Şimdi Ara

Ankastre Fırın Tam Boy Solo FırınLI Ocak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim Eniyisi Hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
17.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir Servis Teknisyeni Olarak Nacizane Sizleri Bilgilendirmeye Çalışacağım.

Bildiğiniz Üzere Fırınlar Günümüzde Tam Boy Ve Ankastre Olarak İkiye Ayrılmış Durumda Ama Genel Olarak Bütün Fırınların Sistemi Aynıdır,

Sistem Olarak Fırınları Bir, Birinden Ayıran Turbo Fanlı Fırınlar Ve Statik Yani Fansız Fırınlardır,

Biz Öncelikle Fırın Seçerken Mutlaka Fanlı Yani Turbo Fırın Olmasını Önemle Belirtiyoruz..!

Statik Fırınlar Alt, Üst Resistans ve Termostattan Oluşur Sistem Ve Kumanda Anahtarıyla İsterseniz Tek Resistans İsterseniz Çift Resistans Seçerek Isı Ayarı Yapabilirsiniz Ama Turbo Fırınlarda Bu Özelliğin Yanı Sıra Turbo Resistansı Ve Fırının İçinde Bulunan Sıcak Havayı Heryere Ulaştıran Turbo Fanı Vardır Ve Çok Önemli Bir Detaydır.

Bu Nedenle İlk Dikkat Etmemiz Gereken Fırınımızın Turbo Olması,

Bunun Dışında Görünüşü Tipi Modeli Ne Olursa Olsun Bütün Fırınların Sistemi Aynıdır,
    Hepsinde Bir Aydınlatma Işığı, Tehlike Anında Elektiriği Kesen Termikler, Isı Ayarı Bir Termostat, Alt Üst Resistanslar Ve Turbo Resistans Ve Turbo Fanı Hepsinde Mevcut Olan Parçalar Bunlardır Genel Olarak

ANKASTRE FIRIN
    Ankastre Bir Fırın Alacaksak Çok Aşırı Dijitale Kaçmayan Modeller Tercih Edersek Uzun Yıllar Kullanmamızda Bize Avantaj Sağlar, Avantajdan Kastım, Mutfaklar Genel Olarak Rutubetin Nemin Yoğun Olduğu Yerlerdir Yemek Piştiği İçin Ve Dijital Kartlar Nemden Rutubetten Çok Etkilenir Bu Nedenle Mümkün Olduğunca Manuel Modeller Seçmeye Gayret Edelim Bu Hem Daha Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayacağı Gibi Fiyat Olarakta Dijitallerden Çok Daha Ekonomiktir. Önemli Bir Detayda Şudur'ki Dijital Modellerde Termostat Yerine Isı Sensörleri Vardır Ve Isı Sensörleri Termostatlara Göre Çok Daha Fazla Arza Yapmaktadır.

Termostat, Elimizle Çevirerek 30-60-90-120-150-200-250 Gibi İstediğimiz Isıya Getirebildiğimiz Manuel Yapıda Bir Parçadır Ve Mekaniktir İstenilen Isıyı Hissettiğinde Resistansa Giden Elektiriği Keser Ve Isı Azaldığında Tekrar Elektirik Vererek Resistansa Elektirik Gönderen Parça

Isı Sensörü;
    Dijital Modellerde Bulunan Ve Elektronik Karttan Çıkarak Fırın İç Isısını Ölçerek Dijital Karta İleten Elektronik Sensördur, Özetle İleri Teknoloji Ve Elektronik Bir Parçadır.

TAM BOY SOLO OCAKLI FIRIN

Sistem Olarak Tam Boy Fırınlarla Ankastreler Arasında Fark Yoktur Sistem Yine Aynıdır Bazı Modellerde Solo Fırınlarda Çift Kapak Vardır Ve Buda Şöyle Özetleyeyim Bir Gözü Statik Yani Sadece Alt Üst Resistan Ve Termostat Olan Kek Vs. Gibi Şeyleri Pişirmeye Yarayan Bir Nevi Davul Fırın Özelliğinde Olan Gözüdür, Diğer Gözüyse Turbo Fanlı Bölümüdür. Görsel Olarak Bir Estetik Kattığı İçin Çift Bölmeli Fırınlarda Çok Tercih Edilir Ama Normal Tek Kapaklı Ve Turbo Fanlı Fırınlarla Aralarında Bir Özellik Farkı Yoktur

Solo fırın Alırken En Dikkat Edilmesi Gereken Şey İNOX Olmasıdır,
    Fırınlarda İnox Olmassa Olmazdır Çünki Normal Beyaz Gri Fırınlar Boyalıdır Ve Mutfaklardaki Yoğun Nem Rutubetin Yanı Sıra Taşan Yemekler Ve Kızartmalardan Sıçrayan Yağlar Boyalı Fırınları Kısa Sürede Yok Ediyor Paslanarak Çürümesine Neden Oluyor Bu Nedenle Mutlaka İnox Paslanmaz Tercih Etmeliyiz Tam Boy Fırın Alırsak.

