Şimdi Ara

Angel Far Montaj Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    94civic aracıma angel far aldım, fakat bi kaç sorum var. Önceki farlarımda kısalarda xenon vardı angelda da kısalara xenonu taktım (mercekli göze) uzunlar içinde Narva nın H1 beyaz ampülünü aldım onuda diğer göze taktım vs. diğer gözdede zaten sinyal var.
    Şimdi sorunum kısadan uzuna geçerken inanılmaz bi ışık kaybına uğruyorum, yani kısalar uzunlardan daha iyi aydınlatıyor :)
    Hatayı mercekli göze kısaları takmakla mı yaptım yoksa uzunların ampülü mü dandik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mercekli far takılması eski farlarınızın kısasına göre görüşü artırdı mı? Ben de fd6 ya takmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Mercekli far takılması eski farlarınızın kısasına göre görüşü artırdı mı? Ben de fd6 ya takmayı düşünüyorum

Bir nebze arttırdı ama biXenon olmadığı için tam verimli olmaz. Mercek taktırcaksan BiXenonda taktır.
    Bu arada sorum güncell..

• Kisalarin uzunlardan daha iyi aydinlatmasinin tek sebebi kisalarda xenon kullanmanizdandir.

Kisalardan uzuna gecerken isik kaybi yasamaniz normal. Cunku aracinizin standart farlari H4 ampul; yani uzun-kisa tek ampulde. Ancak siz angel far takarak uzunu kisayi ayirdiniz. Farlariniz H4 sistem oldugu icin kisalar yanikken uzunlara gecince tipki h4 sistem gibi calisiyor yine ve kisalar sonuyor. Sadece uzunlar yaniyor.

Bunun olmamasi icin elektrikciye gidip kisalari uzunlara baglatmaniz gerekecek. O zaman uzunlara aldiginizda kisalariniz sonmez.

Ama tavsiyem angel fari ve xenonu satip orjinal farlariniza geçiş yapip kaliteli bir H4 ampul kullanmanizdir. Ya da seffaf camli bir jdm far alip icine bi-xenon kit yaptirabilirsiniz.

FD6 kasaya angel far takmak isteyen arkadas; hic tavsiye etmem. Ona edecegin masrafa git bi-xenon yaptir derim.

Ben de kendi 2002 Civic'imde bir muddet angel far kullandim ama goruntu hic te iyi degildi. Angel farlarin genel sorunu bu. Hepsinin de mercegi ve uzun far tası baya bi kalitesiz.

Bi-xenona gectim; görüşüm ciddi anlamda iyilesti.

• bucakli kullanıcısına yanıt
    Ben Angel değil mercek yaptırmak istiyorum.gece görüşü artırmak için.ama bu işten pek anlamıyorum.bixenon dediğiniz uygulama için araca ne yapmak gerekiyor?aracın orijinalinde bulunun otomatik far yükseklik ayarı yine aktif olarak çalışır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Kisalarin uzunlardan daha iyi aydinlatmasinin tek sebebi kisalarda xenon kullanmanizdandir.

Kisalardan uzuna gecerken isik kaybi yasamaniz normal. Cunku aracinizin standart farlari H4 ampul; yani uzun-kisa tek ampulde. Ancak siz angel far takarak uzunu kisayi ayirdiniz. Farlariniz H4 sistem oldugu icin kisalar yanikken uzunlara gecince tipki h4 sistem gibi calisiyor yine ve kisalar sonuyor. Sadece uzunlar yaniyor.

Bunun olmamasi icin elektrikciye gidip kisalari uzunlara baglatmaniz gerekecek. O zaman uzunlara aldiginizda kisalariniz sonmez.

Ama tavsiyem angel fari ve xenonu satip orjinal farlariniza geçiş yapip kaliteli bir H4 ampul kullanmanizdir. Ya da seffaf camli bir jdm far alip icine bi-xenon kit yaptirabilirsiniz.

FD6 kasaya angel far takmak isteyen arkadas; hic tavsiye etmem. Ona edecegin masrafa git bi-xenon yaptir derim.

Ben de kendi 2002 Civic'imde bir muddet angel far kullandim ama goruntu hic te iyi degildi. Angel farlarin genel sorunu bu. Hepsinin de mercegi ve uzun far tası baya bi kalitesiz.

