Şimdi Ara

Anakart sıkıntısı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık 1,5 yıl önce şu bilgisayarı aldım (Amd Athom 64x2 dual core 5200+ 2.71 ghz-2,00 ram kingston- anakart asus m2n-x plas-ekran kartı asus eah3450) başka bişi var mı bilmiyorum :((
    Bu alet aldığım günden beri bütün oyunlarda belli bi süre takılıp düzeliyo artık maryoda da takılcak nerdeyse. aldığım kişi on defa format attı bende attım fakat bi türlü değişmedi. belli bi süre düzeldikten sonra aynısını yapıyo ama sadece oyunlarda geri kalan işlemlerde bi sıkıntı yok parçaların uyumsuzluğu olabilir mi ? aynı olay arkadaşımın bilgisayarında da oluyor ne yapmam lazım eldeki imkanlarla
    yardım ederseniz sevinirim

• güç kaynağı ne?
  • güç kaynağı derken tam anlayamadım da parçalardan pek anlamıyorum :((
  • Güç kaynağı dediğimiz alet bilgisayarın komponentlerine gerekli olan enerjiyi sağlayan cihazdır.Bilgisayar kasalarının en üst kısmında olur.Bilgisayar kapağını açtığınızda kasanın en üst kısmına bakın ve üzerinde etiketli olan bir cihaz vardır işte bu alet güç kaynağıdır.Üzerinde kaç watt yazıyor markasıyla birlikte buraya yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz...
  • frisby marka 300w yazıyor ama umarım doğru yere bakmışımdır arkasında fan var !!
  • Güç kaynağından bir sorun olduğunu sanmıyorum... Ama mümkünse sistemi yine de başka bir power ile deneyebilirsin.

Aynı marka ve güçteki power ile D.Core Intel + HD4670 sorunsuz kullanılıyor.

Harddisk ile alakalı bir sıkıntı olabilir...
  • aldığım yere 3 ay öce götürdüm tüm parçaları farklı bilgisayarlarda denedi ben hala idda ediyorum uyum sorunu var. çünkü zannedersem asus'un m3a modelini denedim sıkıntı olmamıştı tabi o anakartta bozuktu . ana kartı değiştirsem amd ye uyumlu anakart hangisi olabilir. yada işlemciyi mi değiştirip intel alsam anlayamıyorum ki ama harddisk hiç aklıma gelmemişti
  • harddisk olabilir geçende banada oldu fps yüksekti takılıyordu hdd de sorun vardı format attım düzeldi..bad sector olabilir hddinde
  • Doğru yere bakmışsınız.Büyük ihtimal hard diskinde bad sectorden dolayı kaynaklanıyor.Bilgisayarın çalışırken ani elektrik kesintilerinden dolayı zamanla hard disk zarar görür.İçindeki plakanın yapısı bozulmaya başlar bu olaya bad sector denir.Yada dual kit ram kullanıyosan farklı zamanlamalara ait ramlere sahipsen ramlerdende yapıyor olabilir
  • ben yarın bi gigabayt ın anakartını deneyecem ama ondan önce dediğiniz gibi yapayım bakalım nasıl olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.