Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende kabızlık var da bu hastalıktan dolayı mı oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AttOS

Bende kabızlık var da bu hastalıktan dolayı mı oldu?
    Kabızlık bu hastalıktan olmaz, beslenmeden kaynaklı olur

Bu hastalık kabızlık yapar fakat minimal düzeyde dışkının baslangıç kısmı kabız olur cünkü tam boşalamadıgın için dıskı bagırsakta kalır ve ertesi tuvalete kadar bekler bu nedenle içinde kurur ve sertleşir bu da diğer tuvalet ihtiyacında kabızlığa neden olur başlangıç kısmında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de özet geçeyim uzun süredir yazmıyorum.

Botox olmuştum aylar önce. Evet aşırı kasılmayı kesti, dayanılabilecek bir kasılma oluyor gün içinde. Ama hastalıktan kurtulmak imkansız gibi. Hala dışkılama sırasında yanma, batma, kanama oluyor. Yüzmek ve deniz iyi gelir dendiği için uzun süre yazlığa gidip geldim ama nafile.

Bir de yeni bir şey keşfettim mastürbasyon daha kötü yapıyor bu işi. sanırım oradaki kaslar iyici sıkışıyor ve daha zor bir durum oluşuyor. ne zaman uzun süre ara versem daha rahat geçiriyorum. ne zaman yapsam, o bölgedeki yanma ve kasılma artıyor.

Temmuz ayı kontrolünde, sabun ve çeşitli kremleri çok sürdüğüm için iyileşmenin gerçekleşmediğini söylemişti doktorum. o günden bu yana hiç krem, sabun vs bir şey sürmedim. sonuç değişmedi malesef.

bu ay tekrar kontrole gideceğim. sanırım 2. botox olacağım.

Çok değişik bir hastalık cidden. öldürmüyor, süründürüyor ve nereye kadar bu şekilde devam edecek bilmiyorum. ameliyat ile kurtulacağımdan emin olsam bir dakika düşünmem çünkü her gün çekmek yerine bir defa çekeriz olur biter.

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

Ben de özet geçeyim uzun süredir yazmıyorum.

Botox olmuştum aylar önce. Evet aşırı kasılmayı kesti, dayanılabilecek bir kasılma oluyor gün içinde. Ama hastalıktan kurtulmak imkansız gibi. Hala dışkılama sırasında yanma, batma, kanama oluyor. Yüzmek ve deniz iyi gelir dendiği için uzun süre yazlığa gidip geldim ama nafile.

Bir de yeni bir şey keşfettim mastürbasyon daha kötü yapıyor bu işi. sanırım oradaki kaslar iyici sıkışıyor ve daha zor bir durum oluşuyor. ne zaman uzun süre ara versem daha rahat geçiriyorum. ne zaman yapsam, o bölgedeki yanma ve kasılma artıyor.

Temmuz ayı kontrolünde, sabun ve çeşitli kremleri çok sürdüğüm için iyileşmenin gerçekleşmediğini söylemişti doktorum. o günden bu yana hiç krem, sabun vs bir şey sürmedim. sonuç değişmedi malesef.

bu ay tekrar kontrole gideceğim. sanırım 2. botox olacağım.

Çok değişik bir hastalık cidden. öldürmüyor, süründürüyor ve nereye kadar bu şekilde devam edecek bilmiyorum. ameliyat ile kurtulacağımdan emin olsam bir dakika düşünmem çünkü her gün çekmek yerine bir defa çekeriz olur biter.

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.
    Masturbasyon kaslarda kasılma yapar boşalma esnasında o yüzden makattani o yarayı yırtar tekrardan sıkıntı çıkarır

• 4.gün oldu çıkamadım wc'ye ameliyat şeyi bir yandan 2 lavman yaptım dün akşam ve bugün bir işe yaramadı.. Bağırsakları komple kesip atıvereceğim artık

• Bugun bülent menteş hocaya muayene oldum 11 ine randevu aldım botoks dedi. 3ay botoks sonrası yeme içme dikkat edilecek %90-95 çözecek problemini dedi. Şmdlik bir umut ışığı yandı gibi ama yinede çok umutlanmıyorum Allah dan hayırlısı artık gelişmeleri paylaşıcam burdan arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MekanSIzZ_IM

Bugun bülent menteş hocaya muayene oldum 11 ine randevu aldım botoks dedi. 3ay botoks sonrası yeme içme dikkat edilecek %90-95 çözecek problemini dedi. Şmdlik bir umut ışığı yandı gibi ama yinede çok umutlanmıyorum Allah dan hayırlısı artık gelişmeleri paylaşıcam burdan arkadaşlar.
    Neyiniz vardı tam olarak kasılma mı eğer oysa ben de botox düşünüyorum

