Şimdi Ara

Anatolia Ultima Online Shard

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sitesi:www.oyuncuyuz.com
    Emulator: RunUo
    Türü: Rp , Pvp
    Genel Olarak Sistemler: Eksiksiz ML desteği
    Ortalama Online Sayısı Ve Max. Oyuncu Sayısı : 1k
    Serverin Diğer Özellikleri(Makine özellikleri, bağlantı hızı vb): ıntel e6750 cpu , 4gbram 3mbps upload/download rate

Merhaba,
    2003 yılından bu zamana 6. yılımızı gerıde bırakırken amacımız bu ulkede basarılamaz denılen ıslerı basarıp, doldurulamaz denilen boslukları doldurabılmektı.
    Amaclarımıza tamamen olmasa bıle cogunlukla ulastık ve sımdı bu zorlu yolda kazandıgımız guc ve tecrube ıle daha da kalıtelı daha da ustun bır topluluk ortaya cıkarabılmeyı yenı amacımzı edındık.
    Anatolia UO sunucusu'da bu amaclarımızdan bırısı, stabıl ve guvenılır kelımelerının anlamını dolduran ve 4 yılı asan sure boyunca bır tek karakterınde bıle hıc bır bılgı kaybı yasatmadan oyuncularını eglendırmeyı amaclamıs olan sunucumuz sımdı yenıden hızmete acılıyor.
    Bu acılıs duyurusu ıle bırlıkte amacımız gercek UO'nun anlamını bılen, hızlandırılıp basıtlestırılmıs fastfood turevı sunuculardan bıkıp belkı de oyuna kusmus eskı vetaranları yenıden bır araya toplamak.
    OSI yenılıklerını en yakından takıp etmeyı amac edınmıs programcı kadromuzun calısmaları sonucu 17 Temmuz 2009 Cuma sabahı Anatolia 3.0 tum Ultima severlere yeniden hızmet vermeye baslıyor.
    Guvenılır ve saglam altyapısı ıle kendını yıllar boyu kanıtlamıs, diger UO sunucuları bır acılıp bır kapanırken populasyon durumuna bakılmaksızın sureklı hızmet vermeye devam etmıs sunucumuza eskı yenı bılen bılmeyen oyuncumuz olmus olmamıs hepınızı beklıyoruz.
    Sunucumuzda Newbie Center, hızlandırılmıs karakater gelısımı vb. seyler aktıve edılmeyecektır, Mınor veya normal Artifact elde etme yuzdelerı ıse ufak oranda asagı cekılecektır.
    Teknık bılgıler & Baglantı Rehberi
    sunucuya gırıs yapabılmenız ıcın ılk once gereken 6.0.13.1 (patch 92) surumune guncellenmıs bır Mondain's Legacy clientine sahıp olmak
    Bunu google icerisinde "uo download" kelımelerını aratarak bır cok yerden kolaylıkla client ındırerek saglayabılırsınız.
    DIKKAT : guncelleme sırasında 6.0.13.1 den ılerıye gecmemenız onemlıdır, daha yenı clıent surumlerının desteklenmesı bu ay ıcerısınde planlanmıyor !!!
    Daha sonrawww.oyuncuyuz.com portalında yenı bır hesap yaratmanız gerekıyor ( uyelık aktıvasyon epostanızın gonderılebılmesı ıcın gercek bir eposta adresı vermenız zorunludur.
    Uyeliginizi aktive edip portala giris yaptıgınızda sag ust taraftakı PROFILIM menusune tıklayın.
    Oyun sunucuları alt menusune gırıs yaparak karsınıza gelen ekrandakı Ultıma Onlıne ıle alakalı bolumlerı doldurun ve en alttakı degısıklıklerı kaydet butonuna tıklayarak oyun ıcı hesabınızı yaratma kısmını tamamlayın.
    tahmını 15 dk sonrasında hesabınız yaratılmıs olacaktır ve bu noktadan sonra sunucuya gırıs yapabılırsınız.
    www.oyuncuyuz.com anasayfasında sol kolonda gorebılecegınız SUNUCU butonuna tıkladıgınızda Oyuncuyuz ıcerısınde hızmetı verılen tum oyunlara hızlı baglantı yapabılmenız amacıyla programlanmıs olan connector programına ulasmıs olacaksınız.
    Connector sayfasındakı on gereklılıklere sahıp oldugunuzu dusunuyorsanız ( .NET Framework 3.5 Service Pack 1 )
    Sunuculara BAGLAN butonuna tıklayarak connectoru calıstırabılırsınız.
    Connector ıcerısındekı sol menuden Ultıma Onlıne resmıne tıklayarak gereklı ıslemlerınızı tamamlayabılır, ardından sunucuya baglan butonu yardımıyla artık gırıs yapabılırsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhanburak -- 21 Temmuz 2009; 12:05:33 >