Ocak Tam Boy Fırınımızın Üzerindeki Ocakta Muhtemelen İnox Olacaktır Ve Ocak Alırken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Husus Gaz Emniyeti, Mutlaka Ve Mutlaka Gaz Emniyetli Modeller Tercih Edin. Bazı İnox Modellerin Üzerinde Cam Ocaklar Bulunsada Sis Tercihinizi İnoxtan Yana Yapın Cam Ocakların Camlarının Tava Tencere Düştüğünde Tuz Buz Olacağı Gibi Zamanla silindikçede oluşan çizikler canınızı sıkacak boyuta ulaşabilir. ama inox fırınlarda bu sorunlar daha az yaşanır.

• Bilgiler içi tşk ederim. Önerebileceğiniz marka ve model varmı? Birde ocakların döküm olması bir avantajım dezavantajmı?
    Geçen sene buzdolabımı değiştirmiştim ve forumda bir arkadaştan Liebherr markasını duyup aldım ve çok memnunum. Belki başkalarının bildiği fakat benim bilmediğim sağlam bir marka varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lacin2007 L kullanıcısına yanıt
    inox bir arçelik beko bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Merhaba Değerli Tüketici Arkadaşlar,

Bir Servis Teknisyeni Olarak Nacizane Sizleri Bilgilendirmeye Çalışacağım.

Bildiğiniz Üzere Fırınlar Günümüzde Tam Boy Ve Ankastre Olarak İkiye Ayrılmış Durumda Ama Genel Olarak Bütün Fırınların Sistemi Aynıdır,

Sistem Olarak Fırınları Bir, Birinden Ayıran Turbo Fanlı Fırınlar Ve Statik Yani Fansız Fırınlardır,

Biz Öncelikle Fırın Seçerken Mutlaka Fanlı Yani Turbo Fırın Olmasını Önemle Belirtiyoruz..!

Statik Fırınlar Alt, Üst Resistans ve Termostattan Oluşur Sistem Ve Kumanda Anahtarıyla İsterseniz Tek Resistans İsterseniz Çift Resistans Seçerek Isı Ayarı Yapabilirsiniz Ama Turbo Fırınlarda Bu Özelliğin Yanı Sıra Turbo Resistansı Ve Fırının İçinde Bulunan Sıcak Havayı Heryere Ulaştıran Turbo Fanı Vardır Ve Çok Önemli Bir Detaydır.

Bu Nedenle İlk Dikkat Etmemiz Gereken Fırınımızın Turbo Olması,

Bunun Dışında Görünüşü Tipi Modeli Ne Olursa Olsun Bütün Fırınların Sistemi Aynıdır,
    Hepsinde Bir Aydınlatma Işığı, Tehlike Anında Elektiriği Kesen Termikler, Isı Ayarı Bir Termostat, Alt Üst Resistanslar Ve Turbo Resistans Ve Turbo Fanı Hepsinde Mevcut Olan Parçalar Bunlardır Genel Olarak

ANKASTRE FIRIN
    Ankastre Bir Fırın Alacaksak Çok Aşırı Dijitale Kaçmayan Modeller Tercih Edersek Uzun Yıllar Kullanmamızda Bize Avantaj Sağlar, Avantajdan Kastım, Mutfaklar Genel Olarak Rutubetin Nemin Yoğun Olduğu Yerlerdir Yemek Piştiği İçin Ve Dijital Kartlar Nemden Rutubetten Çok Etkilenir Bu Nedenle Mümkün Olduğunca Manuel Modeller Seçmeye Gayret Edelim Bu Hem Daha Uzun Ömürlü Olmasını Sağlayacağı Gibi Fiyat Olarakta Dijitallerden Çok Daha Ekonomiktir. Önemli Bir Detayda Şudur'ki Dijital Modellerde Termostat Yerine Isı Sensörleri Vardır Ve Isı Sensörleri Termostatlara Göre Çok Daha Fazla Arza Yapmaktadır.

Termostat, Elimizle Çevirerek 30-60-90-120-150-200-250 Gibi İstediğimiz Isıya Getirebildiğimiz Manuel Yapıda Bir Parçadır Ve Mekaniktir İstenilen Isıyı Hissettiğinde Resistansa Giden Elektiriği Keser Ve Isı Azaldığında Tekrar Elektirik Vererek Resistansa Elektirik Gönderen Parça

Isı Sensörü;
    Dijital Modellerde Bulunan Ve Elektronik Karttan Çıkarak Fırın İç Isısını Ölçerek Dijital Karta İleten Elektronik Sensördur, Özetle İleri Teknoloji Ve Elektronik Bir Parçadır.

