Şimdi Ara

Ankara'da Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu yıl yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Siber güvenlik, kripto, gömülü yazılım veya bilgisayar ağları gibi alanlarda çalışmak istiyorum. Çalışırken aynı zamanda yüksek lisans öğrenimini devam ettirebileceğim bir üniversite tavsiye edebilir misiniz? İngilizce düzeyim tüm alanlarda üst düzey (konuşma, yazma, okuma vs.). Ayrıca Ankara'da bilgisayar mühendisliği bölümünü 3.5 üstü ortalamayla bitirdim. Aklımdaki üniversiteler şunlar:

-ODTÜ (Kabul oranı nasıl bilemiyorum)
    -Bilkent (Çalışırken YL yapmak nasıl olur bilmiyorum)
    -TOBB (Tamamen İngilizce eğitim aldığım için Türkçe eğitimin zor gelebileceğini düşünüyorum)
    -Hacettepe (Daha önce YL yapan arkadaşlarım memnun değillerdi, yarıda bırakanlar oldu)
    -TED (İstediğim alanlardan birinde çalışabileceğime emin değilim)

Daha önceden bilgisayar mühendisliği vb. alanlarda YL yapmış ve konu ile ilgili bilgisi olanlardan yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışı düşünüyorsan ODTÜ ve Bilkent'te çok sağlam hocalar var sana yurt dışı için referans olabilecek. Gidenler genelde memnun. Üniversite değil de beraber çalışma yapacağın hocayı seçmeni öneririm. Genelde üniversiteye değil çalıştığın hocaya bakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prnwl

Yurt dışı düşünüyorsan ODTÜ ve Bilkent'te çok sağlam hocalar var sana yurt dışı için referans olabilecek. Gidenler genelde memnun. Üniversite değil de beraber çalışma yapacağın hocayı seçmeni öneririm. Genelde üniversiteye değil çalıştığın hocaya bakıyorlar.

İTÜ'ye girdim. İlk dönemim bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gemeo kullanıcısına yanıt

acaba sürecin hakkında bilgi verebilir misin? Benim 3.8 ortalamam var yakında gtü'den mezun olacağım. İngilizce sınavından rahatlıkla geçebilirim ama ALES hakkında bir fikrim yok. İTÜ, ODTÜ, boğaziçi gibi en top ünilerden mezun olmayan öğrenciler hakkında bir önyargı oluyor mu başvurularda

• Vay arkadaş, biz gariban 3.2 ile mezun oluyoruz:), tam ingilizceydi benim de..

Askerliği aradan çıkartıp iş kurmak için yüksek lisansı erteliyoruz..

Aslında askerlikten sonra çalışırken YL düşünüyordum.

Varsa yapan merak ettim ben de, ne kadar zor oluyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay139 -- 13 Haziran 2023; 20:1:18 >
  • İTÜ'den mezun oldum. Tam zamanlı çalışırken bitirdim. 3 yıl sürdü ama çok yorucu bir süreçti. @cagatay139

Bence olmaz GTÜ'ye çok ön yargılı bakmazlar. Taşra üniversitesi olsa olur derdim de, ortalaman da yüksek olduğu için istediğin üniversiteye girersin diye düşünüyorum. @JadeR

• TEDÜ yerine İTÜ'nün gelmesi iyi olmuş. TEDÜ YL önemli bir adımdı ama daha websitelerini güncelleyemiyorlar (düşünenler CENG ve SENG'in kendi sitelerine bakabilir en azından oraları güncelliyorlar) ve sitelerine yazdıkları hocaların çoğu yurt dışına gitti. Ayrıca YL alım sınavını yapma süreçleri bile apayrı bir macera oldu.

Aslında sizin mezun olduğunuz üniversitede şimdi ben okuyorum. Kabul almak için kaç üstü ortalama iyi olur sizce? Ben de siz hazır yüksek lisansı bitirmişken onu sorayım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.