Şimdi Ara

Ankara'da nerede balık tutulur? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
79.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • :D iyiymiş valla ne diyeyim. ben tekrar gitmeyi düşünüyorum dikilitaşa fırsat bulursam.belki buradan bir organizasyon yaparız gelen olursa
  • yok sağol ben almiyim ben başka yere gidiyorum artık en son 112 tane tutmuştuk 4 kişi ile toplamda 1 tanesi yayındı ama yerini söylemek için aynı tarz bir yer lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 18 Eylül 2010; 2:41:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

yok sağol ben almiyim ben başka yere gidiyorum artık en son 112 tane tutmuştuk 4 kişi ile toplamda 1 tanesi yayındı ama yerini söylemek için aynı tarz bir yer lazım :)

sağol bende o yeri almıyım zaten hocam.kalsın sende.biz sportif balıkçıyız.doğa tutkunuyuz.yakaladığımızın çoğunu bırakırız.sadece trofeleri alırız.sen böyle devam et bakalım bir gün yakalayacak balık bulabilecen mi?
  • bilgiler için teşekkürler balıkçı arkadaşlar.sazan avında yumurtanın sarısı katılmazmı. bide dikilitaşta hamur ve mısırla hiç balık tutamadım sabaha kadar ordaydım benim hamurum
    normal un az mısır unu 1 paket vanılya 1 ad. yumurta idi neden hiç tutamadım .dip oltası varı bende 2 iğneli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zorba58

quote:

yok sağol ben almiyim ben başka yere gidiyorum artık en son 112 tane tutmuştuk 4 kişi ile toplamda 1 tanesi yayındı ama yerini söylemek için aynı tarz bir yer lazım :)

sağol bende o yeri almıyım zaten hocam.kalsın sende.biz sportif balıkçıyız.doğa tutkunuyuz.yakaladığımızın çoğunu bırakırız.sadece trofeleri alırız.sen böyle devam et bakalım bir gün yakalayacak balık bulabilecen mi?

bak kardeş tamamen olmasada kısmen haklısın 112 tane balığı tuttuk ama öyle miniminnacık balıkları tutmadık bunu belirteyim hepsi yerli yerinde ve geçen sene yağmurun yağmadı bir zamanda gittik yanı sığ suda daha kolay tutulacağını herkes bilir balıkları zorlanmadan yakaladık ufakları tabikide bıraktık benim tutuğum balıklar bu boydur daha altını tutmam ama biz 4 kişi idik ve ben 25 tane tuttuysam diğer arkadaşlarım da bu kadar tuttu ve toplam da 112balık etti normalde ben bu boyları da almam aslında balık ne kadar büyükse o kadar iyidir benim haz al dığım nokta balığın beni bir sola bir sağa çekmesidir ama öyle balık da kalmadı ne yazıkki ağ ile avlananlar yüzünden ve bu kadar çok yine tutmazdık ama 1 gidersin boş dönersin 2 gidersin boş dönersin bazılarına verecek balık sözün varsa bol bulduğunda büyüklüğüne güvendiğindede toplar gelirsin...!

ayrıca bak şuraya sana bir iki resim koyayım bunlar tutulan balık boyutları gördüğün gibi kafama ve elime bakarak boyutları anlarsın heralde vücutçuydum eller kocaman :)
     Ankara'da nerede balık tutulur?

asıl iğrenç balık avını da sana göstereyim hemde denizde Foça Balık Tutma Yarışmasından balık boyut oranı yok ve organizasyon başkanı herşeye izin veriyor her boyuttaaki balık sayılıyor...! BU BALIKLARA BAK SONRA BENİ YİNE ELEŞTİRİRSEN KABULÜM BEN ÇOK BALIK SEVEN BİRİ DEĞİLİM TUTAR BIRAKIRIM NORMALDE AMA ÇALIŞTIĞIM İŞYERİNDE BALIK SEVEN ARKADAŞLARIM İÇİN TUTTUM DİĞERLERİNİ BİLMEM HERKESİN BİRİNE SÖZÜ VARDI UZUN ZAMANDIR ÇOK BALIK TUTAMIYORDUK AMA BU AŞAĞIDAKİ RESİMLERİ GÖRÜNCE SİZDE BANA HAK VERİRSİNİZ...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 28 Eylül 2010; 17:15:14 >

• arkadaşlar malumunuz sazan avı yasağı dün itibariyle bitti. sazan avına çıkmak niyetindeyim.. acaba kurtboğazı barajında avlanmak serbestmi. yoksa burada balık avı yasakmı bilgisi olan arkadaşlar cevap bekliyorum
  • Konuyu takibe aldım.
    Ankara ve civarı gittiğiniz yerleri takip edeyim.

