Şimdi Ara

Anakartın üzerinde 14 pin güç girişi var, PSU 20+4 pin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, arkadaşım yeni ekran kartı aldı bu yüzden yeni bi PSU almak zorunda kaldı. Corsair CX750 aldı. Ama anakartın üzerindeki güç girişi 24 değil 14 pin. CX750'de 24 pinlik güç kablosu var anakart için. 10 pini takmadan kullanabilir mi ne yapması gerekiyor. Yeni bir anakart mı alması lazım?

• Yanlis bakiyorsunuz 20veya 24 pin olur guncel anakartlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nasil bir sey merak ettim ilk defa duyuyorum sizden.

Ancak internette baktim 24 pin to 14 pin ceviriciler varmis onlardan takilip kullanilabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar eski ki anakart ? Eski anakartlarda 20 pin oluyor.

Tam modeli nedir anakartın ? P3 anakartlarda bile 20 pin vardı, siz yanlış yere bakmayın sakın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 28 Haziran 2015; 22:03:40 >
  • @pegasus1881
    @fatihburak95
    @_Dominic_Toretto_

Arkadaşa ben de aynılarını dedim de gerçekten 14 pin. Lenovo H530 anakartı var. Anakart şu:
    7 Numaralı bileşen 14 pinlik güç girişi.
     Anakartın üzerinde 14 pin güç girişi var, PSU 20+4 pin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0F7B056BC -- 28 Haziran 2015; 22:10:01 >

• Cok ilginc bir sekilde bazi tfx powerlerde kullanilan soketi kullanmislar eski soketi kesip yenisinin cikislarina gore modlamak en hizlicozum olur veya yurddisindan donusturucu kablo alinabilirhttps://www.adventuresindiy.com/wp-content/uploads/2014/05/14-pin-out-wire-colors.png
    http://www.adventuresindiy.com/computer/lenovo-h530s-how-to-upgrade-your-power-supply

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Altta pegasus 1881 adli arkadss yazmis ya. Kendisi yapapilirse yapsin. Yapamazsa eski ve yeni psu yu gotursun ve internetten de acsin bu siteyi bir elektronikciye. Onlar anlar. Oyle islerden bana bunu ce irmeniz lazi. Desin. Onlar yapar guzelce bu isi. Turkiyede 90 lira verme kabloya bosu bosuna. Hatta yeni psu ya da adam direk bozmasin kabloyi araya bi aparat takin 20 pinden 24 e cevirici gibi(5 liraya filan var onlar)oradan elde ettigi seyi de 14 e cevirsin psu orijinalligi bozulmasin.

Ya da yanlis anlamadiysam 4. Nesil i6l7 varm olaysiz h81 anakart da alabilir ama usb 3 bilan olmaz o zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.