Şimdi Ara

Ankara Hukuk vs Dokuz Eylül Hukuk

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2.Eğitim olarak,
    3.Dil eğitimi olarak,
    4.Sosyallik olarak,
    5.İnsanları olarak,
    Bunları göz önünde bulundurarak sizce hangisi? Ankara Hukuk mu, Dokuz Eylül Hukuk mu? Kimse İstanbul ya da Marmara Hukuk demesin, soruma cevap arıyorum. Konu sapmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mf yim ama ankara hakkinda dusuncelerimi soyleyim
    Sehir olarak gercekten cok sıkıcı bunaltici, her yer sabah 9 aksam 5 memurlariyla dolu (otobus metro)
    Ogrencilik hyati ve sosyal hayat dersen sadece Bahceli ve tunali civarinda kafeler var, gezmelik pek yer yok. Buyuk sehir olmasina ragmen her yerde sadece apartman dikmisler.
    İnsanlari ciddi anlamda mutsuz karamsar ve suratlari asık bakinca hayattan soguyosun.

Kisacasi ogrenci sehri degil sıkılırsın ama evden cikip eve gitmek icin diyorsan gezmeyim diyorsan tam senlik.

Edit:18yildir Ankaradayim, bu sene muhtemelen kurtulma yilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ginflon -- 18 Nisan 2017; 18:36:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400 kişiyle aynı diplomayı alîyisun ikisindede

• Dokuz eylül buca'da diye biliyorum.İzmir diye düşünme bence

Şehir olarak İzmir derim ama Çankaya da bence çok güzel.İnsanları da Buca'nın insanından daha iyidir.

Eğitimi falan tartışmaya gerek bile yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Dokuz eylül buca'da diye biliyorum.İzmir diye düşünme bence

Şehir olarak İzmir derim ama Çankaya da bence çok güzel.İnsanları da Buca'nın insanından daha iyidir.

Eğitimi falan tartışmaya gerek bile yok zaten.

Buca diye küçümsemenize gerek yok 2 yıl yaşadım önyargılarımı kırmamı sağladı hocam o 2 yıl. Zaten izban var eshot var heryere gidebilirsiniz. Deü nün bucada olması bucayı geliştirmiş, o bucalee imajını çok görememiştim

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Zordurumsinyali

Up

• Ankarayı da izmiri de bilen biri olarak;

-Şehir olarak kesinlikle izmir derim.Ankaraya gelipte şehirden memnun kalanı görmedim.

-Dil eğitimi açısından bir fark olmaz ancak eğitim,hocalar ve ilerisi için ankara hukukla dokuz eylülü kıyaslamam bile.

-Sosyallik olarak ankarada aradığını bulabilen birine rast gelmedim -tabi beklentine göre değişir-.

-İnsanlar konusunda şöyledir böyledir demek yanlış olur.Sonuçta iki şehirde büyük şehir ve oldukça kozmopolitik yapıları var yani her türden insana rastlayabilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin🖖

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskalibour

Ankarayı da izmiri de bilen biri olarak;

-Şehir olarak kesinlikle izmir derim.Ankaraya gelipte şehirden memnun kalanı görmedim.

-Dil eğitimi açısından bir fark olmaz ancak eğitim,hocalar ve ilerisi için ankara hukukla dokuz eylülü kıyaslamam bile.

-Sosyallik olarak ankarada aradığını bulabilen birine rast gelmedim -tabi beklentine göre değişir-.

-İnsanlar konusunda şöyledir böyledir demek yanlış olur.Sonuçta iki şehirde büyük şehir ve oldukça kozmopolitik yapıları var yani her türden insana rastlayabilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin🖖

Sırf şehirden dolayı Ankara Hukuk imkanım varsa mesela, İzmire gitsem, kötü mü olur? Yani bir tek ilerisi için ve eğitimden dolayı Ankara mı yazmalıyım? Dokuz Eylül Ankaradan eğitim olarak çok mu daha kötü ki?

