Şimdi Ara

Anakart Kac Gb Ram destekliyor (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
30.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Benim 2GB Ram'ım var ama ben buna 4GB ram daha eklemek istiyorum ama anakartın maximum kac GB ram desteklediğini bilmiyrm Everest Ultimate de şöyle bir yer gördüm Band Genişliği 10667 MB/s burası maximum ram degerini mi gösteriyor yani 10GB ram mi takıla bilir en fazla bu anakarta DDR3 tür ve 2 Slot vardır Birde şuanki ram 1333MHz yani yeni ramdamı 1333MHz olmak zorunda şimdiden teşekkrüler

Resim:

• Lütfen Yardım arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: -hay@let-

Merhaba arkadaşlar Benim 2GB Ram'ım var ama ben buna 4GB ram daha eklemek istiyorum ama anakartın maximum kac GB ram desteklediğini bilmiyrm Everest Ultimate de şöyle bir yer gördüm Band Genişliği 10667 MB/s burası maximum ram degerini mi gösteriyor yani 10GB ram mi takıla bilir en fazla bu anakarta DDR3 tür ve 2 Slot vardır Birde şuanki ram 1333MHz yani yeni ramdamı 1333MHz olmak zorunda şimdiden teşekkrüler

Resim:

Kardesım ılk olarak anakartın modelını belırtmemıssın onu belırt ıkıncısı ısletım sıstemın ne bunları bı cevapla yardımcı olmaya calısalım.

Duzeltme: Resım yenı cıktı bakıp cevaplıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwertydevil. -- 27 Ekim 2011; 11:25:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertydevil.

quote:

Merhaba arkadaşlar Benim 2GB Ram'ım var ama ben buna 4GB ram daha eklemek istiyorum ama anakartın maximum kac GB ram desteklediğini bilmiyrm Everest Ultimate de şöyle bir yer gördüm Band Genişliği 10667 MB/s burası maximum ram degerini mi gösteriyor yani 10GB ram mi takıla bilir en fazla bu anakarta DDR3 tür ve 2 Slot vardır Birde şuanki ram 1333MHz yani yeni ramdamı 1333MHz olmak zorunda şimdiden teşekkrüler

Resim:

Kardesım ılk olarak anakartın modelını belırtmemıssın onu belırt ıkıncısı ısletım sıstemın ne bunları bı cevapla yardımcı olmaya calısalım.

Duzeltme: Resım yenı cıktı bakıp cevaplıyorum...
    Anakartınızın modelını bırdaha yazarmısınız kardesım resımdekınden bulamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: qwertydevil.

Anakartınızın modelını bırdaha yazarmısınız kardesım resımdekınden bulamadım...

Alıntıları Göster
    Anakartın modeli orda yazıyor ama internette hiç bir bilgi yok o anakart hakkında

ama Bütün sorularımın çözümünü buldum sanırm AIDA64 Extreme Edition Da çipset kısmında şunları gördüm

Desteklenen Bellek Türleri DDR3-800, DDR3-1066, DDR3-1333 SDRAM
    En Fazla Bellek Miktarı 16 GB

maximum 16GB destekleyebiliyor sanırm.

• quote:

Anakartın modeli orda yazıyor ama internette hiç bir bilgi yok o anakart hakkında

ama Bütün sorularımın çözümünü buldum sanırm AIDA64 Extreme Edition Da çipset kısmında şunları gördüm

maximum 16GB destekleyebiliyor sanırm.

Alıntıları Göster
    Dostum anakartının çipseti h55 markası asus bellek slotları ise 2 tane demişsin bundan yola çıkarak asus sitesinden h55 çipsetli tüm modellere baktım 2 bellek slotlu olanları ayırdım.

