Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: matrixfx Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
521
Favori
1.725.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen dostum, beklentilerimin ve alışkanlıklarımın farklı olması etkendir.

Benim alışkanlarım daha ziyade, bu cihazları bir windows pc 'nin menü yapısına benzer bir yapıda kullanma, beklentisine dayalıdır.

Özetle; bu türden medyatik kutular ben de sıkıntı yapıyor. Sırf sıkıntı yapmasın diye, Ugoos Am6b plus cihazın yanına, windows'la çalışan Mele j4125 aygıt satın aldım.

Bu arada aradığım işlevlere göre değişik ekipmanlar ediniyorum. Herkesin bir adet medyatik aygıt satın alacağını dikkate alırsak, kullanıcıların, benim görüşlerimi dikkate almamalarında yarar var. Zira ben normal bir kullanıcı sayılmam.

• senut kullanıcısına yanıt

Ben size tamamen katılıyorum günümüz TV ler de zaten lisanslı Netflix YouTube amazon hatta bazılarında Apple TV de var açıkçası kolay kullanım için güçlü işlemcili iyi grafikli Android box almak fazlasıyla yetiyor ben s905x4 islemcili cihaz aldım neredeyse sadece iptv kullanıyorum ve çok stabil çalışıyor geri kalanları için TV den bütün uygulamalar var zaten Rk3588 cihazları çıktığında ilk işim bunu edinmek olucak nasipse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punkerem -- 5 Mayıs 2022; 2:22:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba çocuğum için genelde netflix ve youtube kullanımı olacak uygun fiyatlı bir cihaz arıyorum. İkinci el de düşünebilirim. Wd tv live diye uygun cihaz gördüm nette ikinci el ancak ileriye dönük nasıl bir güncelleme desteği olur bilemedim yarın bir gün netflix yada diğer platformlar da destek kesilsin istemiyorum doğal olarak bütçe ortalama 300-400 tl ne önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakketenci -- 5 Mayıs 2022; 11:42:46 >
  • burakketenci kullanıcısına yanıt

300-400tl ye Netflix destekleyen cihaz bulmanız imkansız gibi , ancak 480p gibi düşük çözünürlüklü Apk yükleyeceğiniz cihaz bulabilirsiniz sanırım.

• ender E kullanıcısına yanıt

peki hocam wd tv live diye bahsettiğim cihaz hakkında bilginiz var mı ikinci elde 300-350 lira civarında bir kaç tane mevcut.

wd tv live, android box değildir. çok eski çok çok eski medya oynatıcı. stream yapmaz, hdd takıp hdd deki media yı oynatır.

sana stream yapan android cihaz lazım. netflix 480p sorun değilse ikici elde çok cihaz var ama biraz paraya kıyıp 1000-1200 bandında bir şey almanı öneririrm,

400-500 tl verip, bir kaç ay sonra çöpe atacağın cihaz alacaksın, yazık alma.

prensip olarak ben şu cihazı al diye öneride bulunmuyorum ama minimum s905x3 çipsetli bir cihaz al.

al bu yazıyı incele.

merttemizer.com
    2022 Alınabilecek Android Tv Boxlar | Mert Temizer
    https://merttemizer.com/2022/04/30/2022-alinabilecek-android-tv-boxlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 5 Mayıs 2022; 12:25:58 >

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

WDtv Live'de netflix var ama kağnı gibi ve çözünürlüğü de düşük. Yüklü olan netflix yazılımı netflix Türkiye'ye gelmeden önceki bir yazılım olduğu için arayüz dili de ingilizce (Yani dizi ve film isimleri Türkçe değil ve arayüzü Türkçe olan yeni netflix de yüklenemiyor). Youtube da sanırım ya çok yavaştı yada java olduğu için açılmıyordu, tam hatırlamıyorum, özetle tavsiye etmiyorum.

