Şimdi Ara

Anakart Seçimi (ABIT,ASUS,EPOX*)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun zamandır toplamak istedigim fakat gerek piyasadaki yeni ürünler hakkındaki yorumlar gerek okul durumu nedeniyle toplayamadıgım sistemi bugunlerde toplamaya bir egilim gösterdim.
    önceden bu yana aklımda bir sistem vardı

AMD ATHLON 64 3200+ (2.0 GHZ) 64 BIT BOX CPU 939p
    EP-9NPA ULTRA (NVIDIA nForce4, GLAN, SATA, RAID,S939)
    1 GB 400 MHZ DDRRAM (KINGSTON)
    128 MB LEADTEK 6600GT-TDH EXT(128Bit)TVDVI SLI 16X
    ASUS 1608P2 40X32X40CDRW 16X8X16 DVDRW DL
    250 GB SAMSUNG 7200Rpm SERIAL ATA 8MB CACHE HDD
    17" SAMSUNG 739DF DYNA-FLAT MONİTÖR

vs..
    aklımdaki sistem bu idi
    fakat bu sistemi kamoyuna sundugumda bazı öneriler aldım
    bazılarına katıldım bazılarına katılmadım
    ama en cok kafamı kurcalayan durum ise anakart ta ortaya çıktı

ABIT AN8 SLI (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939) Anakart İlk Önerilendi
    Bi Donanımcı Arkadaşa daha sordum oda
    ASUS A8N-SLI Premium (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939) Anakart bunu önerdi
    aklımı çok karıştı diyebilirim
    2 gündür tüm forumları dolaştım bir karşılaştırma türü birşeyler aradım ama sonuç alamadım

acaba buradaki arkadaşlar ne der bu duruma

İlginiz İçin Teşekkürler..

• bence abit al hatta 30 dolar daha fazla ver fatal1ty modelini al arada çok fark var çünkü
  • epox al veya dfi
  • rami 2x 512 al dual çalışması için

anakart asus a8n-sli aynısı bende var şuan için memlunum , sorun yok yani
  • DFI alabiliyorsan al yoksa epox güzel seçim
  • epox cok kalıtelı amd ıle uyumlu bır anakart sır amd ıcın anakart ureten tek fırma amd destek veren tek fırmadır
  • amd alacaksan epox anakart al derim.zira en iyi anakart o olur amd için
  • alabiliyosan bencede dfi al kesinlikle ben aldım çok memnunum fakat epox veya asus arasında bence hiçbirini alma bencede abit fatal1ty al...
  • Epox, DFI veya Abit o/c yapmayı düşünüyorsan önerimdir. Bellekleri Twinmos alabilirsin. Ekran kartını bütçene göre X800GT, X800GTO, 6800GS almanı öneririm. 6800LE alıp işhattını açmakla da uğraşabilirsin.

250 GB HDD bana biraz sakat gibi geldi. Daha önce 120 GB HDD'ler 80Gb/platter'ın fiziksel biçimlendirilmesi ile üretiliyordu. Bildiğim plakalar 40, 80, 100, 133 166 olunca biraz şüphelendim. Seninki de 166GB'ın fiziksel biçimlendirilmiş olanı olmalı. Fiziksel biçimlendirilmiş HDD'lerde bozuk bölüm oluşma ihtimali daha yüksek. Sarsıntıya dayanımları da daha az.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neosis
    250 GB HDD bana biraz sakat gibi geldi. Daha önce 120 GB HDD'ler 80Gb/platter'ın fiziksel biçimlendirilmesi ile üretiliyordu. Bildiğim plakalar 40, 80, 100, 133 166 olunca biraz şüphelendim. Seninki de 166GB'ın fiziksel biçimlendirilmiş olanı olmalı. Fiziksel biçimlendirilmiş HDD'lerde bozuk bölüm oluşma ihtimali daha yüksek. Sarsıntıya dayanımları da daha az.

bu durumda önerin nedir acaba.
    ilk defa böyle birşey duydum ileride sorun cıkartabılecek bir durum..
  • Taşınma durumunda sorunlar yaşanıyor. Özellikle ilk seri 120 Gb'larda olmuştu. Tavsiyem 160, 300, 500GB gibi plakanın tam katlarını seçmeniz.
  • bu durumda 160 gb lik bir hdd alıp 80 gb lık emektar hdd mizi değerlendirecegiz..
    bilgilendirdigin için teşekkürler Neosis..
  • Tartışmak bile gereksiz artık şu dönemde..

