Şimdi Ara

Anakart Temizliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkaddaşlar hobi olarak tamir tadilat işleriyle uğraşıyorum.Anakart temizlemek için uygun fiyatlı ürün arıyorum.Daha önce Falcon Devre Temizleyici siprey kullandım ama çabuk bitti ve çok ekonomik değil. Araştırdığımda bu iş için izopropil alkol ve tiner kullanıldığını gördüm.Kimisi sentetik kimisi selülozik tiner diyor. Ne tavsiye edersiniz?

• Ben PC anakartımı söküp, önce bir fırça ile güzelce süpürüyorum.

Sonra işlemci soketini korumak için bir koli bandı yapıştırıyorum pinlere değdirmeden.

Ardından banyoya geçip güzelce su fışkırtarak yıkıyorum.

Kuruduktan sonra da tekrar parçaları takıyorum.

Macunları yenileyip işlemciyi, kuzey ve güney köprüsünün soğutucularını takıyorum.

Yallah kullanıma geçiyorum.
  • Bloverile hava ufletin sonra nemli bir firca ile tum tozlari alin kontakt spreyi ile kontaklari temizleyin yagli ve yagsiz kontakt spreyleri vardir yagli spreylerin koruyucu ozelligi vardir ama iletkendir ve yapisir iyi temizlenmelidir yagsiz spreyler hemen ucar koruyucu ozelligi yoktur dahacok lehim yapilacak yuzeylerde lehim pastasi artiklarini temizlemek icin kullanilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anakart temizliginden sonra genel bakim icin rework station un sicak hava uflemesiyle tum lehimlerin ustunden gecilir sisen kondansatorler degistirilir bilumum isinan komponentlerin termal macunu yenilenir mumkunse daha buyuk ve kaliteli sogutucu kullanilabilir tum fanlar temizlenip yaglanir mumkunse daha buyuk capli ve kaliteli fan kullnilabilir degistirilen kondansatorlerin kalitesinede dikkat edilmelidir genelde mikrofaradi ayni kalmak kosulu ile voltaji daha yuksek secilebilir ayrica tum sistemin calistigi ortam olabildigince serin nemsiz temiz bir ortam olmali ayrica ups uzerinden enerji koruma prizi ve topraklama hattiyla birlikte kullanilmali

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.