Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (817. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad selamlar, banggoddan beelink gt1 mini2 sipariş vermek üzereyim. S905x3 işlemci ve ddr4 ram olduğunu biliyordum ancak banggod sitesinde bu cihaz için DDR3 ram olduğu yazıyor. Aliexpress'te ise aynı cihaz için ddr4 ram olduğu yazılmış. Hangisi doğrudur? Ayrıca bu cihazı kullanan arkadaşlardan da bilgi istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • theburakx kullanıcısına yanıt
    Takip edebildiğim kadarıyla beelink in bazı modellerini AZW firmasının dışında WeChip te üretiyor. Farklı bir üreticinin DDR3 ram koymuş olabileceğini sanmıyorum. Canlı desteğe sormak gerekir. Banggood hangi üreticinin kaliteli üretim yaptığını iyi biliyor.

Ram den çok işlemci önemli. Yeni nesil işlemcilerde DDR3 ram kullanmaya başladılar.

mini topiğini takip edin.

• dsi4513 D kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141439665
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Soundbar Hem 4K HDR10+ video geçiş hem de Dolby Atmos ve DTS:X formatlarını destekliyor.

Düzgeçiş derken medya playerdan sesin raw, passthrough olarak gönderilmesi değil mi?
  • gordon01 G kullanıcısına yanıt
    Evet. passthrough , düzgeçiş.

Tv deki HDMI portlarının bir tanesi ARC HDMI dır.

Passthrough için Bu portu kullanmak gerekiyor.
  • MERHABA MİNİX TV BOX İÇİN OYUN KOLU ÖNEREBİLİRMİSİNİZ

• mi box s lerde kronik donma takilma problemi oldugu soyleniyor fikirleriniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sadece kendi kullanımım için yazabilirim.. 5 ay oldu, ne bir kez dondu, ne de takıldı..
  • miki kullanıcısına yanıt
    hocam google da aratinca cok fazla sikayet var bu konuda sanslisinizhttps://www.google.com/search?q=mi+box+s+4k+donma+sorunu&oq=mi+box+s+4k+donm&aqs=chrome.1.69i57j0l2.10489j0j4&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Yukardaki mesajlarda USB 2.0 ın veri aktarım hızı tartışma konusu oldu.

USB 2.0 ın antika olduğu ya da olmasına az kaldı şeklinde yaklaşımlar var.

USB 3.0 , 2.0 a göre 10 kat bazı kaynaklarda 13 kat daha hızlı veri aktarım hızına sahip.

Konumuz da USB 2.0 ın veri aktarma performansı değil. MiBox ta ki performansı.

MiBox kısıtlı donanımı ile yeni çıkan ya da çıkacak ağır formatlarda zorlanır.

MiBox ta 3.0 ı destekleyen bir işlemcinin olmaması büyük eksiklik.

Yukardaki mesajlarda Google Choreme Cast önerilmiş. Fiyatı uygun değil. O kadar para verdikten sonra choremecast çipli MiBox s almak daha mantıklı.
    Hocam merhaba.
    Mi Box S haricinde (kapasitesi ve portlar Cpu hariç çok fakir) 1080p de takılma ve donma yapmayan, tercihen 3 veya 4 GB Ram'li ve 32 GB Rom'lu ve Amlogic yongalı (RockChip evlerden ırak) hangi f/p ürününü önerirsiniz? En az 2 USB portu olmalı. Usb 3.0 şart değil ama olsa harika olur. Wifi 5 GHZ destekli olsa harika olur. Netflix izlemeyeceğim. 4K oynatmasa da önemli değil. Yeter ki browser (Chrome gibi) içi video oynatma ve Youtube gibi lisanslı uygulamalar orjinal ve güncellenebilir ve akıcı olsun. Apk yüklenebilsin. Fiyatı 500 lirayı geçmezse sevinirim.

Var mı böyle bir cihaz? Şu ürün nasıl sizce:
    https://www.amazon.de/unterst%C3%BCtzt-NinkBox-N8-Plus-Set-top-Box/dp/B07RXSRN3X/ref=redir_mobile_desktop/257-9882719-7580306?_encoding=UTF8&%2AVersion%2A=1&%2Aentries%2A=0

Malesef Banggood gibi firmalar Türkiye Hızlı Kargo güzelliği sunmuyorlar TV Box için ve gümrüğe takılıyor ve ağır vergi giriyor. Türkiye içi alım yapılması lazım bu durumda.

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Ocak 2020; 5:50:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Benim tvbox ağırlıklı bir youtube kanalım var.. Mi box ı inceledim, yorumlarda da çok şikayet yok ?..
    Bence şikayetin çok olması cihazı çok fazla satıyor olmasından kaynaklı, beğenenler çok iyi diye yazmazlar hep yazılanlar şikayetler olur, :) en az satılan cihazlardan en az şikayeti duyarsınız.Bir de şu var, cihazı aldınız , bozuk çıktı diyelim, faturalı ve garantili olacağından iade edebilirsiniz..
    Buyrun aşağıda incelememi izleyebilirsiniz.

• Banggood dan aldığım HK1 S905×3. 4/64. Box Antutu skoru 74332. Çıktı.
    Memnun kaldım tavsiye ederim.

