Şimdi Ara

Android Devler burda toplanın birbirimize yardımcı olalım (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.732
Cevap
121
Favori
174.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the3answer

Clasic tetris adinda kendi yaptigim bir oyun lisans sorunu nedeniyle google play hesabimin kapanmasına neden oldu yeniden hesap okusturmayin diye not dusmusler
    Simdi ne yapmam gerekiyor yeniden hesap acsam sorun olur mu
    Onlarca uygulamam canli duvar kagidi hesapla birlikte gitti

tetris lisansli bir isim, sikayet geldiyse dogal olarak ucururlar.

block game filan yapsaydin adini keske. tabi o zaman da oyuna kitle gelmeyecek, bulamayacaklarindan dolayi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 16 Mart 2013; 12:21:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Clasic tetris adinda kendi yaptigim bir oyun lisans sorunu nedeniyle google play hesabimin kapanmasına neden oldu yeniden hesap okusturmayin diye not dusmusler
    Simdi ne yapmam gerekiyor yeniden hesap acsam sorun olur mu
    Onlarca uygulamam canli duvar kagidi hesapla birlikte gitti

tetris lisansli bir isim, sikayet geldiyse dogal olarak ucururlar.

block game filan yapsaydin adini keske. tabi o zaman da oyuna kitle gelmeyecek, bulamayacaklarindan dolayi.

Tetris adindan degil, arkadas buyuk ihtimal, lisansli bir resim icerigi kullanmistir. Yoksa "Tetris" yazinca playde 1000nin uzerinde sonuc cikiyor, hepside basliginda Tetris yazisi var
  • gerci dedigin dogru. en iyi gelistirici unvani olanlarin bile app leri var tetris adinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 16 Mart 2013; 12:45:06 >
  • quote:

gerci dedigin dogru. en iyi gelistirici unvani olanlarin bile app leri var tetris adinda.

Lisans oldumu bana danisin, universite'de 1 dersimiz 6 ay lisans, trade-marks, copyrights etc... uzerineydi
    http://ajb.aston.ac.uk:8080/ModuleData/do/public/moduleSpec?module=CS2160&type=Full&year=2011

EK: Birde eklicem, lisansli urunlere bile guven olmuyor, cunku lisans sahibi her an lisans degistirebilir, bu yuzde kendi grafini ve icerigini yapmak en iyisi, ve parali lisans almak sart, cunku elinde faturan oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 16 Mart 2013; 12:58:27 >
  • Oyunda görsel hic yoktu ki sadece bloklar vardi menu Vs hersey yazi
    Yalniz Logoyu Googledan bulmuştum belki o olabilir :/ yabanci forumda tetris adini kullanmamam gerektigi söylenmiş
    Peki simdi ne yapayim sizce yeni hesap alırsam sorun olur mu bu uygulamaların paket isimlerini ve lisanslarını degistirerek yeniden eklerim
    3boyutlu duvar kagitlari geliştirmeye basladim ancak bunlari ucretli satmak istiyorum yeni hesabi alirken nasil bir yol izleyim turkiye disindan acilmis gibi gostermek icin
    Ve Son sorum google play ve samsung apps disinda potansiyelin yuksek oldugu sizlerin de kullandigi marketler nelerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Oyunda görsel hic yoktu ki sadece bloklar vardi menu Vs hersey yazi
    Yalniz Logoyu Googledan bulmuştum belki o olabilir :/ yabanci forumda tetris adini kullanmamam gerektigi söylenmiş
    Peki simdi ne yapayim sizce yeni hesap alırsam sorun olur mu bu uygulamaların paket isimlerini ve lisanslarını degistirerek yeniden eklerim
    3boyutlu duvar kagitlari geliştirmeye basladim ancak bunlari ucretli satmak istiyorum yeni hesabi alirken nasil bir yol izleyim turkiye disindan acilmis gibi gostermek icin
    Ve Son sorum google play ve samsung apps disinda potansiyelin yuksek oldugu sizlerin de kullandigi marketler nelerdir

"Yalniz Logoyu Googledan bulmuştum belki o olabilir"

%100 budur, google'dan resim koymak zaten yasak, cunku %99 lisansi belli degil, ote yandan logo ve resim icerigi bambaskadir, resimlerin lisanslari tek kullanimlik $2-20 arasi degisirken, logo lisanlari +$100 den baslar.

Yurt disindan ac bir hesap bak keyfine! pek sikinti yapmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

quote:

gerci dedigin dogru. en iyi gelistirici unvani olanlarin bile app leri var tetris adinda.

Lisans oldumu bana danisin, universite'de 1 dersimiz 6 ay lisans, trade-marks, copyrights etc... uzerineydi
    http://ajb.aston.ac.uk:8080/ModuleData/do/public/moduleSpec?module=CS2160&type=Full&year=2011

EK: Birde eklicem, lisansli urunlere bile guven olmuyor, cunku lisans sahibi her an lisans degistirebilir, bu yuzde kendi grafini ve icerigini yapmak en iyisi, ve parali lisans almak sart, cunku elinde faturan oluyor.

benim anlamadigim lisans sahibi nasil o app'e ulasiyor da icinde kendi lisansli urununun oldugunu buluyor. cok garip degil mi 100 binlerce app var.

