Şimdi Ara

Android Devler burda toplanın birbirimize yardımcı olalım (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.731
Cevap
121
Favori
174.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gabriel.Espaso

quote:

Orijinalden alıntı: -w K-

quote:

Şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı [4 yıllık geçmiş dersek ]. 3 ay Romada kaldığımda açtığım hesabım zaten [BG vatandaşlığım da var bu arada ]

Amerikada Offshore şirket var ama herhangi bir kayıt yapamadık üstüne ,sadece 2 yat kayıtlı.İmkanım olursa hesaplarım tamamını yönlendiricem buradaki problemlerimi çözdükten sonra.

anladım, ben sandım hesabı türkiye'den açtın

ama dediğim gibi yüklü para transferi yapıyorsan çok güvenme o hesaplara

Çok ciddi miktarda transferler yaptım. [ 100k+ seviyesinde - kendim için değil ama]

En fazla ülkeye sokmazlar , veya ülkeden çıkamam

100k para için en az 150k vergi borcu ödersin haberin olsun, keşke ülkeden çıkarmamakla kalsa
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı [4 yıllık geçmiş dersek ]. 3 ay Romada kaldığımda açtığım hesabım zaten [BG vatandaşlığım da var bu arada ]

Amerikada Offshore şirket var ama herhangi bir kayıt yapamadık üstüne ,sadece 2 yat kayıtlı.İmkanım olursa hesaplarım tamamını yönlendiricem buradaki problemlerimi çözdükten sonra.

anladım, ben sandım hesabı türkiye'den açtın

ama dediğim gibi yüklü para transferi yapıyorsan çok güvenme o hesaplara

Çok ciddi miktarda transferler yaptım. [ 100k+ seviyesinde - kendim için değil ama]

En fazla ülkeye sokmazlar , veya ülkeden çıkamam

100k para için en az 150k vergi borcu ödersin haberin olsun, keşke ülkeden çıkarmamakla kalsa

Genel Prosedürlerini biliyorum o kadar değil :) 100k için en fazla 40k vergi çıkar .
  • quote:

Genel Prosedürlerini biliyorum o kadar değil :) 100k için en fazla 40k vergi çıkar .

yanlış anladın, vergi borcu dedim vergi demedimki +100k girdiyse şimdiden geçmiş olsun umarım 100 bin Baht falandır.
  • quote:

quote:

yanlış anladın, vergi borcu dedim vergi demedimki +100k girdiyse şimdiden geçmiş olsun umarım 100 bin Baht falandır.

Haftasonu İtalyada olucam. Pazartesi öğreniriz. € : bath olsaydı keşke
    Konuyu dağıttık nerdeyse .....

------

Reklamlar için genelde yönetim aracı kullanıyor musunuz ? StartApp,Topjoy , Admob, AirPush vs... kendi araryüzlerini mi kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gabriel.Espaso -- 3 Nisan 2013; 19:47:02 >
  • Konusmalara koptum, vergi borcu, ceza borcu falan filan kahkalarla konusuyoruz.

Ingiltere (http://www.hmrc.gov.uk/incometax/tax-leave-uk.htm)
    UK tax on overseas income
    If you're non-resident and get overseas income, no UK tax is due

Kisaca yilda 91 gunden fazla UK uzerinde bulunmuyorsan, UK uzerinden herhangi bir is yapmiyorsan, UK disinda kazandigin parayi UK bankalarindan birine yollarsan, vergiden muafsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 3 Nisan 2013; 20:14:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

Konusmalara koptum, vergi borcu, ceza borcu falan filan kahkalarla konusuyoruz.

Kisaca yilda 91 gunden fazla UK uzerinde bulunmuyorsan, UK uzerinden herhangi bir is yapmiyorsan, UK disinda kazandigin parayi UK bankalarindan birine yollarsan, vergiden muafsin.

biliyorum bunuda, Benim aktarım yaptığım hesaplar İtalya'da

UK tarafında bir sakıncalı durumum yok

Diğer konu hakkında ne düşünüyorsun ?
  • quote:

quote:

Eger devlet kurallari disinda vergini odememissen (kucuk rakamlar sorun cikartmaz), kazandigin paranin misli seklinde vergi cezasi odersin (Kacakcilik, beyanname vermeme, vsvs... kategorileri).

Tabi Italya'da olan bir durumda Italyanin yasal sinirlari disina ciktiginda, pek bir sorun yok. Dedigin gibi ulke icinde aranir konuma dusersin, ulkeye bir daha girmek istersen, havaalininda direk gozaltina, ordanda mahkemeye gidersin. Tabi kisisel hesaplarin incelenmedikce vergi kacirdiginin kimse farkina varmaz.
  • quote:

quote:

quote:

Eger devlet kurallari disinda vergini odememissen (kucuk rakamlar sorun cikartmaz), kazandigin paranin misli seklinde vergi cezasi odersin (Kacakcilik, beyanname vermeme, vsvs... kategorileri).

Tabi Italya'da olan bir durumda Italyanin yasal sinirlari disina ciktiginda, pek bir sorun yok. Dedigin gibi ulke icinde aranir konuma dusersin, ulkeye bir daha girmek istersen, havaalininda direk gozaltina, ordanda mahkemeye gidersin. Tabi kisisel hesaplarin incelenmedikce vergi kacirdiginin kimse farkina varmaz.

