Şimdi Ara

Anakart problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Epox 8RDA+
    Amd Athlon XP 1700+

256x2 twimos DDR400 RAM

Radeon 9800 se 128 mb ekran kartı.

Sistemim birkaç gündür sürekli restart atıyordu.şu anda hiç açılmıyor.
    Anakart üzerindeki led de FF yazıyor ki bu da mainboard problem olarak geçiyor manual'ında.

sürekli hdd ışığı yanıyor açmaya çalıştığımda.bios çipi hasar görmüş diye tahmin ediyorum.sizce problem nedir?

• Hocam bios ayarlarını sıfırla belki düzelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: mektup_21

Hocam bios ayarlarını sıfırla belki düzelir

+1
  • denedim zaten.jumper'da işe yaramıyor.hiçbir görüntü yok ekranda.açılırken gelen dıt sesi de gelmiyor.

ha bir de şunu sormak istiyorum.eğer sorun anakartın bozulmuş olması ise,athlon xp ye uyan anakart bulabilri miyim hala satılıyor mu onlar?
  • herhangi bir fikir?
  • ßiRde piLi cıKar ölé ßi cali$tiR sonRa cali$tikdan sonra piLi tekrar yeriNé taK ßiRde cali$iR haLdeyKen i$Lemcinin alimunyumu ısınıyoRmu ona ßi diKKetLe ßi ßaqsan ?
  • anakrt arızalı gotur serıvse garantılı ıse yoksa yaptırt bır yere
  • pili çıkarmayı da denemiştim zaten bunlar basit ve ilk başta yapılacak şeyler ve garanti süresi bitti anakartın.

bios ekranı bile açılmadığına sorunun anakart olduğu kesindir öyle değil mi?
  • ßide $unu dene IDE kaßLoLarini cıKar ßoard üzerinde sadece i$Lemci raM ekran KarTı v.b $eyLer kaLSin ßide öLé ßiosa girmeyi dene egeR hiC ßi $ekiL oLmuyoRSa anakartinDa sorun waRdiR
  • dostum anakarttan cpu cıkart geri tak birde islemcinin enerji aldıgı 4 lu girisde bi problem olabilir parcalarını baska bil bilgayarın varsa orda denerim.. hangi parcada sorun oldugunu bulursan o zaman daha kolay sorununu cozebilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.