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LXUSB3/#specifications
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LX/#specifications
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LE/#specifications

Bu 3 model anakartı buldum 3 ortak özelliği max bellek miktarının 8 gb yazması

quote:

2 x DIMM, Max. 8 GB, DDR3 1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory

4+4 gb ddr3 bellek takabilirsin max.bellek hızları 1333 olursa iyi 1600 1800 2000 de olabilir ancak desteklediği max hız 1333 olduğu için o hızda çalışacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

Dostum anakartının çipseti h55 markası asus bellek slotları ise 2 tane demişsin bundan yola çıkarak asus sitesinden h55 çipsetli tüm modellere baktım 2 bellek slotlu olanları ayırdım.

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LXUSB3/#specifications
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LX/#specifications
    http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1156/P7H55M_LE/#specifications

Bu 3 model anakartı buldum 3 ortak özelliği max bellek miktarının 8 gb yazması

quote:

2 x DIMM, Max. 8 GB, DDR3 1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory

4+4 gb ddr3 bellek takabilirsin max.bellek hızları 1333 olursa iyi 1600 1800 2000 de olabilir ancak desteklediği max hız 1333 olduğu için o hızda çalışacaktır.

Alıntıları Göster
    dedigim gibi aida64 extreme de

bu yazuyı gördüm 16GB yazıyor dogrumudur ?

• quote:

aida64 pek güvenilir bir program değil üstelik windows altında çalışan bir uygulama sonuçta bir yerde anakart üreticisinin verdiği bilgiler var diğer yandan bir programın verdiği değerler var hangisi daha güvenilir ? kasanı açıp anakartının tam modeline bakıp asus'dan araştırman lazım ki zaten h55 çipsetli 2 adet bellek slotluda başka model yok aynı çipsetinde 4 bellek slotlu modeli 16 gb bellek destekleyebiliyor ancak tek slotta 4 gb destek verdiği için 4x4 oluyor ancak 2 slotta bu malesef 4+4 gb oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

quote:

aida64 pek güvenilir bir program değil üstelik windows altında çalışan bir uygulama sonuçta bir yerde anakart üreticisinin verdiği bilgiler var diğer yandan bir programın verdiği değerler var hangisi daha güvenilir ? kasanı açıp anakartının tam modeline bakıp asus'dan araştırman lazım ki zaten h55 çipsetli 2 adet bellek slotluda başka model yok aynı çipsetinde 4 bellek slotlu modeli 16 gb bellek destekleyebiliyor ancak tek slotta 4 gb destek verdiği için 4x4 oluyor ancak 2 slotta bu malesef 4+4 gb oluyor

Alıntıları Göster
    İnşallah dediginiz gibi 8 GB dır da alacagımız 4GB ram boşa gitmez

• hortlaticam ama ben sundan almayi planliyorum muhtemelen 2x4 destekleyecektir.

8GB KIT (2 x 4GB) For Pegatron IP Series IPISB-CH2 (Chicago) IPMIP-H55-GEN. DIMM DDR3 NON-ECC PC3-10600 1333MHz RAM Memory. Genuine A-Tech Brand.

amazon ilk sirada cikacaktir. alip takmayi planliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altyazar

hortlaticam ama ben sundan almayi planliyorum muhtemelen 2x4 destekleyecektir.

8GB KIT (2 x 4GB) For Pegatron IP Series IPISB-CH2 (Chicago) IPMIP-H55-GEN. DIMM DDR3 NON-ECC PC3-10600 1333MHz RAM Memory. Genuine A-Tech Brand.

amazon ilk sirada cikacaktir. alip takmayi planliyorum
    ankartım modelini gogle yazıp sitesinde baksanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: -toraman-

ankartım modelini gogle yazıp sitesinde baksanız

Alıntıları Göster
    ben kaç gb ram almalıyım bir kaç siteden amd64 indirdim fotoğrafları aşağıdahttps://store.donanimhaber.com/83/17/d0/8317d07c6f15784ee4a928f043852bc6.pnghttps://store.donanimhaber.com/97/c2/ac/97c2ac7b82b79310cfc11cd9235f17d2.png
    Bu mesaja eklenen görseller:

