Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (814. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: desarj45 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 812813814815816
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cygnus666

Puan henüz çok az.
    Aslında magicsee n5 plus ın gelmesini bekliyorum banggooda.

Alıntıları Göster
    HK1 daha iyi cihaz , N5 plusun tek artısı SSD hd takılması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 2 Ocak 2020; 8:54:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanix TX6s Allwinner H616 bunun çipseti eski sanırım,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

HK1 daha iyi cihaz , N5 plusun tek artısı SSD hd takılması.

Alıntıları Göster
    Ali express ten hk1 X3 ü 215 e 4/64 sipariş verdim.
    Umarım vergisi az çıkar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    HK1 hangi açıdan daha iyi acaba. Bende bir tane tv box alma arefesindeyim ve araştırma yapıyorum o yüzden soruyorum. özelliklerini karşılaştırınca aynı gibiler. HK1 de ddr3 ram var N5 plus ta ise yanlış bakmadıysam ddr4 ram var. bu fark haricinde bir fark göremedim. Birde hdd desteği var haliyle N5 plusta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cygnus666

Ali express ten hk1 X3 ü 215 e 4/64 sipariş verdim.
    Umarım vergisi az çıkar :)

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun, mi box s harici fazla pek cikmiyor. Son 7-8 box aldığımda 35 TL den fazla vergi çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ones

HK1 hangi açıdan daha iyi acaba. Bende bir tane tv box alma arefesindeyim ve araştırma yapıyorum o yüzden soruyorum. özelliklerini karşılaştırınca aynı gibiler. HK1 de ddr3 ram var N5 plus ta ise yanlış bakmadıysam ddr4 ram var. bu fark haricinde bir fark göremedim. Birde hdd desteği var haliyle N5 plusta.
    N5 plusta HDD desteğini yazmıştım biraz üstte, o yönde ihtiyaç varsa, N5 plus tercih edebilirsiniz.
    HK 1 de benim dikkatimi çeken görüntü ayarlari kişisel olarak yapabiliyoruz, DDR3 veya Ddr4 Ram çok fazla fark yaratmıyor. Resimdeki görüntü ayarlarına başka boxlarda rastlamadım. Projektör kullandığım için büyük ekranda görüntü kalitesi çok önemli benim için. Hazır modlardan baska kendi tercihimize görede user seçeneğinden ayar yapılıyor.

Android Tv Box için tavsiye.
    D

Android Tv Box için tavsiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 2 Ocak 2020; 15:2:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Hayırlı olsun, mi box s harici fazla pek cikmiyor. Son 7-8 box aldığımda 35 TL den fazla vergi çıkmadı.

Alıntıları Göster
    Sağol üstad.
    Vergi fazla çıksa da yine de uygun fiyata alınmış olacak.
    Ürün geldiğinde kullanıcı deneyimlerimi paylaşırım .
    Diğer almak isteyen arkadaşlar içinde konunun özü gereği faydamız olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    USB 2.0 saniyede 480 megabit veri aktarımı yapmaz. Çünkü oradaki mbps ifadesinin açılımı megabits per second'dır. Megabayt ile megabit kavramını kim karıştırıyor.

1 megabit = 0,125 megabayt. Bu da yaklaşık 60 megabit aktarım demek...
    Bu da teorik değer ve limit.

Harici depolama araçlarının , dahili depolamaya göre daha yavaş çalıştığını ve HDD lerin genellikle 5400 rpm olduğunun düşünürsek bu 100 Gb ye kadar kapasiteye ulaşabilen remux ları değil 8K da , 4K da bile oynatmakta zorlanacağı ortada.

Bütün bu teorik verileri bir kenara bırakalım. MiBox s ler 100 Gb ye varan 4K remuxlarda zorlanır.
  • gordon01 G kullanıcısına yanıt
    HDMI passtrouht yapılabilmesi için ses sisteminin plus özelliğinin olması gerekir.

Bu özellik yoksa yayın yapan cihazın bu sertifikalı kodları çözebilme özelliğinin bulunması gerekiyor.

Eski ses sistemlerinde HDMI portu olmama sıkıntısı yaşanıyor.

Bunu sorunu aşmak için ya linkteki gibi bir HUB kullanmak ya da optik çıkışı olan bir box ın olması gerekiyor.

Nvdia Shields 2019 ve pro da DOLBY Vision HDR var ve çok önemli bir özellik. Görüntülerdeki karanlık ayarı yapılabiliyor.

Beelink GT KING pro da optik çıkış yok, GT KING te var.

Nvidia Shields 2019 ( silindir ) ya da KING e bakın.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141343238

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Kulaklık çıkışından aparatla optik çıkış alınıyor. Optik var.

Alıntıları Göster
    Ben bu mesajı yazmakla arı kovanına çomak sokmuş oldum.

Aparatla diğer kutularda da optik çıkış alınabiliyor.
  • dsi4513 D kullanıcısına yanıt
    Bu çipset yeni çıktı. amlogic in s905X2 çipseti ayarında. Yukardaki mesajlarda paylaşmıştım.

