Şimdi Ara

aNDRoMeDa 9800SE@9800PRO YaPıP SaTıO GaLiBa. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tüm elektronik kartlar tüm üreticilerce test edilir ama öyle çok boyutlu bir test değildir, yani aynı banttan arka arkaya çıkan iki kart arasında performans farkı olabilir. Ama sonuçta bi kart kutulanmadan önce kesinlikle çalışıp çalışmadığına bakılır. Üzerindeki chipler kontrol edilir, akımlar ölçülür vs. yoksa oturup da ekran kartını pcye takıp 3dmark ölçmüyolar. zaten buna zaman da yok.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 865pe</i>
    <br />peki dostum sen 9800pro ile 9800se nin mod ile proya dönmüş halini aynı sınıfa koy sen haklısın ne diyelim [^] eee test sonuçlarınıda buraya yazarsın heralde bir bakalım mahsuru yoksa.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Softmod işlemi başarılı olmuş bir 9800SE ile standart bir 9800Pro arasında hiç bir teknik özellik farkı bulunmaz , bu kartlar aynı sınıfa koyulur.
    Tüm Gpu'ların bozuk olma gibi bir durumu da yok , yukarıda arkadaş açıklamış , her waferdan örnekler alınır , hata çıkarsa tüm wafer hatalı olarak damgalanır , kırpılarak satılır. Fakat o kırpılanlar arasında tak tük de olsa sağlam çipler de bulunur. O sağlam çiplerden birine denk gelirsenir yaparsınız softmodunuzu kulanırsınız paşa paşa.
    Softmod sadece driver ile yapılan bir uygulamadır , kartın biosuna ya da donanımsal yapısına bir müdahelesi bulunmaz. Bu yüzden kartın garantisine de bir etkisi olmaz.

Buyrun bu da kartın benim sistemimde verdiği performans :
    http://service.futuremark.com/compare?2k1=7821622

• Bu isi yapması zor cunku overclock'uprogramla yapiliyo.andromedanın gelen kartları tek tek test ettigi dogru.aslında daha iyi yani butcesi dar insanlar icinde bir fırsat dogmuss ıluyor boylelikle
  • 9800SE@PRO, 9800PRO kadar performans vermiyor malesef yüzde 2~3 ile 9800PRO daha hızlı. Bios mod ile ne olur onu bilemiyorum.
  • Biostaki ram zamanlamaları yüzündendir heralde? Yoksa aynı rame sahipler değil mi?
  • Ben de aynı ram diye biliyorum. Fark zamanlamalardan olmalı.
  • Şimdi ben 9800pro ICEQ aldım Sıfır olarak bozuk çıktı ramleri bozuktu geri gönderdim. Sonradan forumları gezerken öğrendimki bu atilerin pro serisinde çok sık yaşanan bir sorunmuş yani 2 tane aldım bozuk çıktı olayı %1 şans değil yaşanması çok olası olan bir olay. Ben ICEQ i 350$+kdv e aldım, arkadaşımda 299+kdv den Gidabyte marka aldı onunki direk çalıştı sorunsuz. Test sonuçlarına bakıldığında 2 sininde herşeyi aynı farksız çalışıyorlar bunların Asus u da aynı Saphire i de aynı. Ülkemizde şu an 199$+kdv den 400$+kdv ye kadar 9800pro bulmak mümkün bu kartlar sadece overclock performansları ile birbirlerinden ayrılıyorlar bu da max %5 filan civarı. Bunun tek nedeni asus a bile ati kendi çizdiği kartı üretdiriyor. Yani bunların hepsi kondansatör dizilişlerinden tutanda en ufak çipine kadar hep aynı kartlar. 9800se işide bana AMD yi hatırlatıyor bi ara 1700+ lar zamanında böle hikayeler vardı test ediliyorlar falan filan yok bunlar gerçekte 2500 ama 1700 olarak etiket vuruluyor filan deniyordu yok böle bişi kartlar gerçekten arıza zaten modla filan yapılan denemelerde 9800prolara yakın sonuçlar alıyorlar hiçbir zaman aynı değiller :).

• Bence birazda insanları kandırmaya çalışıyorlar.Tamam fiyatı daha ucuz ama ya performans?
  • arkadaslar andromeda artık sadece 9800 se satılıyor herhalde sitesınde 9800se@pro olan kartı kaldırmıslar yaaa
  • arkadaslar andromeda artık sadece 9800 se satılıyor herhalde sitesınde 9800se@pro olan kartı kaldırmıslar ....
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Armee</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 865pe</i>
    <br />peki dostum sen 9800pro ile 9800se nin mod ile proya dönmüş halini aynı sınıfa koy sen haklısın ne diyelim [^] eee test sonuçlarınıda buraya yazarsın heralde bir bakalım mahsuru yoksa.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Softmod işlemi başarılı olmuş bir 9800SE ile standart bir 9800Pro arasında hiç bir teknik özellik farkı bulunmaz , bu kartlar aynı sınıfa koyulur.
    Tüm Gpu'ların bozuk olma gibi bir durumu da yok , yukarıda arkadaş açıklamış , her waferdan örnekler alınır , hata çıkarsa tüm wafer hatalı olarak damgalanır , kırpılarak satılır. Fakat o kırpılanlar arasında tak tük de olsa sağlam çipler de bulunur. O sağlam çiplerden birine denk gelirsenir yaparsınız softmodunuzu kulanırsınız paşa paşa.
    Softmod sadece driver ile yapılan bir uygulamadır , kartın biosuna ya da donanımsal yapısına bir müdahelesi bulunmaz. Bu yüzden kartın garantisine de bir etkisi olmaz.

Buyrun bu da kartın benim sistemimde verdiği performans :
    http://service.futuremark.com/compare?2k1=7821622
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> tamam dostum bak buda normal pro nun performansı http://service.futuremark.com/compare?2k1=7835277 arada % kaç var bir bak eğer 3d mark 01 işlemciye dayalı test dersen 3dmark 03 ü de söyleyim 7250 skor se/pro ile bir deneyin ne vercek burda şu yanlış anlaşılmasın bu moddan sonra her 9800se de sorun çıkmaz bu risk sadece alan kişiye aittir bunu bilmenizi isterim bu 9800se/pro mod ile çok güzek başarı sağlayanlarda var yok değil ama risk alana aittir

• ayrıca 9800se alıp 9800pro olarak kullancak olan arkadaşlar burayı okuyun işin özü türkçe olarak burda anlatılmış riskler dahilhttp://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=343
  • Böyle bir kart artık satılmıyor neyi bu kadar zorluyorsunuz ki :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.