Şimdi Ara

Android TV mi? Tizen TV mi? Webos TV mi? FirefoxOS mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
5
Favori
86.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tartışılmaz tabi ki tizen bilen biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denizci535 kullanıcısına yanıt
    Bilmeyenler ne olacak? Boş yazı bilen biliyor mesela ben bilmiyorum anlat ki bizde birşeyler bilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

Bilmeyenler ne olacak? Boş yazı bilen biliyor mesela ben bilmiyorum anlat ki bizde birşeyler bilelim.
    https://developer.tizen.org/tizen/tv

https://www.techradar.com/news/television/6-best-smart-tv-platforms-in-the-world-today-1120795/5

Kısaca tizen in bı linux alt yapısı ve en iyisi olduğunu bilmeyenler var araştırsın.

• Tizen ı denedim berbat bir deneyimdi.

• Web os ve lg akıllı kumanda muhteşem.

cihaz çok seri hiç takılma görmedim

lg yi lg yapan web os tur

hangi konu ile ilgili laf atarsanız atın ama arayüz olarak lg üzerine yok.

almak isteyen yorum okumasına gerek yok gidin bir teknomarkete deneyin karşılaştırın

• Android tizen webos????

• Herkes Philips'den memnun olduğunu yazmış ancak bende 3 yıldır Philips kullanıyorum. Video formatlarında seçiciliği, arayüzünün ve menülerinin kullanışsızlığı, kafasına göre kapanmaları, uygulamalarda kasması ile beni illallah ettirdi. Çok iyi görüntü ve ses ancak Android TV den uzak durun. Çünkü Android TV'de şöyle bir mallık var. Ses yüksekliğini ekranda gösteren bar bile android uygulaması olarak işletim sisteminde görev yapıyor o yüzden android eskidimi, çöktümü TV de eskiyor ve çöküyor. İşletim Sistemi ile TV yazılımı bildiğin simbiyotik yaşam sürüyor.

Öte yandan webOS, FirefoxOS, Tizen ise TV'den bağımsız çalışıyorlar. Şahsen ben şu sıralar gözümü FirefoxOS kullanan Panasoniclere diktim. Çünkü hem en iyi upscaling performansını ve gerçek siyah rengi onlar veriyor. Hem de panasonic tembellik yapmamış TV ve Ses sistemlerine dair her türlü menüyü kendisi yapmış. FirefoxOS ise sadece My Home ekranı ve browser da çalışıyor. Uygulamalar ile panasonicten çıkma. Yani Android TVler gibi varını yoğunu Android e emanet etmemiş.FirefoxOS çökse bile TV sapasağlam hayatta kalabilecek şekilde yapılmış. Bu açıdan Tizen ile webOS de Android den iyiler.Daha kapalı sistemler.

Panasonicler ayrıca 4K h265 ve mkv dosya formatlarını destekliyor. Android tvlerde zibilyon tane ek kodek ve media player programı yüklemek zorunda olduğum uzantıları yani.

LG mi Samsung mu kısmına gelirsek de

4500 TL altı segmentlerde Samsung 4500Tl üstü segmentlerde ikisi de eş değer diyebilirim.

• Benim Android Tv' de sevdigim ozellik soyle ki dayim aldi Sony Kd9500...

Ip tv'yi direk Google Play'den indirdigi uygulamayla maclari vs izliyor...Usb'den program indirdik,Tv'ye kurduk..

Store den uygulamayla eslestirdik..Sonuc muazzam..Tabi internetinizin hizli olmasi da onemli..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hadeyan

Herkes Philips'den memnun olduğunu yazmış ancak bende 3 yıldır Philips kullanıyorum. Video formatlarında seçiciliği, arayüzünün ve menülerinin kullanışsızlığı, kafasına göre kapanmaları, uygulamalarda kasması ile beni illallah ettirdi. Çok iyi görüntü ve ses ancak Android TV den uzak durun. Çünkü Android TV'de şöyle bir mallık var. Ses yüksekliğini ekranda gösteren bar bile android uygulaması olarak işletim sisteminde görev yapıyor o yüzden android eskidimi, çöktümü TV de eskiyor ve çöküyor. İşletim Sistemi ile TV yazılımı bildiğin simbiyotik yaşam sürüyor.

Öte yandan webOS, FirefoxOS, Tizen ise TV'den bağımsız çalışıyorlar. Şahsen ben şu sıralar gözümü FirefoxOS kullanan Panasoniclere diktim. Çünkü hem en iyi upscaling performansını ve gerçek siyah rengi onlar veriyor. Hem de panasonic tembellik yapmamış TV ve Ses sistemlerine dair her türlü menüyü kendisi yapmış. FirefoxOS ise sadece My Home ekranı ve browser da çalışıyor. Uygulamalar ile panasonicten çıkma. Yani Android TVler gibi varını yoğunu Android e emanet etmemiş.FirefoxOS çökse bile TV sapasağlam hayatta kalabilecek şekilde yapılmış. Bu açıdan Tizen ile webOS de Android den iyiler.Daha kapalı sistemler.

