Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi Box S ile youtube da bulduğum AV1 codec li videoları test ettim , bilgi ekranında codec AV1 yazan bir kaç video buldum ancak bunlarda 1080p oluyor .. 4K ve 8K AV1 başlıklarının bilgi ekranları ise codes olarak VP09 çıkıyor.Yani 1080p üstü av1 video bulamadım youtube da...

Mi Box S , youtube da yayınlanan FHD AV1 codecli videoları akıcı oynatıyor, ayrıca örnek video olarak internetten indirdiğim, usb stick ile mi box s de yüksek boyutlu üç adt. kısa AV1 videolardan bir tanesini kodi player ile rahat oynatırken , diğer ikisinde takılmalar yaşattı, belki farklı playerler denenebilir.

Diğer AV1 denemem PC de oldu , indirdiğim uç adet av1 video klipleri, hiç takılmadan, cpu yu hiç zorlamadan kasmadan oynadı , en yükseğinde bir kez gpu yu %15'e değdirdi ancak arkada , chrome, whatsapp vs açıktı :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Üstadlar cevap vermemiş.

NETFLIX yüksek çözünürlük belirleyici oluyor.

MiBox S donanım olarak eskimeye başladı.

KM5 hibrid cihaz.

NETFLIX SD kalite yeterli olursa Mecool KM6 deluxe s905X4 çipseti ile en uygun seçim olur.

Tam sertifikalı cihazlarda da sıralama şu şekilde olur.

TiVo Stream 4K

Mecool Km2

Google Chromecast 2020

Botech Wzone

s905X4 çipsetli sertifikalı cihazlar yeni yeni piyasaya giriyor.

Alıntıları Göster

Üstad teşekkür ederim cevap için.

Aslına bakarsanız Netflix hiç önemi yok gibi, zaten netflix yayınlarının 90%'ını internete çıkınca bulabiliyoruz.

IPTV, Film uygulamaları (seyirtürk vs.) ve Vavoo gibi uygulamaları yükleyip denemeyi planlıyorum. Ancak Youtube önemli, çocuk içerikleri için. Tabi almışken üç beş fazla verip iyisini alayım diyorum. Yani 2/8lik Mi Box'a 450-500 vereceğime 700-750 verip km6 deluxe gibi.

Bu arada Aliexpreste KM6 deluxe kargo dahil 85$ civarına bulunabiliyor, oda 750tl civarında. Bilmiyorum Gümrükte sorun çıkıyormu cihazlarda, gümrüktende en fazla 50tl harç çıkar diye düşünüyorum, bu konuda tecrübeniz varmı ?

KM2 de mantıklıda bu seferde iki gün sonra AV1 yaygınlaşınca çöpe çıkacak, Ayrıca Mi ve Tivodan çok avantaj sunmuyor gibi. Anlaşılan ya KM6 Deluxe düşeceğiz, imkan yetmezse de TiVo'ya benim ihtiyaçlarımı en iyi bunlar karşılıyor heralde, Tabi TiVoyu bulabilirsek.

• miki kullanıcısına yanıt

Av1 videolardan bir kaç link buraya verme olanağınız varmı bizde bakalım.

Mi Box görüntü ve ses olarak sorunsuz oynatıyor yani. Doğrumu anladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Aslına bakarsanız Netflix hiç önemi yok gibi, zaten netflix yayınlarının 90%'ını internete çıkınca bulabiliyoruz.

IPTV, Film uygulamaları (seyirtürk vs.) ve Vavoo gibi uygulamaları yükleyip denemeyi planlıyorum. Ancak Youtube önemli, çocuk içerikleri için. Tabi almışken üç beş fazla verip iyisini alayım diyorum. Yani 2/8lik Mi Box'a 450-500 vereceğime 700-750 verip km6 deluxe gibi.

Bu arada Aliexpreste KM6 deluxe kargo dahil 85$ civarına bulunabiliyor, oda 750tl civarında. Bilmiyorum Gümrükte sorun çıkıyormu cihazlarda, gümrüktende en fazla 50tl harç çıkar diye düşünüyorum, bu konuda tecrübeniz varmı ?

KM2 de mantıklıda bu seferde iki gün sonra AV1 yaygınlaşınca çöpe çıkacak, Ayrıca Mi ve Tivodan çok avantaj sunmuyor gibi. Anlaşılan ya KM6 Deluxe düşeceğiz, imkan yetmezse de TiVo'ya benim ihtiyaçlarımı en iyi bunlar karşılıyor heralde, Tabi TiVoyu bulabilirsek.

Alıntıları Göster

Km6 deluxe ile aynı işlemciye sahip A95x F4 marka cihaz var. Neredeyse Km6 deluxe'ün yarı fiyatına.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Km6 deluxe ile aynı işlemciye sahip A95x F4 marka cihaz var. Neredeyse Km6 deluxe'ün yarı fiyatına.