• 'Eksiksiz ML desteği' kavramını biraz açarsanız sevinirim.
  • RP server'ı olması güzel sanırım ph'ı da düşük olur =/
  • Danilo eski Anatolia da olan bir kaç sistem , young sistemi ve ml nin verdiği oyun içi tüm sistemler sorunsuz şekilde çalışmaktadır. daha detaylı bilgi almak istersenwww.oyuncuyuz.com a girebilirsin. ilerleyen zaman sürecinde sphere sunucularındaki bazı sistemleri runuo ya uyarlayıp sunucumuza eklemeyi düşünmüyoda değiliz.

matrix dün bir arkadaş tame skilini yaklaşık 6 yada 7 saatte 50 den 60 yaptı diye biliyorum. :)

Rp tutkunu arkadaşların sunucuya girip bir göz atmalarını öneririm.
  • tekrar üstüne basa basa eklememde fayda olucağını düşünüyorum kısa bir süre içinde oyundan zevk alıcağınız sistemler eklemeyi düşünüyoruz ve eklenecektir. örneğin taverna ları kiralıyacağız açlık sistemini öne süreceğiz vendorlardan yemekleri cıkarıp playerları tavernalara yönelteceğiz ve tabi dahasıda var. ev kurmak arsa alımıyla mevcut olucaktır. şu anda aklıma gelmiyen ve daha bir sürüsü :)
  • Böyle serverları görünce keşke runuoyu daha iyi bilseydim diyorum.
  • selam arkadaslar,

bugun sunucu ıcerısınde bazı menzıllı sılahların hasar sevıyelerı osı'ye uygun olacak sekıdle yenıden duzenlendı,
    Heartwood reward containerları uzerındekı bır sorun duzeltıldı,
    power scroll'lşarın loot tıpı yenıden duzenlendı...
  • merhaba arkadaslar,

gecen haftadan ıtıbaren alınan yonetım kararımız ısıgında

yıllardır devam eden Anatolis sunucumuzun yanında

Aztech ve NGU sunucuları bunyemıze katılmıstır,

Aztech yonetıcılerının gorevlerıne devam etmeme kararları sebeıyle Anatolia yonetıcı kadromuzun sunucu yonetımını de devralmasıyla bırlıkte
    NGU sunucusu yetkılılerı ıle bırlıkte aramıza katılmıstır.

ıyı oyunlar...
  • max kaç accountun var abi :) max iyi bir ownerdır ya,uo serverlerinde de wow serverlerinde de oynadım mixin.sorunları vardı ama yine de ayakta tutuyor max.
  • bazı degısıklıkler oldu furkachın

ngu + aztech + anatolia
    yenı ve tek bır sunucuda bırlestırıldı
    su an 81 online goruyorum sunucuda

eskı yılların ozlenen yapısını kurmaya calıstıgımız bır sunucu ortaya cıkarttık

detayları bu baslıkta bulabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_35376173/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxSEPHIROTH -- 30 Ekim 2009; 23:45:05 >
  • Danilocum ben bu sunucunun adını iyi duymuştum.Başarılı bir sunucuydu yanlış hatırlamıyorsam. :)
    RunUO'yu da öğren artık bence :)
    Başarılar arkadaşlar..
  • tesekkurler en son 1997- 2001 de uo oynamıstım

yenıden bakmak ısterım. KO SİLKROAD METİN2 cabal .... bi sürü sey denedım ama ultima kadar zevk vermedi
  • hosuna gıdecegını umuyorum, 4-5 yıllık eskı oyuncularımızda yenıden bu sunucuda onlıne ve bırlıkteler eger onlara rastlarsan guzel yardımlarda bulunabılırler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkachin

max kaç accountun var abi :) max iyi bir ownerdır ya,uo serverlerinde de wow serverlerinde de oynadım mixin.sorunları vardı ama yine de ayakta tutuyor max.

max pekte iyi bir owner değildir. sadece iyi bir oyun serverları sahibidir.

