Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.666
Cevap
517
Favori
1.723.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astatin13

@limanyakan hocam rk3399 cihazların full yedeğini alabileceğimiz bir yöntem var mıdır?
    TWRP ile yedek alabilirsiniz. Freaktab da Aralık 2018 de bu çipsete PİE desteğinin geldiği bilgisi var.
    PİE için cihazınızın uyumluluğunu araştırın.

Android Yedekleme Eğitimi: S912 TV Kutuları için TWRP - Firmware'i Yükleme ve Kurtarma

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Bu işlemciye sahip cihazlar piyasaya sürüldü. mini-2 vb. gibi.

X2 uzantılı çipsete sahip kutular yerine X3 uzantılı olanları almak daha mantıklı. PİE ile geliyorlar.
    Hocam dün yine cihazları incelerken bir şey dikkatimi çekti. Bu S905x3 işlemcili cihazlara sebebini bilmiyorum ama nedense hep DDR3 ram koymuşlar. Bunun bir sıkıntısı olur mu acaba, ne dersiniz?

Ufak bir düzeltme yapayım Beelink gt1 mini 2 DDR4 ram koymuş cihazına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemverensoy -- 21 Ekim 2019; 9:33:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemverensoy

Hocam dün yine cihazları incelerken bir şey dikkatimi çekti. Bu S905x3 işlemcili cihazlara sebebini bilmiyorum ama nedense hep DDR3 ram koymuşlar. Bunun bir sıkıntısı olur mu acaba, ne dersiniz?

Ufak bir düzeltme yapayım Beelink gt1 mini 2 DDR4 ram koymuş cihazına

Alıntıları Göster
    Daha önce DDR3 ram ile DDR4 ram farkını uzun uzun yazmış, karşılaştırmalı tablolarını yüklemiştim.
    Ram in kapasitesinin 2 ya da 4 gb olmasından daha da önemlisi DDR4 olup olmaması.
    Belirgin bir performans artışının yanında asıl ısı kontolünde ve cihazın ısısının normal değerlerde kalmasında etkili oluyor.
    Ayrıca cihazın daha stabil çalışmasını sağlıyor.

A95X max gibi bir cihazda DDR3 ram kullandıkları için ısınma sorunu yaşanıyor.
    Aynı şekilde s905X3 çipsetli F3 te de ısınma sorunu yaşanacaktır.
    Sanırım maliyeti düşürmek için DDR3 ram kullanıyorlar.

İlk defa böyle bir cihaz alacak olan bir kişi DDR3, DDR4 ram ayrıntısına dikkat etmez.

• nkaylan N kullanıcısına yanıt
    selam, ben apple tv, mibox s, beelink gt mini a cihazlarının yanısıra bir odamda spybox s11 de kullanmaktayım aktif olarak. fiyatı biraz yüksektir ama android box lara göre bence daha kullanışlı. ben bir eksiğini göremedim. ek wifi sinyal kuvvetlendirici aldım.usb 3.0 girişine taktım ve wifi çok daha güçlü oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Limanyakan hocam özelden onetebilceginiz free iptv uygulamalari var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.. guzel bilgiler paylaşıyorsunuz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2. El bı cihaz buldum da... ( Eachlink h6 ,uygun fiyatlı )
    3 GB DDR3 ram, ve 7.1 nougat ile geliyor cihaz..pie ile ilgili bilgim yok Melesef..
    Çok performans meraklısı değilim. Amacim futbol izlemek . İş görür mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wndrby -- 21 Ekim 2019; 21:47:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myds74

selam, ben apple tv, mibox s, beelink gt mini a cihazlarının yanısıra bir odamda spybox s11 de kullanmaktayım aktif olarak. fiyatı biraz yüksektir ama android box lara göre bence daha kullanışlı. ben bir eksiğini göremedim. ek wifi sinyal kuvvetlendirici aldım.usb 3.0 girişine taktım ve wifi çok daha güçlü oldu.
    Spybox s11 in medya player tarzı kullanımı var ve kullanılması kolay. Bazı kullanıcılar herşey hazır olsun istiyor.
    Diyelim ki güç girişinde basit bir arıza oldu. Ne uydu alıcı olarak ne de tv box olarak kullanılamayacak.
    Bir tane cihazı olan için bu durum başlıbaşına sorun. TV Box ı ayrı, gelişmiş bir receiver ı ayrı kullanan bir kullanıcı bir cihaz da sorun olduğu zaman fazla etkilenmeden diğer cihazı kullanarak bu durumdan fazla etkilenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brabber

Limanyakan hocam özelden onetebilceginiz free iptv uygulamalari var mı
    free IP tv uygulamaları ne yazık ki hem düşük görüntü kalitesine sahip oluyorlar hem de kalıcı olmuyorlar.

Devamlı Youtube videolarını takip etmeniz gerekiyor.
  • wndrby W kullanıcısına yanıt
    Aynı modelin 9.0 ile geleni de var. Fiyatı uygun ise alınabilir. İş görür.

DDR3 ram hakkında biraz daha ayrıntıya gireyim.