MALI G31 GPU ile geliyor olması heyecan verici.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    özetle alınır mı hocam?
  • 2gb ram ve 16gb rom yeterli olur mu? yapacağımız youtube da gezinmek ve internet browserı ile sitelerde dolsanmaktan ibaret olacak
  • dsi4513 D kullanıcısına yanıt
    İlk defa piyasaya girecek cihazlarda donanım ve yazılım uyumluluk riski her zaman var.
    Ayrıca And. 10 ile gelen ilk cihaz.

Cihazda sorun çıkmazsa fiyatı fırlıyor.

Riski göze alıp, alınabilir.
  • ahmetmertli A kullanıcısına yanıt
    Yeterli olur. Ara ara arka planda çalışan uygulamaları temizlemek gerekir.

Benzetmelerde hata olmaz derler.

Hız sınırı aynı olan otobanda 3. ya da 4. şerit kullanılmadan da gidilebilir.
    Öncelikle şunu belirteyim, s905X3 çipsetli ürünler performans, stabilite ve uyumluluk açısından iyi çıktı.

HDD desteği hemen hemen bütün kutularda var. N5 plus ta bunun yanında SSD desteği var.

Yeni nesil işlemcilerde hernedense ağırlıklı olarak DDR3 Ram kullanılmaya başlandı. Bu işlemcilerin özelliğinden kaynaklansa gerek.
    Yine de DDR4 ram farklı. DDR4 ramli, Beelink GT1 mini 2 80K nın üstünde bir antutuya ulaştı.

Picture mode ve custom settings F3 te de var. Ayrıca Color LED settings diye bir sekmeye sahip.

Root anahtarı ve kullanılacak ses formatını seçme özelliği bulunuyor.

HK1 X3 te Gigabit LAN ve Optik port bulunması iyi. BT 4.2 olsaymış daha iyi olacakmış.

Banggood un ilanında NETFLIX HD yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetmertli

2gb ram ve 16gb rom yeterli olur mu? yapacağımız youtube da gezinmek ve internet browserı ile sitelerde dolsanmaktan ibaret olacak
    2/16 oyun oynamiyorsaniz android boxlar için gayet yeterli. 2/32 beelink mini A var 50 den fazla APK yüklü 20 GB boş yer var daha yağ gibi akıyor cihaz.
    2/16 tanix X3 vardı oda öyleydi 4/64 hafızaya takılmayın bir nevi pazarlama taktiği

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Öncelikle şunu belirteyim, s905X3 çipsetli ürünler performans, stabilite ve uyumluluk açısından iyi çıktı.

HDD desteği hemen hemen bütün kutularda var. N5 plus ta bunun yanında SSD desteği var.

Yeni nesil işlemcilerde hernedense ağırlıklı olarak DDR3 Ram kullanılmaya başlandı. Bu işlemcilerin özelliğinden kaynaklansa gerek.
    Yine de DDR4 ram farklı. DDR4 ramli, Beelink GT1 mini 2 80K nın üstünde bir antutuya ulaştı.

Picture mode ve custom settings F3 te de var. Ayrıca Color LED settings diye bir sekmeye sahip.

Root anahtarı ve kullanılacak ses formatını seçme özelliği bulunuyor.

HK1 X3 te Gigabit LAN ve Optik port bulunması iyi. BT 4.2 olsaymış daha iyi olacakmış.

Banggood un ilanında NETFLIX HD yazıyor.
    Netflix HD değil tabi ama o yazının ekran resmini aldım. Cihaz gelince Banggooda mail atarım bu konu ile ilgili.

Ya yanlış yazıyorlar ya da 540p yi, 720p gibi kabul ediyorlar.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    haha ee ne yapacağız şimdi tek tek mi anlatmam gerek? Bir yerlere bakıp okusan önce?
    https://www.quora.com/Is-it-possible-to-watch-a-4K-video-from-USB-2-0https://www.reddit.com/r/hometheater/comments/7fy1k0/can_you_play_4k_movies_over_usb_20_and_have_a/

al mesela buralara.

megabit, megabittir, usb 2.0 pratikte 400 megabit, 4k hevc filmler genelde 50-60 megabit, çok nadir 100 megabit oluyor.

en uyduruk 5400 rpm disk fersah fersah yeterli ama ssd kullan? 8kyı zaten bu cihazlar oynatamaz onu da mı söyleyeceğiz?
    yani usb 2.0 kullanan 8k destekli işlemcisi olan bir cihazda 8k videoları oynatacak diyorum.

100gb'lık 100 dakika süren bir filmin yaklaşık saniyedeki değeri 16mb ve rahatlıkla USB 2.0 ona yeterli,
    ama bu cihazın işlemcisi yeterli olur, olmaz o konu başka iş, şimdi baktım 128 megabitleri sorunsuz oynatıyormuş, yani yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 2 Ocak 2020; 19:20:50 >

• 
Sayfa: önceki 812813814815816
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.