Şimdi Ara

Ankara için Netspeed mi Millenicom Mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çankaya, bahçelievler civarında oturuyorum. İnternet hattı için başvuru yapacğaım özellikle bu semtte ya da ankara'da oturan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim. Netspeed ve Millenicom arasında kararsız kaldım.

• 6 7 ay kadar önce netspeed ankara pop noktasında sürekli paket kaybı ve ekstra bir gecikme yaşanma durumu vardı bende sırf bu yüzden aboneliğimi sonlandırmıştım

hali hazırda ankarada yaşayan bir abone durum hakkında bilgilendirirse güzel olur
  • Ankara ve Ankara civarında Netspeed kullanırsanız paket kaybından kanser olmanız büyük ihtimal. Ben sırf bu yüzden kapattım fakat sorun devam ediyor. Sonrasında Millenicom'da geçtim ve 1 ay boyunca her akşam saat 8de başlayıp 12de biten pingin 200-300e çıkma durumu vardı. Onu da kapattırıp mecburen Türknet'e geçtim. 6 aydır 0 sıkıntı ile kullanıyorum. 75/4 alıyorum. Keçiören civarında kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de mayıs ayında Netspeed'den Türknet'e geçtim, ping ve packet loss sorunu ortadan kalktı.
  • Keçiören'de oturuyorum ve 1 senedir Netspeed kullanıyorum. ADSL abonesiyim. Geçen yıl Millenicom'dan Netspeed'e geçiş yaptım. Millenicom'dan önce Türk Telekom kullanıyordum. Aynı port üzerinden hizmet alıyorum, hep geçiş yaparak İSS değiştirdim. Türk Telekom ve Millenicom'da birebir aynı hizmeti alıyordum. Hız 7/24 stabil, ping 7/24 9-10 ms idi. Netspeed'te bu durumlar biraz değişti. Hızda zaman zaman dalgalanmalar yaşıyorum. Ping ise 9-10 ms'lere asla inmiyor, genellikle 15 ms civarı. 15 ms de az gelebilir fakat önceki İSS'lere göre %50 daha yüksek ping ile internet kullanıyorum.

Benim gibi online oyun oynamıyorsanız, günlük kullanım için Netspeed işinizi görür.

Netgalaksi Ankara'da yalın internet hizmeti vermeye başlamış sanırım. Netgalaksi kullananların da yorumları pek iyi değil gördüğüm kadarıyla. Fiyat olarak Netspeed'e göre daha avantajlı gözüküyor. Ben de geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tracert 8.8.8.8

En fazla 30 atlamanın üstünde
    dns.google [8.8.8.8]'ye izleme yolu :

1 <1 ms <1 ms <1 ms MitraStar.Home [192.168.1.1]
    2 9 ms 9 ms 10 ms 212.156.201.45.static.turktelekom.com.tr [212.15
    6.201.45]
    3 9 ms 9 ms 9 ms 81.212.77.145.static.turktelekom.com.tr [81.212.
    77.145]
    4 10 ms 9 ms 9 ms 03-afyon-t2-1---03-afyon-t3-1.statik.turktelekom
    .com.tr [81.212.220.97]
    5 15 ms 16 ms * 06-ulus-xrs-t2-1---03-afyon-t2-1.statik.turktele
    kom.com.tr [81.212.31.38]
    6 15 ms 15 ms 16 ms 06-ebgp-ulus1-k---06-ulus-xrs-t2-1.statik.turkte
    lekom.com.tr [81.212.197.37]
    7 33 ms 33 ms 34 ms 307-sof-col-2---06-ulus-xrs-t2-2.statik.turktele
    kom.com.tr [212.156.104.42]
    8 28 ms 27 ms 28 ms 72.14.212.14
    9 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    10 27 ms 27 ms 27 ms dns.google [8.8.8.8]

İzleme tamamlandı.

• Ben de Çankaya Küçükesattayım hocam. Netgalaksi bağlattım. Sorunsuz kullanıyorum 35mbps yi. Netgalaksi ye bakın derim.
  • Ankaradayım ama fiber kullanıyorum memnunum yakında millenicoma geçeceğim inşallah tabi ki millenicomun paşa gönlü izin verirse
  • naptınız interneti hocam?
  • tct123_gs kullanıcısına yanıt
    Millenicom'a geçtiniz mi hocam, bende bu aralar araştırma halindeyim.
  • Dsmarttan sonunda kurtuluyorum ve yeni bir internet sağlayıcısı arıyorum.
    Ankara Çankaya Oran bölgesinde bu internet sağlayıcısını kullanan var mı acaba? Gün içerisinde indirme hızı, akşam saatlerindeki indirme hızı, ping ve genel internette gezinme performansı vb hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    geçtim hocam memnunum ufak tefek sıkıntılar var ama çözülüyor inşallah.
    Başvurma evrak kurulum işleri ne kadar sürmüştü hocam?

Hocam geviş yaptım 1 ay sürdü işlemler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tct123_gs

Hocam geviş yaptım 1 ay sürdü işlemler
    1 ay internetsiz mi kalmış oldunuz?

Hayır hocam geçiş sırasında mevcut internet kesilmiyor. Kesilseydi zaten 1 ay sürmezdi. İnternetsiz kaldım 2 ay bir daha kalmazdım. İşlemler tamamlanana kadar netspeed kullandım. Sonra bir sabah mesaj gelmiş telefona millenicoma geçmişim, kullanıcı adı ve şifre girecektim modeme. Bir baktım internet var modem her şeyi hallettmiş benim bir şey yapmama gerek kalmadı
    Kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünde ki giriş kısmında ki yere mi yazıyoruz?

Hayır o modem arayüzü şifresi modem arayüzüne girdikten sonra internet ayarlarından yapıyorsun orada kullanıcı adı ve şifre yeri yazar. Kullanıcı adı mesela netspeed için;
    xxxxxxx@netspeed.com
    Millenicom için
    xxxxxxx@millenicom.com vs vs hangi issden alıyorsan sonda o issnin adı olur .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tct123_gs

Hayır o modem arayüzü şifresi modem arayüzüne girdikten sonra internet ayarlarından yapıyorsun orada kullanıcı adı ve şifre yeri yazar. Kullanıcı adı mesela netspeed için;
    xxxxxxx@netspeed.com
    Millenicom için
    xxxxxxx@millenicom.com vs vs hangi issden alıyorsan sonda o issnin adı olur .
    Tm çok sağolun hocam

• Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Biz de Keçiören'de oturuyoruz, online oyun için hangisini önerirsiniz? Türk telekom kullanıyoruz şu an ama fiyattan memnun değiliz değiştirmek istiyoruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.