• Tavsiye isteyeceğim. Bir süredir araştırıyorum fakat araştırdıkça kafam daha çok karışıyor. Televizyon akıllı değil doğal olarak internet bağlantısı yok. benim isteğim netflix, amazon, blu tv gibi sitelerde donma olmaması, dışarıdan apk olarak da bir şeyler yükleyebilme seçeneği olması (kimisi engelliyormuş), ısınma problemi olmaması gibi istekler. şöyle bir şey buldum ne kadar iyidir tecrübeli arkadaşlara sorayım

işimi görür mü yoksa tavsiyeleriniz nedir?

son bir soru Türkiye'deyim fakat abd hulu aboneliği almıştım, vpn de var acaba birkaç program ile hulu'yu da izleyebilir miyim?

• erwitt E kullanıcısına yanıt

Ben şahsen bu tür cihazları önermiyorum. standart olarak Mecool Km2 cihazını baz alıyorum. Bu cihazın kumandası google tarafından tasarlandı diye biliyorum. Kumandada "Netflix" ve "Youtube" tuşları var. Dolayısıyla uygun tv olduğunda netflix ve youtube'ü 4k izleyebileceksiniz demektir (Widevine L1 lisansından dolayı yasal olarak kumandada bu tuşlar bulunabiliyor).

Cihaz alırken de kumandası Mecool Km2 cihazının kumandasına benzeyen cihazları tercih edin. Çünkü cihazı görmüyorsunuz, en çok kumandayı ve cihazın arayüzünü göreceksiniz.

• diamond13 kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim. mecool ile ilgili bir inceleme buldum. burada dikkatimi çeken cümle

"Normalde bu cihazda Netflix 1080p çalışıyor fakat yüklü gelmiyor. Modifiyeli şekilde yüklendiği için ve apk yüklenmesi de yasak olduğu için nasıl olacak o konuda bir fikrim yok."

oldu.

https://merttemizer.com/2021/05/07/pandemi-cihazi-fakat-pahali-mecool-ka2-android-tv-box-incelemesi/

bu sorun düzeldi mi?

• Sizin örnek verdiğiniz cihaz Mecool Ka2, ben ise Km2'yi örnek göstermiştim. Ka2'nin kumandasına da bakarsanız kumandada "Netflix" butonu yok yani lisans yok. İşlemcisi (S905x4) daha yeni ve daha hızlı olabilir ama Netflixin lisans verdiği işlemci Mecool Km2'nin işlemcisi (S905x2).

Bu yüzden Ka2'deki netflix sorununun düzeleceğini pek sanmıyorum. Yani bu tür cihazlara kırılmış netflix yazılımı yüklemeye çalışıyorsunuz, bir süre sonra çalışmamaya başlıyor. Netflixi Google playden indirseniz cihazı telefon olarak gördüğü için telefon aplikasyonu iniyor, kumanda ile kaydırma işi zorlaşıyor, mouse eklemek zorunda kalıyorsunuz vs. bir sürü sorun. O yüzden sorunsuz netflix ve youtube seyretmek istiyorsanız lisanslı cihaz alın.

• Tamam şimdi daha iyi anladım. Teşekkür ederim. Öyleyse kararım Mecool KM2 oldu.

Aldıktan sonra uzun süre kullanmayı istediğim için çok tereddüt ediyorum. Bir de araştırdıkça kafam daha çok karışıyor. Umarım problem yaşamam.

• Mecool Km2 doğru bir tercih olur çünkü hafıza kartı takma ve USB portu avantajıyla benzerlerine göre biraz önde. Benzerleri olarak:

*Botech Wzone 4K

*Sunny prime stick 4K

*Anker Nebula 4K

ve benim de beğenerek kullandığım Tivo Stream 4K'yı sayabilirim.

Tercih sizin, bazıları stick formunu tercih ediyor bazıları da port avantajı için Mecool KM2 veya Botech Wzone'u. Ama hepsi arayüz ve hız olarak hemen hemen aynı.

