Şimdi Ara

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★ (653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.313
Cevap
122
Favori
513.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batarya ya birde verdiğim tuş kombinasyonu ile baksana ne kadar amper kalmış. Eğer kayıp yükse çıkarsa değiştirirsin. Ama ekran süresi açısından 2 yılı aşmış olduğunu düşündüğüm cihaz için iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pawlow

Arkadaşlar teknosadan 1400/8taksit şeklinde kasko ve 1yıl extra garantiyle aldım cihazı. fiyat ve cihazın ömrü hakkında bilgi verebilirmisiniz

fiyat için; pahalı almışın dostum. extra garanti pek lüzümlu değil ama 1400 e dahilse yine iyi :) dahil değilse pahalı almışın. cihaz ömrüne yorum yapamam. normal oyun çok oynamayan bi kullanıcı isen 2-3 sene götrürür. keşke almadan önce yazsaydın konuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 17 Mart 2018; 0:51:29 >
  • 1 yıllık kasko ve 3yıl extra garanti fiyatın içinde. aslında sabah bir m9 almıştımda tokat yedim 3 kuruş fazla olsun sağlam olsun diye aldım.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Aslında telefon henüz 2 yılı doldurmamış. Ayarlardan garanti durumunu sorgulamaya gelince 2 ay daha garantili olduğu yazıyor. Tabii telefon tamir gördüğü için garanti dışı kalmış..

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heamvivna -- 17 Mart 2018; 11:35:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pawlow kullanıcısına yanıt
    Artık almışsın ve bize sadece hayırlı olsun demek düşer :) ben bu fiyata şahsen Huawei p smartı tercih ederdim. Ama dediğim gibi tercih meselesi. Hangi renk aldınız? Z5 e beyaz renk çok yakışıyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Aslında telefon henüz 2 yılı doldurmamış. Ayarlardan garanti durumunu sorgulamaya gelince 2 ay daha garantili olduğu yazıyor. Tabii telefon tamir gördüğü için garanti dışı kalmış..

★ Android 7.1.1 ★ SONY XPERIA™ Z5 KULÜBÜ ★ BL UNLOCK & ROOT & KERNEL & RECOVERY & ROM ★

senin batarya daha yeni. benim ilk değerim 25-26 küsürlü bişeydi :D

• Telefon arada yavaşlıyor hani stamina modu açmış gibi özellikle çift uygulama ekran açıkken veya çok ısınınca oluyor soğuduğunda devam ediyor yeniden başlatında düzeliyor ne bu ??

810 un marifeti mi yoksa işlemci öldü mü ??

Hafızanın %70 dolu ve 70 tane uygulama var.

• Hocam batarya da pek fazla eskime izleri bu testte de gözükmüyor. Bence değiştirmek için erken. Sen bir yazılımı sıfırla. Ondan sonra ayarları yap ekran olsun stamina olsun. Sonra uygulamaları kur güncelle. Sonra gittiği yere kadar da kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Telefon arada yavaşlıyor hani stamina modu açmış gibi özellikle çift uygulama ekran açıkken veya çok ısınınca oluyor soğuduğunda devam ediyor yeniden başlatında düzeliyor ne bu ??

bendede var o. heralde uygulamalardan felan oluyo . geliştirici seçeneklerden arka plan işlem sınırını 2-3 de tutuyorum donmasın diye. yeniden başlatıncada pek düzelmiyor. dediğim gibi yap biraz düzelir
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Ram hızı ve swap dosyasının (bizim samsung 32 lik a1 hızındaki dahili depolamada durur kendisi) hızından kaynaklı. Ram dolunca oraya atıyor cihaz oda yavaşlatıyor. Çalışan / önbellektekü uygulamalar son uygulamalar temizlenince sıfırlanmıyor. Geliştirici - çalışan hizmetler den kapatın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