Alıntıları Göster

Bu cihazda youtube desteği ve google sertifikası var mı acaba ? Netflix yok anladığım kadarıyla da çok önemli değil.

Bu ürünün km6 ile avantaj veya dezavantajı nedir, bilgilendirirseniz sevinirim.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt

o zaman ne yapmam daha mantıklı olur_? Bu and. boxların kaç WATT olduğu yazmıyor bilgilerinde genelde ?

Harici HDD çalıştırma hızları zaten çoğu elektronik malzemede yeterli değil. Olanları da zaten pahalı. Cesaret edebilsem hiç uğraşmadan Synology ve 16tb disk alıp sistem kurarım ama pahalıya patlıyor. Bir müddet daha böyle bi yükün altına giremem ne yazık ki ...

• quote:

Bu cihazda youtube desteği ve google sertifikası var mı acaba ? Netflix yok anladığım kadarıyla da çok önemli değil.

Bu ürünün km6 ile avantaj veya dezavantajı nedir, bilgilendirirseniz sevinirim.

Alıntıları Göster

L3 sertifikası var yalnızca... Düz android cihaz. Root yapılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Av1 videolardan bir kaç link buraya verme olanağınız varmı bizde bakalım.

Mi Box görüntü ve ses olarak sorunsuz oynatıyor yani. Doğrumu anladım.

Hayır mi box s sorunsuz olarak oynatmıyor , ancak pc de sorun yaşamadım,

misal

https://www.elecard.com/videos dan indirdiğim , Summer Nature ve Summer in Tosk AV1 codec videolarını, mi box s 1280x720 çozunurlukde rahat açarken , üst

cozunurluklerde takılmalar donmalar oluyor, 720p lerde kodi ve vlc akıcı olurken , 720p üstünde Vlc daha az takılmalar yapıyor, tabii ilerleyen günlerde bir çozüm olabilirmi?

software ile bir nebze doping yapılabilir mi? bilemiyorum :) Ancak anladığım kadarı ile bu codec in yaygınlaşması için uzun zaman var, bizler bu codec yaygınlaşana kadar bir kaç

cihaz değiştiririz gibi geliyor :)

Ayrıca youtube da bulunan av1 codec'li çok az sayıdaki video da( ben bulamıyorum ,av1 yazanlar genelde ya avc1 veya vp9 olarak açıyor) https://www.youtube.com/playlist?list=PLyqf6gJt7KuHBmeVzZteZUlNUQAVLwrZS listesinde dahi , tamamı av1 olarak gorulmuyor(pc ile baktım).

Konu ile bilgi sahibi arkadaşlarımız , doğru taraflara yonlendirirlerse daha rahat ve doğru, test edebileceğimiz içeriklere ulaşabiliriz, benim bilgi donanımım yeterli değil, son kullanıcı kadar anlıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Haleluyah

o zaman ne yapmam daha mantıklı olur_? Bu and. boxların kaç WATT olduğu yazmıyor bilgilerinde genelde ?

Harici HDD çalıştırma hızları zaten çoğu elektronik malzemede yeterli değil. Olanları da zaten pahalı. Cesaret edebilsem hiç uğraşmadan Synology ve 16tb disk alıp sistem kurarım ama pahalıya patlıyor. Bir müddet daha böyle bi yükün altına giremem ne yazık ki ...

And. Box'ların geneli 5volt ile çalışır açıklamalarında bu bilgi vardır.

12volt ile çalışan android boxlara 3.5" büyük boy hdd'yi tak çalıştır kullanamazsınız, 3.5" büyük boy hdd için 12volt adaptör gerekir, bunun sebebi USB portunun 5volt +-1amp güç vermesi.

Şayet harici adaptörlü HDD ler kullanıyorsan fazladan güce ihtiyacın yok.

2.5" Laptop hddler kullanıyorsan gücünü USB portundan alacaktır ama amper sıkıntı çıkara bilir, bunun çözümüde çok basit, mevcut 5volt adaptörü 5volt 6amp veya daha yüksek amperli adaptörle değiştirmek. Tabi kaliteli adaptör illaki :)

PC de nasıl UPS, aman kaliteli UPS diye tuturuyorsak And. Box. içinde birebir geçerli.

İstersen 20 tane HDD bağla yeterli amp verebilirsen sorun olmaz gül gibi çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 10 Mayıs 2021; 10:27:30 >

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

bendeki bütün HDD ler sadece USb 3.0 ile adaptörsüz ve 2.5 inc olanlar. büyük değiller yani. Yani aldığım tv boxun adaptörünü değiştirmem yeterli olacaktır diye söylüyorsun ? doğru mu anladım ?

