Şimdi Ara

ANKARA DA HALK OTOBÜSÜNE VE MİNİBÜSE BİNMEK(ZORUNDA OLMAK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankaralı dostlarım beni anlayacaktır,, Toplumsal bir sorun ve gün geçtikçe kötüleşiyor,,,

İnsanlar durakta acele ile bir yere yetişmeye çalışırken bir de o halk otobüslerinin neredeyse kaplumbağa kadar yavaş gitmeleri yok mu? , onların yüzünden kaç kez geç kaldım, ayrıca bir de otobüs değiştirme muhabbeti var... Yok geç kalmışta, yok saati dolmuşta, sizi önde ki halk otobüsüne alalım, bu arada trafiği bir birine katmalarını ve trafik kurallarını saymamalarını söylemiyorum bile, Daha geçen haftalar da ani fren yaparak ayakta ki insanların çuval gibi yere düşmesine sebep oldular, ayrıca yerde oturan bir abi ciddi şekilde dizini vurdu, gidene kadar haklı tepki gösterdi.. Yolcu kapmak için canımızı tehlikeye atacak sollamaları saymıyorum bile. Mavi minibüsler maalesef daha kötü, rekor kırmak için minibüse 50 kişi basıyorlar,,, Sizi şikayet edeceğiz dediğimiz de de git edersen et diyorlar, belli ki güvendikleri yerler var,, Halk otobüslerinin klimayı açmamaları da cabası, Acaba otobüsleri yenilemek yerine başka konularda mı yenilensek, insana değer versek mesela.. Ne zaman dünya standartların da otobüs yolculuğu yapacağız?

NOT=60 yaş üstü kişilerin işi olmamasına rağmen tam otobüsün yoğun olduğu zaman aralığın da gezmek uğruna insanları ayakta bırakmasını da doğru bulmuyorum, bu size verilen hakkı kötüye kullanmaktır, Biraz başkalarını da düşünelim..

NOT=Metro ya sahip olan kişiler bu sorunlardan kurtuluyor, nasılsa metro da yolcu kapma kavgası yok..

NOT= Bir de kartlı otobüslerde koltukların ters yönde olması sebebiyle çoğu kişinin sıkıntı yaşaması ve tek mi çift mi belli olmayan tuhaf koltukların da olması, sanırım bu koltuklar çocuklu anneler için zira başka anlam veremiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OLIHOGDES -- 6 Ekim 2014; 20:47:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  ANKARA DA  HALK  OTOBÜSÜNE VE MİNİBÜSE BİNMEK(ZORUNDA OLMAK)

LEL
  • Yaşasın 60 yaş üstü Ulus'a ekmek almaya giden amcaların manifestosu !
  • Sırf dolmuşta 50 kişi gidiyoruz diye otobus kullanıyorum. Ama 284'ün özeli yok , mecbur belediye otobüsüne biniyoruz. Ama halk otobüsünden yavaş. Ve yaşlıların otobusu kapatması ayrı mesele. Tamam hastanen varsa git , biyere gideceksen git. Ama ücretsiz diye yaşlıların gezinti için (gruplar halinde binen dedeler var) otobusu kapatması ayrı sinir bozucu. Ben öğrenciyim otobüs asıl benim için.

• O kadar tatlısınız ki...
    Ben beytepede okuyorum ve ehliyetimi daha almadım.
    Kapıştırabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Yaşasın 60 yaş üstü Ulus'a ekmek almaya giden amcaların manifestosu !

+1

Ayrica, o koltuklarin dizaynini yapan muhendis/mimar her kimse 1.50 falanmis sanirim. Oturunca dizlerimiz agzimiza girecek gibi oluyor nerdeyse

P.S. Bitmeyen Kecioren metrosu da ayri bir mavra...

• İş giriş-çıkış saatlerinde olmassan tren mis gibi.60 tl ye abonman alıyorum bir ay boyunca sınırsız biniş hakkın oluyor.İyi ki dtcf yi kazanmışım.
  • Bizim buraya saatte bir otobüs geliyor oda 2007 model doğalgazlılar dolmuş falan olsa ne güzel olur aslında
  • Minibüsçüler esnaf odası-halk otobüsleri odası-i. melih üçgeni

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.