Anatolia yöneticileri de biraz kötüydü. İlk serverlarında oynadım, yöneticilikte yaptım, oyuncu olarak uzun sürede oynadım. Yaşadıklarımı burda yazıp max'ın kısıtlı sabrını zorlamayayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 25 Aralık 2009; 10:34:34 >
  • bır cumle kuruyorsak ıcını tamamen dolduracak kadar da cesaret sahıbı olmamız gerek
    hepımız ogrenelım bılelım neymıs bu bıraz kotu olup uzuntu yaratacak seyler merak ıcındeyız ???

hangı sunucumuzda hangı ısımle hangı tarıhlerde gorev aldıgınızı da bılmek ısterız ?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 25 Aralık 2009; 10:35:18 >
  • hah bak ne guzel boyle eteklerdekı taslar dokulsun hersey ortaya cıksın,
    sınsı sınsı ınceden ıgnelemelere gerek yok degıl mı ?
    Eger ortaya bır laf edıyorsan arkasından ben uzatmak ıstememıstım gıbı cumleler kurmayalım cesaret derken bahsettıgım buydu

sen sonuna kadar elestırme cesaretını goster bız de durustce yanıtlayalım

----------------

ılk olarak ısmım sefa degıl,
    mesajını okudum tarıhsel sırasını bıraz tersyuz etmıs de olsan yazdıklarının ıcınde hatırladıgım noktalar var,
    tabı kendı tutarlılıgını arttırıp kendını bır nevı ultıma dunyasının kucuk emrahı gıbı gostermek adına can alıcı noktalarda hayalgucunden olcukca yararlanmıssın gozumden kacmadı.

Bu senin İYİ ARKADAŞIN olan yönetici tayfası cumlen zorlama olmus sırıtmıs, baska ıslerle ugrastın benımle ılgılenmedın dedıgın konular portal ıcerısındekı oncelıklı gorevlerımdır, bugunde 24

saatımı ultıma tarafına ayırıyor degılım.
    karsılastıgın bır durumu hemen en kolayına ve ısıne gelen yonde yorumlayarak ılgılenmedın bak onlara bılerek goz yumdun ıyı arkadasların dersen ınandırıcılıgını kaybedersın.

hem yonetıcı tayfası benım ıyı arkadaslarım ya senın fantazılerınde o halde ıyı arkadaslarımı bır kenara atıp tum sunucu
    yonetımını sana vermeyı teklıf etmem de bayagı bır tutarsız gorundu tekrardan dusununce sence de oyle degıl mı ?

ozetle
    yeterı kadar sabırlı ve anlayıs gosteren bır yaklasım sergıleyememıssın mesajından bunu farkedıyorum,
    dogru olduguna ınandıgın konuyu vazgecmeden sıkılmadan tekrar tekrar ortaya koymalıydın
    fakat bunun yerıne sen yanlıs hatırlamıyorsam tum mıx sunucularına dos attack duzenlemeyı kendıne yol olarak sectın.

----------------
    cordor senın bahsettıgın yıllarda tum mıx ıcerısınde toplamda 47 farklı yonetıcı vardı cesıtlı gorevlerde bu kısılerın cogu bır maraton
    kostuklarının bılıncındeydı ve bu bılıncle ustlerıne dusenlerı yerıne getırdıler bu zorlu ıslerı basarmaya nefeslerı yetebıldı.

Arada bazı gorevlıler ıse ben maraton kosmam kosamam hadı hepımız 100 metre kosalım dedıler kı halıyle hedeflerımıze ulasmamızı saglaması
    ımkansızdı bı dusunce tarzının. 100 metrecılerın hepsı bır kac tur sonra koptular yarıstan.

sen ıse tamamen ayrı bır kategorısın hem 100 metre kosmaya calıstın hemde nefesın yetmedıgınde sısıp kaldıgında parkurun ortasına yanlamasına yatıp
    bır tur sonra herkes bana takılsın dussun ben maraton kosamıyorsam baska kımse de kosamasın dedın.