@Tobepeople

Seçemiyorum ama senin tuttuğun balığı alabalığpa benzettim ama seçemiyorum. Teknedeki balıkların çoğu cupra, levrekte var.
    Balık boyları farklı oluyo yasal tutumlarda. Belkide cupra için küçüktür o boy.
    Değilse çok kötü birşey
  • şu konuya bir şeyler yazacak ademoğlu yok mudur. hadi balıkçılar
  • http://imageshack.us/f/13/tatlsubalklarveyasakdne.jpg

en son böyleydi yasak dönemleri değişmediyse rast gelsin Türkiye geneli genelde tutulan balıkların av ve yasak dönemleridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 4 Ekim 2011; 3:03:55 >
  • "Turna" için en güzel yer Kesikköprü...
  • Balığa giden yok heralde ankarada bu ara
  • ben yarın balık tutmaya gidecegim mogana yada eymire.acemiyim ilk defa oltayla balık tutmayı deneyeceğim tecrübeli arkadaşlar tavsiyleriniz nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbywoly

ben yarın balık tutmaya gidecegim mogana yada eymire.acemiyim ilk defa oltayla balık tutmayı deneyeceğim tecrübeli arkadaşlar tavsiyleriniz nelerdir ?

o tecrübelerden faydalanmak isterim :))
    bende 1 yıldır ankaradayım ama nerelere gidilir balığa bilmiyorum. bilgi veren olursa sevinirim. mesafe önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbywoly

ben yarın balık tutmaya gidecegim mogana yada eymire.acemiyim ilk defa oltayla balık tutmayı deneyeceğim tecrübeli arkadaşlar tavsiyleriniz nelerdir ?

Mogan'da en son 7-8 yıl önce turna tutmuştuk şuan var mı bilmiyorum. Eymir'e öyle herkes giremez.

Keban barajındaki balık hiçbir yerde yok gibi.
  • bilgiler için teşekkürle balığa gidemedik yasak bugün kalkıyormuş sanırım :S bu arada ben keçörende oturuyorum keban baya uzak kalır anlaşılan yakınlarda balık tutabileceğimiz biryer yok :S
  • dikilitaş-turna balığı rahat yakalanıyor (gümüş dip,sahte), gölbaşı-sazan (makarna,ekmek,hamurla boşa zaman kaybetmeyin normal ekmek içi de aynı işi görüyor önemli olan balığın açlığı,mısır), kızılırmak-kadife-sazan-yayın (kurbağa,arı,yengeç,tavuk göğsü,böcek,solucan),kurt boğazı-levrek(çapari) yeterince açık olmuştur sanırım gerisi fos eğmir zaten lokantalar sağolsun balık bırakmıyor ağ vs yüzünden

quote:

http://imageshack.us/f/13/tatlsubalklarveyasakdne.jpg

en son böyleydi yasak dönemleri değişmediyse rast gelsin Türkiye geneli genelde tutulan balıkların av ve yasak dönemleridir

Lütfen 40 cm den ufak turnaları geri iade edin mümkünse hepsini iade edin resmini çekip herkes 5-10 götürünce malum boş gidip boş geliniyor ha yiyecekseniz kurun mangalınızı orda yakalayıp yiyebilirsiniz1 tanesi rahat 2-3 kişiye yeter zaten ama cılkını çıkaranlar var 30 cm balıkları toplayıp götürenler var sazana gelince minnacık sazanı alanda var tamam ilk kez tutmuştur göz yumarsın ayrı ilk tuttuğum balık bırakmam diyene saygı gösterirsin mesela ufak da olsa zaten zebil ürüyolar ama yenecek tarafı yokki zaten Zamanında bizde onlarca balık yanımıza aldık elimiz boş gelmekten gına geldiği ve 10 larca kişiye tutarsam söz dediğim için onlarca götürdüğüm olmadı değil artık yaşda ilerledikçe tecrübe vs de artıyor illaki 1 balık alırsam alırım trophy ise yoksa onuda almam artık direk aldığım yere iade :)
    herneyse rast gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 17 Haziran 2012; 14:42:51 >

• ankarada balık falan kalmamış kurutmuşuz her yeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakir06

ankarada balık falan kalmamış kurutmuşuz her yeri

Aynen
  • Balık olayına yeni girdim 2 haftadır dikilataşa gidiyorum ama ya benim acemiliğim yada balık olmaması sonucu boş geri döndük. Dün 1 tane yakaladık onuda geri saldım eğlence amaçlı gittiğim için Bu turna avı için ne yapmalıyız. Hangi yemlerden kullanmalıyız güzelce link vererek veya güzelce tarif ederek anlatabilecek bir arkadaşımız varmı acaba
  • ankarada balıkçılık ölmüş. hızlı tren yapılsa da istanbula gidip orda tutsak. eymir - mogan felç balıklar kenarlara serilmiş boydan boya. Su da suya benzese çamurdan farkı yok. Barajlarda da çok bir şey kaldığını tahmin etmiyorum varsa da tutmak için gitmeyin belki torunlarımıza kadar çoğalırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.