Şimdi Ara

Android Cihazlara Framework(program iskeleti) Kurma ve Framework Modülleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
3.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konu da sizlere android cihazlara framework yüklemeyi ve framework modüllerini anlatacağım. Bu işlem sayesinde hazır modüller kullanarak cihazınız da görsellikten tutun da ayarlara herşeye müdahale edebileceksiniz. Ve dahası marketten indirdiğiniz yüzlerce megabaytlık uygulamalardan launcher, tema vs. kurtulup onların yaptığı işi çok daha gelişmiş yetkilerle ve gerçek özellikleri küçük modüller kullanarak yapacak telefonuzu rahatlatacaksınız. En önemlisi cihazın içi güzel görünsün diye costum rom veya başka cihazlara ait uygulamaların zip dosyasını cwm ile port etme macerasına girmenize gerek bırakmıyor olması. Macera diyorum, çünkü genel de ilk denemeler cihazın brick olması ile sonuçlanıyor. Bu ise acemi kullanıcılar için büyük bir sorun. Zira tecrübeli değilseniz yapamıyorsunuz.. Bir kaç kez cihazım brick olmasına rağmen ben yaptım. Fakat forumlar da bana gelen mesajlardan küçük meraklı öğrenci kardeşlerimizin iki üç haftalık okul harçlıklarını telefonculara döktüğünü de okudum… İlk modül olarak ScreenOffAnimation’u tanıtıp ilerde karşıma çıkan kullanımı kolay modülleri yine bu kanunun altına ekleyeceğim. Framework yüklemesi sadece 4.0 ve üzeri rootlu cihazlar da yapılabiliyor. Yani ics, jb, kitkat ve lolipop sistemlerin de. Çok nadir de olsa bazı cihazlar soft brick oluyormuş. Soft brick basit bir şey ama olursa cihaza format atmanız gerekebilir. Ben alwinner işlemcili tablete kurdum sorun olmadı. Fason bir cihaz soft brick olmadıysa marka tablet ve telefonlar hiç olmaz diye düşünüyorum. Yine de sorumluluk size ait. Neyse, nasıl yapacagımızı anlatmaya başlayım isterseniz. Çok basit bi kaç işlemle yapılıyor. Cihazı bilgisayara baglamaya dahi gerek yok.
    (Root İşlemi) (Xposed Site)

-Framework Yükleme ve Modül İndirme
    Öncelikle cihaz da "ayarlar+güvenlik+bilinmeyen kaynaklar" yolunu takip edip dışardan program kurulumuna izin verin. Arkasından indirdiğimiz "Xposed Installer" adındaki apk yı cihaza kuruyoruz. Programı kurduktan sonra açıp framework+yükle/güncelleye tıklıyoruz. Aktif olması için cihazı kapatıp açmak gerekiyor.
    Modül yüklemek içinse yine Xposedi açıyor "Modül indir" e giriyoruz. İstediğimiz modülü seçip ekranı sola kaydırıyor en son versiyonu indirip kuruyoruz. İster geri tuşuna isterseniz sol üstte basıp modüllere geliyor, indirdigimiz modülün karşısındaki kutucuğu işaretliyoruz. Cihazı kapatıp acıyoruz. İşlemler esnasında root yetkisi isteklerine tamam demeyi unutmayın.

(Xposed apk indir)

-Modüller

ScreenOffAnimation

Bu modül sayesinde ekran kilidi açılış ve kapanışına animasyon koyabilirsiniz. Uygulamayı açıp Screen Off karşısındaki düğmeyi "açık" yapıyor, altta da animasyon ve süreyi belirliyoruz. Animasyonu seçmeden önce ön izlemesine bakabilirsiniz. Bu arada benim en cok hoşuma giden fade tiles ve vertu sig.tounc. Siz de istediginizi secebilirsiniz. ScreenOffAnimation da iki menü var. Soldaki menü de kapanış sağdaki menü de acılış animasyonunu belirleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken menü de ekranı sağa sola sürüklemek. Ben sadece kapanış animasyonunu kullanıyorum. Bu arada sadece kilit animasyonu değil değişik modüller yükleyerek cihazınıza bir sürü yeni özellik daha getirebileceğinizi unutmayın. Diğer modülleri ScreenOffAnimation ı indirdiğiniz gibi Xposed installerden indirebilirsiniz
    (ScreenOffAnimation Apk İndir) (Youtube da Seyret Video 1)

