Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (625. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.314
Cevap
122
Favori
513.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 6'dan 7'ye ilk güncellediğimde oldukça iyiydi telefon. 7'da parmak izi okuma hızı genel çalışma hızı ve stabilitesi oldukça iyiydi. Fakat 7.1.1'e güncelledikten sonra birtakım sorunlar var. Bunlar stabilite sorunları olarak özetlenebilir. Bazen şişme gibi bazen ekranı açınca ekranın gelinceye kadar kısa bir süre lacivert ekran görünmesi gibi. Wifi çekim gücü zayıfladı gibi.Eskisi kadar hızlı da çalıştığını düşünmüyorum. Üstelik güncellemeyi sıfırlayarak kurmuştum yani problemsiz olsun diye. Cihaz gerçekten uçak gibiydi ama böyle sorunlar seziyorum. Sizde de var mı bu sorunlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Android 6'dan 7'ye ilk güncellediğimde oldukça iyiydi telefon. 7'da parmak izi okuma hızı genel çalışma hızı ve stabilitesi oldukça iyiydi. Fakat 7.1.1'e güncelledikten sonra birtakım sorunlar var. Bunlar stabilite sorunları olarak özetlenebilir. Bazen şişme gibi bazen ekranı açınca ekranın gelinceye kadar kısa bir süre lacivert ekran görünmesi gibi. Wifi çekim gücü zayıfladı gibi.Eskisi kadar hızlı da çalıştığını düşünmüyorum. Üstelik güncellemeyi sıfırlayarak kurmuştum yani problemsiz olsun diye. Cihaz gerçekten uçak gibiydi ama böyle sorunlar seziyorum. Sizde de var mı bu sorunlar?

şuan bende @FrknEgeOztrk önerileri doğrultusunda 5.1.1 lp ile 6.0.1 mm kıyaslamalarını inceliyorum :) 7.1.1 i bende pek sevmedim düşüreceğim sürümünü o yüzdende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 18 Aralık 2017; 22:18:43 >

• osmancan71 kullanıcısına yanıt
    7.1.1 bence sürüm olarak başarılı şu stabilite sorunları yaşanmasa. Yabancı forumları araştırdığımda movie creator uygulamasını devre dışı bırakmanın stabiliteyi düzelttiği yazılmış. Hemen kaldırdım uygulamayı. Bakalım fark oluşacak mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

7.1.1 bence sürüm olarak başarılı şu stabilite sorunları yaşanmasa. Yabancı forumları araştırdığımda movie creator uygulamasını devre dışı bırakmanın stabiliteyi düzelttiği yazılmış. Hemen kaldırdım uygulamayı. Bakalım fark oluşacak mı

o uygulama bende ztn olmuyodu ama pek değişen olmaz. 6.0.1 mi 7.1 mi hatıralamıyorum bi rom yüklemiştim ondada o uyarı vardı moviecreator u silin diye
  • 7.1.1 en stabil ve en hızlı çalışan arayüz bence tek sıkıntısı şarj olayı harbide çok gidiyor Oreo da 1 saat fazla ekran süresi alan varmış keşke bizede geldeysi şu güncelleme lakin Sony amcamız Z serisini sonlandırdığı için güncelleme vermeyecekmiş.

Gerçi Oreo da da sorunlar varmış 8.1 de o sorunlar düzeltilmiş deniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

7.1.1 en stabil ve en hızlı çalışan arayüz bence tek sıkıntısı şarj olayı harbide çok gidiyor Oreo da 1 saat fazla ekran süresi alan varmış keşke bizede geldeysi şu güncelleme lakin Sony amcamız Z serisini sonlandırdığı için güncelleme vermeyecekmiş.

Gerçi Oreo da da sorunlar varmış 8.1 de o sorunlar düzeltilmiş deniyor.

oreo güzel çıkarsa ben yüklerim bl açık ztn. ama bugün mm yi indirdim yarında yükleyip rootlarım artık
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi benim için en iyidi 7.1 di sanırım. Nougay'a geçiş için ilk gelen güncelleme. Sonra bir paket çıktı. Ondan sonra bozuldu.

