Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: okanabim Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
26.694
Cevap
520
Favori
1.724.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beelink GT1 Mini 2 cihazının incelemesini görüşlerinize sunarım.

Mutlu Yıllar :)

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Ağzınıza sağlık diyerek; Sadece aşağıdaki özelliklere göre önerebileceğiniz bir cihaz varmıdır

1. Orjinal Netflıx sertifikası
    5. HDMI 2.1 teknolojisi yok. HDMI 2.0a var.
    9. KODI ve yüksek çözünürlüklerde zorlanabiliyor. USB 2.0 yüksek boyutlu 4K içerikleri kaldıramıyor.
    4k remux filmler için 50-60mb/s veri aktarım hızı gerekli, usb 2.0 bunu oynatmakta zorlanır.
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    YOUTUBE 4K için en az s905X2 çipsetli bir cihaz olmalı.

s905X3 çipsetli cihazlarında fiyatları uygun.

Almışken forumda adı geçen s905X3 çipsetli kutulardan birine bakın.

Formatlar gün geçtikçe gelişiyor. s905X3 çipsetli cihazlar güncel ve performansları yüksek.

Hemen şunu belirteyim;

HD ya da Full HD bir tv de YouTUBE 4K videoları tv nin çözünürlüğüne göre oynatılabilir.

Panel 4K destekli ise ve kutunun çipseti s905X ise YouTUBE videoları 4K açılmaz.

4K destekli panelde 4K YouTUBE seyretmek için en az s905X2 seviyesinde çipsete sahip bir kutu gerekir.
  • logistico79 kullanıcısına yanıt
    Mouse imlecinin çapraz haraket edebilmesi büyük kolaylık sağlıyor.

Forumda adı geçen Gyro özellikli airmouse lardan birine bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: homeknight

Ağzınıza sağlık diyerek; Sadece aşağıdaki özelliklere göre önerebileceğiniz bir cihaz varmıdır

9. KODI ve yüksek çözünürlüklerde zorlanabiliyor. USB 2.0 yüksek boyutlu 4K içerikleri kaldıramıyor.
    4k remux filmler için 50-60mb/s veri aktarım hızı gerekli, usb 2.0 bunu oynatmakta zorlanır.
    Her kutunun versiyonuna göre de değişebilen çok farklı özellikleri var.

1. Nvdia Shields 2019 (Silindir)

Fiyatı yüksek gelebilir, alınınca uzun yıllar kullanılabilir.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140521245

2. Beelink Gt mini A

Orjinal NETFLIX sertifikası yok. ESN numarası ile NETFLIX 4K. İki engelleme geldi ikisi için de firma destek verdi.
    NETFLIX 4K garanti değil.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136264096

3. Amazon fire stick 4K

MiBox s e göre donanımı daha güçlü. Orjinal NETFLIX sertifikası var. Choremecast çipine sahip değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: miki

Beelink GT1 Mini 2 cihazının incelemesini görüşlerinize sunarım.

Mutlu Yıllar :)

mini nin 2 versiyonu yerine 3. versiyonu demek daha doğru olur. Arada mini-A var.

82183 antutu çok iyi bir skor.

Cihazdaki donanım özellikleri tarayıcı, oyunlarda ve 160 fpbs videolarda kendini belli ediyor.

Wıfı çekimi biraz düşük. Minilerin üstünlüğü ethernet performansında.

Cihaz oldukça performanslı fakat 100 m.bit hız sağlayan turk.net in de bunda payı var.

turk.net ten gelen e-mail den alıntı.

Bu yıl, siz TurkNet’lilere daha iyi bir internet deneyimi yaşatmak için birçok çalışma yaptık. İşte TurkNet’in 2019 yılı!

Daha hızlı internet için

Türkiye’nin en hızlı interneti olduğumuz kanıtlandı

Yüksek hız için yaptığımız çalışmalarımız, Fransa merkezli uluslararası hız testi servisi veren nPerf tarafından tescillendi. 1 Temmuz 2018 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan hız testi sonuçlarına göre Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı ortalama 32 Mbps download (veri indirme) hızıyla biz olduk. Aynı zamanda 48 milisaniyelik en düşük PING değeri ile rakiplerimizi geride bıraktık.

Aktif altyapımızı (YAPA) geliştirdik

2019’da YAPA santral sayımızı 195’e çıkardık. Üç yeni şehre YAPA götürdük ve YAPA olan il sayısını 27’ye yükselttik. Binlerce kullanıcımıza download’da ortalama %51, upload’da ortalama %206 hız artışı sağladık. YAPA hız rekoru ise 118 Mbps download, 60 Mbps upload ile İstanbul’da gerçekleşti.

Aktif altyapı çalışmalarımızın yanı sıra Google, YouTube, Netflix, Facebook ve dünyaca ünlü oyun servisleriyle gerçekleştirdiğimiz CDN ve peering çalışmalarımız devam etti. TurkNet’lilerin en hızlı şekilde içerik ve oyun sunucularına erişti.