Xuimod

Telefon veya tabletin ayarlar bülümüne, sonradan yüklenen programlara, ana sayfa geçişleri dahil her menüye geçiş ve kaydırma animasyonu koyabilirsiniz. Sonraki versiyonlar da tekrar ingilizceye dönermi bilmiyorum ama bu versiyon(2.3.1) türkçe olduğundan nasıl yapıldığını anlatmaya gerek görmüyorum. İngilizce bir versiyon yayınlanırsa önce 2.3.1 türkçe versiyonu indirip öğrenir, sonra son versiyona geçesiniz. İsterseniz Xposed içinde "modül indir"den isterseniz alta koyduğum linkten apk uzantılı mödülü indirin. Videolarını seyretmeyi unutmayın. Sadece animasyon değil başka özellikleri de var. Mesela saate saniye koyma, pil oranını çizgi halinde durum cubuğunda görme, klavyenin animasyonlu bir şekilde açılıp kapanması gibi.. Bu arada Klavye IME diye çevrilm(em)iş. Başka özellikler de olabilir henüz tam olarak incelemedim
    (Xuimod Apk İndir) (Youtube da Seyret Video 1, Video 2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukba_1 -- 8 Ocak 2015; 23:29:24 >

• Baska tavsiye modulun var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wweraw2014

Baska tavsiye modulun var mi

TÜRKÇE XPOSED MODÜLLERİ

XInstaller => Cihazınızın Paket Yükleyicisi için çeşitli ayarlar içeren modül.

Blurred System UI => Bildirim ve son uygulamalar panellerinin arkaplanını bulanık yapan modül.

XMultiZone Clock => Sistem saatinin yanına ikinci bir saat eklemenizi sağlayan modül.

Xstana => Durum çubuğunuza veya gezinti çubuğunuza kolayca tema yüklemenizi sağlayan modül.

WiFiKeyView => Cihazınızda kayıtlı olan wifilere eklediği 'Şifreyi göster' seçeneği ile şifreleri görüp, paylaşabileceğiniz modül.

Downloads2SD => Chrome vb. indirme yaptığınız uygulamaların indirme yokunu istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlayan modül.

Intelli3G => 3G bağlantı yönetim modülü.

XMultiWindow => Multiwindow (çoklu pencere) özelliğini kullanmanızı sağlayan modül.

Wanam Xposed => Cihazınız üzerinde çeşitli görsel ayarlamalar yapmanızı sağlayan modül.

S5 SystemUI Theme => Son uygulamalar paneli, ayarlar paneli, bildirim panelindeki kısayol butonlarına, otomatik parlaklık çizgisi ve güç menüsü ikonlarına S5 görünümü veren modül.

XuiMod => Cihazınıza çeşitli efektler uygulamanızı sağlayan modül.

Smart Network => Mobil veri ve wifi için çeşitli ayarlamalar yapabileceğiniz ağ modülü.

App Settings => Yüklediğiniz uygulamalara özel ayar yapabileceğiniz modül.

xSuite => Uygulama simgelerini değiştirme modülü.

Multiple Users => Cihazınıza birden fazla kullanıcı ekleme modülü.

XBlast Tools => Sisteminizi özelleştirmek için ayarlar içeren komple bir modül.

Tinted Status Bar => Uygulamaya göre durum çubuğu rengini değiştiren modül.