Panasonicler ayrıca 4K h265 ve mkv dosya formatlarını destekliyor. Android tvlerde zibilyon tane ek kodek ve media player programı yüklemek zorunda olduğum uzantıları yani.

LG mi Samsung mu kısmına gelirsek de

4500 TL altı segmentlerde Samsung 4500Tl üstü segmentlerde ikisi de eş değer diyebilirim.
    yani panasonic led tv lerde de siyah performansı daha mı iyi diyorsunuz ?

• tüm yazılanları okudum ama aradan neredeyse 2 yıl geçmiş.

tizen
    webos
    android

2021 yılında hangisi daha iyidir? aradığım özellikler hız, stabilite ve app genişliği

• Ececila E kullanıcısına yanıt
    Samsung üst segment tizen var. Şahsi fikrim 'leş' değiştirecek olsam kesinlikle tekrar almam. Hangi anlamda mı leş? Her anlamda...
    Diğerleri ile ilgili kanaatim yok malesef,

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pkm

Samsung üst segment tizen var. Şahsi fikrim 'leş' değiştirecek olsam kesinlikle tekrar almam. Hangi anlamda mı leş? Her anlamda...
    Diğerleri ile ilgili kanaatim yok malesef,

Bende Q80t var, aslında fena değil hocam, youtube, netflix, tarayıcı performansı üzmüyor, akıcı ve temiz kullanıyorum.

Sizin kullandığınız model nedir ? Hangi konuda sizi üzdü ?

Açıkçası bende tam manasıyla kıyaslayacak bir model kullanmadığım için, genelde Samsung ağırlıklı ürün aldım, bundan iyisi kötüsü nasıldır ? Neyi daha iyi yapar bilemiyorum...

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben hic bir anlamda memnun değilim. Tüm beyaz eşyalar Samsung. Hepsi alınırken en son model seçmiştik. Malesef hiçbirinden de memnun degiliz. Buzdolabı çok sesli, bulaşık makinesi iyi yıkamıyor, çamaşır makinesinde pas oluşmaya başladı sağında solunda. Süpürge zaten çöpe gitti 1sene önce. Modelini hatırlamıyorum ama tv ye tek başına 10bin mi ne vermistik, curved ekran, sesli ve touchpat kumanda dış hub ünite falan filan... Simdi olsa android secerdim sanirim. Ya da ios falan araştırdım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pkm

Merhaba, ben hic bir anlamda memnun değilim. Tüm beyaz eşyalar Samsung. Hepsi alınırken en son model seçmiştik. Malesef hiçbirinden de memnun degiliz. Buzdolabı çok sesli, bulaşık makinesi iyi yıkamıyor, çamaşır makinesinde pas oluşmaya başladı sağında solunda. Süpürge zaten çöpe gitti 1sene önce. Modelini hatırlamıyorum ama tv ye tek başına 10bin mi ne vermistik, curved ekran, sesli ve touchpat kumanda dış hub ünite falan filan... Simdi olsa android secerdim sanirim. Ya da ios falan araştırdım.

Merhaba hocam, bu konuda katılıyorum, benimde 3 4 sene önce aldığım samsung tv'nin bu sene aldığım televizyon ile alakası yok...3 4 Sene önce aldığım modelin işletim sistemi bariz ağırlaştı, performansı memnun etmiyor fakat bu sene aldığım QLED modelden gayet memnunum, muhtemelen bu televizyonda 3 4 sene sonra ağırlaşıp, eski performansını kaybedecek...

Bu durum sadece samsung ürünlerinde mi yoksa genel olarak tv'lerde böyle bir problem mi var bilemiyorum, lakin bütün uygulamalar güncelleniyor ve tv firmaları bu güncellemeleri sürekli vermiyor, o sebeple ağırlaşma olması kaçınılmaz hocam...

Fakat dediğinize katılıyorum,

• webos en iyisi. tizen hızlı. android ise özgürlük gibi ama tam bir rezillik.

webosu bırakıp tizene geçtim. hemde 8 serisi bir samsungla, aman yarabbi, dlna player rezalet, ekstra bir oynatıcı yok ertesi gün sattım gitti, ama tizen epey hızlıydı belki üst seri tv den kaynaklı işlemci farkı diyelim.

neyse sonra philips androide geçtik, ben böyle rezillik görmedim, o kadar yavaşki saçlarım beyazladı. tv nin sesini açıp kapatmak bile işkence, youtube izlerken kasıyor donuyor kesinlikle uzak durun.

webos biraz yavaş, tüm ayarlar menüsünü aç diyorsun mesela 2-3 saniye yüklüyor falan, ama muazzam stabil. en azından sesi açıp kapatmak anında mümkün. player i çok muazzam. uygulamalar akıyor, donma kasma yok. kesinlikle webos.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.