Anakart Kac Gb Ram destekliyor (Yardım) Anakart Kac Gb Ram destekliyor (Yardım)

• Arkadaşlar benim chipsetim intel i915 p 512 mb ram var fakat ben bunu 4gb yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • asrrust A kullanıcısına yanıt
    sen onu çöpe at yeni pc topla daha ucuza mal olur

tahminen en fazla 2 gb ram destekliyor bilgisayarın işlemcinden çok eski en az 10 yıllık var o yüzden 4 gb yapma imkanın olsada pahalıya mal olacak ve performansı olmayacak marka model verirsen 2.el ram öneririm 2 gb yaparsın internetde rahat gezersin ama videolarda gene donar
  • Anakart modelim N61PC-M2S kaç gb ram destekliyor bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  • Mekaniks66 M kullanıcısına yanıt
    Maksimum 8gb destekliyor 1066 mhz en fazla ve ddr2 sisteminde
  • SELAMLAR BEN BILGISYARIMA KINGSTON MARKA 4GB SOGUTMALI RAM EKLEMEK ISTIYORUM AMA ANAKARTI KARTIMIN KAC GB RAM DESTEKLEDIGINI BILMIYORUM YARDIM EDIN LUTFEN

PC MARKA : DELL INSPIRON N5110

ANAKART MARKASI :0FXK2Y

ISLEMCI : Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50GHz 2.50GHz

IKI TANE EKRAN KARTIM VAR BIRISI

INTEL(R) HD Graphıcs 3000

DIGERI ISE

NVIDIA GeForce GT 525M

1609 MB bu da

ANAKARTIM KAC GB RAM DESTEKLER LUTFEN YARDIM EDIN
  • 0FXK2Y 0 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim maksimum 6gb ram destekliyor diyor sitesinde.(Yani artı 4gb takamazsın.Sitesinde dediğine göre )Bence ram alma o bilgisayara kaç para ayırdın bilmiyorum ama hızlandırmak için ya da oyun için almak istiyorsun belli.Hd graphics hızlandırmak için bendeki Hd graphics modelini 2gb ram ve 4gb ram ile test etmiştim hızlandırmıştı ama aman aman fark yapmıyor oradan biliyorum hd graphics 3000 de bu oluyor mu bilmiyorum.Sadede geleyim onun yerine ssd al büyük ihtimal takılıyordur o laptopa oyunlarda yükleme süreleri düşer ve bilgisayar daha istikrarlı çalışır.Ben alamadım bunun kanıtı yok tabi:D (ssd) ayrıca sitesinin linki:http://euro.dell.com/tr/tr/corp/Dizüstü/inspiron-15r-n5110/pd.aspx?refid=inspiron-15r-n5110&s=corp burada 6gb diye belirtilmiş.
    Düzenleme bilgisayar bilgisayar deyip durmuşum laptop + olarak yazım kuralları için özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Kaktüs -- 5 Mayıs 2017; 20:30:45 >

• Ben de bilgisyarcılara sordum en son 8 dediler yabamcı bir siteye de baltım orada da 8 diyor ama bir de Türkiye de yaşadığım zaman 3000 e aldım bunu atmak da istemiyorum ekran kartı yükselmez mi ya da anakartı ?
  • 0FXK2Y 0 kullanıcısına yanıt
    Hocam 8gb oluyorsa 8 yapın orada size de göstersinler bilgisayarcılar ayrıca ekran kartı yükselmez diye biliyorum laptoplarda yeni çıkanlarda falan tümleşik diye biliyorum.(1050ti 1060lı olanlar)Anakart değişimi de kasası aynı olup birden fazla versiyonlu çıkarıldaysa değiştirilir ama bulunur mu ve öyle üretildi mi siz işini bilen bilgisayarcıya gidin sorun her bilgisayarcı yazanın yapacağı anlayacağı işler değil ve kandırırlar kendim çok yaşadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.