AMD + EPOX = Stabilite + Overclock
  • yardımlarınız için teşekkürler
    EPOX EP-9NPA+ ULTRA (NVIDIA nForce4, GLAN, SATA, RAID,S939 yada EPOX EP-9NPAJ SLI (NF4,GLAN,SATAII,RAID,S939)
    eğer parayı vericek olan aile reisimiz babamıza biraz daha sevdirirsek kendimizi 2. yazdıgımı almaya calısacagım
    herkeze teşekkürler...
  • Epox u SLI yapsak? Bakarsın 6600 gt nin yanına bir tane daha koyarsın ya da başka bir VGA yı SLI yaparsın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Somebodysomeone

Epox u SLI yapsak? Bakarsın 6600 gt nin yanına bir tane daha koyarsın ya da başka bir VGA yı SLI yaparsın..

gönül onu ister tabiki
    ama parayı vericek olan babamıda düşünmem lazım.
    yarın olay bir netlik kazanıcak bakalım. hayırlısı ne ise o olucak

EDİT-----

Alacagım SAMSUNG - 250 GB SATA2 NCQ'nin EP-9NPA ULTRA (NVIDIA nForce4, GLAN, SATA, RAID,S939)'da çalışmaması gibi bir problem olurmu? sata II desteklemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertuciftci -- 16 Aralık 2005, 21:48:15 >
  • anakartını oc yapacaksan dfi al.ben 3500 işlemci senin seçtiğin ekran kartının aynısını anakartı dfı lanparty ultra - d aldım.hdd seçimindede western digital sata II 250 Gb 16 Mb tercih ettim ama henüz gelmedi siparişini verdim.slı özelliğini kullanmayı desteklemiyorum ama dfı sli ada moda-lanabiliyormuş.nasıl yapıldığını bilmiyorum yanlız....

şimdiden hayırlı olsun
  • intel olsaydı kesinlikle Asus derdim amd için ise dfı veya epox kesinlikle......
  • Bence yapman gereken

Asus DVD-RW yerine şu an çok çok memnun kaldığım ve bir üst modeli piyasada olan NEC 3540A DVD-RW, bir çok medya ile uyumlu çalışıyor.

Ayrıca geçenlerde AGP 8x destekli bir Asus s939 anakart almıştık bir akrabama. SATA hdd yi içinden çıkan disket ile anakarta tanıtman gerekiyordu şu anki Asuslarda bu var mı bilmiyorum ama dert yani

Epox anakart almanı tavsiye etmem çünkü overclock yeteneği iyi olan twinmoslar ile sorun çıkarıyor, uyumsuzluk sağlayıp çalıştırmıyor ve üreticiden ram aldığında üretici ramde sorun olmadığından geri almıyor yani twinmos ları.

Ben sana SATA2 desteği de olan çok güzel bir anakart tavsiye edeceğim sıfırı 153 $ + kdv civarlarında. MSI K8N NEO4 PLATINUM. 4 sata 1 ve 4 sata2 desteği ile toplam 8 sata hdd koyabiliyorsun ayrıca 2 tane lan girişi de var anakartta. Anakartın üzerinde 4 usb girişi var 2 usb girişli pci kart ta kutudan çıkıyor. 4 pci slotu ve 1 pciex slotu var. Yani ses kartı, tv kartı vs vs takabilirsin diğerlerinde genelde 2 veya 3 pci slotu olur. Ayrıca çok güzel overclock değerleri sağlayan bir anakart takoz değil. Şiddetle tavsiye ederim.

Bu anakartı alırsan HDD yi de SATA2 alabilirsin ayrıca çok fazla da fiyat farkı yok. Samsung almayı her zaman tercih et, gerek sessizlik gerekse performans ve ısınmama açısından.

KOLAY GELSİN.

• ASUS NF4 serisinden çek bi tane.
    PCI express destekli olsun.
    Fena ....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.