Param olsa hiç uğraşmayıp NAS kuracağım ama ne yazık ki şu an için mümkün değil. Arşiv 1-2 sene daha dayansın, ilk hedefim güzel bir sistem kurmak.

Bu bilgiye bir ekleme de ben yapayım müseadenizle,

Tv box incelemelerimden çok geri dönüş alıyorum ve genel olarak da sorunu çozulen veya memnun olanlar yazmıyorlar :)

TV box arızalarının %90 ı adaptorlerin arıza yapmasından kaynaklanıyor, ayrıca , mi tv stick yaygınlaşması ile bu arızalara ara kablo temassızlığı (maalesef kaliteli mikro usb ara kablo kullanmamışlar) veya elektriği tv usb sinden alanların , cihaza giden yetersiz amper sonucunda doğan sıkıntılardır.

Bu bilgiyi de yazayım istedim , kaliteli adaptör ve yüksek amper candır :)

• Haleluyah kullanıcısına yanıt

Evet doğru anladınız, kaliteli gerçek yüksek amp veren adaptör ile değiştirirseniz yeterli verimi alırsınız.

Her USB-HDD yaklaşık 1amp çeker, fazladan bir kaç amp bulundurmak faydalıdır, cihazın daha stabil çalışmasını sağlar.

Örneğin bende benim cihazların (SBC) çoğu 12volt ile çalışıyor. 12volt 6amp adaptör aldım, bir adaptöre iki cihaz bağlıyorum, iki cihazada 12 volt sabit güç verecektir ama eksilen şey amp olacaktır onuda 6amp ile dengeledim, 12 volt 6amp adaptöre 3 SBC bile bağlaya bilirim çünkü kullandığım sbc ler 2amp yeterli geliyor.

Nas olayına gelirsek, Nas'a neden ihtiyacınız var? yada var mı? Evde HDD'ye ulaşmak istediğin kaç cihaz var? Şayet tek bir yerden ve film için kullanacaksanız buna ihtiyacınız yok.

Ama birden çok farklı cihazlardan (Laptop, TV-OS, and.box vs.) HDD ye erişim ihtiyacınız varsa Nas sizin için elzem ve ucuz bir Nas oluşumu için yardımcı olabilirim.

Teşekkürler.

Bilgi desteğiniz için teşekkürler, bu vesile ile güç kaynağının, kullandığımız tüm bileşenler için en can alıcı uzvu, belkide kalbi olduğunu tekrar hatırlamakta fayda var.

Sizin deneyiminiz de bunu perçinliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 10 Mayıs 2021; 11:12:10 >

NAS olayı tamamıyla HDD de bulunan arşivi sağlama almak amacıyla düşünülmüş bir şey. O kadar birikim ziyan olmasın diye. Normalde evimde 1 laptop 1 masaüstü ve bir de TV var ama sadece TVden arşivimi izliyorum. HDD leri çıkar tak şu ana kadar bir şey olmadı. Sağolsun WD markası hiç yarı yolda bırakmadı beni. O yüzden NAS hep 2. planda kaldı ama hep bir seçenek olarak düşündüm. TV boxu alıp HDDleri takıp hiç çıkarmazsam, 1 tanesi de TV de takılı kalsa benim işimi görür gibi duruyor.

SAdece şöyle bir durum var : pandemi oncesi çok fazla film ve dizi çıkıyordu bende bunları yüksek çözünürlük indirip izliyordum. Şimdi film piyasası durduğu için çok bir şeyler indirip arşivlemiyorum. HDDlerin dolması o yüzden 2 seneyi görür muhtemelen. Normalde çoktan yer kalmamış olması gerekiyordu. Yer kalmadığı zaman düşüneceğim en kötü. Ya da bir daha dönüp izlmeyeceğim filmleri en kötü silmeye başlayacağım yapacak bi şey yok. Toplam 8tb HDD de en fazla 1tb falan yerim kaldı çünkü.

Ben biraz TORRENT çı tayfadanım da  

NAS oluşumu için fikrinizi almak isterim bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haleluyah

NAS olayı tamamıyla HDD de bulunan arşivi sağlama almak amacıyla düşünülmüş bir şey. O kadar birikim ziyan olmasın diye. Normalde evimde 1 laptop 1 masaüstü ve bir de TV var ama sadece TVden arşivimi izliyorum. HDD leri çıkar tak şu ana kadar bir şey olmadı. Sağolsun WD markası hiç yarı yolda bırakmadı beni. O yüzden NAS hep 2. planda kaldı ama hep bir seçenek olarak düşündüm. TV boxu alıp HDDleri takıp hiç çıkarmazsam, 1 tanesi de TV de takılı kalsa benim işimi görür gibi duruyor.

