Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.890
Cevap
129
Favori
1.607.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıcak su bile çok fazla işe yaramadı. Gece 1’den sabaha kadar banyoda yaşadım öyle söyleyeyim... Yani yarıyor da eskisi gibi kesmedi bu seferki ağrıyı. Ben de sürmek istemiyorum zaten ama locafeni sürmemi isteyen proktoloji profesörü. Hatta kendisi kronik anal fissürün locafen + sıcak su + lifli beslenme ile geçeceğini iddia ediyor. Ama benim sabrım tükenmek üzere.

LIS ile olumsuz sonuç alan hastalar muhakkak var ama yeniden doğdum diyen de çok. Çevremden biri 8 sene önce LIS olmuştu, şu an ne bi şikayeti var ne de başka bir sorunu. Zor tutuyorum kendimi LIS için. Ekim sonuna kadar sabredeceğim.

*** 2 adet arveles içtim, ağrım epey azaldı.

*** Şiddetli spazmı geçen hafta “buscopan plus” deneyerek çözmüştüm. Placebo etkisi mi bilmiyorum ama 3 gün kullanfım 3’ünde de kesti. Fakat ilaç kalp ritmini arttırıyor, bana uygun bir ilaç değil. Herhangi bir yan hastalığı olmayıp da spazm problemi olan hastalara nasıl buscopan vermiyorlar hayret ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 6 Eylül 2020; 9:54:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Ameliyat olursan iyi bir doktora ol makat bölgesi hergün kullanılan bir bölge çok önemlidir basit bir ameliyat kime olsan farketmez diyenlerde cıkacaktır ama makat bi kere kesiliyor riske gerek yok kardesim yumusak büyük yeşil elmalar var onlardan ye suyuda içmeyi unutma elma cok faydalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MekanSIzZ_IM M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, birden fazla sıkıntıyı Botox ile nasıl çözeceği enteresan geldi ( inşallah tez zamanda çözülür ).
    Hocanın muayene ve Botox ücreti nedir ?
    Belki il dışından bizim gibi gelmeyi düşünenlere bilgilendirme olur.

• Kasılmayı 5 dk da bir yaşıyordum 4 gün önce fitil recbutin, anestol ve kas gevşetici iğne ile çözdüm.. berbattı spazm her an wc ye hala çıkamıyorum ama spazm ı çözdüm

Not: ameliyat olalı 1 ay oldu bol kremleyin bölgeyi fitili koyun
    Çok zor biliyorum ama geçecek denize gidin tuzlu su iyi geliyor fiskiyeyi uzaktan tutun yırtmasın orayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar size tavsiyem gözünü para bürümüş doktorlara tedavi olmayın.Bir çok şikayet aldım bu forumda da 2 magdur, ekşi sözlükte 2 magdur gördüm... Çok çok çok dikkat edin..

• quote:

Orijinalden alıntı: kafatopu07

Masturbasyon kaslarda kasılma yapar boşalma esnasında o yüzden makattani o yarayı yırtar tekrardan sıkıntı çıkarır

Alıntıları Göster
    Hocam çok doğru, bunu biraz geç keşfettim ama tecrübe ile sabittir..

Hatta bir adım ileri giderek benim şikayetim böyle başlamış bile olabilir diye düşünmeye başladım çünkü hastalığın başladığı dönemde (nisan ayı) kabızlık veya zorlayarak dışkı durumunu hatırlamıyorum.
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    Masturbasyon yaparken bosalmamak için kendini sıkarsan da makat kasına daha yüksek basınç yapar en iyisi iyileşene kadar hiç yapmamak

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Evet yaşadım hocam. Yürürken nadir oluyordu, fakat otururken sık sık yaşardım. Bir anda bir batma, insani oturduğu yerden sıçratacak gibi... %99 basur batması bu. Basur kremleri veya haplarıyla çabucak geçiyor. O ilaçlar o kadar etkili ki yürürken sürekli can yakan mosmor olmuş tromboze hemoroidleri bile geçiriyor.

Fissür ağrısı bambaşka bir şey. Fissürde dışkılama yaparken yara acır ve kanar. Dışkılama sonrası yara çok rahatsız edici değildir. Ama yaranın varlığına bağlı olarak meydana gelen SPAZM, insanı hayattan soğutuyor.

Sabah uyanıyorum, tuvalete gidiyorum. Hafif ağrılı kaşıntılı dışkılama oluyor. Kanama yok. Ah diyorum geçiyor... Ama sonra kahvaltı hazırlamaya gidiyorum, 10 dk ayakta duruyorum makat kasılmaya başlıyor. Sonra gelsin saatlerce süren spazm ağrısı. Hani bacağınıza kramp girer de ağlayacak gibi olursunuz ya, yalvarırsınız bitsin diye... İşte makat iç kasındaki kasılma da böyle oluyor. Sıcak suya oturmadan geçmesi zor. Parmağın ucunu kremleyip ya da vazelinleyip ilk boğumunu zar zor sokup sağa sola çekiştirince bir süre spazm dağılıyor ve ağrı diniyor. O ağrı dindiğinde başka hiçbir ağrı hissetmiyorum şahsen.