• Merhabalar Ematic Jetstream Lisanslı 4K Android Medya Player,X96 Max Plus Amlogic S905X3 Android Tv Box,Mecool Km2 yada XIAOMI Mi Box S 4K Android TV Box Media Player ve Google Chromecast 4K Kumandalı Beyaz 2022 Yeni Ürün cihazından birini alacağım ama kararsızım.Hangisini tavsiye edersiniz bu cihazlardan?

• Zafer 52 Z kullanıcısına yanıt

Sıradan bir kullanıcı olarak size iki önerim var;

XIAOMI Mi Box S 4K Android TV Box Media Player’ı listenizden çıkartın. Hiç düşünmeyin.

Hazıra konmaktansa paylaşılan son 30, 35 mesajı gözden geçirin. Değerli yorumları okuyun. Mithat Kılıç ve Mert Temizer’in titizlikle hazırladıkları video ları seyredin. Kendi kararınızı rahatlıkla verebileceğinizi göreceksiniz.

Kolay gelsin.

• cinquanta kullanıcısına yanıt

Sizin önerinize ben de bir ekleme yapayım:

Yazılan android boxları kullanım kolaylığına ve benim tercihime göre sıralayacak olursam (Bu arada bazılarını kullanmadım 

ama benzerlerini kullandığım için "X96'nın benzeri gibi" cihaz hakkında bir fikrim var):

1- Mecool Km2 (Düzgün çalışan, denenmiş güzel bir cihaz. Kumandası çok güzel, diğer çoğu cihazda olduğu gibi (Chromecast) 

kumandası küçücük değil. USB ve ethernet portları var. Cihazın içinde ses çıkışını azaltıp arttıran devre olduğu için 

mesela cihaza bluetooth hoparlör bile bağlasanız kumandasıyla sesi kısıp açabiliyorsunuz. Diğer çoğu cihazda bu özellik 

yok, çoğunluğu ses butonlarıyla sadece televizyonun kumandasını emule edip televizyonun sesini kısabiliyor).

2- Google Chromecast 4K Kumandalı Beyaz 2022 (Denemedim ama özellikleri, lisansları ile 2'nci sırayı hakediyor (Bana 

göre). Kumandası çok küçük ve kullanışsız görünüyor, cihazın arayüzünü de bilmiyorum.

3- XIAOMI Mi Box S 4K Android TV Box (Çok satılan, bilinen bir cihaz ama Mecool'a göre biraz yavaş. Port eksikliği de 

var).

4- Ematic Jetstream Lisanslı 4K Android Medya Player (Bunu da bilmiyorum ama sanki Xiaomi takliti gibi, onun port 

eksikliğini kapatmış şekilde piyasaya sürülmüş lisanslı cihaz).

5- X96 Max Plus Amlogic S905X3 Android Tv Box (Bunu hiç tavsiye etmiyorum, lisans yok, kumanda berbat. Göz boyamak için 

tanımıtında güzel özellikler yazılmış, şatafatlı oyun ekranı, HDR resmi vs. konulmuş ama bana göre açık ara son sırayı 

hakediyor).

ben dediğin gibi wd tv live aldım yakın zamanda fakat youtube hızı leş vaziyette videoyu arayıp açılmasını beklersen cinnet geçirirsin. diğer internet uygulamaları da ya açılmıyor artık desteği kesilmiş büyük ihtimalle. sonuç sadece hdd den film oynatmak için alınabilir yoksa internet uygulamaları için boşa para verme arkadaşım.

• Merhabalar, 4k dolby vision, hdr+, hdr görüntü formatlarını ve dts hd, dts x ve true hd, true hd dolby atmos avr çözcek şekilde gönderecek bir android box var mı açaba,

• Hem android box hem de uydu alıcısı özelliği olan bir cihaz öneririr misiniz çogunlukla iptv amaçlı kullanacağım.

• android şart değilse, sungate titan'a bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.