SAdece şöyle bir durum var : pandemi oncesi çok fazla film ve dizi çıkıyordu bende bunları yüksek çözünürlük indirip izliyordum. Şimdi film piyasası durduğu için çok bir şeyler indirip arşivlemiyorum. HDDlerin dolması o yüzden 2 seneyi görür muhtemelen. Normalde çoktan yer kalmamış olması gerekiyordu. Yer kalmadığı zaman düşüneceğim en kötü. Ya da bir daha dönüp izlmeyeceğim filmleri en kötü silmeye başlayacağım yapacak bi şey yok. Toplam 8tb HDD de en fazla 1tb falan yerim kaldı çünkü.

Ben biraz TORRENT çı tayfadanım da  

NAS oluşumu için fikrinizi almak isterim bu arada.

1999'dan beri donkey-torrent ile arşivler yaptım, hala cd-dvd arşivlerim var ama var diye var bir anlamı kalmadı artık benim için.

HDD olan arşivlerimide sildim, ayda bir iki ayda bir temizlik yapıyorum 2-3 TB bana fazlasıyla yetiyor.

Eskiden arşiv yapıyorduk çünkü bağlantı hızlarımız çok düşüktü. ISDN modemler ile max 58 kbps alıyorduk. çift yönlü 64kbps modem için servet ödemiştim.

Adsl çıktığında 128kbps ler ulaştığımızda davullu zurnalı bayram yapmadığımız kalmıştı. 1mbps hızlara ulaştığımızda kendimizi tanrı sanmaya başlamıştık, 1mbps'yi inanılmaz, ulaşılmaz hız sanıyorduk.

Günümüzde en baba media (ortalama 50gb) bir kaç saate iniyor, arşiv yapmanında benim adıma bir mantığı kalmadı. Zaten modemden veri boşa sel gibi akıyor, dereden su biriktirmeye benzetiyorum artık arşivciliği. Tabi kendi adıma konuşuyorum, lütfen maksadım yanlış anlaşılmasın, kimseyi yermek yada eleştirmek değil amacım.

Nas'ın olayı depolama değil, sanırım eksik bilgiye sahipsiniz. Nas, Depolamayı paylaşmak için var. Ev ağı bir nevi.

Paylaşımlı yazıcı gibi düşünün. Paylaşımlı yazıcının özelliği, gidip yazıcının bağlı olduğu pc den yazdırmak zorunda değilsiniz, ağda ki tüm cihazlardan yazdıra bilirsiniz telefon yada pc farketmeksizin.

Nas'ın görevide bire bir bu, evdeki tüm cihazlardan, (tv, telefon, box, xbox, PS, PC) HDD ye ulaşırsınız, bir resme, bir belgeye yada videoya istediğiniz cihazdan ulaşırsınız.

SBC den oluşturduğum bir Nas cihazım var, hem Nas hem Bulut olarak kullanıyorum. Dünyanın herhangi bir yerinden evdeki HDD'em deki bilgilere ulaşabilirim. yada paylaşa bilirim.

Bulutumdan bir dosya paylaşayım, Atmos ve dts örnekleri.

https://shulashi.tk/s/tHkQy3E3eZi6BxM

Nas'a ihtiyacınız varsa yardımcı olurum.

• Yirtik Dondan Firlar gibi konuya dalip, cevabini alinca aglama melise baglayan dOmi nikli tip. Kimse senin saygisiz ukala uslubuna ragmen, sana saygisizlik yapmadi. Daha tv box nedir, bu insanlar neden tv box a yoneliyor mevzunu bilmiyorsun, cevabini alincada cirkeflesiyorsun. Tvbox konusunu kapatip gidelim hepimiz mini pc alalim 16 gb ddr4 lu ssdli dememizi bekliyorsun heralde.

• Google kendi işlemcisini geliştirmeye başlamış ;

Yani özetle; gelecekte google android yazılımlar üzerindeki hakimiyetini daha da artırmaya çalışacak.

• Tv quick actions uygulamasi incelemesi, uygulamanin indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.vodik7.tvquickactions

• quote:

Alıntıları Göster

KM6 deluxe kaliteli ve Wıfı6 , AV1 desteği var.

Bütçe ayırıp KM6 deluxe alamaya değer.

Enaz 4-5 yıl kullanılır.

Klasik modeli ile arasındaki farklar.

Alternatif olarak WIFI 5 , MIMO özellikli A95X F4 var.

Kalite olarak Mecool ların kalitesinde değil.

NETFLIX yüksek çözünürlük gerekmiyorsa KM2, TiVO Stream gibi sertifikalı bir cihaz almaya gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.