Şimdi Ara

Anakart Cpu bloğu pin yamulması hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakartın cpu bloğunun üzerindeki pinlerden 2 tanesi temizlerken elimdeki vidanın düşmesi sonucunda yamuldu. Geri montajı tamamlayıp bilgisayarı açtığımda herhangi bir problem göremedim. 10-15 dakika bildiğim tüm stress programlarıyla test ettim. Acaba ileride bana herhangi bir sorun oluşturur mu? Servise yollamalı mıyım? Şuanda garanti süresi içinde bulunuyor.

Teşekkürler.

• Garantiye yollarsanız muhtemelen kullanıcı hatası diyip geri yollarlar 30 gün de bekletirler. Sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myalperen

Garantiye yollarsanız muhtemelen kullanıcı hatası diyip geri yollarlar 30 gün de bekletirler. Sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edin derim.

İleride herhangi bir sorun çıkarma ihtimali var mıdır peki? 200 liralık soket değişim bedelinden dolayı işlemciden olmayalım? Ayrıca internette biraz uğraşla el ile düzeltilebildiğini gördüm denememde bir fayda olur mu?
  • Şuan sorunsuz çalışıyorsa bir şey olacağını sanmıyorum ama kesin bir şey söylememez tabii. Ben eski 478 pin celeron işlemcimin pinini uçlu kalemle düzeltmiştim 1151 pin ile uğraşmak daha zor olacaktır düzelteyim derken daha fazlası yamulmasın, eğer yapabilirim diyorsanız olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba tekrardan;

İşlemciyi 4.5 Ghz 1.29v olarak stabil bir şekilde overclockladım ardından 1 saat prime95 1 saatte Rog Realbench ile stres testi uyguladım herhangi bir problem çıkarmadı. Ayrıca aktif olarak oyun ve video rendering işlemleride yaptım bir sıkıntısı gözükmüyor şuanda.
  • amd yi sevmiyorsunuz ama, en iyisi amd.

pinler amd işlemcilerin altında olduğu için macun sürerken ister istemez dikkat ediyorsunuz. ayrıca amd anakartlarda pinlerin gireceği delikler var.
    işlemciyi bir kere taktınmı oturdumu oturmadımı derdi olmuyor.

ama intel öyle değil... intel anakartları temizlerken işlemci macunlarken falan illa o anakart üzerindeki pinlere eliniz değiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersal_

amd yi sevmiyorsunuz ama, en iyisi amd.

pinler amd işlemcilerin altında olduğu için macun sürerken ister istemez dikkat ediyorsunuz. ayrıca amd anakartlarda pinlerin gireceği delikler var.

ama intel öyle değil... intel anakartları temizlerken işlemci macunlarken falan illa o anakart üzerindeki pinlere eliniz değiyor.

Konuyla ne alaka? Ayrıca konuyu okursan elimdeki vida düşüp oraya denk geldiğinden yamuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eupho

quote:

Orijinalden alıntı: ersal_

amd yi sevmiyorsunuz ama, en iyisi amd.

Konuyla ne alaka? Ayrıca konuyu okursan elimdeki vida düşüp oraya denk geldiğinden yamuldu.

buraya konu açıyorsan her türlü cevabı kabul edebilmelisin.
    intelinde amd'ninde iyi kötü yanlarını söylüyoruz.
    ha burdaki senin konunun benim için bir önemi yok, ama başka gerçekten yardıma ihtiyacı olan arkadaşların hakkını yemiş olabilirsin, boş bir konu bile olabilir =)

ne alaka diye yazıp giderken, bir vida düşüp eğilen cpu slotu dayanıklı değildir üzücü bir durum. ve bu durum amd'de olmaz =)
    şu sitemi burda yazamayacaksan burda olmamızın anlamı nedir bilader ? sonuçta burda parayla çalışan elamanlar değiliz =)

he istediğin cevabı veriyorum sana, pc kendini kapatıyormu aniden kasılmalar oluyor mu diye bakarsın =) sonrada garantiye gönderirsin vs vs...
    çok donanım bilgim olmamakla birlikte bu intel anakart sorunu diğer pcde başımıza gelmişti. işlemci pini eğildiği zaman kolay kolay düzelmiyor...
    normal kullanıcının yapacağı bir iş değil bu pin düzeltme işlemi. ehli ellere bırakın.

• Eupho E kullanıcısına yanıt
    Garantiye gönder.Hiç degılse sansını denemıs olursun.Olmazsa zaten duzeltmeye felan hıc calısma .Çalıştıgına şukret ve kullanmaya devam et.Duzeltıyım derken ıyıce batırırsın.Yazık olur.Gecmıs olsun bu arada...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.