• Arkadaşlar makat tarafım zonkluyor. Ne yapabilirim ağrısı dinmesi için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DW12

Arkadaşlar makat tarafım zonkluyor. Ne yapabilirim ağrısı dinmesi için ?
    Sıcak suya tut duş başlıgıyla makatını bi 20 dkka tut sürekli kaslar gevşer

• Arkadaşlar fissürü veya basuru olanlara bir sorum var. Yürürken aniden ağı/acı hisseden var mı. Bir anda oluyor bazen oluyor bazen olmuyor. Geçen yıl doktor fissür ve hemoroid var demişti tedavimi oldum. Ama geçen hafta yürürken bir anda sol taraftan acı yaşadım. Ve o gün kabız oldum. Böyle yürürken acı yaşayan var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herseyinhayirlisi kullanıcısına yanıt
    O yürürken ani batma hissi basurun varlığına işaret. İleri seviye değilse hap veya krem ile geçebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

O yürürken ani batma hissi basurun varlığına işaret. İleri seviye değilse hap veya krem ile geçebiliyor.
    Hocam bu hissi siz de yaşadınız mı? Bi anda geliyor ve öyle bir şey ki olduğum yerde kalıyorum adım atamıyorum sonra geçiyor. Ama çok nadir oluyor. Doktor geçen yıl hemoroid var ama ilerde ameliyat edeck seviyeye gelir demişti.

• Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. Benim tuvalette kanamam olmuyordu en son haziranda kabızken oldu. Tuvalet ilk çıkarken az bi iğne batması gibi oluyor ama sonrasında bir acı yok. Asıl sorun tuvaletten sonra. Oturduğum yerde sağa sola gidersem batma oluyor ve kasılma var. Kasılma ortalama 1 günde geçiyor. Bende fissür mü var anlamadım. Doktora gidiyorum sende bir şey yok diyip yolluyor adamlara zorla ilaç yazdırıyorum.

Bir de botoksun ortalama ücreti ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AttOS -- 5 Eylül 2020; 21:50:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AttOS

Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. Benim tuvalette kanamam olmuyordu en son haziranda kabızken oldu. Tuvalet ilk çıkarken az bi iğne batması gibi oluyor ama sonrasında bir acı yok. Asıl sorun tuvaletten sonra. Oturduğum yerde sağa sola gidersem batma oluyor ve kasılma var. Kasılma ortalama 1 günde geçiyor. Bende fissür mü var anlamadım. Doktora gidiyorum sende bir şey yok diyip yolluyor adamlara zorla ilaç yazdırıyorum.

Bir de botoksun ortalama ücreti ne kadar?
    batma ve kasılma nerede hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

batma ve kasılma nerede hocam?

Alıntıları Göster
    2-3 santim içerde diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Hocam bu hissi siz de yaşadınız mı? Bi anda geliyor ve öyle bir şey ki olduğum yerde kalıyorum adım atamıyorum sonra geçiyor. Ama çok nadir oluyor. Doktor geçen yıl hemoroid var ama ilerde ameliyat edeck seviyeye gelir demişti.

Alıntıları Göster
    Evet yaşadım hocam. Yürürken nadir oluyordu, fakat otururken sık sık yaşardım. Bir anda bir batma, insani oturduğu yerden sıçratacak gibi... %99 basur batması bu. Basur kremleri veya haplarıyla çabucak geçiyor. O ilaçlar o kadar etkili ki yürürken sürekli can yakan mosmor olmuş tromboze hemoroidleri bile geçiriyor.

Fissür ağrısı bambaşka bir şey. Fissürde dışkılama yaparken yara acır ve kanar. Dışkılama sonrası yara çok rahatsız edici değildir. Ama yaranın varlığına bağlı olarak meydana gelen SPAZM, insanı hayattan soğutuyor.

Sabah uyanıyorum, tuvalete gidiyorum. Hafif ağrılı kaşıntılı dışkılama oluyor. Kanama yok. Ah diyorum geçiyor... Ama sonra kahvaltı hazırlamaya gidiyorum, 10 dk ayakta duruyorum makat kasılmaya başlıyor. Sonra gelsin saatlerce süren spazm ağrısı. Hani bacağınıza kramp girer de ağlayacak gibi olursunuz ya, yalvarırsınız bitsin diye... İşte makat iç kasındaki kasılma da böyle oluyor. Sıcak suya oturmadan geçmesi zor. Parmağın ucunu kremleyip ya da vazelinleyip ilk boğumunu zar zor sokup sağa sola çekiştirince bir süre spazm dağılıyor ve ağrı diniyor. O ağrı dindiğinde başka hiçbir ağrı hissetmiyorum şahsen.