• Oreo'yu verseler çok iyi olacaktı 2 arada 1 dere kalmış gibi olduk ha bu telefon orta seviyede değil 2017 nin amiral gemilerinden sadece işlemcisi dışında önde telefon ya da kafa kafaya diyelim.

Z'yi sonlandırabilirsin olabilir bi kıyak geç sonra sonlandır dimi Sony yazılım vr güncelleme konusunda 1 numara fakat yaptığı hareket gibi Z5 kullanıcılarına.

2018 deki ekran kasa oranı iyi Sony'lere bakacağım fiyatı uyarsa geçerim yoksa HTC U11 bayağı düşmüş Z5 Premium'un fiyatıyla aynı ona geçebilirim kamera daha iyi ses kafa kafaya ekran 2k sürekli(gerçi onların PPI değeri düşük bunlarla pek kıyaslamak mantıklı değil) 835 işlemci var ve Oreo alacak 2 güncelleme daha alır o donanımla canavar gibide gider.

2018 gelsinde seçimimizi yapacağız.

7.1.1 e geç güzeldir tek sorun şarj bence ekran parklığını kısarsan ve stamina açarsan 1 saat daha alıyorsun.

Aosp çıktı mı bilmiyorum denemelerdeydi bunla yüklerizde işte garanti durumu gidiyor bide Z5 te nasıl çalışacak 7.1.1 den daha iyi olur mu orası önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Oreo'yu verseler çok iyi olacaktı 2 arada 1 dere kalmış gibi olduk ha bu telefon orta seviyede değil 2017 nin amiral gemilerinden sadece işlemcisi dışında önde telefon ya da kafa kafaya diyelim.

Z'yi sonlandırabilirsin olabilir bi kıyak geç sonra sonlandır dimi Sony yazılım vr güncelleme konusunda 1 numara fakat yaptığı hareket gibi Z5 kullanıcılarına.

2018 deki ekran kasa oranı iyi Sony'lere bakacağım fiyatı uyarsa geçerim yoksa HTC U11 bayağı düşmüş Z5 Premium'un fiyatıyla aynı ona geçebilirim kamera daha iyi ses kafa kafaya ekran 2k sürekli(gerçi onların PPI değeri düşük bunlarla pek kıyaslamak mantıklı değil) 835 işlemci var ve Oreo alacak 2 güncelleme daha alır o donanımla canavar gibide gider.

2018 gelsinde seçimimizi yapacağız.

7.1.1 e geç güzeldir tek sorun şarj bence ekran parklığını kısarsan ve stamina açarsan 1 saat daha alıyorsun.

Aosp çıktı mı bilmiyorum denemelerdeydi bunla yüklerizde işte garanti durumu gidiyor bide Z5 te nasıl çalışacak 7.1.1 den daha iyi olur mu orası önemli.

daha önceki modellerde beklenenin 1 fazlasını vermişti güncellemelerde ama bunda yapmadı maalesef. 2015 çıkışlı olmasıda biraz eski yapıyor telefonu :)

aynen bende takip ediyorum haberleri 2018 de güzel bi telefon çıkarak gibi çift kamera +kasa oranı olarak. 2k ekran telefonlarda gereksiz full hd yeterli yani hangi incelemeyide gördüysem chip dh shiftdelete gibi hepsinde aynı şeyi söylüyorlar. full hd telefon için yeterli.

7.1.1 i epey kullandım ztn birazda mm kullanayım telefonu geçen sene aldım mm çok kullanamadım :)

yüzeysel baktım xda. aosp rom gözükmüyor çıktıysada paylaşılmamış stabil rom şeklinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: dede041

Herkese merhaba benimde z5 6603 telefonum açılış ekranında resetliyor ve müdahale etmezsem batarya bitene kadar defalarca aynı şeyi yapıyor telefonum açılmıyor bunu yaparken böyle bir yazı çıkıyor :factory startup service please wait for power off button diye ne yaptıysam çözemedim bu konuda bilgisi olan üstad lardan yardım bekliyorum xperia companion ile onar dedim olmadı flash tool ile yazılım attım olmadı bir yerlerde bişeyleri eksik yapıyorum galiba yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Telefonunuz stock muydu? Yani bootloader kilidini acmayi denediniz mi, veya root atmayi?