DDR4 ram li bir cihazda arka planda 10-12 tane program çalışırken ısınma sorunu hissedilmezken,
    DDR3 ram li cihaz da aşırı ısınmadan dolayı sorunlar yaşanır.

Bunun çözümü de ara ara arka planda çalışan uygulamaları kapatmak ve ram i temizlemek.
    Clean master gibi programlarla arada sırada soğutmak.
    Anladım hocam.. gayet açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim
    Uygun fiyata (2.el) ddr3 lu buldum bir tane . Çok yüksek de değil beklentim.. o yüzden onu alırım herhalde.. ( 200tl )

• quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

Merhaba

şunu aldım.
    https://urun.n11.com/medya-oynatici/wechip-x88-pro-4g64g-android-90-tv-box-netflix-kodi-youtube-P380158201

Alıntıları Göster
    Oncelikle Merhaba.
    Üründen memnunmusunuz?
    Alınır mı?
    bende düşünüyorum.

• sgunaydin S kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem s905x2 işlemcili we chip v8 max olur..

Cevabınız için teşekkürler. Benim size bir sorum daha olacak bu frame sorunu nedir? Frame sorunu örneğin maç sırasında oyuncuların yüzlerinin tam olarak seçilememesi mi yani karatılı bulanık olması mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

QPlus kaliteli bir cihaz H6 Allwinner, yonga Taiwan üretimi. Bu çipset ve GPU ya sahip farklı marka cihazlarda frame sorunları yaşandı.
    Yaşanmayan cihazlar da oldu. Burada yazılım-donanım uyumluluğu önemli. 4 GB ram ile oldukça performanslı bir cihaz. IP tv için fazlasıyla yeterli olur. Aşırı yük altında fazla zorlanmaz. Kullanım amacına göre iş görür.

s905X2 ve G31 MP2 donanımlı cihazları daha stabil ve sorunsuz olduğu, uyumdan kaynaklanan performans artışı ortaya çıktığı için öneriyorum. G31 GPU, T720 MP2 ye göre çok daha gelişmiş bir CPU ve görüntü kalitesi çok daha iyi.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler. Benim size bir sorum daha olacak bu frame sorunu nedir? Frame sorunu örneğin maç sırasında oyuncuların yüzlerinin tam olarak seçilememesi mi yani karatılı bulanık olması mı? Cihazı kullanmaya başladım. Ben şu anda böyle bir problem yaşadım. İzlemiş olduğum maçta görüntü uzaklaştığında oyuncuların yüzleri karartılı oluyor ve oyuncularda hafif gölgeli gibi oluyor. HD ve UHD olarak denedim aynı durum vardı.

• 250-300 arası tv box tavsiyesi lütfen.

Not: netflix 4k önemli değil
  • frozenmuslum F kullanıcısına yanıt
    Frame Rate sorunu , kare hızındaki sorundur. Oynatım sırasında takılmalar ve ileri atlamalar şeklinde kendini gösterir.
    Bazıları hafif olur gözle algılanamaz bazıları can sıkıcı olur.
    Yanlış görüntü ayarları seçildiğinde ya da 2-4 K yı saniyede 30 kare (30 fps) oynatan bir kutu ile izlemeye kalkarsanız bu sorunu yaşarsınız. Burada cihazın kalitesi ve bileşenleri de belirleyici oluyor.
    Aynı şekilde işlemci ile GPU arasında uyumsuzluk varsa ROM a da bağlı olarak bu sorun yaşanabiliyor.
  • frozenmuslum F kullanıcısına yanıt
    Bu sorun görüntü ayarlarından kaynaklanıyor. Bu ayarları değiştirip bir bakın.
    Ayrıca panelin görüntü ayarlarını da box ile uyumlu hale getirirseniz çok net görüntü alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matsipik

250-300 arası tv box tavsiyesi lütfen.

Not: netflix 4k önemli değil
    https://www.banggood.com/MAGICSEE-N5-MAX-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-ROM-Android-8_1-1000M-LAN-5G-WIFI-Bluetooth-4_1-4K-TV-Box-p-1400658.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc_brand&utm_content=all&utm_campaign=electronics-emea-en&ID=43103&cur_warehouse=CN

h96max X2 ile en önemli farkı HDMI 2.1 teknolojisine sahip olması.

Android Tv Box için tavsiye.

Aşağıdaki H96 Max Pro Modelinin Fiyatı Uygun ve Netflix'i 4K çalıştığı Yazıyor Doğrumudur ? Bu Cihazla KM9 ve Beelink Mini-A modelleri arasında ne fark var ? Tercih edilebilecek bir cihazmıdır ?
    https://www.banggood.com/H96-Max-Plus-RK3328-4G64G-Android-8_1-USB3_0-Voice-Control-TV-Box-Support-HD-Netflix-4K-Youtube-p-1342459.html?rmmds=search&ID=43100&cur_warehouse=CN

Birde şu modele denk geldim bunun fiyatıda uygun, işlemcisi s905x2
    https://www.banggood.com/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-64GB-ROM-4K-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1373067.html?rmmds=search&ID=533601&cur_warehouse=CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 22 Ekim 2019; 17:9:49 >

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.