Şimdi Ara

Anakart + işlemci + RAM uyumu Hakkında (MHZ Karmaşası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
2
Favori
26.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakart GA-990FXA-UD5 (rev. 1.1) anakart bellek desteği Link

İşlemci amd athlon ii x2 240 (sanırım en fazla 1066Mhz destekliyor) İşlemci özellikleri Link

bu iki ürüne uygun Ram modelleri hangileridir?

kesinlikle direk DDR3 1066Mhz mi almak zorundayım?

yoksa 1333-1600Mhz vs.. alarak kullanabilir miyim?

Yapmak istediğim 1600Mhz alıp ilerde işlemciyi değiştirmek. fakat o zamana kadar kullanabilir miyim?

• anakartın 1066 mhz desteği var ama ram frekansın işlemci fsb hızı 1333mhz ye tekabul etmeden çalışmayacağı için overclock yapmadan 1066 mhz kullanman çok zor.işlemcinin çarpan kilidi kapalı,bu yüzden biosa girip işlemci frekansını arttırmalısın,sen frekans arttırdıkça ramlerin mhz değerleri de yükselecek.işlemcine voltaj vermek zorunda kalacaksın.zaten 45nm işlemcin var revizyonu bilmiyorum ama zaten yeterince ısınacak bir de overclcok görünce ısınacak.soğutucun yoksa oyunlarda bir süre sonra ısınmadan dolayı kasma yada anakart/işlemci zarar görmesine sebep olabilirsin.sen iyisimi git 1333mhz ram al.

anakart ram desteği:

DDR3 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066MHz bellek modül desteği
    *DDR3 1866MHz (ve üzeri) bellek hızı desteği için, AMD AM3+ CPU kullanılmalıdır.

anakart işlemci desteği:

Anakart + işlemci + RAM uyumu Hakkında (MHZ Karmaşası)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T13K0L -- 20 Ocak 2013; 4:51:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: T13K0L

anakartın 1066 mhz desteği var ama ram frekansın işlemci fsb hızı 1333mhz ye tekabul etmeden çalışmayacağı için overclock yapmadan 1066 mhz kullanman çok zor.işlemcinin çarpan kilidi kapalı,bu yüzden biosa girip işlemci frekansını arttırmalısın,sen frekans arttırdıkça ramlerin mhz değerleri de yükselecek.işlemcine voltaj vermek zorunda kalacaksın.zaten 45nm işlemcin var revizyonu bilmiyorum ama 125 yada 140 wat güç tüketiyor.zaten yeterince ısınacak bir de overclcok görünce ısınacak.soğutucun yoksa oyunlarda bir süre sonra ısınmadan dolayı kasma yada anakart/işlemci zarar görmesine sebep olabilirsin.sen iyisimi git 1333mhz ram al.

The fastest supported memory is DDR2-1066 and DDR3-1066
    böyle bir uyarı var verdiğim linkte.

Bu işlemci ile overclock yapmayı düşünmüyorum. 1333Mhz alarak sorunsuz kullanabilir miyim ekstra (anakartı tehlikeye atacak) bir işlem yapmadan?

• ben işlemcine baktım anakartın desteği mevcut.şimdi senin bakman gereken elindeki işlemci hangi revizyonsa tam olarak amd nin sitesine gir,oradan işlemci özelliklerinden fsb hızına bak.anakartının 1333 mhz ram desteği var.eğer işlemci fsb side 1333mhz de çalşıyorsa,tek yapman gereken 1066 ramleri takıp pc yi çalıştır,biosa gir ramlerin 1333mhz çalışana kadar işlemcinin mhz sini arttır.yanlız dikkat et,biosun muhtemelen farklıdır,kimisi rami 3:2 olarak algılar masaüstüne gelirsin rami 1333 mhz yapacam diye sakın fazla mhz arttırıp işlemcini yada anakartını yakma.yani öyle bişeyki anlatamıyorum,işi bilen birine yaptırsan daha iyi olur.ben tam anlatamadım sorumluluk sana ait.
  • hocam 1066Mhz RAM almak istemiyorum.