Ram hızı ve swap dosyasının (bizim samsung 32 lik a1 hızındaki dahili depolamada durur kendisi) hızından kaynaklı. Ram dolunca oraya atıyor cihaz oda yavaşlatıyor. Çalışan / önbellektekü uygulamalar son uygulamalar temizlenince sıfırlanmıyor. Geliştirici - çalışan hizmetler den kapatın

her defasında yapmamız gereken bişey heralde? uygulamayı açtıktan sonra.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Az önce telefonu bir arkadaşa sattım. Arkadaş tipini çok beğendi istedi bende sattım. Ama bir daha kolay kolay sony almam gibime geliyor. Sony z5 maceram baya kısa sürdü :)
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Eski android sürümlerinde reset attıkça temizleniyordu artık o da yok, manüel temizlemeden başka çare yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2-3 kere oldu genelde çok ısınınca olurdu ama soğuyunca geçiyordu da sık sık olmaya başladı.

Şı güzelim telefonun performansını b.k eden sadece işlemcisi tek eksiği yani.

Hocam geliştirici seçeneklere girdim uygulamaları kapat diye seçenek yok tek tek durdurcam mı anlamadım ??

• quote:

2-3 kere oldu genelde çok ısınınca olurdu ama soğuyunca geçiyordu da sık sık olmaya başladı.

Şı güzelim telefonun performansını b.k eden sadece işlemcisi tek eksiği yani.

Hocam geliştirici seçeneklere girdim uygulamaları kapat diye seçenek yok tek tek durdurcam mı anlamadım ??

çalışan hizmetler diye bi yer var en üst sıralarda oradan. bende son 1 aydır ısınmadan da donuyor :D
  • quote:

Telefon arada yavaşlıyor hani stamina modu açmış gibi özellikle çift uygulama ekran açıkken veya çok ısınınca oluyor soğuduğunda devam ediyor yeniden başlatında düzeliyor ne bu ??

Arkaplanda servis çalıştıran uygulamalar kullanmasanız dahi ilk boot yüklenmesi sırasında önbellekte hazır bekletilir. Tüm cihazlar böyle ise neden hepsinde olmuyor derseniz Sony bunu iyi yönetemiyor. Size tavsiyem root atmanız başlangıçta önyüklenen uygulamaları bulun ve açılışta çalışmasını durdurun. Lazım olanlar google play servisleri ve sosyal medya uygulamaları, onlar dışında önyüklenen uygulamalar kapatılmalı. Ram temizliği de görev yöneticisi yerine uygulamaları zorla sonlandır şeklinde kapatan uygulamalar ile yapılmalı.

Cache datalarınızın fazla olmasıda cihazı aşırı yavaşlatır. Facebook, instagram, twitter.. vb. uygulamalar her gezdiğiniz veriyi indirir depolar. Uygulamayı açtığınızda oluşan veri yığınından doğru veriyi arar..

Temizlik ve önyüklenen uygulamaları kapatmak cihazı daha serin ve performanslı kullanmanıza olanak sağlar..

Şu uygulamaları kullanabilirsiniz..

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice

ve
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Sony içerisinden uygulamaları arka planda uyutması için, şunu deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVerge -- 17 Mart 2018; 16:31:42 >

• BU cihazın bataryası değiştirilmiş, 22 aylık cihazın bu kapasiteyi göstermesi imkansız. Yada yeni yazılım atılmıştır..
  • theVerge T kullanıcısına yanıt
    değiştirilmişmi değiştirilmemişmi bilmiyorum ama doğrudur yeni yazılım yüklemiştim. 4 gün önce heralde. Önce Android 6 yükledim ardından tekrar 7 ye yükselttim
  • drm keylerin yüklendiğini nasıl test edebilirim. bugün yükleyip telefonu bırakacağım :)
  • osmancan71 kullanıcısına yanıt
    Stok yazilim yuklersin flashtool ile ekran ayarlarindan efekt kismindaki ozellik calisiyorsa yuklenmistir.. servis menuden de kontrolu var..

• 
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.