Şimdi Ara

aNDRoMeDa 9800SE@9800PRO YaPıP SaTıO GaLiBa.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aNDRoMeDa 9800SE@9800PRO YaPıP SaTıO GaLiBa.

en azından pro olurmu die düşünmicez sanırım :)

• iyi pazarlama taktiği
  • öyle yapsalar astarı yüzünden pahalı gelir. olur mu öyle şey.

soft mod driverlarla yapılıyor zaten.
  • Ben andromedanın elindeki kartları deneyip 9800pro olabilenleri 199$ dan, olunca sorun cıkaranları yani olamayanları da 179$ dan sattıgını dusunuyorum.
  • elindeki kartların hepsini tek tek test edip.mod olabilenleri 199 usd a.olamayanları 179 usd a satıyor...
    bence iyi yapıyor cunku musteri riske girmek zorunda kalmıyor...
    sonucta mod olmazsa kart alıcının elinde klamıs oluyor(perf.9600xtden daha dusuk)...
  • evet olmayanları bencede 9800se olarak satıyor pro olsa bile ilerisi için risk taşıyor sorun çıkma ihtimali yüksek.çünkü bu kartlar ati firması tarafından pro gpu ve rem testlerinden geçemediği için 8 pipelineden 4 ü yazılım yolu ile kapatılıp 4 pipeline 256 bit 9800se olarak satılıyor güzelde bu kartlar testi geçemeyip zaten kapatılan 4 pipelineyi bu adamlar açıp geri pro diye satıyor bunun mantığı nedir? düşündürücü alan hazır pro olarak alıyor satan pro diye satıyor peki bu yapılan tüm bios mod flash vs bunlar herzaman garanti dışıdır 2 ay sonra sorun çıkarsa ne olacak? onunda garantisini veriyorlarsa güzel. yoksa bunu müşteriye bizzat söylemek zorundalar, bu kartı satıyoruz ilerde mu mod olayından ötürü sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmeyiz diye haksızmıyım arkadaşlar birileri yanmasın, 50 dolar aşşağıya pro alıyoruz diye. en mantıklısı 50 daha verip orj pro almak tabi bu alacak olanlara kalmış, bu sadece benim fikrim herkeze saygılar.

• 50 dolar daha verip Pro nerde satılıyor?Şuna 80-100 dolar diyelim.
  • Arkadaşlar bencede çok iyi yapıyor. Piyasada ne sattığını bilmeyen, Sattığı şeylerin birbiri ile uyumundan haberi olmayan ve kendine esnaf diyen bir sürü kişi varken en azından müşteri ne aldığını alıktan sonra ne olacağını bilecek. Mesela ben 9800pro aldım fakat 415'ten yukarı çıkaramadım. Bilsem alırmıydım. Sonra takas yapmak zorunda kaldım. Şimdi çok memnunum.
  • Maldan çok iyi analayan satıcıdan da korkmak gerek herhalde :)
  • Maldan çok iyi analayan satıcıdan da korkmak gerek herhalde :)
  • Evet ne sattığını bilen insanlar olmaları iyi...Biraza daha para verin olabileni alın...Yani bir nevi gözü kapalı alabilmek...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by keops</i>
    <br />50 dolar daha verip Pro nerde satılıyor?Şuna 80-100 dolar diyelim.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ben 50 dolar fazlasına aldım pro'mu
  • bence ii taktik
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 865pe</i>
    <br />evet olmayanları bencede 9800se olarak satıyor pro olsa bile ilerisi için risk taşıyor sorun çıkma ihtimali yüksek.çünkü bu kartlar ati firması tarafından pro gpu ve rem testlerinden geçemediği için 8 pipelineden 4 ü yazılım yolu ile kapatılıp 4 pipeline 256 bit 9800se olarak satılıyor güzelde bu kartlar testi geçemeyip zaten kapatılan 4 pipelineyi bu adamlar açıp geri pro diye satıyor bunun mantığı nedir? düşündürücü alan hazır pro olarak alıyor satan pro diye satıyor peki bu yapılan tüm bios mod flash vs bunlar herzaman garanti dışıdır 2 ay sonra sorun çıkarsa ne olacak? onunda garantisini veriyorlarsa güzel. <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Demek öyle :) ATI fabrikalarında çalıştın, gördün 9800se'lerin nasıl 9800pro'lardan ayrıldığını di mi?
    Arkadaşlar varsayım yapın ama lütfen bu böyledir diye biliyormuş gibi konuşmayın! Bu forumda en sık gördüğüm hata bu. ATI bütün 9800se'leri böyle mi üretiyor yani? 9800'lerin herbirini test ediyor hata vereni ayrıp sonra bakıyor bir de bunu 4 iş hatlı deniyim diyor çalışıyorsa 9800se damgalıyor. Bence kartlar bu kadar testten geçmiyor. şimdiye kadar 2 ekran kartım (sıfır) bozuk çıktı. Bunlarda test edilmişmiydi yani? 9800'lerin sadece 4 iş hattını düzgün çalıştırılabilenlerinin 9800se olarak ayrılması olası bişi ama bu hep böyledir diye kesin hüküm vermek yanlış.

