Şimdi Ara

anakart kendini resetleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar pazar günü bu forumdan bir arkadaştan gigabyte GA-EP45T-DS3R model anakart aldım.eve geldim sistemi çalıştırmak için bileşenleri taktım powera bastım ama gelin görünki sistem açılıyor gibi yapıp kendini devamlı resetliyordu.işlemcim core2 quad Q8400 gigabyteın sitesinde işlemcime anakart destekliyor yazıyordu.ama neyaptıysam sorunu çözemedim.böyle bir sorunu nasıl çözebilirim.

sistem:

core2 quad q8400
    corsair 2x2gb ddr3
    8800 gts512 x16de
    8800 gt x8 de physx
    tagan 600w

• Anakartın üstündeki kapasitörlere bak şişme varmı bakarsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkpala

Anakartın üstündeki kapasitörlere bak şişme varmı bakarsan sevinirim.

tektek inceledim dediğiniz gibi bir şişme söz konusu değil aldığım arkadaşı aradım o işlemci olarak q6600 kullanıyormuş sorun yok dedi remden şüpheleniyorum elimde rem olmadığı için deniyemedim.sizin aklınıza gelen başka bir şey varsa paylaşmanızı rica ederim
  • ram olsa makina hiç açılmaz power supply değiştir bide onu dene
  • makina zaten hiç açılmıyor fanlar dönüyor 2 saniye sonra kapanıyor sistem tekrar fanlar dönüyor tekrar resetliyor ekran hiç gelmiyor.
  • olabilir zaten şuan 2 ihtimalin var ram değiştir birde power supply olabilir
  • PSU değiştirdim başka denedim yine aynı şimdi gidip remmi alcam birde off ki ne off kingston mu alsam
  • bu sorunu olan anakarttan önce kullandığım anakart ASUS P5G41T-M LX bu hala duruyor onda bu sistem hiç sorun vermemişti yani parçalarım sağlam kafa yiycem ya
  • arkadaşlar yardım etcek yokmu
  • Kaya kasa çalışıp ekrana görüntümü gelmiyor yoksa kasamı kapanıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burberrys79

Kaya kasa çalışıp ekrana görüntümü gelmiyor yoksa kasamı kapanıyor?

görüntü yok power tuşunu basıyorum sistem çalışıyor ama hemen kendini kapatıyor sonra kendini açıyor tekrar kapatıyor bu açma sadece fanların dönmesi ilk açılış gibi düşünün ama 2 sn arayla resetleyip açıyor anlamadım hala çözemedim dün akşam işlemci ve rem deiğiştirdim sorun yine aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya_kerim

quote:

görüntü yok power tuşunu basıyorum sistem çalışıyor ama hemen kendini kapatıyor sonra kendini açıyor tekrar kapatıyor bu açma sadece fanların dönmesi ilk açılış gibi düşünün ama 2 sn arayla resetleyip açıyor anlamadım hala çözemedim dün akşam işlemci ve rem deiğiştirdim sorun yine aynı

arkadaşım once ramleri sok sonra anakartın pilini cıkar ondan sonra elektrıgı kes 5 10 dakıka boyle bekle sonra pili tak ramleri yan yana olmayacak sekilde tak yani yan yana slotlarda olmasın ama sonra ver elektrıgı bakalım acılacak mı

• quote:

Orijinalden alıntı: canirtuk

quote:

quote:

arkadaşım once ramleri sok sonra anakartın pilini cıkar ondan sonra elektrıgı kes 5 10 dakıka boyle bekle sonra pili tak ramleri yan yana olmayacak sekilde tak yani yan yana slotlarda olmasın ama sonra ver elektrıgı bakalım acılacak mı

kardeş dediklerini yaptım değişen bişi yok şöyle bişi var işlemciyi takmassam resetleme olmuyor.tabi sistem açılmıyor ama devamlı kendini kapatıp açmıyor anakart işlemciyi takıyorum kapatıp açma başlıyor 3 tane işlemci denedim remleri taksamda resetliyor takmasamda

• anakart işlemci yuvasına bak egık pın var mı
  • quote:

anakart işlemci yuvasına bak egık pın var mı

bacaklarda eğik yok kardeş eğik patlak çıkı hiç bir şey yok kartta görünür.
  • quote:

quote:

anakart işlemci yuvasına bak egık pın var mı

bacaklarda eğik yok kardeş eğik patlak çıkı hiç bir şey yok kartta görünür.

işlemci yuvası ile ilgili oldugu aşikar cpu takmayınca sorun yok dıyosunuz valla bizim yardımlar burada tükeniyo
    sen işlemcileri denemeye devam et işlemci yavasına hava falan tut düzgünce oturt sonra elektrık gırıslerınıde iyi bi şekilde tak
    bu da olmazsa servise goturmen gerek kolay gele
  • aynen kardeş ne denediysem ne dendiyse yaptım yok olmadı servise gönderdim yaparız dediler bakalım gönderdik.gelince yazararım o anakartı takım sistemi açınca :)))

herkese teşekkürler
  • ekran kartından olabilir dahili ekran kartımı kullanıyorsun eğer öyle ise ekran kartını çıkar vga yani onboard ekran girişine tak çıkarmadan takarsan görüntüyü keser
  • anakartın biosunu sıfırlamayı denedinmi?
  • quote:

aynen kardeş ne denediysem ne dendiyse yaptım yok olmadı servise gönderdim yaparız dediler bakalım gönderdik.gelince yazararım o anakartı takım sistemi açınca :)))

herkese teşekkürler

ben senin yerinde olsam aldığım kişiye aynen iade ederdim çünkü diğer anakartta denemişsin hiç bir problem yok ama gigabyte anakartta taktıgında sorun var.refaransı sağlamsa iade alır eğer refarsanı iyi değil iade almıyorsa sana bozuk kart sattığı için şikayet et.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.