerin yapısı yuvarlak ve maalesef çok sıkıntılı kullanımları ben sırf o yüzden logitech kullanıyorum onların kulak padleride elips yapıda ve gayet rahatlar saatlerce kullanıla biliyor. Jack girişleri dediğiniz gibi pc de kullanılmayacaksa gayet mantıklı ama pcde kullanımlarda maalesef girişler kaliteli değilse tam anlamıyla ses kalitesini alamıyorsun harici bir ses kartı varsa o o konuda da pek bir sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum açıkçası... Pcde zamanında g230 kullanmıştım ondada usb dönüştürücü olmadığı için bir dönem sıkıntı yaşadım sonrasında g633 e geçiş yaptım bayağı bir rahatlama oldu benim için..

Alıntıları Göster
    logitech g633 artemis gerçekten çok hoş ve premium bir oyuncu ben bu kulaklığı media markt web sitesinde 650 tl ye yakaladım çok düşündüm ama almadım.

2 sebebi var;
    1.si hard core gamer olmadığım için bu fiyatlara çıkmak istemedim.
    2.si biraz kaba geldi sanırım rgb ve multifonksiyon tuşları yüzünden biraz kalınlık artmış.

• Aslına bakarsanız çok bir kalınlığı yok tasarım olarak çok şık bir ürün olduğu için kaba bir görüntü yansıtmıyor ama dediğiniz gibi üst seviye oyuncular için dizayn edilmiş bir kulaklık olduğu için dış mekan kullanımlarında pek rahat kullanım sunmuyor olabilir belki şahsen müzik vs dinlemek için alınacaksa gereksiz bir harcama olabilir ne kadar pc ve telefon için 2 farklı kullanım sunsa da ben pc den aldığım performansı maalesef telefondan alamadım birde rgb ve g tuşları maalesef telefon kullanımında işlevsiz diye biliyorum pc için okey ama telefon tablet için alınacak bir ürün değil bence varsa kullanıla bilir ama o kullanım için alınması gereksiz :)
  • Bende sipariş vermeyi düşünüyorum strike 1 modelini ama aklıma takılan bir şey var. Mikrofonu kullanmak için 2 uçlu jak aparatını takınca ses kalitesi düşüyor mu ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Strike 3 'de usb var ama halen günümüzde bu şekilde kulaklık gelmesi hiç hoş değil. Neden harici ses kartını çıkartıp stereo kullanma imkanı verilmiyor? Böylece ürünün kullanım alanı çok daha genişleyecek ve kullanıcıyı daha memnun edeceğini düşünüyorum. Yani bu saatten sonra asla tek usb çıkışı olan kulaklıkları almam.

Bazen bu kulaklıklarla gelen harici ses kartlarında çızırtı vs olabiliyor. O zaman stereo sisteme bağlayıp anakart veya ses kartı varsa o şekilde daha iyi performans da alınabilir. Hatta harici ses kartı bozulur bir sıkıntı olur vs yine bu şekilde en azından kulaklığı kullanma imkanı olurdu.

Bu yüzden tercih etsem bile kesinlikle çıkartılabilir olanları tercih ederim.

Çok düşük sistemlerde bazen ses seviyesi düşük kaldığından bazen bu harici ses kartlarına ihtiyaç olabiliyor veya laptoplarda belki bir avantaj sağlıyordur ama genel olarak artık anakartların ses yongaları yeterli desteği verdiğini düşünüyorum.

Ben de Cloud Silver var ve 60 Ohmluk bir kulaklık. Anakartım b450 ve ses yongası ALC892. Sesi yüzde 100 açamıyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Strike 3 'de usb var ama halen günümüzde bu şekilde kulaklık gelmesi hiç hoş değil. Neden harici ses kartını çıkartıp stereo kullanma imkanı verilmiyor? Böylece ürünün kullanım alanı çok daha genişleyecek ve kullanıcıyı daha memnun edeceğini düşünüyorum. Yani bu saatten sonra asla tek usb çıkışı olan kulaklıkları almam.

Bazen bu kulaklıklarla gelen harici ses kartlarında çızırtı vs olabiliyor. O zaman stereo sisteme bağlayıp anakart veya ses kartı varsa o şekilde daha iyi performans da alınabilir. Hatta harici ses kartı bozulur bir sıkıntı olur vs yine bu şekilde en azından kulaklığı kullanma imkanı olurdu.

Bu yüzden tercih etsem bile kesinlikle çıkartılabilir olanları tercih ederim.

Çok düşük sistemlerde bazen ses seviyesi düşük kaldığından bazen bu harici ses kartlarına ihtiyaç olabiliyor veya laptoplarda belki bir avantaj sağlıyordur ama genel olarak artık anakartların ses yongaları yeterli desteği verdiğini düşünüyorum.

Ben de Cloud Silver var ve 60 Ohmluk bir kulaklık. Anakartım b450 ve ses yongası ALC892. Sesi yüzde 100 açamıyorum bile.

Alıntıları Göster
    anakartın ses yongasına nasıl bakıyorsunuz bende geçen hafta Denon HP1100 kulaklık aldım. Kulaklığı 36 ohm sanarak aldım ama 66 ohm çıktı geri iade etmekte istemedim. Kulaklık amfisi alsam mı diye şimdi sürekli düşünüyorum.

• quote:

anakartın ses yongasına nasıl bakıyorsunuz bende geçen hafta Denon HP1100 kulaklık aldım. Kulaklığı 36 ohm sanarak aldım ama 66 ohm çıktı geri iade etmekte istemedim. Kulaklık amfisi alsam mı diye şimdi sürekli düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam anakartın modelini yazıp markasının sayfasından bakabilirsiniz. Misal ben buradan bulmuştum.
    https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS/Specification

AUDIO PORTS (REAR) 6(Realtek® ALC892 Codec)

Aldığınız kulaklığın ses seviyesi yetersiz mi kalıyor hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 30 Haziran 2020; 21:28:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okanygtt

Bu mesaj silindi.
    Sizin başka bir sorununuz olmalı. Yanlış yere takıyor olmayasınız? yada belki kulaklıkta bir sorun vardır? yanında aparat mı geliyor yoksa aparatı siz başka bir yerden mi aldınız?
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, evet kulaklık tam potansiyelini veremiyor. Hatta şöyle söyleyim 53 mm sürücü 3,5watt olmasına rağmen strike 1 den daha az ses veriyor.
    Denon DJ Hp1100 inceleme yazım kulaklık genel sayfasında mevcut oradan bakabilirsiniz. Aslında artık anakart üreticilerinin bunlara dikkat etmesi lazım.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Kulakligin mikrofinunu takamamisim.takinca duzeldi sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanygtt

Kulakligin mikrofinunu takamamisim.takinca duzeldi sorun.
  • Merhaba.

Yorumunuz için teşekkürler. Ama hb'dan baktığımda kulaklığın 370g olduğunu görüyorum. Hani 250 filan olsa tamamıda da 370 beni düşündürüyor açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinoeis

Merhaba.

Yorumunuz için teşekkürler. Ama hb'dan baktığımda kulaklığın 370g olduğunu görüyorum. Hani 250 filan olsa tamamıda da 370 beni düşündürüyor açıkçası..
    takip edin düşecektir bende takip ettim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.