Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi Öğrencileri (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
15
Favori
67.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum bnde duyumlar aldım fakat 1 yıl hazırlık okuyacağımız içn(yani bn okuyacağım) biz bölüme gelene kadar büyük ihtimal tandoğan a taşınacak oldu taşınmadı keçiören yerleşkesi üst seviyeye getirilecek o yüzden endişelenmene gerek yok bnde ank bilgisayar ing kazandım bu yıl tebrik ederim senide :)
  • Mülkiyeyi kazandım.

Ancak hazırlık zorunluymuş sanırım, ingilizcemiz hangi seviyede olursa geçebiliriz hazırlık sınavını bunu merak ediyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaulCrewe

Mülkiyeyi kazandım.

Ancak hazırlık zorunluymuş sanırım, ingilizcemiz hangi seviyede olursa geçebiliriz hazırlık sınavını bunu merak ediyorum ?

bn geçen senenin sorularına baktım yani her seviyede olanlar geçemiyor bnce bn şöyle 5 soru da 3 yaptım 75 soru var bide sözlü yapılıyormuş yani zor :)
  • Muafiyet sınavı için duyuru yapılmış, çıkabilecek türde örnek sorular var.

http://yabdil.ankara.edu.tr/UserFiles/File/bilgilendirme.pdf

quote:

Öğretim yılı başında Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Üniversitemize yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere "Seviye Tespit Sınavı" yapılır. Bu sınavdan 70 ve üstü not alan öğrenciler fakülte/yüksekokullarındaki programlarına devam ederler. Aldıkları not 2547 sayılı yasanın 5/i maddesi gereğince okutulan YD101-YD102, YD201-YD202 kodlu Yabancı Dil Derslerinin yerine işlenir.
    Seviye Tespit Sınavından 70 puanın altında not alan öğrencilerin hazırlık sınıfına kayıtları yapılır ve aldıkları puana göre ilgili kurlara yerleştirilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lirva -- 18 Ağustos 2012; 17:52:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lirva

Muafiyet sınavı için duyuru yapılmış, çıkabilecek türde örnek sorular var.

http://yabdil.ankara.edu.tr/UserFiles/File/bilgilendirme.pdf

quote:

Öğretim yılı başında Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Üniversitemize yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere "Seviye Tespit Sınavı" yapılır. Bu sınavdan 70 ve üstü not alan öğrenciler fakülte/yüksekokullarındaki programlarına devam ederler. Aldıkları not 2547 sayılı yasanın 5/i maddesi gereğince okutulan YD101-YD102, YD201-YD202 kodlu Yabancı Dil Derslerinin yerine işlenir.
    Seviye Tespit Sınavından 70 puanın altında not alan öğrencilerin hazırlık sınıfına kayıtları yapılır ve aldıkları puana göre ilgili kurlara yerleştirilirler.

Teşekkür ederim hocam, pek zor olmuyor sanırım sınav. Yine de belli olmaz

• Elinizden geleni yapıp 70 alıp geçmeye çalışın :) cidden bizim fakülte için çok gereksiz ve zaman kaybı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lirva

Elinizden geleni yapıp 70 alıp geçmeye çalışın :) cidden bizim fakülte için çok gereksiz ve zaman kaybı.

Gölbaşında olmasa hadi neyse ama çok uzak yahu Gölbaşı. Siz geçmiş miydiniz direk ?
  • Ben geçtim, ilk kazandığım zaman kayıtlardan önce TOEFL sınavına girmiştim bu sayede muafiyet sınavına bile girmedim.

Aynen dediğin gibi Gölbaşı'nda olması çok kötü, ayrıca Mülkiyelilerin yeri Cebecidir, Gölbaşı değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lirva -- 18 Ağustos 2012; 18:13:19 >
  • Arkadaşlar bir tanıdığım Ankara PDR'yi kazandı. İlk sene hazırlık okuyup okumama konusunda kararsız. 1 sene hazırlıkta harcamayıp ilk sene derslerinde hafif olacağını düşünüp sanırım üniversitenin kendi ingilizce kursları mı ne varmış ona gitmeyi düşünüyor. Ama dediğim gibi o kurslarla hazırlık arasında kararsız. İçinizde hazırlık okuyanınız var mı ? Hazırlık'ın kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? iyi midir ? Ne bileyim işte öğrencinin üzerine çok fazla düşüyorlar mı ingilizce seviyesini en azından bir basamak üste çıkartacak kadar bir eğitim veriyorlar mı ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :) Teşekkürler şimdiden.
  • Uppp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basilins