Duphalac kullanıyorum 2 gündür. Yine huzur bulmaya başladım. Bugün neredeyse hiç ağrım sızım yoktu. Kasılma da minimum düzeydeydi. Dışkı yumuşatıcılara çok fazla bağlanmak istemiyorum ama en az 1 ay her gün bir ölçek içmeyi düşünüyorum. Hayırlısı bakalım. Keşke bundan sonraki her günüm böyle geçse... O kadar rahattı bugün.

Alıntıları Göster
    Hocam dışkı yumuşatıcı olarak şunu dener misin:

Solgar Psyllium Husks Fibre 500 Mg 200

Doğal lif gibi birşey.. Ben dün aldım kullanmaya başladım. Bir tanıdığım çok fayda gördü onun üzerine aldım.. Sabahları aç karna 2 adet kapsül.. bol su ile..
  • kafatopu07 K kullanıcısına yanıt
    Kimi tavsiye ediyorsunuz ya da kımden uzak duralım ? Siz Ameliyat oldunuz mu ?

https://www.metamucil.com/en-us/products/metamucil-fiber-supplement/sugar-free-berry-smooth

Evde şu var, portakallı. Ankara’dan almıştım, Sezai hocanın tavsiyesi üzerine. 400 küsür TL’ydi, sağlam kazık yemiştim :)

Diğer bir doktor da aynısının sadesinden “hediye” etti. Her sabah büyük bir bardak su ile bir tatlı kaşığı kullan, sonra günlük yemeğine devam et dendi.

Amaç hacimli ve tek parça şeklinde dışkılayabilmekmiş. Bu lif takviyelerini 1 hafta kullanamadım. Zaten Sezai hoca, “basınç çok yüksek, makat çapı 1,5 cm civarında ameliyat şart” demişti. O 1,5 cm’lik çaptan 3-4 cm’lik dışkı çıkmaya çalıştığını düşünün o lifi tüketince... Anam ağlamıştı resmen :)

• quote:

https://www.metamucil.com/en-us/products/metamucil-fiber-supplement/sugar-free-berry-smooth

Evde şu var, portakallı. Ankara’dan almıştım, Sezai hocanın tavsiyesi üzerine. 400 küsür TL’ydi, sağlam kazık yemiştim :)

Diğer bir doktor da aynısının sadesinden “hediye” etti. Her sabah büyük bir bardak su ile bir tatlı kaşığı kullan, sonra günlük yemeğine devam et dendi.

Amaç hacimli ve tek parça şeklinde dışkılayabilmekmiş. Bu lif takviyelerini 1 hafta kullanamadım. Zaten Sezai hoca, “basınç çok yüksek, makat çapı 1,5 cm civarında ameliyat şart” demişti. O 1,5 cm’lik çaptan 3-4 cm’lik dışkı çıkmaya çalıştığını düşünün o lifi tüketince... Anam ağlamıştı resmen :)
    Tamam super, neredeyse aynı şeymiş zaten benim aldığım da :)
    Umarım size iyi gelir hocam, cidden vücut için faydalı. Hele ki lifli beslenememe probleminiz varsa, ömürlük tüketebilirsiniz :)

• canrush C kullanıcısına yanıt
    Birden fazla sıkıntı derken hocam 12 yıldır hemoroid hastalığım var ama 1.2 dereceydi çatlak olmadığı için o dönemler hemoroidi kaale almıyordum, hocanın raporunda ılımlı hemoroidler diye not düş. Ayrıca tonus başıncı yüksek olduğu için herhangi tuşe yada bir cihazla muayene yapmıcanı söyledi bu durumun fissür lü hastalara sıkıntı çıkaracağını söyledi. Botoks belki işi çözmeyecek ama aşama aşama gidiyorum iki sefer muayene oldum bölgemde doktor anrecta ve daflon verdi cerrahi en son care dedi yolladı. Kullandım geçmedi hemoroidler geçti ama fissür geçmedi. Bu da ikinci aşama botoks şanşımı her harükarda denemek istiyorum 3ün 5 in hesabını yapıp sonrada keşke şunuda deneseydik demenin anlamı yok, denedik baktık olmadı artık dicez ki tamam ameliyat. Burda botoks olup 5 yıl hiç dıkıntı yaşamadım sonra kendi hatamla nüks etti diyen bi arkadaş vardı onun o sözü bile bi umuttur bizim gibilee için, bir arkadaşda ameliyat olduğu halde daha sıkıntılı olduğunu yazmış o da bi hüsran dır bizim için.

