Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet doğru hatırlıyorsunuz sadece fissür lü kısmı çıkardı dikiş falan atılmadı yara açık şekilde bırakıldı herşey iyi gidiyordu ara sıra makat ağrısı oluyordu ama beni çok etkilemiyordu 4gün önce ağrı bir kabızlık yaşadım kanama falan olmadı sadece acıdı ve tuvalet sonrası kas ağrısı ve hafif kaşıntı var. Doktordan randevu aldım ama bir hafta sonraya verdi inşşallah herşey yolunda gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    Kasinti varsa hemoroidde vardir. Keske lis yaptirsaydiniz madem ameliyat olmusunuz. Simdi lis yapicaktir buyuk ihtimal ama hemoridlere baktirin cunku hemoroid bu hastaligin ikizi geldimi ikisi birden geliyor giderken oyle kolay kolay gitmiyorlar. Ben botoks yaptirdim 10 gun gecti hemoroidler yuzunden hicbir etki gormedim. Hala kasinti darlik spazm gecmedi.lis tek care sanirim ama hemoroidleri kesinlikle halletmek lazim.

• Sizede çok geçmiş olsun evet hemoroid de var 2. derecede iç hemoid varmış doktor söyledi lis ameliyatına gelecek olursak doktora söyledim yapmadı onun riski çok dedi yapamam dedi mecburen sadece fissür lü alanı çıkartmaya razı oldum. Hemoroid acı veriyorumu tuvalet sırasında onu bilmiyorum ben tekrar yırtılma oldu diye düşünüyorum kas ağrısı var çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrCuN 66 -- 22 Eylül 2020; 12:32:22 >
  • OrCuN 66 kullanıcısına yanıt
    Wc esnasinda ince kesik agrisi fissur, wc sonrasinda batma hissi hemoroid, kasinti hemoroid ve yaradaki iltihap. Lisin sikintisi cok evet oyuzden hepimiz baska yontemler deniyoruz ama o bolgedeki spazm gecmedigi taktirde rahatlama ve iyilesme olmucak. Botoks deneyin dicem ama ben fayda gormedim ama burdaki cogu arkadas onceki yillarda fayda gormus. Belki benle alakali sorundur bunyeden bunyeden degisir bazi seyler. Zehire bagisikligim mi var nedir anlamadim zerre fayda etmedi.:)

• Allah yardımcınız olsun çok zor bir hastalık ameliyatan sonra en az aralıklarla 6 kez kan geldi hepsinde doktora gittim ve hepsinde ameliyatta bir sorun yok yırtık falan yok dedi bende dedim ozaman neden kan geliyor neden hala tuvalette acı var kasılma var yanma var dedim bana dediği şey psikolojik dedi senin psikolojin bozukdedi ve kasılma ve spazm olursa dedi sana verdiğim genişleticiği kullan dedi gercekten işe yarıyor ama yapması çok zor ve insan yapmak istemiyor.

• arkadaşlar alternatif tıp diyorlar galiba

botoks sülük tedavisi yaptıran hiç oldu mu?

anal fissüre veya basura çare bulabildi mi?
  • Egerki makat catlagi varsa yani kan falan geliyorsa kesinlikle hic durmadan lazerle ameliyat olun, kimseyi dinlemeyin. ilac, krem veya dogal yontemleri denemyin bile hepsi para tuzagi. Herkese gecmis olsun simdiden. Dogu ilinde olan varsa doktor tavsiyesi yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bios_m

Egerki makat catlagi varsa yani kan falan geliyorsa kesinlikle hic durmadan lazerle ameliyat olun, kimseyi dinlemeyin. ilac, krem veya dogal yontemleri denemyin bile hepsi para tuzagi. Herkese gecmis olsun simdiden. Dogu ilinde olan varsa doktor tavsiyesi yapabilirim
    Burada lazerle tedavi olmuş 5 hastadan 4’ü makat daralması problemi yaşayıp tekrar ameliyat olma durumuna gelmişken nasıl KESİNLİKLE diye önerebilirsiniz anlamak mümkün değil.

Geçmiş sayfaları okumadan yazdınız herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bios_m

Egerki makat catlagi varsa yani kan falan geliyorsa kesinlikle hic durmadan lazerle ameliyat olun, kimseyi dinlemeyin. ilac, krem veya dogal yontemleri denemyin bile hepsi para tuzagi. Herkese gecmis olsun simdiden. Dogu ilinde olan varsa doktor tavsiyesi yapabilirim
    Hayatta lazer olmam zaten çatlak var makatı daraltmaya da niyetim yok

• Arkadaşlar fissürü veya hemoroidi olup yürürken KASIKTA ani ağrı acı yaşayan var mı? Kasığa vurur mu bu meret

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hastalığı uzun yıllar çekmiş biri olarak, hemeroidi ilerlemiş, içde veya dışında meme olan, hem bunlar olup hemde kanaması olan arkadaşlar uzman bir doktora görünüp ameliyat olsunlar. Daha yolun başında olanlar ise kabız olmamaya çalışsınlar. Kabızlık için duphalac isimli bir şurup kullandım, kuru kayısı yedim, incir reçeli yedim. Evet hepsinin faydası vardı.
    Şimdi ise kuşburnu çayı içiyorum günde 1 tane. Kabızlık ile ilgili en büyük faydayı bu çaydan gördüm. Kabızlık problemi olan arkadaşlar kesinlikle denesinler. 20 li paketlerde 6-7 liraya satılıyor marketlerde. Deneyen olursa sonucunu buraya yazarsa diğer arkadaşlarda faydalanır.
    2 sene kadar önce ameliyat oldum. Hem meme vardı hemde aşırı kanamam. Çok şükür şimdi iyiyim.
    Denizli de bu konuda ismi geçen iki doktor var. Yakın yerlerde oturanlar gelip en azından muayane olabilirler.
    Cerrahi hastanesi Mehmet Pekdemir.
    Odak hastanesi Faruk Yıkılmaz.