Kaldığım dönemde kazanılan ücretlerin tamamının vergi beyannameleri ile ülke dışına çıkmadan ödendi. Bundan yana sıkıntım yok ama Aktarım meselesinde ki durumu gidince detaylı şekilde öğrenicem
  • Ya arkadaşlar ne yapacağız bu vergi işini. Biz Türkiye deyiz. Vereceksin diyorlar ama nasıl kimse bilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergi olayinin tek cozumu home office seklinde ilerlemek degil mi? acalim bi tane home office odeyelim. baska turlusu olmaz ki?

ayrica bi halt yapmadan kazancin yuzde bilmem kacina devletin konmasi bana oyle bir koyuyor ki.
  • Bana yardımcı olabilecek var mı ?

Java programlama hakkında bir kaç temelim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

Bana yardımcı olabilecek var mı ?

Youtube, stackoverflow ve google. Muharrem Taç'ın android kitabi da işine yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -w K- -- 3 Nisan 2013; 23:36:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

vergi olayinin tek cozumu home office seklinde ilerlemek degil mi? acalim bi tane home office odeyelim. baska turlusu olmaz ki?

ayrica bi halt yapmadan kazancin yuzde bilmem kacina devletin konmasi bana oyle bir koyuyor ki.

hocam koyuyor koymasına da, sorun olmasın tamam verelim diyoruz. ama kime sorduysam evet vermen lazım diyor ama nasıl vereceğimizi bir türlü tam söyleyemiyorlar. benim iş biraz daha karışık üstelik. ben kamuda çalışıyorum. bir de buradan gelirimiz var. şimdi nasıl olacak bu vergi işi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frarslan -- 5 Nisan 2013; 0:00:08 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

Bana yardımcı olabilecek var mı ?

Youtube, stackoverflow ve google. Muharrem Taç'ın android kitabi da işine yarayabilir.

Sende yardım ediyormuşsun öyle diyorlar ?
  • aslinda vergiyi karin yuzde30 u olarak oduyoruz. yani gideri. fazla tuttugumuzda daha azvergi odemis olmaz miyiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canlar şimdi benim sorunum şu programı kurabilmek.

http://developer.android.com/sdk/index.html

bu adresten bişey indirdim ama videodaki gibi değil.

• Ben nerde yanlış yapıyorum :(
  • quote:

aslinda vergiyi karin yuzde30 u olarak oduyoruz. yani gideri. fazla tuttugumuzda daha azvergi odemis olmaz miyiz?

Evet yani home office/sahis firmasi kurunca diyelim ev kiran 1000 lira. 4 odali evin bir odasini ofis yapinca 250 tl kira giderin olmus oluyor. +3 ayda bir kira bedelinin stopaj vergisi. +(alinti):
    " Vergisel bazda aylık, 3 aylık ve yıllık
    olarak ödeyeceğiniz vergiler vardır.
    Hiç bir satış yapmadığınız da 2012 yılı
    için vergi hesaplamaları
    Aylık Kdv : 22,85 Damga vergisi
    3 Ayda bir Muhtasar : 22,85 + Kira
    Stopajı (sigortalı çalışan olursa bu
    rakam artacaktır.)
    3 Ayda bir geçici vergi : 35,80 Damga
    vergisi
    Yılda bir kere Gelir Vergisi: 47,45 damga
    vergisi + yıllık kârınızın vergisi
    Satış yapıp kâr ettiğinizde bu rakamlar
    artacaktır."

Bu konu tartişildıkca cok can sıkıcı hal almaya basliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -w K- -- 4 Nisan 2013; 0:50:51 >
  • quote:

quote:

aslinda vergiyi karin yuzde30 u olarak oduyoruz. yani gideri. fazla tuttugumuzda daha azvergi odemis olmaz miyiz?

Evet yani home office/sahis firmasi kurunca diyelim ev kiran 1000 lira. 4 odali evin bir odasini ofis yapinca 250 tl kira giderin olmus oluyor. +3 ayda bir kira bedelinin stopaj vergisi. +(alinti):
    " Vergisel bazda aylık, 3 aylık ve yıllık
    olarak ödeyeceğiniz vergiler vardır.
    Hiç bir satış yapmadığınız da 2012 yılı
    için vergi hesaplamaları
    Aylık Kdv : 22,85 Damga vergisi
    3 Ayda bir Muhtasar : 22,85 + Kira
    Stopajı (sigortalı çalışan olursa bu
    rakam artacaktır.)
    3 Ayda bir geçici vergi : 35,80 Damga
    vergisi
    Yılda bir kere Gelir Vergisi: 47,45 damga
    vergisi + yıllık kârınızın vergisi
    Satış yapıp kâr ettiğinizde bu rakamlar
    artacaktır."

Bu konu tartişildıkca cok can sıkıcı hal almaya basliyor.

gider olarak sirf kira dusunmemek lazim.

sonucta yazilimi uretirken yaptigimiz giderler de olabilir. gerci o zaman da faturasini almak lazim.

peki benim anlamadigim atiyorum ayda 100 birim kazandik. bu 100 birimi direk cebe atamayiz herhalde. sonucta kurdugumuz sirketin geliri bu. ben bu sirkette maasli eleman mi olacakgim nasil olacak ki?

oof cok soru var.

bir de sizce ne kadardan sonra dikkat cekeriz bu isi yasal olmayan yoldan gotururken? aile bireylerine dagitmak ne kadar mantikli? sonucta bunu da tespit ederler. bu isi yapan adamin ilk yapacagi is aile bireylerine dagitmak olur bu parayi cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 4 Nisan 2013; 1:01:14 >
  • Arkadaşlar RSS ile bazı sitelerden bilgi çekiyorum bunları uygulamanın içinde nasıl gösterebilirim?

Yani RSS ile çektiğim bilgilerin başlıklarını gösterebiliyorum fakat üzerine tıklayınca siteye gidiyor. Bunu uygulamamın içinde göstermek istiyorum bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz? JAVA ile geliştiriyorum. Yapan varsa örnek kod vs. yardımcı olabilirse sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.