Şimdi Ara

Anime Arşiv (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
6
Favori
84.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kymophobia

Benim indireceklerimin listesinin çok kısa olması da canımı yaktı birden...

Bişey sorabilirmiyim 22tblık arşivinizdeki bütün animeleri izledinizmi yoksa sırf arşiv olsun diyemi yapıyorsunuz kaç yıldır yapıyorsunuz kaç tane harddisk harcadınız çok merak ediyorum gerçekten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kymophobia

Biraz atmasyon olarak söyleyeceğim;

%60'ını izlemişimdir.
    Kalanlarının içinde henüz bitmediği için hiç izlemeye başlamadıklarım,
    Hentai ya da ağır ecchi olduğu için izlemediğim,
    Tamamen benim zevkim dışında bir türe hitap ettiğini düşündüğüm için bakmadığım,
    İzlemenin sadece vakit kaybı oluşturacağını düşündüğüm seriler/filmler/ovalar var...

Yani "hayır sadece arşiv olsun diye yapmıyorum" ve "evet, sadece arşiv olsun diye yapıyorum arasında bir yerdeyim.

90'ların sonunda Akira'nın çevirisini yapıp başladım, bugüne kadar devam etti.

Diskleri bilemiyorum.
    30 MB (bildiğimiz megabayt) IBM 286SX ile başladık, bugün AMD 4 çekirdekli, çift ekran kartlı sistemdeyim. Arada en az 60, 70 farklı disk gelip geçmiştir.

Artık sabit disk yerine bluray disklere yazarak biriktiriyorum.

Sen işi ciddi olarak yapıyorsun baya ne diyim tebrik ederim kolay gelsin... bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Toplamda 267 GB pek fazla sayılmaz. Şimdi konudaki arkadaşların paylaştıklarına göre ben bayağı gerideyim.

Anime Arşiv
  • quote:

Orijinalden alıntı: beer.

Toplamda 267 GB pek fazla sayılmaz. Şimdi konudaki arkadaşların paylaştıklarına göre ben bayağı gerideyim.

Anime Arşiv

Bana bi Yu Gi Oh sarsana oradan başkan Tabi senden

• En son Eylül 2012'deki halini koymuşum. Bu da en son hali. Anime sayısı fazla artmadı ancak görüntü kalitesi olarak şu anda hepsi azınlık 720p, çoğunluk 1080p. 4k daha yeni bir teknoloji olduğu için hiç birisi henüz 4k değil.
     Anime Arşiv Anime Arşiv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doqac. -- 15 Şubat 2014; 20:47:49 >

• yahu bu 15 tatilde bi arşiv sitesi bulmuştum iyi kalitede de videolari vardı . Pek çeşitlilik yoktu yeni yeni yükleniyordu videolar ama iyiydi yani ama bir türlü adını hatırlayamıyorum yardim edin bana . Adı 'türk fan' mı ? 'arşiv türk' mü neydi arıyorum ama bulamıyorum 2 gündür? TASKETEEEEEEE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doqac.

En son Eylül 2012'deki halini koymuşum. Bu da en son hali. Anime sayısı fazla artmadı ancak görüntü kalitesi olarak şu anda hepsi azınlık 720p, çoğunluk 1080p. 4k daha yeni bir teknoloji olduğu için hiç birisi henüz 4k değil.
     Anime Arşiv Anime Arşiv

720p ile 1080p arasında en ufak fark bile göremiyorum. Bana kalırsa 480p en iyisi diğerlerini indirmek gereksiz

• Animeleri izlediğin monitöre bağlı. Eğer 23" ve altı monitörün varsa sorun olmaz. Fakat 27" üstü veya plazmada izlerken piksellenme çok rahatsız edici oluyor.
  • 1 tb hdd siparişi verdim,uzun zamandır da anime izlemiyorum,yeniden arşiv yapmaya başlayabilirim,ayrıca 720p idealdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doqac.

Animeleri izlediğin monitöre bağlı. Eğer 23" ve altı monitörün varsa sorun olmaz. Fakat 27" üstü veya plazmada izlerken piksellenme çok rahatsız edici oluyor.

120 ekran LCD'den izlediğim zamanda pek rahatsız etmiyor beni. 720p ile 1080p arasında yok denecek kadar az bir fark varken 1080p indirip boşu boşuna yer kaplaması bana saçma geliyor.
  • Arkadaşlar altyazısız indirip altyazıyı ayrıca indirip playerde gömüyorsunuz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rabelisa

Arkadaşlar altyazısız indirip altyazıyı ayrıca indirip playerde gömüyorsunuz değil mi?