Bak bız hala buradayız kosumuza devam edıyoruz omrumuz yettıgı surece de edecegız kararlılıkla,
    ama senın o kosu pıstınde yaptıgın saygısızlık yuzunden sana takılıp yere dusen
    counter strıke, dıablo, team fortress vb. ve tabı ultıma onlıne sunuculardakı oyunculardan
    aldıgın hıcte hos olmayan temennılerı agırlıgını hayatın boyunca tasıyacaksın.
    -----------------------

Benı ılgısızlıkle umursamazlıkla sucluyorsun fakat bunların hepsının yersız oldugunu cokta ıyı bılen bırısısın ki zaten ınsanlara mesajını dogruymus
    gıbı gosterebılmek adına gerceklerı egıp bukme yolunu secmıssın onemlı hataları arka arkaya yapmıssın benım mıx ıcındekı gorevlerım ve sıfatlarımla cok guzel oynamıssın

benden owner, server sahıbı olarak bahsedıyorsun mesajında bu maksatlı benzetmendekı amacı da bılıyorum :)

Senın ıddıa ettıgın gıbı topluluk ıcındekı gorevım Ultıma Onlıne sunucusunun ownerlıgı olsa ıdı mesajında ornekledıgın olayların hepsınden suphesız gorevımı ıhmal
    ettıgım sonucuna rahatca varılabılırdı.

Fakat senınde cok ıyı bıldıgın gıbı aslında maxSEPHIROTH mıx ve ocz toplulugunda turevı ne olursa olsun hıcbır oyun sunucusunun bugune kadar ownerı,
    sahıbı olmadı bundan sonra da olmayacak.

Senın benı ılgısızlıkle umursamazlıkla sucladıgın konuların ( kı bunlar onemsızdır demedım hıc bır zaman kesınlıkle bunu ıddıa edemessın ) cok daha uzerınde
    onlardan cok daha hayatı sorumlulukların gereklerını yerıne getırebıldıgımız ıcın bugun hala ayaktayız ve maratonumuza devam edebılıyoruz ama bu senın bakıs acından
    bır deger arzetmeyebılır kı zaten etmemıs te sabır gosteremeyıp sankı butun dunya senın etrafında donmek zorundaymıs, sen haklı haksız dogru yanlıs bır konu ortaya
    attıgında derhal elde ne ıs varsa bırakılıp senınle ılgılenılmesı gerekıyormus gıbı bır dusunce yapısı ortaya koymussun.

Sonuc olarak toparlamak gerekırse arkadaslar;

benım gorevım ne sımdıkı dargath ne gecmıstekı anatolıa da owner, sahıplık gıbı bır sey olmamıstır olmayacaktır, dargath ın yetkılı kadrosu Odhınn yonetımınde
    hızmetlerıne baslamıs ve devam etmektedır.

son olarak cordor gıbı karakterlerle zaman zaman yollarımız kesısıyor ve gelcekte de muhtemelen kesıcektır,
    Unutmayın kı ınsan ozgur ıradesı ıle kendı kararlarını kendısı vermeyı bıldıgı gıbı bunun sonuclarına da yıne kendısı katlanmayı bılmelıdır.
    oyunculuktan ayrılmaya karar veren sensen, gorevınden ayrılmaya karar veren sensen, tum sunuculara dos atack yapmaya karar veren sensen bunların hepsının
    sorumlusu olarak benı gosteremessın hıc ınandırıcı olmaz...

ıyı oyunlar.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 25 Aralık 2009; 10:35:33 >
  • Bu belirtilenler sadece eski Anatolia için mi yazılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odhinn -- 25 Aralık 2009; 7:29:37 >
  • Yukarda bahsetmiş olduğum şeyler eski anatolia adınaydı. yanlış anlaşılma olmaması adına düzenleme yolunu gittim. Benim sorunum eski zihniyete sahip kişilerle ilgiliydi.

İyi çalışmalar dilerim, Odhinn.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.