herhalde google gorsellerde urunleri aratip oradan ne cikarsa buluyor.
  • admob gelirleri ayın 2 sinde yattı sanıyorum bana öyle mesaj geldi 2 hafta içerisinde paypal hesabında gözükeceğini belirtmişler yolladıkları mailde, verdikleri zaman neredeyse bitti, hesapta herhangi bir para gözükmüyor daha beklemeli miyim?
    Not: İlk ödememi alıyorum, tecrübesizim anlayacağınız :) Onun için soruyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilisimBank

admob gelirleri ayın 2 sinde yattı sanıyorum bana öyle mesaj geldi 2 hafta içerisinde paypal hesabında gözükeceğini belirtmişler yolladıkları mailde, verdikleri zaman neredeyse bitti, hesapta herhangi bir para gözükmüyor daha beklemeli miyim?
    Not: İlk ödememi alıyorum, tecrübesizim anlayacağınız :) Onun için soruyorum :)

beklemeyip ne yapacaksin ki? google'un mekanini mi basacaksin?

bekle gelir yahu. yatiracagiz dediyseler yatirirlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 16 Mart 2013; 13:08:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

quote:

benim anlamadigim lisans sahibi nasil o app'e ulasiyor da icinde kendi lisansli urununun oldugunu buluyor. cok garip degil mi 100 binlerce app var.

herhalde google gorsellerde urunleri aratip oradan ne cikarsa buluyor.

O is cok basit!

Oncelikle "Intellectual Property Rights" dedigimiz bir kavram var ve sanal alemde haklarimizi koruyan sirketler var, (web sitesini unuttum), sen buraya kayit oluyorsun lisans sahibi olarak.

Resimlerde
    Belirledigin taglara gore internetten belli basli resmi cekiyorlar, sonra onlar uzerinde data mining yapiyorlar (Kisaca resmi ayristirip benzerlik oranini tespit ediyorlar), sonra olasi sonuclari degerlendirip, lisans sahibine bildiriyorlar.

Kisaca hic insan dahil olmuyor olaya.
  • cok iyimis yahu.
  • quote:

arkadaslar bu konuda yardimci olur musunuz tam olarak neler gerekli bunu yapabilmem icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

arkadaslar bu konuda yardimci olur musunuz tam olarak neler gerekli bunu yapabilmem icin

Bunun iki yolu var

1. Yurt disinda akraba, arkadas veya tanidik birileri olucak, ve onun hesabindan yararlanicaksin.

2. Sanal card alarak hesap acmak (https://www.entropay.com/), tabi bu sirketler %100 guvenilir olmaz, genede Entropay isim yapmis bir firmadir, tum risk sana ait.
  • @moribito

liseliler bilmez

bu uygulamadaki fotoları googlen buldum. dediğin gibi çoğunun lisansı belli değil googleda aratıp bulduğun bütün fotolar kullanmak yasak mı şimdi? bunların lisansı belli değil diye hiç kimse kullanamayacak mı?

bu arada üniyi yurtdışındamı okumuştun çok hoşuma gitti copyright hakkında ders vermeleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: neco_e_666

@moribito

liseliler bilmez

bu uygulamadaki fotoları googlen buldum. dediğin gibi çoğunun lisansı belli değil googleda aratıp bulduğun bütün fotolar kullanmak yasak mı şimdi? bunların lisansı belli değil diye hiç kimse kullanamayacak mı?

bu arada üniyi yurtdışındamı okumuştun çok hoşuma gitti copyright hakkında ders vermeleri

Lisansi belli olmayan hic bir urunu ticari amacla kullanamazsin!

Sen Facebook'a resim koyuyorsun lisansini belirlemeden (ailenle falan filan), ben seni fotolari alip bir uygulamamda kullansam nasil olur ? Sonucta google'daki gorsellerin cogu insanlarin fotolari veya kendi grafik calismalari, eger lisansi belli degilse kullanamazsin.

Eger urunun lisansi belli degilse, belki bir sans uygulaman uzun sure gider, ama aralarinda ticari kullanima yasak bir urun varsa ve bilmeden uygylamanda kullandiysan %100 o uygulama banlar, tabi bu 1 hafta olur, 1ay olur, 1 yil olur artik ne zaman yakalanirsan.

Isin ozu Google'dan resimleri alip alip kullanmak %100 telif hakkina ihlaldir.

EK: Birde olayin sosyal ve etik kismi var, yani eger halka mal olmus bir sanatci isen, o kisinin resimlerini, o kisinin haklarini ihlal etmiyecek vede kotuye kullanmyacak sekilde kullanabilirin, genel olarak sorun cikartmaz bu olay. Maalesef arada cok ince bir cizgi var, neyin ne olucagi kesin belli olmuyor.

Ayrica bu yasaninda aciklari var, mesela online film ve anime siteleri, kendi serverlarinda hic bir seyi barindirmayarak vede third party ifadesini kullanarak aradan siyriliyorlar. Yani o uygulamandaki resimleri eger senin uygulamanda veya senin serverinda ise telif hakki ihlali oluyor, ama onlari google'dan aratip uygulamada gosterirsen telif hakki ihlali olmuyor. Boyle bir ekosistem icinde yasiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 16 Mart 2013; 17:44:44 >
  • valla fotoları blog site oluşturup oraya attım ordanda urlsini cekiyorum bu hangisine giriyor
  • Teoride sorun yok, ama ne olur bilemem.

Zaten yasalarin belirsizligi ve karmasikligindan oluyor bu olaylar, bak mega-upload olayi, yillarca surdu davasi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 16 Mart 2013; 18:36:40 >
  • Hayırlısı be gülüm
  • Peki bu arada bir şey daha soracağım ben, şu an bir proje planlıyorum reklam falan koymayacağım fakat item satışı planlıyorum, bu satışı paypal üzerinden yapsam yani uygulamada ona yönlendirsem, bu google play için bir sorun oluşturur mu, herhangi bir kuralını falan ihlal etmiş oluyor muyum bilginiz var mı acaba?
  • Admob ödemelerini alan var mı ? İlk defa bu kadar geciktirdiler.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.