Ben Faruk Hocaya oldum. Lazerdi galiba hatırlamıyorum. Dikiş falan alınmamıştı.

• çok kötü durumdayım
    antalya istanbul ankara izmir neresi olursa olsun bir doktor yok mu arkadaşlar şu doktora mutlaka görünün diyebileceğiniz botox olmak istiyorum yok mu bir Allah’ın kulu ya

• esr_a_73645 E kullanıcısına yanıt
    Allah yardımcınız olsun şifa bulursun inşallah. Kuru kayısı alıp aç karnına yiyin bir deneyin öncelikle

ben doktor filan bilmiyorum lazer amaliyat herkes yeniden oldum beter oldum diyor korkuyorum
    herkes gibi ben de çok acı çekiyorum

hele bugünlerde tarifi imkansız tam bir azap hacetini giderememek

Çay sigara çok içerim ekmek de yerim pirinci bıraktım ama deml çay çok sevsemde hep sıkıntı etmekte; vazgeçemiyorum

ilaç krem locafen sannolex dombalak bekunis hepsi hikaye

bu akşam ne yapacağım diye düşünürken aklıma geldi geçerken BİM den simbat sarı kayısı kurusu aldım
    aç karna yedim. 2-3 saat sonra karnım gacır gucur derken tuvalete koşturdum haceti giderdim şu an biraz iyiyim çok şükür

yarına Allah kerim.

Kuru kayısı yemek biraz teskin eder umarım. Allah yardımcımız olsun Şafidir; şifayı verir inşaallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: esr_a_73645

çok kötü durumdayım
    antalya istanbul ankara izmir neresi olursa olsun bir doktor yok mu arkadaşlar şu doktora mutlaka görünün diyebileceğiniz botox olmak istiyorum yok mu bir Allah’ın kulu ya
    Ankara da Bülent Menteş hocaya git botox yaptırabilirsin ama botox kalıcı çözüm degil kiminde işe yarıyor kiminde yaramıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

Allah yardımcınız olsun şifa bulursun inşallah. Kuru kayısı alıp aç karnına yiyin bir deneyin öncelikle

ben doktor filan bilmiyorum lazer amaliyat herkes yeniden oldum beter oldum diyor korkuyorum
    herkes gibi ben de çok acı çekiyorum

hele bugünlerde tarifi imkansız tam bir azap hacetini giderememek

Çay sigara çok içerim ekmek de yerim pirinci bıraktım ama deml çay çok sevsemde hep sıkıntı etmekte; vazgeçemiyorum

ilaç krem locafen sannolex dombalak bekunis hepsi hikaye

bu akşam ne yapacağım diye düşünürken aklıma geldi geçerken BİM den simbat sarı kayısı kurusu aldım
    aç karna yedim. 2-3 saat sonra karnım gacır gucur derken tuvalete koşturdum haceti giderdim şu an biraz iyiyim çok şükür

yarına Allah kerim.

Kuru kayısı yemek biraz teskin eder umarım. Allah yardımcımız olsun Şafidir; şifayı verir inşaallah
    Lazer yaptırma.. Eger olacaksan botox veya normal ameliyat ol.. Lazerde çatlak kısmını yakıyorlar bu da oradaki dokunun bozulmasına büzüşmesine neden oluyor böylece makatta darlıga neden oluyor..Yani konustugum cogu lazer hastasında bu sıkıntı mevcutt

Özel mesajların kapalı bu arada

• Ben ameliyat olmuştum 1.5 ay oldu wc de kanamalarım başladı tekrar kabız olmasam bile

• quote:

Orijinalden alıntı: Profeson

Ben ameliyat olmuştum 1.5 ay oldu wc de kanamalarım başladı tekrar kabız olmasam bile
    kefir iç kabız olmamaya çalıs.. kabız olmasan bile kanama olması ilginç agrın acın varmı şuan

• Arkadaşlar dışkılamayı kullanmamak için az ve sıvı olarak beslenmeye çalışıyorum ne yesem olmuyor öneriniz var mı süt nasıldır mesela dışkı yapmak istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

Arkadaşlar dışkılamayı kullanmamak için az ve sıvı olarak beslenmeye çalışıyorum ne yesem olmuyor öneriniz var mı süt nasıldır mesela dışkı yapmak istemiyorum
    Süt kabız yapar hocam, yiyin ama ekmek yemeyin sulu beslenin dışkılamaya yapacak bir şey yok maalesef

• Dr. X kullanıcısına yanıt
    Öyle bi sansın yok hocam. Yapmada zayıflarsın bünyen düşer, ıspanak ye ekmeksiz, pırasa yemeği,salata ye koca tabak korkma ekmek yeme deml çay içme bol su iç bı şekil beslen bamya yemeği ye, yemeklerde az miktar et olsun. Protein lazım,sabahları yumurts rafadan bal, yufka ekmeğin içine tereyağı sür bolca içine bal kat böyle beslen. Bol zeytinyağı tüket, margarin tüketme salçayı azalt,kıxartma yeme acı baharat yeme, aksam kabuklu kuruyemiş kabak çekirdeği özellikle üzerine biraz biraz su içerek aklına geldkçe su iç.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.