Şimdi Ara

Android Tv Box, Uygulama ve Program paylaşımı (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2.210
Cevap
369
Favori
415.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhabalar. Konuya tamamiyle yabancıyım aslında. Yıllardır superonline ve tv + kullanıcısıyım. Bir sebepten ikisini de bırakacağım. Yeni sistemde sadece internet alıp tv box ile tv yayınlarını seyretmeyi düşünüyorum. Sorun şu ki eşim tv+'ın geri alma özelliğini aktif kullanıyor. Bu bağlamda internet sağlayıcı, tv box marka ve modeli gibi (uygun fiyatlı) bana tavsiye edebileceğiniz şeyler varmıdır.
    Not: evde iki tv var ve ikiside smart tv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ktirik

Merhabalar. Konuya tamamiyle yabancıyım aslında. Yıllardır superonline ve tv + kullanıcısıyım. Bir sebepten ikisini de bırakacağım. Yeni sistemde sadece internet alıp tv box ile tv yayınlarını seyretmeyi düşünüyorum. Sorun şu ki eşim tv+'ın geri alma özelliğini aktif kullanıyor. Bu bağlamda internet sağlayıcı, tv box marka ve modeli gibi (uygun fiyatlı) bana tavsiye edebileceğiniz şeyler varmıdır.
    Not: evde iki tv var ve ikiside smart tv.
    Hocam benimde 2 TV var evde birinde mi box diğerinde TV stick var gayet memnunum fiber internet tavsiye ederim.
    Box ve stick için gerekli içeriklere bu kanaldan ulaşabilirsiniz

https://www.youtube.com/@SinetechONE?si=M373inmwfIF3WgIz

• FenerLee_ kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar, aktif bir kanal bulabildiniz mi?

• Ktirik K kullanıcısına yanıt

Hocam cihaz olarak turkcell in 'tv+ pro' ismini verdiği tvbox var, size kampanya ek verebilirler.

Ek olarak Next start 4k, dreamstar nova 4k, xiaomi stick4k. gibi lisanslı cihazları da düşünebilirsiniz.

• sssDiz kullanıcısına yanıt
    Superonline nı bırakacağım maalesef. Muhtemelen vodafone fiber geçeceğim. Belirtiğiniz Cihazları değerlendireyimTeşekkür ederim.
  • Arkadaşlar slmlar, 2 adet sorum olacaktı.

Bildiğiniz üzere Kodi güncellendi.(maalesef) (Yazımhatası düzeltmesi)

Güncellendikten sonra eski ses ayarlarını yapmama rağmen ses sisteminde Dolby atmos çıkmıyor.

eskiden aynı ayarlara dolby atmos çıkıyordu. Ses sistemim samsung 990b + android box MECOOL KM2 PLUS

konuyla alakalı 2 sorum olacaktı.

1. Kodi güncellendikten sonra kullanıp bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı?
    2. Hdd'deki dolby atmoslu filmleri izlemek için alternatif uygulama ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meego -- 7 Mayıs 2024; 7:8:6 >
  • meego kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile sorularınıza cevap vereyim:

1) Öncelikle ilgili uygulamanın ası Codi değil Kodi 🙂. Güncellemeyi siz her ne kadar beğenmemiş olsanızda özellikle Dolby Vision görüntüleme aygıtı olanlar için gayet iyi oldu. Yeni 21 Omega versiyonun RC sürümleri dağıtılırken forumda Nvidia Shield TV sayfasında bu gelişmeyi paylaşmıştım:
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158297992

2) Görüntüleme cihazın adı, modeli ve özelliklerini belirtmemişsiniz; özellikle ARC HDMI'nın eARC özelliğe sahip olması önemli. eARC olsun olmasın harici medya oynatıcısı kayıpsız, sıkıştırılmamış TrueHD Atmos sesi ses sistemine düz geçiş ile iletebilmesi (passthrough) için görüntüleme aygıtı üzerinden değil direkt ses sistemine bağlı olmalıdır.

Bu durumda soundbar'ın desteklediği tüm sesleri sorunsuz alabilmeniz için bağlantınızın şu şekilde olması gerekir:
    Mecool KM2 Plus => Samsung 990b Soundbar'daki HDMI IN portuna, HDMI OUT'dan da => Görüntüleme cihazındaki (TV/Projeksiyon) eARC HDMI portuna bağlanmalı...

3) Bağlantı yukarıda bahsettiğim şekilde yapıldığında cihazınızın TrueHD Atmos sesi passthrough özelliği var ise Kodi'de Uzman ayarlarında Ses Doğrudan Geçişi ayarı aşağıdaki gibi görülecektir:
    Android Tv Box, Uygulama ve Program paylaşımı
    Burda unutulmaması gereken şudur. Bazı ripli filmlerde ve Netflix gibi stream servislerinin de kullandığı kayıplı Dolby Digital Plus with Atmos ses ile BluRay Remux filmlerde kullanılan kayıpsız TrueHD Atmos ses Soundbar'da Atmos yazısı belirtilir. İkisi arasında kalite ve boyut olarak fark vardır. Kayıpsız TrueHD Atmos'u sorunsuz alabilmek için oynatıcıyı görüntüleme cihazı üzerinden değil direkt ses sistemine bağlamak daha sağlıklıdır.
    Soundbar ile ilgili sorun/çözüm ve daha detaylı bilgi için sayfa mevcut. Sorunuza çözüm bulamadıysanız orada da paylaşabilirsiniz:
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/83289199

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 6 Mayıs 2024; 17:36:5 >

• tayaydin kullanıcısına yanıt

Öncelikle güzel anlatım için teşekkür ederim.

Bağlantı zaten sizin anlattığınız gibi bağlı.

Ayarlarda sizin attığınız ekran görüntüsü gibi birebir aynı.

Daha önce yani güncelleme gelmeden önce aktif olarak kullanıyordum. Ses sisteminde Dolby Atmos yazısı çıkıyordu. Güncellemeden sonra problemleri yaşamaya başladım. Güncellemeden önce Dolby atmos yazısı çıkan filmi güncellemeden sonra açtığımda artık sadece Dolby dijiltal çıkıyor.

Bağlantı sizin dediğiniz gibi bu şekilde.

Mecool KM2 Plus => Samsung 990b Soundbar'daki HDMI IN portuna, HDMI OUT'dan da => Görüntüleme cihazındaki (TV/Projeksiyon) eARC HDMI

konuyu birde paylaşmış olduğunuz linkteki sorayım.

https://forum.donanimhaber.com/soundbar-ana-konu--83289199

Tekrar cevabınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.