• miki kullanıcısına yanıt
    üstadım sagolun aciklama icin su an gt 1 mini 2 ile mi box arasinda karar vermeye calisiyorum 4k netflix takintim yok sadece stabil ve sorun cikarmayacak 2-3 senw hoturecek cihaz arayisindayim hangisini secmeliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: dsi4513

üstadım sagolun aciklama icin su an gt 1 mini 2 ile mi box arasinda karar vermeye calisiyorum 4k netflix takintim yok sadece stabil ve sorun cikarmayacak 2-3 senw hoturecek cihaz arayisindayim hangisini secmeliyim?
    mini-2 dahi çok memnun kaldım aliexpress beelink resmi mağazadan aldım şuan 361 tl ye düşmüş
  • Üstadlar benim kafa biraz karışık. Şöyle ki; ev internetim yok. Ama android telefonumda sınırsız internet var. Telefonumdaki interneti kullanabileceğim ve aynı telefonu tv ye (6 yıllık hd led tv) yansıtabileceğim kullanışlı ve uygun fiyatlı ürün önerir misiniz rica etsem. Netflix vs. hiçbir üyeligim yok. Kullanım amacım belgesel, ulusal kanallar, oyun vs... (uydu alıcım var fakat çekmediği kanallar da var)

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam merhaba.
    Mi Box S haricinde (kapasitesi ve portlar Cpu hariç çok fakir) 1080p de takılma ve donma yapmayan, tercihen 3 veya 4 GB Ram'li ve 32 GB Rom'lu ve Amlogic yongalı (RockChip evlerden ırak) hangi f/p ürününü önerirsiniz? En az 2 USB portu olmalı. Usb 3.0 şart değil ama olsa harika olur. Wifi 5 GHZ destekli olsa harika olur. Netflix izlemeyeceğim. 4K oynatmasa da önemli değil. Yeter ki browser (Chrome gibi) içi video oynatma ve Youtube gibi lisanslı uygulamalar orjinal ve güncellenebilir ve akıcı olsun. Apk yüklenebilsin. Fiyatı 500 lirayı geçmezse sevinirim.

Var mı böyle bir cihaz? Şu ürün nasıl sizce:
    https://www.amazon.de/unterst%C3%BCtzt-NinkBox-N8-Plus-Set-top-Box/dp/B07RXSRN3X/ref=redir_mobile_desktop/257-9882719-7580306?_encoding=UTF8&%2AVersion%2A=1&%2Aentries%2A=0

Malesef Banggood gibi firmalar Türkiye Hızlı Kargo güzelliği sunmuyorlar TV Box için ve gümrüğe takılıyor ve ağır vergi giriyor. Türkiye içi alım yapılması lazım bu durumda.

Çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    NETFLIX izlenmeyecekse MIBOX a bakmaya hiç gerek yok.
    MIBOX ın bir de yerleşik choremecast çipsetinin olması avantajı var. Olumsuz tarafları daha fazla.

Linkteki ürünün GPU us MALI-450 ve demode olmaya başlayan bir ekran kartı. GPU en azından MALI G31 olmalı.

USB 3.0 da önemli.

Banggood da tarrif ınsurance diye vergi sigortası var ve kesilen vergiyi iade ediyorlar.

Banggood un ayrıca şu avantajı var. Çin deki üreticileri çok iyi bildikleri için kaliteli ürünleri alıp satıyorlar.

Aliexpress ten alınırsa Beelink in resmi mağazasından alınmalı.

Beelink GT mini 2 ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar.

Bu arada mini-2 ye de ESN numarası ile de olsa NETFLIX 4K gelmiş.

https://tr.aliexpress.com/i/33056200564.html

miki üstad ın inceleme videosu.

Bu kutuların hepsinde olduğu gibi bütün uygulamaların ve özelliklerin çalışıp çalışmadığı tek tek kontrol edilemiyor.

Donanımdaki bir parça da arıza olabiliyor ya da yazılımla, sertifika ile ilgili olarak bazı uygulamalar açılamayabiliyor.

MiBox s ten düşük donanımla büyük işler yapması bekleniliyor. Beklentiler bu yönde.

Bu sorunların bir kısmı acemi kullanıcı kaynaklı. HDMI CEC sekemeleri aktif edilince takılma sorunu çözülebiliyor.

Kronik olarak bazı kutularda wıfı sinyali ile BT sinyali çakışınca da görüntülerde takılma yaşanıyor.

Bir taraftan kullanıcı dostu bir arayüzü var deniliyor diğer taraftan da choreme gibi tarayıcıları, Google Play gibi uygulamaları yüklemek için uğraşmak, etnernetli USB çoklayıcı gibi aparatlar takmak gerekiyor.

En son MıBox s e PİE güncellemesi geldi. Choremecast özelliği kayboldu. Kumandanın ses özelliği bozuldu.
    Geri getirmek için fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekiyor.

Sonuç olarak bazı MıBox lar da sorun var çoğunluğunda yok.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    İyi bir antutu skoru. X3 uzantılı çipset PİE ile daha uyumlu . Bakalım And. 10 ile uyumu nasıl olacak.
    mini-2 ye de NETFLIX 4K desteği geldi.

MiBox s in antutusu 34.581 , mini 2 nin 80K nın üstünde.
  • 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.