Maalesef herkesin bünyesi farklı kimine iyi gelen kimine kötü geliyor Rabbim hepimizi tez zamanda kurtarsın bu illetten inşallah.

Botoksu soranlar var
    Ankara memorial Bülent Menteş hoca
    Muayene 550 botoks 3000-4000 arası maxium.sanşımı deneyeyim diyen varsa zaten hoca burdaki herkesin bildiği birbirine tavsiye ettiği bir hekim hastanede belli zaten. Bu güne kadar yok kantoron kremi yok açlık otu yok bilmem ne kürü yok o krem yok bu krem özel krem özel karışım diye diye harcağım para yarım botoks eder bilsem en başında gider olurdum botoksu.

• quote:

Botoksu yaptırma zamanlarımız bile aynı. Ben de 8. ayda yaptırdım. Bir tek bende rahatsız edici hemoroid yoktu ve çatlak 1 taneydi.

Yaklaşık 1 haftadır tuvalette ağrı kanama yok ama sonrasında spazm mevcut ve ağrı şiddetliydi. Dün epey azalmıştı. Gece yatmadan önce yine tuvalete girdim. Zorlanır gibi oldu ama yine kanama yoktu. Fakat fakat fakat... Sağlı sollu hemoroidler neden bilmem şişti. Hemoroidler sanırım fissüre baskı yapıyor. Bu da kasları uyarıyor. Gece 1’den beri öyle bir spazm ki bir dakika gözümü kırpmadım. Saat 9 oldu, hala uyutmayacak kadar şiddetli ağrım var.

Vazelin sürdüm, parmakla kası gevşettim. 2 dk sonra yine aynı. Locafen sürdüm, daflon içtim yok bana mısın demiyor. Sıcak su acıyı azaltmıyor bile. Böylesine şiddetli bir spazmı hiç yaşamamıştım... Sanırım kas her gün spazm geçire geçire body’ci kası gibi güçlendi. Gün geçtikçe ağrısı daha da şiddetleniyor. Ameliyatsız tedavi için Umudum her geçen gün azalıyor. Böyle yaşanmaz.
    Sen kime oldun kardeşim botoksu. Birde sende k tromboze hemoroid sanırım o hemen birgünde geçmiyor maalesef daflonu içmeye devam et 3 4 gün sonra rahatlamaya başlarsın. Trombozeler 15 20 günde anca toparlıyor, tuvalette ıkınma sakın ikınırsan tekrar gelir. Birde memothol sprey tavsiye etmiyorum ama merak edip kullandım bi ara hemoroide iyi geliyor gibi fissüre aynı şeyi söyleyemem.birde pahalı değermi değmez bilmiyorum.şikayetde çok memnuniyette anlamadım o spreyin ne olduğunu bi türlü.

Tek doz botoksla 5 sene hiçbir sorun yaşamayıp, kendi hatasıyla nüksettiren kişi benim :) Tüküreyim body sevdama... Protein ağırlıklı besleniyorum diye kabız olurum korkusuyla, her gün gelse de gelmese de sabah tuvalette oturdum bekledim. Bir anda gelmeyince ıkındım yırtıldı. Ama eşeklik bende. Hissettirmişti kendisini... Her gün baharatlı pulbiberli tavuk bulgur yiyordum ki metabolizma hızlansın... E her gün düzenli 30 dk da bisikletim vardı. Kaşıntıyla hissettirdi makat bir sıkıntı olduğunu ama önemsemedim. Sonuç hüsran...

O 5 senelik süreçte, bana yine ameliyat demişti 2 doktor. Korhan hoca ise botoksla çözeriz dedi. Aynı gün iğneyi vurduk. Lif takviyesi verdi ama kapsül şeklinde, bir de ismi manidar olan Gotu Kola diye bir kutu kapsül daha hediye etti, o da yara iyileştiriciymiş. 15 gün içinde ağrılarım hafifledi, kasılma yok gibiydi. 1 ay sonra muayene gittiğimde hiçbir şikayetim yoktu.

O 5 senelik süreçte yani tekrar body’e başlayana kadar rakı da içtim, kiloyla et de tükettim, tatlı da yedim, tuzlu da yedim. Diyet sıfırdı. Günde iki porsiyon pilav üstü döner yediğimi hatırlıyorum. Bir kere bile sıkıntı yaşamadım. Çünkü tuvalete korka korka hiç girmedim. Beyin makatı iyileşti diye kabul etmişti bi şekilde. Bu da çok önemli. Stres olmamak şart oğlu şart.