TAM BOY SOLO OCAKLI FIRIN

Sistem Olarak Tam Boy Fırınlarla Ankastreler Arasında Fark Yoktur Sistem Yine Aynıdır Bazı Modellerde Solo Fırınlarda Çift Kapak Vardır Ve Buda Şöyle Özetleyeyim Bir Gözü Statik Yani Sadece Alt Üst Resistan Ve Termostat Olan Kek Vs. Gibi Şeyleri Pişirmeye Yarayan Bir Nevi Davul Fırın Özelliğinde Olan Gözüdür, Diğer Gözüyse Turbo Fanlı Bölümüdür. Görsel Olarak Bir Estetik Kattığı İçin Çift Bölmeli Fırınlarda Çok Tercih Edilir Ama Normal Tek Kapaklı Ve Turbo Fanlı Fırınlarla Aralarında Bir Özellik Farkı Yoktur

Solo fırın Alırken En Dikkat Edilmesi Gereken Şey İNOX Olmasıdır,
    Fırınlarda İnox Olmassa Olmazdır Çünki Normal Beyaz Gri Fırınlar Boyalıdır Ve Mutfaklardaki Yoğun Nem Rutubetin Yanı Sıra Taşan Yemekler Ve Kızartmalardan Sıçrayan Yağlar Boyalı Fırınları Kısa Sürede Yok Ediyor Paslanarak Çürümesine Neden Oluyor Bu Nedenle Mutlaka İnox Paslanmaz Tercih Etmeliyiz Tam Boy Fırın Alırsak.

Ocak Tam Boy Fırınımızın Üzerindeki Ocakta Muhtemelen İnox Olacaktır Ve Ocak Alırken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Husus Gaz Emniyeti, Mutlaka Ve Mutlaka Gaz Emniyetli Modeller Tercih Edin. Bazı İnox Modellerin Üzerinde Cam Ocaklar Bulunsada Sis Tercihinizi İnoxtan Yana Yapın Cam Ocakların Camlarının Tava Tencere Düştüğünde Tuz Buz Olacağı Gibi Zamanla silindikçede oluşan çizikler canınızı sıkacak boyuta ulaşabilir. ama inox fırınlarda bu sorunlar daha az yaşanır.

merhaba

bilgi için teşekkürler

ancak şöyle bir sorum var elektronik saati olan 4 gazlı doğalgazlı bir ürün arıyorum yardımcı olabilirmisiniz. BOSCH siemens profilo olabilir

• serkan330 S kullanıcısına yanıt
    Fırınmı Setüstü Ocakmı ?
  • Beyaz Eşya Servisi kullanıcısına yanıt
    evet fırın üstü ocak
  • Güzel Bilgiler Teşekkür Ederim =)
  • serkan330 S kullanıcısına yanıt
    Beko İnox Modellere Bakabilirsiniz.
  • bosh dan uzak durun 1. urunlerı pahalı 2. si kalıte bakımından gorsel show yapmıslar teknık olarak zayıf malesef...cinde uretım yapsalar daha ıyı...
  • YENİ ALDIĞIM EVE ANKASTRRE SET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. EV AMERİKAN MUTFAK OLDUĞU İÇİN DAVLUMBAZI EN İYİSİ OLSUN İSTEDİM VE KUGERR D100 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ANKASTRE FIRIN VE OCAK ÖNERİLERİNİZ NELERDİR. BEYAZ EŞYADA DA PROFİLO BUZDOLABI ELECKTROLUX ÇAMAŞIR MAKİNESİ VE PROFİLO BULAŞIK MAKİNESİ DÜŞÜNÜYORUM ÖNERİLERİNİZ NELERDİR. TOPLAM AYIRDIĞIM BÜTÇE 6-7500 TL ARASI TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Bilgiler çok faydalı teşekkür ederim öncelikle. Davlumbaz konusunda bilgi vermemişsiniz :) rica etsek o konuda da aydınlatır mısınız. Beko düşünüyorum arçelik'ten ziyade, Mesela Beko'nun hangi davlumbaz modeli uygundur.
  • Bir ekleme de ben yapmak istiyorum, solo fırın alırken sadece turbo ısıtmalı bir model yerine elektro turbo yani alt-üst+fan olan bir model tercih edilmeli. Çünkü sadece turbo ısıtmalı olanlar termostat ayarı fazla olursa yemeği kurutabiliyor ama avantajları aynı anda 3 tepsi pişirebiliyor. Elektroturboda fanı kapatıp sadece alt-üst çalıştırabiliyorsunuz kek börek poğaça gibi şeyler bu ayarda daha iyi pişiyor ama bu fırınlarda da fan olmasına rağmen tek tepsi pişirebiliyorsunuz.

Ya da bu ayarların hepsi de fırınımda olsun derseniz multifonksiyon fırınlara bakılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 15 Temmuz 2015; 22:26:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.