Bunlari yapmadiginiz halde cihaz acilista reset atiyorsa NAND zarar gormus olabilir. Tamiri imkansiz degil ama serviste yaptirmaniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

Donma kasma olayının kasıtlı olduğunu düşünmüyorum, dondurulan uygulamalardan olabileceğini düşünüyorum ama. Sony nin birsürü arkaplan uygulaması var bazıları cihaz sağlığı bazıları telemetri olmak üzere. Bunların tetik sisteminden dolayı olabileceğini düşündüm ilk olarak. Şimdilik en stabili 6.0.1. 7 ye hiç alışamadım, hatta ve hatta bulabilsem final lollipop a bile dönmeyi düşünebilirim. Staminanın stamina olduğu zamanlara yani.

Bende var dostum, L ye donmeni tavsiye etmem. Google play store uzerindeki bircok uygulama calismiyor veya hata verip kapaniyor.. Arayuzde pek hantallasiyor :/ En iyisi MM da kalmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

Donma kasma olayının kasıtlı olduğunu düşünmüyorum, dondurulan uygulamalardan olabileceğini düşünüyorum ama. Sony nin birsürü arkaplan uygulaması var bazıları cihaz sağlığı bazıları telemetri olmak üzere. Bunların tetik sisteminden dolayı olabileceğini düşündüm ilk olarak. Şimdilik en stabili 6.0.1. 7 ye hiç alışamadım, hatta ve hatta bulabilsem final lollipop a bile dönmeyi düşünebilirim. Staminanın stamina olduğu zamanlara yani.

Bende var dostum, L ye donmeni tavsiye etmem. Google play store uzerindeki bircok uygulama calismiyor veya hata verip kapaniyor.. Arayuzde pek hantallasiyor :/ En iyisi MM da kalmak.

Dun epey vıdeo yazı okudum lp ıle 6.0.1 kıyaslaması 2 tanedınde mm ıcın daha stabıl demıs dıger ızledıgım vıdeolardada hızlıca baktım testlerde genelde mm üstünlüğü var. Hatta vıdeonun bırınde barız bı ustunlugu yok ama mm üstünlüğü var lp ye dıyordu. Ztn aynı telefonlarda deneniyor barız ustunluk nasıl beklenir :) neyse... Sağolun bugün mm ye dönerim dun gece indirdim ftf yı

• theVerge T kullanıcısına yanıt
    Zaten fazla uygulama kullandığım yok, bi dh beta bir de sosyal medya uygulamaları arayüz yavaş ama bu bence pil ömrü ile tolere edilebilir. Cihazım türkiyeye gelen ilk cihazlardan rev1, ön siparişle almıştım, haliyle lp ile geldi ve pili şimdikine nazaran çok çok daha fazla gidiyordu.

Ki lp de bluetooth sıkıntım vardı şuan onu bile göze almış durumdayım.

• quote:

quote:

Herkese merhaba benimde z5 6603 telefonum açılış ekranında resetliyor ve müdahale etmezsem batarya bitene kadar defalarca aynı şeyi yapıyor telefonum açılmıyor bunu yaparken böyle bir yazı çıkıyor :factory startup service please wait for power off button diye ne yaptıysam çözemedim bu konuda bilgisi olan üstad lardan yardım bekliyorum xperia companion ile onar dedim olmadı flash tool ile yazılım attım olmadı bir yerlerde bişeyleri eksik yapıyorum galiba yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Telefonunuz stock muydu? Yani bootloader kilidini acmayi denediniz mi, veya root atmayi?

