Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Anakart ledi yaniyor fakat pc calismiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
59
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Anakart ledi yaniyor fakat pc calismiyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Beyler anakartin ledi yaniyor, ilk kabloyu taktigimda guc tusuna bastigimda fan ledleri direk yanip sonuyor pc calismiyor. Psuyu aldim baska pc ye taktim takir takir calisiyor sorun yok. İslemci de sorun olabilir mi? Ya da sorun nerdedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yüzbaşı
    495 Mesaj
    Anakart ses ile uyarı veriyor mu çalıştığında ?

• Anakartin sadece power led'i yaniyor. Dugmeye basincada fan isiklari yanip sonuyor sadece herhangi bir ses yok.

|
    |
    celilsaygin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Elinizden geliyorsa komple sokup tekrar takin bi kıl bile neden olabilir soruna alttaki konuyada bakabilirsiiz

https://mobile.donanimhaber.com/anakartin-isigi-yaniyor-ama-bilgisayar-acilmiyor--3429370

|
    |
    Sorun büyük ihtimalle anakart ya da ekran kartında. Ekran kartında kısa devre varsa bu dediğin şekilde sorunu belirtir. Fanlar 1 tur döner ve durur. Ledler yanar ve söner. Başka bir kasada ekran kartını dene eğer çalışıyorsa muhtemelen anakartında sorun vardır. Anakart da ise kondansatörlerde veya daha büyük olasılıkla entegre çiplerden birinde kısa devre vardır. Eğer öyleyse de 150 liraya kadar tamir ücreti vardır. Bilgin olsun.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,353
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.