Benim derdim 1600Mhz lik bir ram alıp bu işlemci ile kullanabilmek.

1600'lük ram bu işlemci ile birlikte 1066mhz de çalışsa da sorun değil yeter ki çalışsın, çalışır mı?

Beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?
  • Ben kullanılabilir diye düşünüyorum. Ram çarpanı FSB 200 ken x8'dir ve ramler 1600'de çalışır, bu anakartta 5,33 gibi bir çarpan olmalı. Yani evet hocam. Ama daha bilgili arkadaşların cevaplarını ben de bekliyorum.
  • http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128509

Yukardaki linkte bu anakartı alıp kullananların (189) adet yorumu var.
    Memnun olanların çoğunluğu Corsair Vengeance kullanıcısı, aralarında daha az sayıda olsa da RipjawsX kullanıcıları da var.
    Sen 1600 Mhz Cl9 Corsair Vengeance al.
    Mümkünse Low Profil Vengeance olsun, ilerde işlemci soğutucusu takarken rahat edersin.
    Bu anakartta %100 sorunsuz çalışacak.

http://www.teknofiyat.com/?search=Corsair+Vengeance+1600+Mhz+Low+Profile

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813128509

Yukardaki linkte bu anakartı alıp kullananların (189) adet yorumu var.
    Memnun olanların çoğunluğu Corsair Vengeance kullanıcısı, aralarında daha az sayıda olsa da RipjawsX kullanıcıları da var.
    Sen 1600 Mhz Cl9 Corsair Vengeance al.
    Mümkünse Low Profil Vengeance olsun, ilerde işlemci soğutucusu takarken rahat edersin.
    Bu anakartta %100 sorunsuz çalışacak.

http://www.teknofiyat.com/?search=Corsair+Vengeance+1600+Mhz+Low+Profile

tesekkurler tavsiye icin. peki islemci ile aralarinda bi problem olmaz degil mi? islemcinin ozelliklerindeki 1066mhz ibaresi kafami karistirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemci fsb hızı ne ise ramlerde o frekansta çalışır.işlemciler hemen hepsi 1333mhz çalışır,ramlerinde 1333mhz çalışmak zorundadır.anakartın 1066 desteği olması önemli değil.sen ramlerinin frekansını arttıracaksın.işlemcinin çarpan kilidi kapalı olduğu için mhz frekansını arttıracaksın.ramlerini 1333 mhz de gördüğünde,prime 95 testi ile 30 dk çalıştır,baktın kapanma kasma donma yok,kullnamaya dewam et,eğer sorun varsa işlemcine verebildiğin en az voltajı ver.olay bu...
  • Arkadaslar.acaba bu parcalar birbiri ile uyumlu mudur ?

a68hm-e33 v2

cmz8gx3m2a1600c9

amd a8 7650k

• yine bir amd klasiği.
    5000 liraya toplanan ve stabil olmayan bir sistem.
  • Xigmatekci1453 kullanıcısına yanıt
    Konu hortlamış. Ama amd hala öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlhyt

Konu hortlamış. Ama amd hala öyle

benim ülkemde 10.000 tl ye bilgisayarı kimse satamaz. amd'ye sattırmayız.
    müslüman mahallesinde salyangoz mu satmaya çalışıyorlar.
    gelin mis gibi gtx970 alarak başlayın işe gerisi gelecektir.
  • Xigmatekci1453 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sizi pek çözemedim sanırım fanboy değilsiniz en uyguna hangi parça iyiyse onu alıyorsunuz oneriyorsunuz ama 480 gelecekken sizin dalganıza aldanıp 970 fikri akıllarına girebilir.
    Her önerdiğinizde çok yeni ve 4k da 300 fps olayı ile daha iyi olabilir yorumunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.