Flat Style Colored Bars => Durum çubuğunu ve gezinti çubuğunu düz stil renkli, kitkat veya lollipop tarzı yapan modül.

(alıntı)

• Xprivacy -- Programların verilere ve kaynaklara erişim yetkilerini kısıtlayabileceğiniz program. (Root etmek için ilk sebebim, olmazsa olmazım)

APM+ -- Güç düğmesi menüsünü özelleştirmeye yarayan program, menüye screenshot ekleyebilir, kilit ekranında kapat ve yeniden başlat komutlarını devre dışı bırakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukba_1

quote:

Orijinalden alıntı: wweraw2014

Baska tavsiye modulun var mi

TÜRKÇE XPOSED MODÜLLERİ

XInstaller => Cihazınızın Paket Yükleyicisi için çeşitli ayarlar içeren modül.

Blurred System UI => Bildirim ve son uygulamalar panellerinin arkaplanını bulanık yapan modül.

XMultiZone Clock => Sistem saatinin yanına ikinci bir saat eklemenizi sağlayan modül.

Xstana => Durum çubuğunuza veya gezinti çubuğunuza kolayca tema yüklemenizi sağlayan modül.

WiFiKeyView => Cihazınızda kayıtlı olan wifilere eklediği 'Şifreyi göster' seçeneği ile şifreleri görüp, paylaşabileceğiniz modül.

Downloads2SD => Chrome vb. indirme yaptığınız uygulamaların indirme yokunu istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlayan modül.

Intelli3G => 3G bağlantı yönetim modülü.

XMultiWindow => Multiwindow (çoklu pencere) özelliğini kullanmanızı sağlayan modül.

Wanam Xposed => Cihazınız üzerinde çeşitli görsel ayarlamalar yapmanızı sağlayan modül.

S5 SystemUI Theme => Son uygulamalar paneli, ayarlar paneli, bildirim panelindeki kısayol butonlarına, otomatik parlaklık çizgisi ve güç menüsü ikonlarına S5 görünümü veren modül.

XuiMod => Cihazınıza çeşitli efektler uygulamanızı sağlayan modül.

Smart Network => Mobil veri ve wifi için çeşitli ayarlamalar yapabileceğiniz ağ modülü.

App Settings => Yüklediğiniz uygulamalara özel ayar yapabileceğiniz modül.

xSuite => Uygulama simgelerini değiştirme modülü.

Multiple Users => Cihazınıza birden fazla kullanıcı ekleme modülü.

XBlast Tools => Sisteminizi özelleştirmek için ayarlar içeren komple bir modül.

Tinted Status Bar => Uygulamaya göre durum çubuğu rengini değiştiren modül.

Flat Style Colored Bars => Durum çubuğunu ve gezinti çubuğunu düz stil renkli, kitkat veya lollipop tarzı yapan modül.

(alıntı)

Tesekkur ederim ellerine saglik denicrm hepsini

• quote:

Orijinalden alıntı: UML

Xprivacy -- Programların verilere ve kaynaklara erişim yetkilerini kısıtlayabileceğiniz program. (Root etmek için ilk sebebim, olmazsa olmazım)

APM+ -- Güç düğmesi menüsünü özelleştirmeye yarayan program, menüye screenshot ekleyebilir, kilit ekranında kapat ve yeniden başlat komutlarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Tesekkurler

• Şu hatayı almaktayım :http://i.hizliresim.com/g8XL63.png

• ibrahim.ykr İ kullanıcısına yanıt
    Bu DENEYSEL yerden sdk'ya ve telefona uygun olanı indirip devam edebilirsin.
    http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979
  • halen hata aynı

• ibrahim.ykr İ kullanıcısına yanıt
    Google play den bir prop editör indirp sdk versiyonunu 21 veya 20 yapın. yalnız google uygulamaları hata verebilir. hatta prop editörde hata verebilir ve düzeltemeyebilirsiniz. o yuzden iki üç tane prop editör kurun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.