Altyazı ile video dosyasını aynı klasöre aynı isimle koyuyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rabelisa

Arkadaşlar altyazısız indirip altyazıyı ayrıca indirip playerde gömüyorsunuz değil mi?

Ben gömme işini yapmıyorum. Video ile alt yazıyı aynı şekilde isimlendirdiğim için veya genelde öyle olduğu için softsub olarak rahat bir şekilde izliyorum.
  • Gömmek derken onu kastetmiştim hocam, yanlış bir kullanım olmuş.

@Grimmjow Jaggerjack @Akuma_Blade
  • Arkadaslar bana kurozuka lazim. Bayadir ariyorum. Bir kac torrent sitesinden buldum fakat uyumlu alt yazi bulamiyorum. 7. Veya 8. Bolumden sonra alt yazilar kayiyor sonra duzeltiyorum elle. Bir kac dakika sonra yine alt yazilar kayiyor. Divxplanet daki mevcut altyazilarla uyumlu full bolumleri neden temin edebilirim?

Ayrica bir sonraki bolumu merak ettiren zekice ilerleyen veya korku unsurlari olan hikayesi vurucu animelerden hoslaniyorum. Tavsi edebileceginiz animeler neler?

Death Note
    Elfen Lied

Bu 2 animeyi izledim. Su aralar Slamdunk izliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fairy Tail ilk 10 bölüm eklendi arşivciler varsa. Fairy Tail
  • Arkadaşlar kolay gelsin. Ya forumun tamamını okudum da ulan öyle bir heves geldiki içime ''Ben de arşiv yapacam!'' diye :D Ama arşiv yapmak bizim ne işimize yarayacak onu anlamış değilim? Yani ben sadece izliyorum. onu da internetten bakıp hemen buluyorum. Özellikle türkanime, anizm vs bir sürü online anime izleme yeri varken... Kısacası arşiv yapmak ne işe yarıyacak, faydası ne, para falan mı kazanıyoruz? Eğer öyleyse iyi.

Bir de yeri mi bilmiyorum ama Yugioh-Gx ve Yugioh-Zexal'in tr altyazısı olan var mı? Ben Yugioh-Gx'i aradım da 126'dan sonrası yok, türkanimede var o da hep 1. partı yani ilk yarısı var. Bir yerden sonra da tr altyazısı yok. Aynı ekilde Zexal'da da... Yugioh-5Ds'i de 81'e kadar çevirmişler ingilizcesi ta 154'lerde halbuki? Biraz yugioh hastasıyım da... İlgilenirseniz ARİGATO

• parayla satan çıkar belki sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tronuen

Arkadaşlar kolay gelsin. Ya forumun tamamını okudum da ulan öyle bir heves geldiki içime ''Ben de arşiv yapacam!'' diye :D Ama arşiv yapmak bizim ne işimize yarayacak onu anlamış değilim? Yani ben sadece izliyorum. onu da internetten bakıp hemen buluyorum. Özellikle türkanime, anizm vs bir sürü online anime izleme yeri varken... Kısacası arşiv yapmak ne işe yarıyacak, faydası ne, para falan mı kazanıyoruz? Eğer öyleyse iyi.

Bir de yeri mi bilmiyorum ama Yugioh-Gx ve Yugioh-Zexal'in tr altyazısı olan var mı? Ben Yugioh-Gx'i aradım da 126'dan sonrası yok, türkanimede var o da hep 1. partı yani ilk yarısı var. Bir yerden sonra da tr altyazısı yok. Aynı ekilde Zexal'da da... Yugioh-5Ds'i de 81'e kadar çevirmişler ingilizcesi ta 154'lerde halbuki? Biraz yugioh hastasıyım da... İlgilenirseniz ARİGATO

Kendi adima konusuyorum benim icin bir hobidir posta pulu biriktirmek gibi birsey ayrica bir sabah kalktigimda off ulan falanca animenin falanca bolumu neydi be dedigimde acip tekrarini izlemek bana zevk veriyor ve bir mirasim varmis hissiyati veriyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: Tronuen

Arkadaşlar kolay gelsin. Ya forumun tamamını okudum da ulan öyle bir heves geldiki içime ''Ben de arşiv yapacam!'' diye :D Ama arşiv yapmak bizim ne işimize yarayacak onu anlamış değilim? Yani ben sadece izliyorum. onu da internetten bakıp hemen buluyorum. Özellikle türkanime, anizm vs bir sürü online anime izleme yeri varken... Kısacası arşiv yapmak ne işe yarıyacak, faydası ne, para falan mı kazanıyoruz? Eğer öyleyse iyi.

bende kendi adima konusursam devamli internetim yok.yurtta oldugum icin sikintili.Canim sikildikca izlemek ve hobi olarak yapiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.