Arkadaşlar bir tanıdığım Ankara PDR'yi kazandı. İlk sene hazırlık okuyup okumama konusunda kararsız. 1 sene hazırlıkta harcamayıp ilk sene derslerinde hafif olacağını düşünüp sanırım üniversitenin kendi ingilizce kursları mı ne varmış ona gitmeyi düşünüyor. Ama dediğim gibi o kurslarla hazırlık arasında kararsız. İçinizde hazırlık okuyanınız var mı ? Hazırlık'ın kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? iyi midir ? Ne bileyim işte öğrencinin üzerine çok fazla düşüyorlar mı ingilizce seviyesini en azından bir basamak üste çıkartacak kadar bir eğitim veriyorlar mı ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :) Teşekkürler şimdiden.

Ankara Hukuktan birkaç öğrenciyle konuştum okulun hazırlığının zaman kaybı olduğunu onun yerine yıl içerisinde TÖMER'e gitmemi tavsiye ettiler.

• Arkadaşlar ben bu sene ank. üni. ing. dili ve eddb nı kazandım.ancak 2-3 aydır kitap yüzü açmadım. bizlere de zorunlu mu sınav(?zaten ing. den sınava girdik diye söylüyorum) muafiyet sınavını geçebilir miyim? ya da geçemezsem yarı dönem bir sınav oluyomuş sanırım o sınava girip 2. fakülteden devam ediyormuşuz böyle bişey var mı? lütfen yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifacı23
    2. fakülteden devam ediyormuşuz böyle bişey var mı?

2. fakülte derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -burak

quote:

Orijinalden alıntı: Basilins

Arkadaşlar bir tanıdığım Ankara PDR'yi kazandı. İlk sene hazırlık okuyup okumama konusunda kararsız. 1 sene hazırlıkta harcamayıp ilk sene derslerinde hafif olacağını düşünüp sanırım üniversitenin kendi ingilizce kursları mı ne varmış ona gitmeyi düşünüyor. Ama dediğim gibi o kurslarla hazırlık arasında kararsız. İçinizde hazırlık okuyanınız var mı ? Hazırlık'ın kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? iyi midir ? Ne bileyim işte öğrencinin üzerine çok fazla düşüyorlar mı ingilizce seviyesini en azından bir basamak üste çıkartacak kadar bir eğitim veriyorlar mı ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :) Teşekkürler şimdiden.

Ankara Hukuktan birkaç öğrenciyle konuştum okulun hazırlığının zaman kaybı olduğunu onun yerine yıl içerisinde TÖMER'e gitmemi tavsiye ettiler.

Teşekkürler bilgi için :))

• quote:

Orijinalden alıntı: seyub

quote:

2. fakülte derken?

yani yarı dönem sonra 1. sınıfa gidiyorsun muaf olmuş gibi devam ediyorsun. tam açıklayabildim mi bilmiyorum
  • https://www.facebook.com/events/297215497042640/
    arkadaşlar herkes arkadaşlarına dağıtırsa daha etklli oluruz
  • quote:

quote:

quote:

2. fakülte derken?

yani yarı dönem sonra 1. sınıfa gidiyorsun muaf olmuş gibi devam ediyorsun. tam açıklayabildim mi bilmiyorum

Fakülte bölümlerin toplandığı akademik ve idari birimin adıdır, demek istediğin 2. dönem veya 2. yarıyıl olarak adlandırılır. Dediğin konuda Ankara üni.'nin tavrını bilmiyorum ama bilkent buna müsade ediyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2. fakülte derken?

Fakülte bölümlerin toplandığı akademik ve idari birimin adıdır, demek istediğin 2. dönem veya 2. yarıyıl olarak adlandırılır. Dediğin konuda Ankara üni.'nin tavrını bilmiyorum ama bilkent buna müsade ediyor.

evet onu kastetmiştim.bayram bitsin de arayacağım üniversiteyi

• Arkadaşlar siyaset bilimi ve kamu yönetimi var mı? Bir de eski arkadaşlar beni biraz bilgilendirebilir mi? Teşekkürler.
  • Ankara veteriner fak. kazandım. Kıdemli arkadaşlar rica etsem beni biraz aydınlatabilirler mi acaba
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.