Şimdi Ara

2022 hasadı ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
5
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Çanakkale İlan Türü #Satılık Ürün Çeşitleri #Bal ve Reçeller Kondisyon #Sıfır
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    2022 yılı için Karakovan bahar balı KARGO HARİÇ 200 Liradır(BİTMİŞTİR). Süzme bahar balı 850 gr lık cam kavanozda KARGO HARİÇ 200 liradır. PTT kargo ile indirimli olarak gönderim yapabiliyorum. Geçmiş yılların ilanları referans olması için aşağıda yer almaktadır.
    2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..

2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den.._________________________

ISIL İŞLEM UYGULANMAMIŞ HAM haldeki, net 850-900 gr ÇAM BALI, cam kavanozda, strafor kutuda muhafazalı olarak gönderilmektedir. Kargo hariç 175 liradır.

Karakovan petekli ÇAM BALI kg si kargo hariç 250 liradır.(Son 2 KG)

Üniversitemin PTT ile anlaşması vardır, 1-3 kavanoz arası 40 lira, 4 ve üzeri sayıdaki kavanoz 50 lira kargo ücretiyle gönderilmektedir.

Kargoların indirimli olması için adınıza ben ödüyorum, bal ücretiyle beraber göndermenizi rica ediyorum.

Daha önceki senelerde açtığım ilan ve alanların memnuniyetini konuda okuyabilirsiniz (https://forum.donanimhaber.com/canakkale-den-suzme-cam-aycicek-ve-bahar-bali-ile-propolis--129559424#129559424)

Çam balımın analiz sonuçları geldi, TÜRK GIDA KODEKSİ BAL TEBLİĞİ (TEBLİĞ NO: 2020/7) ile karşılaştırmanız için onu da ekliyorum.
    Analizde yer alan Prolin ve HMF değerlerine dikkat etmenizi ve bu değerlerin ne kadar önemli olduğunu sizlerin de farklı kaynaklardan okumanızı tavsiye ederim. ( Heleki yüksek HMF içeren besinlerle beslenmemiz sonucunda ilerleyen yıllarda karşılaşacağımız hastalıklar... )

Çam balının yapısı hemde bulunduğum şehirde bacalı sanayinin neredeyse olmayışı sebebiyle antibiyotik ve pestisit analizi yapılmadı ( ki konuştuğum bir kaç cihazlarının sıkıntılı olması sebebiyle pestisit analizi yapmadıklarını belirtti).

Saygı çerçevesinde en saçma soruyu bile çekinmeden sorabilirsiniz. Bildiğim kadarını seve seve cevaplamaya çalışırım.

Kaynakça ve ileri okumalar için ilgili linkler..
    https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/66209
    https://www.tarimorman.gov.tr/.../KAGEM/Link/8/Bal-Tebligi
    https://dergipark.org.tr/en/pub/gida/issue/6929/92523

2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..
    2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..2022 hasadı  ANALİZLİ Süzme Çam, çiçek  Balı, Propolis ve Polen , Çanakkale'den..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biolog_hakan -- 12 Ocak 2023; 11:46:57 >

• İrtibat numarası yazar mısınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özelden numaramı yazıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan hocamdan 2 kavanoz çam balı aldım, sağolsun güzel bir şekilde paketlemiş, kargo 2. gün elime ulaştı. Balın tadı ve kıvamı da hoşuma gitti. Emeğine sağlık hocam, bunlar bittiğinde tekrar almayı düşünüyorum. Hayırlı satışlar.

• İlan günceldir. Karakovan bahar balı ve süzme bahar balı mevcuttur.

• Merhaba,çam balı çok şekerli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Meow kullanıcısına yanıt

Merhaba;

mesajınızı yeni gördüm. Kendine has aromasıyla yoğun tada sahip bir bal çeşididir çam balı. Genel olarak çam balı da çiçek balı da oldukça seviliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.