• Zordurumsinyali kullanıcısına yanıt
    Onu ankara hukukta okuyan bir arkadaşıma sormam lazım ama ankara imkanın varsa kesinlikle ankara yaz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskalibour

Onu ankara hukukta okuyan bir arkadaşıma sormam lazım ama ankara imkanın varsa kesinlikle ankara yaz bence

Sorun bir, peki neden Ankara Hukuk imkanın varsa yaz dediniz? Dokuz Eylülden onu ayıran fark nedir?

Eğitim kalitesi ayrıca ankaradaki hocalar daha kariyerli ve yüksek makamlarda bulunan insanlar.Hani galatasaray kadar olamaz ama mesela galatasaray imkanım varsa ankara yazmam, şehir bir yana ilber ortaylıdan ders dinlemek illaki fark oluşturacaktır.İşte bunun gibi ankaradaki hocalar daha kariyerli ve ankaradan hakim-savcı olman daha kolay olur.En çok hakim-savcı çıkaran fakülte ankara hukuktur.

• ikisi arasındada fark yok artık. ha ankara ha dokuz eylül. belki ankara bir tık öndedir. dil açısından gelişimin tamamen senin elinde.hakim ve savcılık açısından ise ankara üniversitesinin daha fazla çıkarmasının sebebi oradan mezun olanların daha fazla sınava başvurması yoksa ankara üniversitesi sınava yönelik eğitim veriyor gibi bir durum yok. ankara öğrenci ve memur şehridir. 3 sene okudum orada ve genellikle memnundum. çok aşırı gezme ve tozma isteğin yoksa seni idare eder. izmir ise sahile yakın ve devamlı eğlenebileceğin bir şehir. hem insanları hem çevresi bakımından ankara'dan daha iyidir.iş bulma açısından aranılan fakültelerden sorduğun iki fakültede ama bazı noktalarda illaki ankara üniversitesi öne çıkar. ben olsam keyif yapmak istesem dokuz eylül , daha fazla okulla ilgilenmeyi planlasam ankara'yı seçerdim.
  • 1 4 5 dokuz eylül üniversitesinde mevcut digerleri konusunda şüpheliyim ama tahminen ankara egitim olarak daha kaliteli gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem0559

1 4 5 dokuz eylül üniversitesinde mevcut digerleri konusunda şüpheliyim ama tahminen ankara egitim olarak daha kaliteli gibi duruyor

Dokuz Eylülde çok mu vasat eğitim ki?

vasat degil ama çok iyi bir üniversitede degil konumu sadece
  • quote:

vasat degil ama çok iyi bir üniversitede degil konumu sadece

Mesela ben hem sosyalleşmek, hem üni hayatı yaşamak, ama bir taraftan da kaliteli eğitim görmek istiyorum, donanımlı olmak istiyorum, bunun için sadece eğitimi iyi olan ama diğer türlü hiç eğlenmeme veya aktivitelere imkan sunmayan diye dedikleri Ankarayı mı, yoksa eğitimi Ankaradan daha kötü ama sosyallik, eğlence olarak ondan daha iyi olan İzmiri mi yazmalıyım? Yani şu kısmını da anlamadım, eğlenmek isteyen birisi Ankarada da eğlenir, ankaranın o kadar da kötü değildir diye düşünüyorum aktivite ve eğlence olarak herhalde, sadece denizi yok. Ne düşünüyorsunuz?

Sosyalleşmek için dokuz eylülün konumu çok iyi aslında ama egitimi ankara kadar iyi degil diye biliyorum ama asıl mesele sende biter kendini donanımlı yapmaya and içmiş isen her türlü donanabilirsin hocam ankarada kötü biryer degil bence etimesgut sincan tarzı yerler biraz tutucu çankaya tarzı yerlerde böyle bir problem yok eglenmesini bilen elazıgda bile eglenir
  • quote:

Sosyalleşmek için dokuz eylülün konumu çok iyi aslında ama egitimi ankara kadar iyi degil diye biliyorum ama asıl mesele sende biter kendini donanımlı yapmaya and içmiş isen her türlü donanabilirsin hocam ankarada kötü biryer degil bence etimesgut sincan tarzı yerler biraz tutucu çankaya tarzı yerlerde böyle bir problem yok eglenmesini bilen elazıgda bile eglenir

Dokuz Eylülün kampüsü yok diye biliyorum. Ne bileyim ya, hayırlısı, tesekkur ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.