Şimdi Ara

anakartı ahşap üzerine vidalasam? kısa devre yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sehpa mod için anakartıma ahşap (bildiğiniz odun) ayakalar yapıyorum, anakartın alt tarafındaki diyot mudur direnç midir nedir onların uçları kısa devre yapar mı?
    ahşap iletken diye bildiğimden ötürü soruyorum ?

• Ahşap iletken değildir ancak yinede arkasına mukavva koyabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet ahşap yalıtkanmış :D

mukavva fikri güzel ancak o zaman vidaları çok uzatmam gerekecekti, herhangi bi sorun çıkarmadı şimdilik
    teşekkürler
  • bence anakartın zeminin metal yap ama anakart için kasalarda bulunan vidalarla metalden yüksekte dursun. metalide psu ile bağla ki anakartın üzerindeki statik elektrik psunun toprağıyla boşalmış olur
  • ishadami kullanıcısına yanıt
    Bırak orijinal kalsın ((bence))
  • Tahta parazitleri çok rahat iletebilir. Kesinlikle iletken degildir diye bir şey diyemeyiz.
    Çünkü başıma gelen bir şey. Cift anfi yapmayı düşünüyordum, tahtaya montajladım, dokunuyorum parazit. Vidalı yerim var cok ayrı tarafta yine dokunuyorum parazit.
    Hocam mukavva ince kartondur.
    Hangi vidayı uzatman gerekecek ?
    Mukavva olması lazım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55electronicdesign -- 9 Kasım 2013; 14:44:41 >
  • cevaplar içn teşekkürler, ahşap bir sorun çıkarmadı sanıyorum sorun çıkarmayacak, ancak yine de başka bir maddede ile platform yapıp sehpa yüzeyine sabitlemeyi düşünüyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.