Daha iyi müşteri deneyimi için

Aktif altyapı çalışmalarımızın yanı sıra Google, YouTube, Netflix, Facebook ve dünyaca ünlü oyun servisleriyle gerçekleştirdiğimiz CDN ve peering çalışmalarımız devam etti. TurkNet’lilerin en hızlı şekilde içerik ve oyun sunucularına erişti.

TurkNet’lilerin diledikleri zaman TurkNet’ten modem satın almaya başladı. Online İşlemler’de 3D Secure Ödeme Sistemini aktifleştirdik. Yine Online İşlemler üzerinden 6 aya kadar hizmet dondurma işleminin kolayca yapılabilmesini sağladık.

Son iki yılda iki kat büyüdük

Son iki yılda müşteri sayımızı iki kattan fazla artırdık. Kullanıcı sayımız artarken, altyapımızı geliştirmeyi ihmal etmedik ve TurkNet’lilerin en yüksek hızda gerçek kotasız internet deneyimi yaşattık. Bunun sonucunda yıl boyunca Netflix’e en hızlı, Steam’e de en hızlı ikinci bağlanan kullanıcılar TurkNet’liler oldu.

2020’de de size daha iyi hizmet sunmak için çalışmaya ve altyapı yatırımlarımıza devam edeceğiz. Herkese mutlu ve sağlıklı bir yıl dileriz.

TurkNet

Sağlıklı, huzurlu, insanların zulüm görmediği ve mutlu yıllar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 2 Ocak 2020; 16:7:22 >

Beelink gt 2 yi beğendim, kompakt bir cihaz, netflix e düşkün olmayanlar veya hd üyeliği olmayanlar için çok güzel seçim..
    Sedece netflix için isteyenler zaten bir kaç seçenek dışında cihaz alamazlar.

Ben de uydunet var, kablonet , modemin wifi performansı düşük ,ayrıca normalde 100 hızım var ama upload sadece 5 :))
    Yukarıdaki videoyu yüklemem 3 saat sürdü :) önceden uzun videolar çekerdim 8-12 saatte yüklerdi (tabii bu arada kopma olmayacak , 3 gün boyunca tekrar tekrar yüklediğimi bilirim) :)

Onumuzdeki hafta için Magicsee N5 videosunu hazırlıyorum ..

söylemekten sıkıldım neyse, mbit'ler mb'lar karışmış yine.

Usb 2.0'ın teorik hızı 480 mbit, pratik hızı 400 mbit sadece 4k değil 8klara da rahatlıkla yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 1 Ocak 2020; 2:34:15 >
  • yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=m3Ew6mD5L2g&feature=youtu.be
    Ben buradan yaptım oldu sıkıntısız kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı sipariş verdim yolda geliyor.
    En dolu cihazlardan biri. YouTube da gördüğüm kadarıyla detaylı görüntü ayarları var.

[TRY272.32 33% OFF]HK1 X3 Amlogic S905X3 4 GB RAM 64GB ROM 1000M LAN 5G WIFI bluetooth 4.0 4K 8K Android 9.0 TV Kutu Destek Google Asistanı Ev Ses & Görüntü Sistemleri from Elektronik on banggood.com
    https://m.banggood.com/appdo.html?nr=1

Yeni çıkan Allwinner işlemcili bu cihazda ön siparişte 24 ocaktan sonra gönderilecek, Android 10 ile çıktı. bunu da sipariş verdim. Bakalım nasilmis.

[TRY178.50 41% OFF]Tanix TX6s Allwinner H616 4 GB RAM 32GB ROM 5G WIFI Android 10.0 4 K 8K TV Kutu Google Asistanı Destekleyin Ev Ses & Görüntü Sistemleri from Elektronik on banggood.com
    https://banggood.app.link/KmCLtZUNS2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 1 Ocak 2020; 8:48:49 >

• İyi günler. Aşağıda yazdığım kullanım senaryosuna göre hangi cihazlar önerirsiniz? (Zidoo, Zappiti, Beelink, Nvidia Shield, Himedia, Xiaomi, vs)
    https://forum.donanimhaber.com/soundbar-artilari-ve-eksileriyle--83289199-363
    https://forum.donanimhaber.com/4k-remux-mkv-filmlerdeki-ses-ve-goruntuyu-kayipsiz-aktarabilen-medya-oynatici-tavsiyesi--141440166

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordon01 -- 1 Ocak 2020; 14:43:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gordon01

İyi günler. Aşağıda yazdığım kullanım senaryosuna göre hangi cihazlar önerirsiniz? (Zidoo, Zappiti, Beelink, Nvidia Shield, Himedia, Xiaomi, vs)
    https://forum.donanimhaber.com/soundbar-artilari-ve-eksileriyle--83289199-363
    https://forum.donanimhaber.com/4k-remux-mkv-filmlerdeki-ses-ve-goruntuyu-kayipsiz-aktarabilen-medya-oynatici-tavsiyesi--141440166
    Nividia Shield pro 2019
    Almanızı öneririm.

• bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, peki diğer cihazlar hakkında ne düşünürsünüz? Benim aklımda Türkiyede bulunabilme açısından özellikle Zidoo Z9S/Z10 var ama diğerleri(Shield pro, Beelink gt king pro) daha yeni. Boşuna para vermiş olmak istemiyorum da ondan soruyorum. Kullanım amacımı yazmıştım. HDD'deki mkv remux filmdeki ses(atmos) ve görüntüyü(hdr10) aynen iletmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordon01 -- 1 Ocak 2020; 19:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gordon01

Teşekkürler, peki diğer cihazlar hakkında ne düşünürsünüz? Benim aklımda Türkiyede bulunabilme açısından özellikle Zidoo Z9S/Z10 var ama diğerleri(Shield pro, Beelink gt king pro) daha yeni. Boşuna para vermiş olmak istemiyorum da ondan soruyorum. Kullanım amacımı yazmıştım. HDD'deki mkv remux filmdeki ses(atmos) ve görüntüyü(hdr10) aynen iletmek.
    Zidooda Netflix lisansı yok, önemli değilse zidoo alabilirsiniz.

• Full_HD kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz için güncel bangood fiyatı+hasar +gümrük sigortası + kargo şeklinde hesaplarsak yani toplam 281 tl verebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Bu cihazı sipariş verdim yolda geliyor.
    En dolu cihazlardan biri. YouTube da gördüğüm kadarıyla detaylı görüntü ayarları var.

[TRY272.32 33% OFF]HK1 X3 Amlogic S905X3 4 GB RAM 64GB ROM 1000M LAN 5G WIFI bluetooth 4.0 4K 8K Android 9.0 TV Kutu Destek Google Asistanı Ev Ses & Görüntü Sistemleri from Elektronik on banggood.com
    https://m.banggood.com/appdo.html?nr=1

Yeni çıkan Allwinner işlemcili bu cihazda ön siparişte 24 ocaktan sonra gönderilecek, Android 10 ile çıktı. bunu da sipariş verdim. Bakalım nasilmis.

[TRY178.50 41% OFF]Tanix TX6s Allwinner H616 4 GB RAM 32GB ROM 5G WIFI Android 10.0 4 K 8K TV Kutu Google Asistanı Destekleyin Ev Ses & Görüntü Sistemleri from Elektronik on banggood.com
    https://banggood.app.link/KmCLtZUNS2
    Hk1 X3 1000m ethernet olması ve 300 TL ye tekabül etmesi çok iyiymiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

MiBox s almayı düşünenler için ;

Olumlu Özellikleri :

2. Google sertifikası
    3. Yerleşik choremecast çipi
    4. Media Player olarak kullanım kolaylığı, kullanıcı dostu olması
    5. Dolby Audio, dts 2.0
    6. Xiamio nun Güncelleme desteği.

Olumsuz Özellikleri

1. Donanımı zayıf.
    2. Çevre birimleri yetersiz. LAN portu yok. USB 2.0 portu 1 adet. USB 3.0 yok.
    3. 2 GB DDR3 RAm, 8 Gb Rom. Bunların yaklaşık % de 40 ı sistem tarafından kullanılıyor.
    4. Wıfı sinyali ile BT sinyali çakışabiliyor. BT sinyali Wıfı sinyalinin hızını düşürüyor.
    6. Yeni nesil cihazlar PİE ve Android 10 ile gelirken, Mibox 8.1 ile geliyor.
    7. Torrent indirmede yetersiz kalıyor.
    8. PubG gibi güç isteyen oyunlar oynanamıyor.
    10. Choreme kurulu gelmiyor, Play sınırlı, Youtube Smart tv versiyonunda.
    11. 8K video çıkışı yok.
    12. Optik çıkış yok.
    13. Yazılımı amerikan ürünlerinde olduğu gibi ücretli içeriklerin kullanımına göre dizayn edilmiş.

MiBox S için media player tarzı kullanımda kullanıcı dostu deniliyor.

Meraklı ve ilgili olanlar cihazın limitlerini zorlayıp farklı şekilde kullanabiliyorlar.

Aynı emek diğer and. boxlar için harcansa çok daha verimli olur ve uğraşıldığına değer.

Sonuç olarak bu cihazlara olan aşırı ilgi şaşırtıcı.

Kullanım amacına göre alınabilir.

Daha önce diğer box ları kullanan bir kişi MiBox s i kullanmaz.
    Kulaklık çıkışından aparatla optik çıkış alınıyor. Optik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cygnus666

Hk1 X3 1000m ethernet olması ve 300 TL ye tekabül etmesi çok iyiymiş.

Alıntıları Göster
    Banggood puanınız varsa daha uyguna alinabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Banggood puanınız varsa daha uyguna alinabiliyor.

Alıntıları Göster
    Puan henüz çok az.
    Aslında magicsee n5 plus ın gelmesini bekliyorum banggooda.

• 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.