Duphalac kullanıyorum 2 gündür. Yine huzur bulmaya başladım. Bugün neredeyse hiç ağrım sızım yoktu. Kasılma da minimum düzeydeydi. Dışkı yumuşatıcılara çok fazla bağlanmak istemiyorum ama en az 1 ay her gün bir ölçek içmeyi düşünüyorum. Hayırlısı bakalım. Keşke bundan sonraki her günüm böyle geçse... O kadar rahattı bugün.

• 1 haftadır hemoroid belirtileri var. İlk gün eczaneden kremini aldıktan sonra kanama azaldı ve sonradan kayboldu. Ikınmada hafif zorlanma devam ediyor. Tuvaletten sonra ilk 30-40 dk yanma kaşıntı (önceden ıslaklık vardı)

P.e.n.i.s kaslarında 1-2 gündür idrar hissiyatı oluşuyor. hemoroid ilişkili olduğunu öğrendim. Sizde de aynı sorun varmı? Dışkı ve idrar rengim sağlıklı.

• Profeson kullanıcısına yanıt
    İki adet fissur 8 aydır geçmeyen darlık spazm iki defa azan hemoroidler ne ararsan var hocam. Zaten botoks yapıp 3 ay sonra spazm dağılırsa tekrar muayenyle tedaylı bakıcak o yüzden çok umutlanmadım yani. Zaman alacak bir tedavi bakalım hayırlısı.

• MekanSIzZ_IM M kullanıcısına yanıt
    Botoksu yaptırma zamanlarımız bile aynı. Ben de 8. ayda yaptırdım. Bir tek bende rahatsız edici hemoroid yoktu ve çatlak 1 taneydi.

Yaklaşık 1 haftadır tuvalette ağrı kanama yok ama sonrasında spazm mevcut ve ağrı şiddetliydi. Dün epey azalmıştı. Gece yatmadan önce yine tuvalete girdim. Zorlanır gibi oldu ama yine kanama yoktu. Fakat fakat fakat... Sağlı sollu hemoroidler neden bilmem şişti. Hemoroidler sanırım fissüre baskı yapıyor. Bu da kasları uyarıyor. Gece 1’den beri öyle bir spazm ki bir dakika gözümü kırpmadım. Saat 9 oldu, hala uyutmayacak kadar şiddetli ağrım var.

Vazelin sürdüm, parmakla kası gevşettim. 2 dk sonra yine aynı. Locafen sürdüm, daflon içtim yok bana mısın demiyor. Sıcak su acıyı azaltmıyor bile. Böylesine şiddetli bir spazmı hiç yaşamamıştım... Sanırım kas her gün spazm geçire geçire body’ci kası gibi güçlendi. Gün geçtikçe ağrısı daha da şiddetleniyor. Ameliyatsız tedavi için Umudum her geçen gün azalıyor. Böyle yaşanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Botoksu yaptırma zamanlarımız bile aynı. Ben de 8. ayda yaptırdım. Bir tek bende rahatsız edici hemoroid yoktu ve çatlak 1 taneydi.

Yaklaşık 1 haftadır tuvalette ağrı kanama yok ama sonrasında spazm mevcut ve ağrı şiddetliydi. Dün epey azalmıştı. Gece yatmadan önce yine tuvalete girdim. Zorlanır gibi oldu ama yine kanama yoktu. Fakat fakat fakat... Sağlı sollu hemoroidler neden bilmem şişti. Hemoroidler sanırım fissüre baskı yapıyor. Bu da kasları uyarıyor. Gece 1’den beri öyle bir spazm ki bir dakika gözümü kırpmadım. Saat 9 oldu, hala uyutmayacak kadar şiddetli ağrım var.

Vazelin sürdüm, parmakla kası gevşettim. 2 dk sonra yine aynı. Locafen sürdüm, daflon içtim yok bana mısın demiyor. Sıcak su acıyı azaltmıyor bile. Böylesine şiddetli bir spazmı hiç yaşamamıştım... Sanırım kas her gün spazm geçire geçire body’ci kası gibi güçlendi. Gün geçtikçe ağrısı daha da şiddetleniyor. Ameliyatsız tedavi için Umudum her geçen gün azalıyor. Böyle yaşanmaz.
    Locafen sürmeni tavsiye etmem sadece sıcak su ile hallet ve sıcak suyu uzun süre tut..Baslangıç seviyesindekilere locafeni tavsiye ederim ama bizim gibi kroniklere o fayda etmez aksine iyi bakmazsan krem orada iltihap neden olabilir diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.