Andromeda'nın yaptığı ise bence hoş bir uygulama. Yurt dışında benzer uygulama yapanlar var. aldığımız 9800pro nasıl bozulduğunda (onlar da bozulabilir 2-3 ay sonra) geri verilir, bu kart da geri verilir. Andromeda bozulan kartı almayacağım diyebilir mi?

• nurko kardeşim bunu demem zorunamı gitti? galiba bilgi paylaşılmak içindi değilmi? ben ati fabrikasında çalışmıyorum ama sen galiba andromedia da çalışıyorsun daha 9800se bir iyice araştır istersen. bilgin olsun açıklayım 9800 kartların tümü 8 pipeline olarak üretilir. 9800se nin bana neden 4 pipeline olduğunu şimdi açıklarmısın? cevabı yukarda yazıyor burda ben edebiyat olsun diye konuşmuyorum. sen 2 tane kart alıp bozuk çıkmış olayına da inanmıyorum. bu ihtimal %1 bile olamaz
  • 9800 serisinde 4 pipeline(iş hattı) olarak üretilen bir kart yoktur. tümü 8 pipe olarak üretilir nurko arkadaşım ne kadar inanmasada 9800pro kartlarda gpu testlerinden geçemeyen kartlar 4 pipe si kapatılıp 9800se diye satılır bunun gerçeği budur.9800se dediğimiz kart 9600xt nin eline su bile dökemez. arkadaşlar verin 50-60 dolar daha koç gibi orjinal 9800pro alın sorun yaşamayın. 9800se alıpda mod ile 9800pro ya çeviren ve çok sorun yaşayan arkadaşlarım var. bence değmez benim fikrim bu. herkeze saygılar.
  • Sinir olduğum şeyi anlamamışsın galiba. Kesin bilmediğin bir şey hakkında nasıl kesin konuşuyorsun? Buna sinir oluyorum. Yoksa arkadaşlar benim fikrim bu dersin olur biter. 9800se neden 4 pipeline'mış? O zaman aynı soruyu şöyle soralım: ilk çıkan 9500'ler neden 4 pipeline'dı? Çünkü 9700pcb'sinde üretiliyordu. Bunlarda 9800 pcb'inde üretiliyor. Kaç kişi 9500@9700 ve kaç kişi 9800se@9800 kullandı. Madem testten geçemiyor neden sorunsuz kullanan insanlar var?
    %1'miş. Sor bakalım ekran kartlarının kaçı iadeye geliyor. (şimdiye kadar 4-5 tane sıfır kart almışımdır ve 2'si bozuk çıktı, ister inan ister inanma)
  • Senin fikrine de saygım var başka dicek bişeyim yok. ama 9800 lerin 4 pipe olarak üretilen modeli olmadığını iyi biliyorum bunun yorumu arkadaşlara kalmış saygılar.
  • 9500/9700 9800pro/9800xt bunlar farklı konular bunu yapıp sorun çıkcak diye bir kaide yok bende 9800pro yu 9800xt olarak kullanıyorum istersen bir 3dmark 01 yapıp gönderim. ama dediğim gibi konu farklı.
  • Nesi farklı? İki durumda da aynı pcb'de farklı ürünler üretiliyor.

Diyorsun ki "gpu ve rem testlerinden geçemediği için 8 pipelineden 4 ü yazılım yolu ile kapatılıp 4 pipeline 256 bit 9800se olarak satılıyor " E hani sorun çıkarmadan 9800 ve 9700 açlışan kartlar nasıl oluyor? Esas senin 9800pro'ya 9800xt biosu yüklemen bu konu ile farklı. Neyse bunların farklarını ayırtedemiyorsan tartışmanın bir manası yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.