Bunlari yapmadiginiz halde cihaz acilista reset atiyorsa NAND zarar gormus olabilir. Tamiri imkansiz degil ama serviste yaptirmaniz gerekir.

botloder kilidini açmadım telefonu bu şekilde aldım bayan kullanmış çocuklar oyun felan yüklemiş böle olmuş diyordu satan arkadaş. imeisi açılmadığı için bilemediğimden botloder kilidi için başvuru yapmadım imeisini buldurmaya çalışıyorum şimdi istersen sende sağlam bi frimware varsa birde sen dene team wiwerden bağlantı vereyim bi bak istersen müsait olursan root attım ben kaç defa sağolsun osmancan arkadaşımda yardımcı olmaya çalıştı fakat çözüm bulamadık sizleri tavsiye etti umarım hep beraber çözeriz yardımlarınızı bekliyorum.

• Selam arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır Z3 kullanıyorum. Halen gıcır gıcır ve sıkıntısız. Ama elimden çıkartabilirsem Z5 dual almayı düşünüyorum. Fiyat (1400 hb) Elimde bir tane de ikinci hat telefonu olarak kullandığım turkcell t60 var o da 1 yllık. İki telefon ikinci elde ne kadar ederse üstüne cüzi bir farkla z5 dual almak bana çok mantıklı geliyor. Z5 ile 3 yıl daha idare ederim ben diye düşünüyorum. Telefon hakkında genel fikriniz nedir? Sizce z3+t60'ı elden çıkarıp 200-300 ekstra ödeyip z5 dual almak ne kadar mantıklı olur? ben açıkcası dolar kuru bu seviyedeyken 2000+ bir telefon almayı düşünmem. Aslında z3'te gayet işimi görüyor benim de rahat batıyor galiba
  • Herkese iyi günler yaklaşık 3 ay önce telefonum suya düşme sonucu ekranı gitti. Pirince falan yatırdım çalışmadı. Ekrana sadece flaş gibi ışık tuttuğumda yansıma gibi bir şey alıyorum ama katiyen ekranda hiç ışık yok. Anca dışarıdan parlatman lazım fakat telefon çalışıyor. Işık tuta tuta yedekledim bile. Garantiye gönderdim 2587 TL masraf çıkardılar 2 yıl önce aldığım telefon için bana. Bir kaç tane telefon tamircisine götürdüm onlarda yapamadı sadece servbis yapabilir malzeme tedarik edemeyiz dediler. İzmir'de Sony Xperia Z5 yapabilecek bildiğiniz bir yer varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLgiSeaRcheR

Selam arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır Z3 kullanıyorum. Halen gıcır gıcır ve sıkıntısız. Ama elimden çıkartabilirsem Z5 dual almayı düşünüyorum. Fiyat (1400 hb) Elimde bir tane de ikinci hat telefonu olarak kullandığım turkcell t60 var o da 1 yllık. İki telefon ikinci elde ne kadar ederse üstüne cüzi bir farkla z5 dual almak bana çok mantıklı geliyor. Z5 ile 3 yıl daha idare ederim ben diye düşünüyorum. Telefon hakkında genel fikriniz nedir? Sizce z3+t60'ı elden çıkarıp 200-300 ekstra ödeyip z5 dual almak ne kadar mantıklı olur? ben açıkcası dolar kuru bu seviyedeyken 2000+ bir telefon almayı düşünmem. Aslında z3'te gayet işimi görüyor benim de rahat batıyor galiba

Hocam telefonun 2 sorunu var 1 incisi ısınma ki ben bunu bilerek aldım. Feci ısınıyor hele yazın kullanmadım ama kıştan tahmin edebiliyorum nasıl olacağını. Çok ısınıyor ama telefon patlamadığı sürece sorun yok ki şimdiye kadar böyle bir olay yaşanmadı heralde. Umarım yaşanmamıştır.