H4 mü ?
    Angelları bağlattığım elektrikçi H1 olduğunu söyledi.
    Elimde 1 adet H4 ampül var onu takıp deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Ben Angel değil mercek yaptırmak istiyorum.gece görüşü artırmak için.ama bu işten pek anlamıyorum.bixenon dediğiniz uygulama için araca ne yapmak gerekiyor?aracın orijinalinde bulunun otomatik far yükseklik ayarı yine aktif olarak çalışır mı?

Orjinal farin icine bi-xenon mercek montaji yapiliyor. Maliyeti 400-600 TL ortalama.

Isini bilen birisi uygulama yaparsa aracin orijinalinde bulunan butun ozellikleri calisir.

Kendi aracimda su anda otomatik far yukseklik ayari yine calismaya devam ediyor bi-xenon uygulamasindan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 29 Ekim 2013; 22:45:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: concepty

quote:

Kisalarin uzunlardan daha iyi aydinlatmasinin tek sebebi kisalarda xenon kullanmanizdandir.

H4 mü ?
    Angelları bağlattığım elektrikçi H1 olduğunu söyledi.
    Elimde 1 adet H4 ampül var onu takıp deneyeceğim.

Aracinizin standart fari, yani soktugunuz eski far sistemi h4 ampulle sunulmustur, elektrik tesisatı h4 ampule gore duzenlenmistir.

Aldiginiz angel farin uzun ya da kisa ampul modeli h1 olabilir. Ki olmasi gereken de o.

Ancak aracinizin far elektrik sistemi h4 ampule gore dizayn edildigi icin bahsettiginiz sorunu; yani angel farda kisalar yanarken uzuna geçtiğinizde isik kaybini yasiyorsunuz. Yukarda da dedigim gibi bunu yasamanizin sebebi far elektrik dizayninin h4 ampule gore dizayn edilmis olmasindandir. Cunku h4 ampulde uzun kisa fek ampuldedir ve kisalar yanikken uzunlara gectiginizde kisalar soner tek ampulde.

Ancak angel far takarak cift ampule gecis yapiyorsunuz ama sistem hâlâ gek ampul gibi calisiyor.

Iste bunun cozumu de; elektrikciye gidip uzunlara aldiginizda kisalarin sonmemesi icin kisalarin kablosundan uzunlara ekleme yapilacak. Boylece uzunlara gcetiginizde kisalar sonmeyecek.

Bosuna h4 ampul deneme yoluna giymeyin. Zaten soket uymaz.

Bahsettiginiz sorunu 3 sene evvel angel far aldigimda ben de yasamistim ve cozumu de yukarda yazdigim gibi kisalari uzunlara baglamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 29 Ekim 2013; 22:44:19 >

• Elektrikçiye gidiyoum ve kısaları uzunlara bağlatıyorum. Sonrasında uzunları yaktığımda eskiye nazaran daha kuvvetli ışık alıyorum doğrumu anlamışım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concepty -- 30 Ekim 2013; 19:16:35 >
  • quote:

Elektrikçiye gidiyoum ve kısaları uzunlara bağlatıyorum. Sonrasında uzunları yaktığımda eskiye nazaran daha kuvvetli ışık alıyorum doğrumu anlamışım hocam.

Dogrudur.

Ancak bundan sonra selektor attiginizda kisalar da yanacak, bunu da bilin. Kisalarinizda da xenon olduğu için balastin ya da xenon ampulunun de bu selektor yapılırken aniden yanip sonmesi sonucunda arizalanmasi ihtimali var, soyleyeyim. Sol xenonun balasti bozulmustu benim mesela bu sebeple angel far zamaninda.
  • quote:

quote:

Elektrikçiye gidiyoum ve kısaları uzunlara bağlatıyorum. Sonrasında uzunları yaktığımda eskiye nazaran daha kuvvetli ışık alıyorum doğrumu anlamışım hocam.

Dogrudur.

Ancak bundan sonra selektor attiginizda kisalar da yanacak, bunu da bilin. Kisalarinizda da xenon olduğu için balastin ya da xenon ampulunun de bu selektor yapılırken aniden yanip sonmesi sonucunda arizalanmasi ihtimali var, soyleyeyim. Sol xenonun balasti bozulmustu benim mesela bu sebeple angel far zamaninda.

Çok sağol bucaklı, bilseydim bu kadar sıkıntılı olduğunu hic taktirmazdim angelları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.