Daha önce beni botoksla iyileştiren Korhan hocaya yine gittim. Bu sefer baya ilerletmişsin ameliyat dedi. Ama benim şimdilik ameliyat olma şansım yok bazı durumlardan dolayı. O yüzden 3 doz botoks planladı. 2 doz vuruldu. İlk botoks üzerinden 4, 2. Botoks üzerinden 1 ay geçti. Yaklaşık 10 gündür kanamam yok, dışkılamada ağrı yok. Ama özellikle dün daha önce yaşamadığım bir hemoroid + spazm ağrısı yaşadım. Kabus gibiydi. Hemoroidler şişmişti ama yumuşaklardı, ağrımıyorlardı. Fakat fissüre baskı yapıyordu.

Benim de hemoroidler 2. derece olduğu için Şimdiye kadar hemoroid konusunda ilaçları düzenli kullanmadım. Artık daflonu düzenli kullanacağım 1 ay kadar.

Az önce tuvalete çıktım. Dünkü ağrıyı çeken sanki ben değilmişim gibi sıfır ağrıyla hallettim. Şu anda da herhangi bir spazm yok, pamuk gibiyim. Enteresan bir hastalık ya. Vücut dalga geçiyor sanki

Birkaç gündür domatesi çok abartmıştım, hemoroidi azdıran gıdalar nedir araştırmadım çok rahatsız olmadığım için ama sanırım domates hemoroide kötü geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 6 Eylül 2020; 21:10:48 >
    Geçmiş olsun hocam
    Kremler, ilaçlar, sıcak su banyolari ve en son Botox denedik care olmadı. Yakın zamanda ameliyat olmak zorundayız gibi görünüyor. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Silsile yoluyla gidiyoruz son durak neresiyse bizde orda inecez ama bu hastalık bana bişeyi çok iyi öğretti vucudumu hiç tanımamışım bu gune kadar, artık vucudumu çok iyi tanıyorum Eğer yenersem bu hastalığı beslenmemi aynı şekil devam ettiricem boş ve gereksiz besinleri vucuduma sokmucam. Beyaz ekmektir pirinçtir fasfood dur. Hayat boyu mesafe koymak gerekiyor bunu anladım. Hastalık öncesi 78 kilo olan ben yorgunluk bitkinlik isteksizlik uyku baş ağrılı bir hayat sürerken 63 kilo ya düşerek çelimsiz gibi gözüken vucudumu o kadar diri ve dinç hissediyorumki anlatamam. Batı kültürü stres hızlı yaşam bizi ağrılı ve sancılı bi şekilde tüketiyor arkadaşlar. Kapanış konuşmam budur bugün. Herkese iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: canrush

Kimi tavsiye ediyorsunuz ya da kımden uzak duralım ? Siz Ameliyat oldunuz mu ?
    Ben ameliyat olmadım fakat 2 senedir iyileşmedim o yüzden ameliyat olmam yakındır.Proctoloji alanında uzman bir doktora ameliyat olmalısın örnek verecek olursam

İstanbulda Ramazan Tarık Ünsal
    Ankara da Bülent Menteş

Bu ikisi en çok güvendigim doktorlar

Onların arkasında deneyimine güvendigim

Sezai Leventoğlu, Bahadır Ege,Mert Atak

Lazeri kesinlikle tavsiye etmiyorum makatta darlıga neden olabiliyor

Ameliyatsız makat çatlağı tedavisi,5 dakikada kurtulun vs gibi reklamlara inanmayın

Akut,kronik arası geçişteyseniz öncelikle botoxu deneyin maddi gücünüz yetiyorsa sonuçta makatı kestirmenin geri dönüşü yok fakat botox ile iyileşmezse ameliyat olabilirsiniz, iyileşirse makatı kestirmekten kurtulmuş olursunuz

Lazerle tedavi yapandan uzak dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafatopu07 -- 7 Eylül 2020; 9:22:52 >
  • kafatopu07 K kullanıcısına yanıt
    Oncelikle geçmiş olsun, bizim ki akut ve Botox da olduk. Maalesef ameliyat yakındır bizim için. Pandeminin başına denk geldi, 1.5 yıl önce de olmuştu ve kremlerle kurtulmustuk ama artık Botox bile kar etmedi. Umarım en kisa surede hepimiz iyilesiriz.

• Arkadaşlar doktorunuzu çok iyi seçin en son çare çok sıkıntıda olmadan ameliyat olmayın sık tekrar ediyor vs diyipte benim gibi ameliyat olup sonra pişman olabilirsiniz ameliyatın tek riski iyilesememek veya gaz tutamamak değil ameliyat kesiği uzun süre iyilesemeyip apse yapıp fistule çevirebiliyor onun çözümü ise yine ameliyat ve iyileşme ihtimali daha düşük 8-9 kere ameliyat olanlar var.. Hele ki burda ismi sık geçen doktorlara da kesin iyilesirim bütün yorumları iyi falan diye güvenmeyin iş başarısız olunca sizi sahiplenmiyorlar..

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.