2. Sorunda şarj günlül normal kullanımda 3.5-4 saat arası ekran süresi veriyor ki bu çok az(telefonu%0 a kadar düşürmüyorum min %15 te takarım şarja. Wifi 1-2 saat açık olur mobil veride yarım saa civarı.stamina modu %30 un altında dengeli). Ekran süresinin kötü olmasınıda samsung A7 ve J7 ye kıyasla söylüyorum aynı düzeyde telefonlar ama yanlış hatırlamıyorsam A7 10 saat civaeı j7 de 8 saat civarı ekran süresi veriyor. Z5 Dual aldığıma pişman değilim ama bir daga alacak olsam ekran süresi yüksek olan A7 veya J7 lerden birini tercih ederdim.çünkü benim için ekran süresi önemli. Her gün şarja takmak istemiyorum telefonu. Ya da eve gelmeyeceğim zamanlar şarjı dert etmek istemiyorum.

ekran süresi dışında bu fiyata aynı performansı veren telefon bulamazsın. Orta segment telefonlara 2000 lira vermektense zamanın amiral gemisi bence 1500 ü hak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladio2 -- 19 Aralık 2017; 20:34:26 >

• Dostum ben de çok uzun süredir Z5 Premium kullanıyorum.

Telefon 7.1.1 yazılımında şuan KESİNLİKLE ÇÖP. Pil gitmiyor, ısınma sorunu dalga geçer gibi delicesine ısınıyor telefon. Örnek olarak Snapchat uygulamasını 3-4dk kullandığımda telefon kalerifere dönüyor zaten uygulamayı 2FPS'te falan çalıştırabiliyorum.

Gelelim güncelleme mevzusuna; evet Sony sizi sürekli rahatsız ediyor güncelleme yapmanız için. Sizin de farkında olduğunuz gibi üst sürümlerde telefonunuz sizi değişime itecek. Ben şahsen 4 kere Flashtool ile Stock yani orjinal 6.0.1 yazılımına dönmüştüm, telefon efsane çalışıyordu çoğu problem yok olmuştu fakat şöyle bir problem var. Aşağıda belirteceğim. (Eğer yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise özel mesaja bekliyorum, teşekkürler.)

Telefonu problem olmadan kuruyorum 7-8 saatlik bir kullanımdan sonra Unfortunately, System UI has stopped hatası alıyorum(telefonu ingilizce kullanıyorum Türkçesi büyük ihtimalle: Sistem Arayüzü durduruldu) telefon soft brick yani kullanılamaz hale geliyor. Bu haftasonu tekrar deneyeceğim olmazsa yapacak bir şey yok. (Driverlar düzgün kurulu, tüm WIPE lar işaretlenip düzgün flash yapıldı problem software kaynaklı diye düşünüyorum. Nette baktığımda Sd Card yüzünden problem yaşayan olmuş, developer options yüzünden problem yaşayan olmuş).

Kolay gelsin, iyi günler.

• barbarosyldrm kullanıcısına yanıt
    Android 6.1 de kalmaya devam ediyorum..Tek korkum, Apple İphonelerdeki sürüm hikayesine dönmesin..Onlarda örnek 10.7 olan sürüme yeni programlar yüklenmiyor..10.8 gerek diyor :)

Sizin Root olayını burada konu sahibi arkadaşlar cevaplar, ben Root işine hiç bulaşmadım..Hani bir Bug, hata olur sonra düzeltecem diye sinir olurum :)

Kolay gelsin
  • quote:

quote:

quote:

botloder kilidini açmadım telefonu bu şekilde aldım bayan kullanmış çocuklar oyun felan yüklemiş böle olmuş diyordu satan arkadaş. imeisi açılmadığı için bilemediğimden botloder kilidi için başvuru yapmadım imeisini buldurmaya çalışıyorum şimdi istersen sende sağlam bi frimware varsa birde sen dene team wiwerden bağlantı vereyim bi bak istersen müsait olursan root attım ben kaç defa sağolsun osmancan arkadaşımda yardımcı olmaya çalıştı fakat çözüm bulamadık sizleri tavsiye etti umarım hep beraber çözeriz yardımlarınızı bekliyorum.

cihaz imei si sim kart bolumunxe yazar. igne vb bir seyle cekiniz plastik bir sekme..

https://www.devonbuy.com/wp-content/uploads/2014/03/sony-xperia-z-ultra-54.jpg

• 
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.