Şimdi Ara

android tablet üzerinde modifikasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
6.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşalar merhaba başlık biraz cüretkar oldu ama ilgi çekmek istedim
    benim problemim şu ,aracımın yol bilgisayarı bozuldu ve ben obd kablo aracılığı ile torqu programını kullanarak verileri tabletten görmeyi başardım. tableti araca monte edeceğim ama bazı modifikasyonlar gerekli
    ilk olarak beslemesini kestiğimde yani kontağı kapattığımda kapanmasını istiyorum
    kontağı açınca da açılsın haliyle

ayrıca araçta kullanılacağı için gereksiz uygulamaları silerek gerekirsen sade stabil bir rom kullanarak hızlı hale getirmem lazım ,ayrıca açılışta torqu isimli program otomatik olarak çalışmalı

yani aracı çalıştırdığımda ben müdahale etmeden cihaz yol bilgisayarı görevine başlamalı :D
    ilk kısım biraz elektroniğe giriyor o yüzden yanlış yere açmş olabilirim konuyu ama yazılım kısmında da önerilerinizi bekliyorum
    şimdiden teşekkürler

• arkadaşım kontaktan sonra çekeceğin bir kabloyu önce 12 voltu 5 volta çeviren bir devre ile(tam hatırlamıyorum ama stabil çeviren bir transistör piyasada mevcut) sonrada bunu tablete şarj girişi olarak vermen gerekiyor haa istiyosan bide bataryayı sök o zaman tablet kontaktayken kendi açılır bide kendine iyi bir rom bulki tablletin stabil çalışşın kolay gelsin
  • elektriği çalışmayan yol bilgisayarının girişinden alıcam direk zaten o kontağa bağlı diye biliyorum 5 volta düşürmek işi de kolay .ama benim aklıma takılan kısmı tabletin bataryasını çıkarırsam elektrik geldiği anda tablet otomatik olarak açılcak mı ? ayrıca elektrik kesildiğinde tak diye kapanan tablet uzun süreçte ne kadar sağlam kalır ? bunların önüne geçebilecek bi devre yapılabilir mi ,mesela elektrik geldiğinde açılsın elektrik kesildiğinde de kapatma işlemine geçsin ama elektrik kesildiği için değil güvenli biçimde kendini kapatsın. zor gözüküyor en azından yazılımla desteklenmesi gerekiyor sanıyorum çünkü android sistemler kapatma tuşuna basılı tutunca da kapanmıyor 2.bi onay istiyor.
  • Çakmaklığa button koy, LM7805 regulator devresiyle yapabilirsin.
  • arkadaşım bence o zaman şarjdayken kapanmamak üzere ayarladıktan sonra kontağı alırsın en azından ekran kapanır hem ekstra bir uğraşın çıkmaz diye düşünüyorum birde dediğin programın sürekli çalışması için bir program arıyo olucam
  • açık bırakırsam araç uzun süreli çalışmadığı durumlarda beklemede de olsa şarji bitecektir, daha sonra kontaktan enerji versem de yine açmak için elle müdahalede bulunmam gerekicek. buton koymak en kolayı ,ben kullanırken hallederim ama genelde araç babamda olduğu için o uğraşmaz açma kapama ile o yüzden benim emeklerim boşa gitmiş olacak .
    babama kalsa 300-400 tlye tamir eedenler varmış yaptıralım gitsin diyecek ama ufacık bi parça değiştirip 400 tl vermek zoruma gidiyor benim, o paraya bilgisayar bağlarım ben arabaya dedim bi yola çıktım ama biraz daha kullanışlı halle getirmem lazım
  • ankarali06 A kullanıcısına yanıt
    Bataryasini sokme fikri sacma. Bir bilgisayari nasil cat diye kapatmak zararli ise aynisi tablet icin de gecerli. Fakat ne yapilabilir? Cozum basit. Hem de donanimsal degil yazilimsal bir cozum. Bunu yazacak bilgi birikimim yok ama program sadece sarjdan cekildiginde cihazi kapatacak. Otomasyon yazilimlari cok fazla markette arastirmak lazim. Ama kontagi cevirdiginizde direk acma isi programla olmaz. Onu belirteyim. Bunun disinda tablete uygun romlar bulmak her zaman kolay olmuyor. Root ladiktan sonra gereksiz uygulamalari silersiniz. Olur biter. Onun disinda beslemeyi halletmissiniz zaten. Baska bir sorun kalmiyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek olarak su programa da bakin.
    Https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid

• evet android uygulamaları hakkında bi bilgim yok ama gayet mantıklı eğer şarj kesilince kapatacak uygulama varsa sorun çözülür. açma konusunda da elektrik aldığında 4-5 sanıye power tuşunu aktif hale getirebilecek bi devre yapılabilir gibi geliyor bana
  • enerji geldiğinde ve kesildiğinde 3sn liğine röle çektirip bıraktıracak bi impulse devresi yapılıp tabletin açma kapama uçlarına bağlanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necoinside

enerji geldiğinde ve kesildiğinde 3sn liğine röle çektirip bıraktıracak bi impulse devresi yapılıp tabletin açma kapama uçlarına bağlanabilir.

Evet oyle bi devre lazim hazir olarak yada semasi olsa iyi olurdu . ornekleri varmi acaba ,ufak bi arastirma yaptim ama bulamadim

• eski merdiven otomatiği devrelerine benzer bir mantık. onları araştırabilirsin, 3-4 çeşidi var belki 2 taneyi birleştirerek öyle birşey çıkabilir ortaya..
  • oha oha çüşş :D

ne devresi arkadaşlar, koskaca işletim sistemi olan android de root denen birşey var boot ekranınıda peugeot logosuyla değiş tamamdır :D

No Moar Powah

telefonunuz kapalı iken şarja taktığınızda karşınıza bir ekran çıkacaktır. Pil seviyesi Uygulamanın ayarlarında belirleyeceğiniz seviyeye geldiğinde telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

bide dahsboard (ön konsol) tasarladınızmı tadından yenmez ;) teybi gizleyin, teyp boardundan lf rf çıkışları tabletin aux çıkışına girin vuuv comolokko

bide bluetooth ile ebd bağladık mı on numara ;)

örn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaydoogduu -- 15 Eylül 2014; 10:52:37 >

• Mevcut arabasına aldığı birkaç ek cihazlar beraber aldığı tableti araca monte etme işleminin herkesin yapabilmesi için hazırlanmış şematik hali
    ŞEMAYA GİT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttech.web.tr -- 15 Eylül 2014; 11:09:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.